atarionline.pl Zmiany w bazie gier, dem, użytków - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime23 Jun 2016 zmieniony
     
    Zmiany w grach:
    ---------------
    Nazwy:
    Vicky (1992)(L.K. Avalon)(PL).atr --> Vicky (1992)(L.K. Avalon)(PL)[cr].atr
    Vicky (1992)(L.K. Avalon)(PL).xex --> Vicky (1992)(L.K. Avalon)(PL)[cr].xex
    Vicky (1992)(L.K. Avalon)(PL)[a].xex --> Vicky (1992)(L.K. Avalon)(PL)[cr][a].xex
    Vicky (1992)(L.K. Avalon)(PL)[a].xfd --> Vicky (1992)(L.K. Avalon)(PL)[cr][a].xfd
    Vicky (1992)(L.K. Avalon)(PL)[k-file].atr --> Vicky (1992)(L.K. Avalon)(PL)[cr][k-file].atr
    Vicky (1992)(L.K. Avalon)(PL)[t][no intro].xex --> Vicky (1992)(L.K. Avalon)(PL)[cr][t][no intro].xex
    Vicky (1992)(L.K. Avalon)(PL)[t][no intro][k-file].atr --> Vicky (1992)(L.K. Avalon)(PL)[cr][t][no intro][k-file].atr


    Dodane:
    Vicky (1992)(L.K. Avalon)(PL)[cr][correct version].atr
    • 2:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime24 Jun 2016 zmieniony
     
    Dodane do gier:
    K/Koło Fortuny (Domain Software)/Koło Fortuny (199x)(Domain Software)(PL)[Req Atari800-a8cas & Lower Silesia Turbo 2000 cart].cas
    K/Koło Fortuny (Domain Software)/Koło Fortuny (199x)(Domain Software)(PL)[Speeder 1400].cas


    Dzięki uprzejmości i pomocy FUJI'ego mamy dwa obrazy .CAS "Koła Fortuny" Krystiana Walczyka pochodzące z kasety wydanej przez Domain Software z Wrocławia (prawdopodobnie oficjalnie). Na kasecie znajdowały się dwa nagrania: w formacie dolnośląskiej wersji Turbo 2000, dodatkowo zabezpieczonej przed kopiowaniem oraz w formacie Speedera 1400 z loaderem w normalu.

    Pierwszy obraz wymaga emulatora Atari800 z łatką a8cas Krótkiego oraz kartridża z oprogramowaniem dla dolnośląskiego Turbo 2000 lub jednego z loaderów (tzw. Auto Turbo). Soft można znaleźć tutaj. W emulatorze w menu Tape Management trzeba ustawić opcję Turbo system na Manual switch, a Turbo active na Yes.
    • 3:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime24 Jun 2016 zmieniony
     
    Pozwolę sobie zasugerować zmiany nazw ww. Koła Fortuny.

    1. Uważam znaczniki specyficzne dla emulatorów za problematyczne - moim zdaniem wystarczy informacja o tym, że program wymaga turbo 2000, a to już jest problem użytkownika emulatora, czy znajdzie sobie emulator, który to obsługuje.

    2. Jak sam napisałeś, program wymaga kartridża turbo 2000 lub innego loadera, zatem słowo "cart" w znaczniku [req Lower Silesia Turbo 2000 cart] jest moim zdaniem zbędne.

    3. Speeder 1400 to w zasadzie tylko kolejny rodzaj loadera. Jesli się nie mylę, dotychczas nie umieszczamy w nazwach plików informacji o specyficznych loaderach, chyba że obecność tego loadera jest jedyną kwestią różniącą dany obraz kasety od innych obrazów.

