atarionline.pl Zmiany w bazie gier, dem, użytków - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime2 Oct 2016 zmieniony
     
    Nowe pliki:

    Kaseta "Misja/Fred" z 1990, stąd:
    M/Misja/Misja + Fred (1990)(L.K. Avalon)(PL)(Side A)(Misja).cas
    F/Fred/Misja + Fred (1990)(L.K. Avalon)(PL)(Side B)(Fred).cas

    EDIT: Naprawiłem nawiasy w nazwach zgodnie z TOSEC.
    • 2:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime31 Oct 2016
     
    Szukałem długo, ale nie znalazłem...
    Czy ktoś mógłby wytłumaczyć, albo linka podesłać do opisu jak interpretować nazwy plików gier z bazy atarionline?
    Wiem, że jest jakiś standard nazewnictwa, ale nie łapię tego i przykładowo chcę pograć w jakąś grę, wchodzę do katalogu, a tam zawsze jest z dziesięć wersji każdej gry... Którą wybierać? Czym się kierować?
    Jeśli ktoś zechciał by odnieść się do mojego konkretnego przypadku, to chcę ściągnąć jakąś grę, którą będę chciał następnie odpalić z sio2sd, to którą wersję gry wybrać? Albo wrzucić na SIC!-a, to wtedy którą?
    Nie chodzi o jedną grę, tylko tak ogólnie o zasadę jakąś, albo opis co w ogóle oznaczają te wszystkie znaczniki w nazwach plików.
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime31 Oct 2016 zmieniony
     
    Wejdź do katalogu "!info".
    • 4:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime31 Oct 2016
     
    Dzięki larek... nie zauważyłem jakoś tego dokumentu, przeoczyłem, a szukałem informacji po internecie, po forum itd, a tu jest pod ręką. Wydaje się, że wszystko tam jest opisane, poczytam, jak bym miał niejasności to będę pytał. Dzięki jeszcze raz.
    • 5:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime6 Nov 2016 zmieniony
     
    Poprawka nazwy i katalogu:

    Dreadnought Megastars --> Dreadnought

    Dreadnought Megastars (1990)(Byte Back)(PAL)(GB).xex --> Dreadnought (1990)(Byte Back)(PAL)(GB).xex
    Dreadnought Megastars (1990)(Byte Back)(PAL)(GB)[k-file].atr --> Dreadnought (1990)(Byte Back)(PAL)(GB)[k-file].atr


    GAD ZombiE, dzięki za cynk.
    • 6:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime8 Nov 2016
     
    Jakoś nikt nie chce dodać Video Pokera, czemu zacz?
    • 7:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime9 Nov 2016
     
    Już.

    Zmiana nazwy katalogu:
    V/Video Poker -> Video Poker (Mastertronic)

    Nowy plik:
    V/Video Poker (Krasuski, Jarosław)/Video Poker (1998)(Krasuski, Jarosław)(PL)(PD).atr
    Jest (PD) w nazwie, bo założyłem, że jest to public-domain - bo wydaje mi się że tak powinniśmy traktować wszystkie programy wypuszczone przez autora w świat bez obostrzeń licencyjnych. (Aczkolwiek widzę, że chyba żadnego pliku jeszcze tak nie oznaczyliśmy). A może się mylę, i powinniśmy wszystkie takie programy oznaczać jako freeware? Co sądzicie?
    • 8: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime17 Nov 2016 zmieniony
     
    Czasami te zmiany nazw wprowadzają mały zamęt, np.: tu ->link<- Kaz pisze o wersji 6, w której umieścił obrazek tytułowy, a po nowych nazwach plików nie można się zorientować, który to plik... Ten problem występuje również w przypadku innych plików opisanych na forum po starych nazwach...

    Edit: i np. tu: ->link<-
  1.  
    If someone is interested,
    attached you will find the "XLE-Mag." (german disk-magazine, published by me in 1999, 2000 and 2001).