    Zatem proponuję takie nazwy:
    Koło Fortuny (199x)(Domain Software)(PL)[Req Lower Silesia Turbo 2000].cas
    Koło Fortuny (199x)(Domain Software)(PL).cas

    oraz umieszczenie w readme.txt informacji o tym, że te 2 pliki są z oryginalnego wydania kasetowego, bo bez tego ta istotna przecież informacja nam się zagubi.
    • 4:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime24 Jun 2016
     
    Ok, zmienię.
    • 5:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime25 Jun 2016 zmieniony
     
    @Krótki: mam pytanie odnośnie twojej przeróbki Atari800. Czy możliwe byłoby dodanie opcji umożliwiającej wczytanie pliku .cas, który składałby się z loadera w normalu i zapisu w turbo? Obecnie można wybrać albo transmisję w normalu albo w turbo (tryb manual w przypadku korzystania z dolnośląskiego Turbo 2000). Część nagrań, które posiadam, jest właśnie w takiej hybrydowej postaci.
    • 6:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime26 Jun 2016
     
    Dodałbym, tylko muszę wiedzieć w jaki sposób w dolnośląskim T2000 magnetofon przełącza się między trybami. Jeśli nie wiesz, daj tego CAS-a, postaram się wyhakować odpowiednie informacje z loadera.

    Disclaimer: nie deklaruję na kiedy zrobię.
    • 7: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime27 Jun 2016
     
    MOTOR CTRL + COMMAND. Same jak Atari Super Turbo czy czeskie Turbo 2000
    • 8:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime27 Jun 2016
     
    A, to powinno wystarczyć "Turbo system" na "Atari Super Turbo (XC12)". Voy, sprawdź czy działa?
    • 9:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime27 Jun 2016
     
    Nie przerabiałem ich jeszcze na .CAS, ale wczytywanie z .WAV działa. Nie przyszło mi do głowy sprawdzać AST. :P Dzięki wam obu. :)
    • 10:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime3 Jul 2016
     
    Dodane do gier:
    R/Robbo (L.K. Avalon)/Robbo (1989)(L.K. Avalon)(PL).pro
    R/Robbo Konstruktor/Lasermania + Robbo Konstruktor (1990)(L.K. Avalon)(PL)(Side 2 of 2)[robbo konstruktor].pro
    • 11:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime18 Jul 2016
     
    Panie i panowie, szybka i krótka piłka: mam obraz carta z Xenophobe (tak - ten wygrzebany przez Fandala), który to skłonny jestem udostępnić w celu dodania do bazy gier. Oczywiście niesie to ze sobą szereg pytań natury moralnej, na które to już musicie odpowiedzieć sobie sami... Decyzja należy do was.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Jul 2016
     
    ZNISZCZ TO ,NIE UJAWNIAJ.
    No ja jestem na nie ,najlepiej przekaż go komuś(zaufanemu) do jakiegoś archiwum albo trzymaj go u siebie .
    Moim zdaniem w tym wypadku trzeba by no nie wiem , głosowanie zrobić ...?
    • 13:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime18 Jul 2016
     
    Pograłem już trochę, ale i tak długo u mnie miejsca na dysku raczej nie zagrzeje, choć gra mi się nawet lepiej niż w automatowy oryginał. Dlatego postanowiłem zapytać, zanim puszczę z dymem.
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Jul 2016
     
    ... tyle czasu tego nie było więc się może obędzie chodź z drugiej strony to karty z zamówienia niedługo będą i na pewno prędzej czy później ktoś zgra i udostępni ,z drugiej strony możesz być pierwszy ,najwyżej cię odstrzelą ;-)
    • 15:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime18 Jul 2016
     
    Ja jestem na tak, bo praw do tytułu nie ma ani Fandal, ani Video61. :)
    • 16: CommentAuthorAdam
    • CommentTime18 Jul 2016
     
    No tak, ale Fandal wydał dużo kasy, aby nie leżało to do dziś u kogoś w szufladzie.
    • 17:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Jul 2016
     
    @Tenchi - nie pozwól by zginęło w mrokach dziejów! Udostępnij chociaż zainteresowanym...
    • 18:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime19 Jul 2016 zmieniony
     
    @Adam
    O ile trudno się nie zgodzić z tym co piszesz, tak trudno też nie zauważyć, iż właśnie dzieje się z nią dokładnie to samo co poprzednio - gra pomalutku wraca tam, skąd Fandal wygrzebał ją z takim poświęceniem.
    • 19:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime19 Jul 2016 zmieniony
     
    Tyle że zamiast jednej osoby (Fandala), kartridż z grą chowa w szufladzie lub na półce o wiele więcej ludzi. Chodzi też o zachowanie jego zawartości w paru miejscach w Internecie.

    Parę lat temu z własnej kasy (około 50 dolarów) kupiłem serwisówkę Falcona. Jakoś nie miałem oporów jej zeskanować i puścić w Sieć. $50 to nie $2000, wiem, że nie ta skala, ale Video61 i Fandal za upublicznienie dumpa nie mogą nam nic zrobić poza fochem i ewentualną burzą na Atari Age.
    • 20: CommentAuthorAdam
    • CommentTime19 Jul 2016
     
    Moim zdaniem Fandal zbyt wiele zrobił (i nadal robi) dla ogólnie pojętej sceny małego Atari, aby w ten sposób podchodzić do sprawy.
    • 21:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime19 Jul 2016
     
    Ja tylko dodam, że nieważne ile kto zrobił dla sceny aby tak nie podchodzić do sprawy. Nie lepiej Fandala po prostu zapytać / poprosić?
    • 22:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime19 Jul 2016
     
    Z jednej strony rozumiem Fandala, który chce odzyskać zainwestowane pieniądze, z drugiej strony skoro nie mają praw autorskich do tytułu, to dlaczego mają na tym zarabiać?
    • 23: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 Jul 2016
     
    Ja uważam, że dump powinien trafić do bazy gier. Karty kupiło kilkanaście osób - ani nie jest to zwrot inwestycji ani gwarancja, że gra ponownie nie zaginie. Jeśli chodzi o zarabianie na tym, to ich podejście (Video61) jest cokolwiek olewatorskie - tyle czasu czekać na kilkanaście kartów? To w domowych warunkach można to szybciej przygotować. Więc nie uważam żeby ktokolwiek mógł mieć pretensje do czego czy kogokolwiek. Ja karta kupiłem i nie mam problemu z tym, że w sieci będzie dostępny dump - to nie tak działa. Myślę że mimo tego, ten kto będzie chciał kupić karta i tak go kupi - o ile oczywiście będzie miał taką możliwość, bo podejście "sprzedawców" do tematu jest śmieszne.
    • 24:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime19 Jul 2016
     
    Ja sobie myślę, że nawet jeśli nikt nam z punktu widzenia prawnego w zasadzie nie może nic poważnego zrobić za umieszczenie pliku w bazie gier, to jednak ryzyko konfliktu z Fandalem (Video61 mnie mniej interesuje) jest duże, więc przynajmniej dla utrzymania zgody panującej w naszym małoatarowym świecie proponuję gry nie publikować.
    • 25: CommentAuthorarctus
    • CommentTime19 Jul 2016
     
    A może zrobimy ściępę na upublicznienie wersji pikowej? Byłoby to fair w stosunku do Fandala i osób, które kupiły karta.
    • 26:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Jul 2016 zmieniony
     

    arctus:

    A może zrobimy ściępę na upublicznienie wersji pikowej

    Nawet jeśli to by wypaliło (hmmm), to proponuję Ci Arctus, zrób do tej gry ładne, fajne intro-cracktro (potrafiłeś kiedyś robić kolorowe demka, nie?) i oczywiście zabezpieczone przed wglądem przez finezyjne EOR-owanie kodu, itp. techniki. ;)))
    • 27: CommentAuthorarctus
    • CommentTime19 Jul 2016
     
    @Dracon

    Sądząc po ostatniej zbiórce na utrzymanie AOL, wydaje mi się, że jest szansa na zebranie pewnej części (może całości) wkładu Fandala. Akcja niekoniecznie musi mieć swoje źródło tutaj, być może lepszym miejscem na ogłoszenie byłby serwis crowfundingowy lub np. Atari Age.

    Co do intra. Dziękuję postoję :P Chyba, że:
    1/ zrobisz mi oprawę graficzną
    2/ przypomnę sobie finezyjne techniki EORowania
    3/ będę miał oryginał gry, lub przynajmniej "pierwszą kopię" ;)
    • 28: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 Jul 2016
     
    A może, zamiast teoretyzować, po prostu zapytać go? Bo może to czysto akademickie rozważania.
    • 29:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime19 Jul 2016 zmieniony
     
    zanim zrobimy ściepę zapytajmy Fandala o wersję bez ściepy. A potem jestem za ściepą - na zwrot kosztów poniesionych przez Fandala jeżeli takowe są na minusie :)
    • 30:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime19 Jul 2016
     
    Ok, to też jestem za ściepą. Miło by było, gdyby określił, ile mu się udało odzyskać pieniążków z racji udziału w sprzedaży kartów w Video61, a ile jeszcze zostało.
    • 31:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime19 Jul 2016 zmieniony
     
    Zgadzam się z wieczorem: kto miał carta kupić, ten już dawno to zrobił i nie sądzę, aby Fandalowi kiedykolwiek udało się odzyskać w ten sposób całą zainwestowaną sumę. A jeśli mam jakiekolwiek opory przed natychmiastowym upublicznieniem gry, to jedynie ze względu na to, o czym wspomina larek - oba serwisy żyją ze sobą w zgodzie, więc po co wzniecać kolejne wojenki z powodu 128 KB zapomnianego przez boga i świat kodu. Pomysł z uderzeniem bezpośrednio do Fandala wydaje mi się bardzo dobry. Dlatego umówmy się tak: przetrzymam gierkę do czasu zakończenia rozmów. W razie powodzenia proszę o informację, najlepiej w tym wątku, aby wszystko było dla wszystkich jawne. OK?
    • 32:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime19 Jul 2016
     
    To dajcie znać, jak się sytuacja rozwinie.
    Jedno jest pewne - to już "nóg" nie dostanie.
    • 33: CommentAuthorarctus
    • CommentTime19 Jul 2016
     
    Pismo do Fandala wystosowane :)
    • 34: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime19 Jul 2016 zmieniony
     
    Nie zdziwiłbym się jakby Fandal zezwolił by na puszczenie pliku ale obawiam się, że umowa z Video61 nie pozwoli mu na to. Mimo to, jeżeli zakupił jedyny egzemplarz tego tytułu (nie wiemy na jakich prawach) to tak czy inaczej jest jego właścicielem i wszelkie decyzje co do jego losów powinny należeć do niego (a że wywalił na to kawał grosza to też nie jest bez znaczenia, choć nawet gdyby to było 10 dolców to też byłby nim w takim samym stopniu). Niemniej według mnie osoby, które zakupiły cartridge z Xeno powinny mieć za pozwoleniem Fandala możliwość posiadania wersji plikowej, ale nie jej rozpowszechniania bez zgody właściciela.
    • 35:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime19 Jul 2016
     
    Podejrzewam właśnie, że nie posiada jedynego egzemplarza. A nawet jeśli, ma zgodę posiadaczy praw autorskich na sprzedaż?
    • 36:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime19 Jul 2016 zmieniony
     
    Z tego co gdzieś wyczytałem bądź zasłyszałem, ponoć zobowiązał się skasować swoją kopię po przekazaniu praw do sprzedaży.
    • 37:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime20 Jul 2016 zmieniony
     

    Arctus:

    Co do intra. Dziękuję postoję :P Chyba, że:
    1/ zrobisz mi oprawę graficzną
    2/ przypomnę sobie finezyjne techniki EORowania
    3/ będę miał oryginał gry, lub przynajmniej "pierwszą kopię" ;)


    AD.1:
    myślę, że to dałoby się załatwić :)
    AD.2:
    W dzisiejszych czasach to chyba już niepotrzebne. Pamiętam ze scrolli i opowieści dawnych koderów, że przełom lat 80/90 to był na polskiej ataroscenie "wyścig" na jakość kodu w demach i przy okazji takie jego zabezpieczenia aby konkurencja i lamerzy nie mogli nic modyfikować, itp. Pamiętasz coś z tego? ;)
    AD.3
    Poczekajmy, może się uda... ;)

    Jeśli chodzi o Twoje dokonania z przeszłości, to kojarzę je i wśród masy innych intr/demek z powycinaną muzyką Adama Gilmore'a (a propos polecam mój wywiad z nim tutaj: ->link<- ), Twoje produkcje wyróżniały się na plus. A tak w ogóle, jeszcze parę lat temu na forum Atari (sąsiednim) udzielał się legendarny MAGNUS. :)
    • 38:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime20 Jul 2016
     
    Dwie poprawki w bazie gier.
    1. Nie wiedzieć czemu Alchemia miała jako datę wydania rok 1983, choć oczywiście powinien być 1993.
    2. Magic Dimension w ogóle nie miało daty wydania (19xx), a tymczasem także jest to rok 1993.
    Generalnie porządkuję teraz kolekcję gier na małe Atari z Secret Service'ami i Top Secretami w ręku, więc jakbym coś jeszcze znalazł podobnego, to naturalnie poprawię.
    • 39: CommentAuthorarctus
    • CommentTime21 Jul 2016
     
    Fandal pozwolił na opublikowanie korespondencji dotyczącej Xenophobe.

    Wklejam bez modyfikacji. Ciekawsze na górze, moje na dole ;)

    --

    Hi!

    First fo all, I like your perfect English. My language skills are not even
    close to yours. :(

    And now to the topic. Xenophobe is just a pain in my ass. Buying this game
    was of the most stupid things I've ever done. I really would like to take
    it back but it seems that I can't.

    Some facts.

    * I paid $2000 for eBay auction plus another $400 for customs charge.
    * I receive $5 royalties for each sold Xenophobe cartridge from Video 61.
    * Less than 100 cartridges were sold so far (which more than pathetic, I
    really hoped for bigger sales).

    Now do the math...

    To cut a long story short. I spent a lot of money to save Xenophobe for
    the Atari 8-bit community and selling it via Video 61 is the only chance
    for me to get at least some money back.

    So I will not be very happy if you or someone else make Xenophobe dump
    available to the public.

    I'm sorry to hear that Video 61 had/has problems with Xenophobe prodution
    but it is out of my control. As far as I know, 128kB XEGS carts is not
    very easy to produce and Lance of Video 61 is working hard to make them
    available again as soon as possible.

    I have no experiences this crowdfunding too but I don't think this could
    work. Our community is very small and sometimes it seems to me that
    "support" is just a forbidden word within it.

    I really don't see any good solution at this unfortunate situation...

    Regards,

    F.

    > Dear František,
    >
    > hopefully it is ok to call you by your name instead of scene nick since we
    > have not had a chance to meet in person.
    >
    > There is ongoing discussion in "Polish internet" about Xenophobe and its
    > wide availability to the audience. Video61 is not able to keep up with
    > production not even Xenophobe but any other titles of their offer. As
    > someone rightly pointed out the game is still unpublished and available
    > only for minor number of lucky ones. I know you made a huge investment to
    > make this game published but it seems that all the good intentions have
    > failed somehow :( With respect to you and because of the investment you
    > made I would like to discuss an idea that could potentially improve the
    > availability of the game for the community.
    >
    > Due to my earlier activities on polish Atari forum I am somehow obligated
    > to ask (I suppose) hard questions you might find difficult to answer a
    > person who is completely unknown or even anonymous.
    >
    > 1/ Could you permit an online publication of Xenophobe cartridge dump?
    > 2/ How much money did you get back from Video61? (I am not aware of your
    > agreement with Video61
    > 3/ How large amount of money do you need to close investment without any
    > loss?
    >
    > The idea is simple. Crowdfunding :) I am not sure if polish Atari
    > community would be able to collect all the money by itself but there are
    > no objections for advertising the money collection somewhere else with
    > bigger audience.
    >
    > Could you please consider the idea and let me know your decision?
    >
    > I would also clearly state that I do not have any experience with
    > crowdfunding and would like to avoid to be a proxy in money collecting
    > especially on the international level.
    >
    >
    > --
    > best regards,
    > Daniel /arctus/ Kowalski
    > ->link<-
    >
    • 40: CommentAuthorXuio
    • CommentTime21 Jul 2016
     
    Czyli do wyjscia na zero brakuje 1600$ tzn. 6400 zł... Watpie zeby udalo sie zebrac taka kwote :(
    • 41:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime28 Aug 2016
     
    Gry - nowe pliki
    Kilka plików wziętych z tego wątku i ze strony Kena Sidersa.
    * B/Beef Drop/
    Beef Drop (demo) (2005-02-16)(Siders, Ken)(US).atr
    Beef Drop (demo) (2005-02-16)(Siders, Ken)(US).xex
    Beef Drop (demo) (2005-02-17)(Siders, Ken)(US).atr
    Beef Drop (demo) (2005-02-17)(Siders, Ken)(US).xex
    Beef Drop (demo) (2005-02-22)(Siders, Ken)(US).atr
    Beef Drop (demo) (2005-02-22)(Siders, Ken)(US).bin
    Beef Drop (demo) (2005-02-22)(Siders, Ken)(US).car
    Beef Drop (demo) (2005-02-22)(Siders, Ken)(US)[a earlier, broken font].atr
    Beef Drop (demo) (2005-02-22)(Siders, Ken)(US)[a earlier, broken font].xex
    Beef Drop v1.3 (demo) (2011-12-24)(Siders, Ken)(US).atr
    Plus dodanie znacznika (US) tam gdzie brakowało, i usunięcie znacznika [!] - nie ma on sensu przy plikach, których źródłem nie jest fizyczny nośnik.
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Aug 2016
     
    Dziękuje Voy, Krótki, Charlie Chaplin, Baktra - że dzięki Wam cały czas puchną bazy z plikami.

    Co do Xenomorphe - również uważam, że bez zgody Fandala nie powinno się tego upubliczniać, ze wzgledow kolezenskich, a nie prawnych.

    Pytanie kolejne jest takie - czy sprzedaż przez Video61 to jedyna mozliwosc? Bo przeciez mozna tych kartow sprzedac i 300 sztuk, byleby byly dostepne. A nie sa. Skoro Arctus korespondujesz z Fandalem w tej sprawie to przekaz prosze takie pytanie: czy jest mozliwosc przeniesienia praw wydawniczych do innego wydawcy, ewentualnie udzielenie praw wydawniczych TAKZE innemu wydawcy. Zrobienie kartow w Polsce na pewno jest tansze, a i ludzie bardziej obrotni niz Amerykanin z Video61.

    2400-(100x5)=1900
    Nawet gdyby zalozyc, ze dalej bedzie dostawal 5 USD od carta to trzeba sprzedac ich jeszcze 380 sztuk. Albo dac mu 10 dolarow i sprzedac 190 sztuk. To nie jest tak duzo. Przy cenie 30 dolarow (plus przesylka). Mozna tez pokusic sie o zmniejszenie ceny, wtedy szybciej zejdzie wiecej egzemplarzy. No i przeciez jeszcze mozna negocjowac z Fandalem, ze wcale nie musi dostac zwrotu pelnego 2400 USD, bo tyle lat minelo, ze lepiej dostac nawet np. 60% z tego juz niz calosc za niewiadomo ile lat, o ile w ogole :)
    • 43:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime28 Aug 2016 zmieniony
     
    Edit. Mój genialny pomysł po przemyśleniu już mi się nie wydaje genialny. Niemniej Fandalowi można pomóc
    • 44: CommentAuthorarctus
    • CommentTime4 Sep 2016
     
    Korespondencji ciąg dalszy.
    --
    Hi!

    > Hi František,
    >
    > the Xenophobe is still living topic. Some of us are wondering how to
    > obtain a copy of the game not causing problems for you and because of that
    > new q/a are vital in order to consider some possible solutions.
    >
    > To the point...
    >
    > Did you grant copyrights exclusively to Video61 and eventually would it be
    > possible to grant such right to potential Polish publisher?
    > The assumption is that the cart production and shippment is cheaper in
    > Poland than US. Also some people might be more interested in
    > sell/distribution than folks at Video61.

    I don't have any copyright to Xenophobe. I have just a gentleman agreement
    with Video 61 - they produce and sell Xenophobe carts and I get royalties
    for each sold copy. That's it.

    I don't mind if Xenophobe carts would be produced in Poland or somewhere
    else but I really would like to discuss this with Video 61 first.

    >
    > The second question is related to your return. Do you expect the whole
    > 2500$ (or 1900$) to be returned? Would you be satisfied on getting back
    > part of your investment?

    I'm pretty sure that I will never get all my money back. I'm not so naive.
    The point is, that selling Xenophobe carts via Video 61 is - right now -
    the only way how to get at least some money back.

    >
    > Just like the last time I woild like to publish our conversation in the
    > forum. Can I do that?

    Yes, no problem.

    >
    > Hope to hear from you soon.
    >
    > --
    > <br>
    > Daniel /arctus/ Kowalski

    Regards

    F.
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Sep 2016
     
    Dzieki. Z tego wyynika, ze powinnismy poprosic Fandala o rozmowe z Video61. Facet nie jest w stanie sam naprodukowac ile trzeba, ciekawe czy zezwoli na konkurencje? Pewnie nie, ale bez spytania sie tego sie nie dowiemy.
    • 46:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime12 Sep 2016 zmieniony
     
    Dodane do demosceny:
    C/Classic Games Shrine Music Box (2016-09-12)(Classic Games Shrine)(PL)(en).atr
    C/Classic Games Shrine Music Box (2016-09-12)(Classic Games Shrine)(PL)(en).xex


    Dodane do gier:
    A/AtariBlast!/AtariBlast! (2016-09-07)(Lay, Paul - Kong Tin, Harvey - Szpilowski, Michał)(US).car
    A/AtariBlast!/[AtariBlast! (2016-09-07)(Lay, Paul - Kong Tin, Harvey - Szpilowski, Michał)(US)[Req Maxflash 8mbit Flash Cartridge].bin
    A/AtariBlast!/AtariBlast! (2016-09-07)(Lay, Paul - Kong Tin, Harvey - Szpilowski, Michał)(US)[Req Maxflash 8mbit Flash Cartridge].atr
    A/AtariBlast!/AtariBlast! (2016-09-10)(Lay, Paul - Kong Tin, Harvey - Szpilowski, Michał)(US)(Disk 1 of 2 Side A)[1088k].atr
    A/AtariBlast!/AtariBlast! (2016-09-10)(Lay, Paul - Kong Tin, Harvey - Szpilowski, Michał)(US)(Disk 1 of 2 Side B)[1088k].atr
    A/AtariBlast!/AtariBlast! (2016-09-10)(Lay, Paul - Kong Tin, Harvey - Szpilowski, Michał)(US)(Disk 2 of 2 Side A)[1088k].atr
    A/AtariBlast!/AtariBlast! (2016-09-10)(Lay, Paul - Kong Tin, Harvey - Szpilowski, Michał)(US)(Disk 2 of 2 Side B)[1088k].atr
    A/AtariBlast!/AtariBlast! (2016-09-10)(Lay, Paul - Kong Tin, Harvey - Szpilowski, Michał)(US)(Side A)[1088k].atr
    A/AtariBlast!/AtariBlast! (2016-09-10)(Lay, Paul - Kong Tin, Harvey - Szpilowski, Michał)(US)(Side B)[1088k].atr
    A/AtariBlast!/AtariBlast! (2016-09-10)(Lay, Paul - Kong Tin, Harvey - Szpilowski, Michał)(US)[1088k].xex
    A/AtariBlast!/AtariBlast! (2016-09-10)(Lay, Paul - Kong Tin, Harvey - Szpilowski, Michał)(US)[1088k].atr
    B/Belegost/Belegost (2016-04)(Kudla, Robert - Fídler, Miroslav - Fuka, Frantisek - Holík, Antonín - Čaba, Ondřej)(CZ).xex
    H/Hockey/Hockey M8 (2015)(Gamma Software)(US)[h MultiJoy8 Fandal][Hockey hack].xex
    J/Jezkovy voči/Jezkovy voči (2015)(Fandal)(CZ)[Req lightgun].xex
    M/Muxeso (2016-01)(Fandal - Poison)(CZ)(en)[Req MultiJoy4].xex
    S/Same Game/Same Game (2014)(Zelenay, Milan)(CZ)(en).xex
    T/Tank Battle (Siegmund, Harald)/Tank M4 Battle (2015)(Siegmund, Harald)(DE)[h MultiJoy4 Fandal][Tank Battle hack].xex
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Sep 2016
     
    Piknie.
    Ja chciałem zapytać czy był dodany Belegost, bo nie widze w katalogu gier.
    • 48:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime12 Sep 2016 zmieniony
     
    Postaram się niedługo ją dodać.

    EDIT:
    Dodany z paroma innymi (edytowałem post powyżej).
    • 49:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime15 Sep 2016
     
    utils/4. Programowanie: Porządki z SynAssemblerem. Dodane wersje bin, atr i xex stąd, oraz garść hacków zmieniających kolor tła stąd.

    Zmiany nazw:
    SynAssembler/SynAssembler (osb).atr -> SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[h DOS, no samples][req OSb].atr
    SynAssembler XL/SynAssembler XL 4.0.atr -> SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US)[a SYNASM.800].atr

    Nowe pliki:
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[req OSb].atr
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[req OSb].xex
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[h black][req OSb].bin
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[h black][req OSb].car
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[h blue][req OSb].bin
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[h blue][req OSb].car
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[h dark blue][req OSb].bin
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[h dark blue][req OSb].car
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[h green][req OSb].bin
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[h green][req OSb].car
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[h pink][req OSb].bin
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[h pink][req OSb].car
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[h red][req OSb].bin
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[h red][req OSb].car
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[h white][req OSb].bin
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[h white][req OSb].car
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[h yellow][req OSb].bin
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[h yellow][req OSb].car
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[req OSb].bin
    SynAssembler/SynAssembler (1982)(Synapse Software)(US)[req OSb].car
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US).atr
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US).xex
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US).bin
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US).car
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US)[h black].bin
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US)[h black].car
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US)[h blue].bin
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US)[h blue].car
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US)[h blue, black frame].bin
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US)[h blue, black frame].car
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US)[h dark blue].bin
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US)[h dark blue].car
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US)[h pink].bin
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US)[h pink].car
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US)[h red].bin
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US)[h red].car
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US)[h white].bin
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US)[h white].car
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US)[h yellow].bin
    SynAssembler XL/SynAssembler XL (1983)(Synapse Software)(US)[h yellow].car
    • 50:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime23 Sep 2016 zmieniony
     
    Dziś soft do RAM-Carta w wersji Unerring Masters Turbo (strona A) i w normalu (strona B). Całość w katalogu użytków. Serdeczne podziękowania dla atariki50! :)

    7. Inne nosniki danych/RAM-Cart/Kaseta/strona A/Atari Turbo System v4 (199x)(Unerring Masters)(PL)(en)[Req UM Turbo].cas
    7. Inne nosniki danych/RAM-Cart/Kaseta/strona A/Copier RAM-Cartridge to Turbo (199x)(Unerring Masters)(PL)(en)[Req RAM-Cart][Req UM Turbo].cas
    7. Inne nosniki danych/RAM-Cart/Kaseta/strona A/DOS AUT (1991)(Unerring Masters)(PL)(en)[DOS II D hack][Req RAM-Cart][Req UM Turbo].cas
    7. Inne nosniki danych/RAM-Cart/Kaseta/strona A/DOS BAT (1991)(Unerring Masters)(PL)(en)[DOS II D hack][Req RAM-Cart][Req UM Turbo].cas
    7. Inne nosniki danych/RAM-Cart/Kaseta/strona A/Loader UM (199x)(Unerring Masters)(PL)(en)[Req UM Turbo].cas
    7. Inne nosniki danych/RAM-Cart/Kaseta/strona A/RAM-Cart Initializer (199x)(Unerring Masters)(PL)(en)[Req RAM-Cart][Req UM Turbo].cas
    7. Inne nosniki danych/RAM-Cart/Kaseta/strona A/Switch (199x)(Unerring Masters)(PL)(en)[Req RAM-Cart][Req UM Turbo].cas
    7. Inne nosniki danych/RAM-Cart/Kaseta/strona A/Tape System v2.0 (1992)(Unerring Masters)(PL)(en)[Req RAM-Cart][Req UM Turbo].cas
    7. Inne nosniki danych/RAM-Cart/Kaseta/strona A/Turbo System v2.0 (1992)(Unerring Masters)(PL)(en)[Req RAM-Cart][Req UM Turbo].cas
    7. Inne nosniki danych/RAM-Cart/Kaseta/strona B/DOS AUT (1991)(Unerring Masters)(PL)(en)[DOS II D hack][Req RAM-Cart].cas
    7. Inne nosniki danych/RAM-Cart/Kaseta/strona B/DOS BAT (1991)(Unerring Masters)(PL)(en)[DOS II D hack][Req RAM-Cart].cas
    7. Inne nosniki danych/RAM-Cart/Kaseta/strona B/RAM-Cart Initializer (199x)(Unerring Masters)(PL)(en)[Req RAM-Cart].cas
    7. Inne nosniki danych/RAM-Cart/Kaseta/strona B/Switch (199x)(Unerring Masters)(PL)(en)[Req RAM-Cart].cas
    7. Inne nosniki danych/RAM-Cart/Kaseta/strona B/Tape System v2.0 (1992)(Unerring Masters)(PL)(en)[Req RAM-Cart].cas