    Also you will find a packed version of Laura (now 84kbytes instead of 191kbytes unpacked) and Pang.
  2.  
    Ooops,
    so here is Laura (packed)...
    • 11:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Nov 2016
     
    @CharlieChaplin
    Dziękuję
    • 12:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime30 Nov 2016 zmieniony
     
    Zmiany nazw:
    arch/M/Muchblastesz/Muchblastesz (2016-06-01)(Cieślewicz, Tomasz)(PL)[h Homesoft].xex --> arch/M/Muchblastesz/Muchblastesz v0.5 (2016-06-01)(Cieślewicz, Tomasz)(PL)[h Homesoft].xex

    Dodane do gier:
    B/Booby Jackpot/Booby Jackpot (2016)(Animkomials)(PL)(en)[h Homesoft all girls][128k].xex
    B/Booby Jackpot/Booby Jackpot (2016)(Animkomials)(PL)(en)[h Homesoft][128k].xex
    L/Laura/Laura (2016)(ArSoft CORPORATION)(PAL)(PL)[stereo][128k].xex
    L/Laura/Laura (2016-11-21)(ArSoft CORPORATION)(PAL)(PL)[stereo][128k][packed].xex
    L/Laura/Laura (2016-11-27)(ArSoft CORPORATION)(PAL)(PL)[stereo][128k][t +3 cRc].xex
    L/Laura/Laura (2016-11-27)(ArSoft CORPORATION)(PAL)(PL)[stereo][128k][t +3 cRc][no intro].xex
    M/Muchblastesz/Muchblastesz v0.8 (2016-11-30)(Cieślewicz, Tomasz)(PL).atr
    Y/Yoomp!/Yoomp! v1.1 (2016-11-28)(Eru - X-Ray - BeWu - Fox)(PL)(en)[h Homesoft cart check and init sequence only][PAL].xex
    Y/Yoomp!/Yoomp! v1.1 (2016-11-28)(Eru - X-Ray - BeWu - Fox)(PL)(en)[h Homesoft no init][PAL].xex


    Dodane do demosceny:
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 001 (1999)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side A).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 001 (1999)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side B).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 002 (1999)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side A).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 002 (1999)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side B).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 003 (1999)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side A).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 003 (1999)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side B).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 004 (1999)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side A).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 004 (1999)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side B).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 005 (2000)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side A).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 005 (2000)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side B).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 006 (2000)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side A).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 006 (2000)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side B).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 007 (2000)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side A).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 007 (2000)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side B).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 008 (2000)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side A).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 008 (2000)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side B).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 009 (2001)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side A).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 009 (2001)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side B).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 010 (2001)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side A).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 010 (2001)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side B).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 011 (2001)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side A).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 011 (2001)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side B).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 012 (2001)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side A).atr
    ziny/XLE-Mag/XLE-Mag 012 (2001)(Magenheimer, Andreas)(DE)(Side B).atr
    • 13:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime30 Nov 2016 zmieniony
     
    Dzięki Voy.

    Zajrzałem do katalogu z grami, ale Laury tam nie widzę. Czy zmiany pojawią się za jakiś czas?





    I drugie pytanie - ta wersja CRC to jest ta pierwsza z błędem, czy ta już poprawiona?
    • 14:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime30 Nov 2016 zmieniony
     
    Czasami silnik strony działa z opóźnieniem. Sprawdź teraz. :)

    To druga wersja trainera. Tamtej wolałem nie rozpowszechniać.
    • 15: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime30 Nov 2016
     
    I słusznie. Nie sądzę że należy do biblioteki ładować każdy odpad produkcyjny tylko dlatego że powstał "dla potomności". Rozumiem chęć archiwizacji, ale biblioteka staje się przez to nieużywalna.
    • 16: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime1 Dec 2016
     
    Mogę zaoferować grę Karateka w wersji kasetowej?
    Dla komputerów z 64 KB pamięci RAM

    ->link<-
    • 17:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime26 Dec 2016 zmieniony
     
    Dzięki, Baktra. :)

    Do ściągnięcia ze strony głównej jest wreszcie nowa paczka gier w formacie .7z, a poniżej lista gier, które zostały dziś do niej dodane:

    A\At Arion Line - Mission Zero\At Arion Line - Mission Zero v2.7 (2016-12-07)(TDC)(PL)(en).atr
    B\Big Mess\Big Mess (2016-12)(Bommer, Holger)(DE)(en)[h Homesoft].xex
    B\Bosconian\Bosconian (2016-12-24)(Shanti77)(PL)(en)(preview).xex
    C\Clever and Smart\Clever and Smart (2016-12)(Von Hirsebrei)(DE)[h file version Homesoft].xex
    D\Dimo's Quest - Lurch Edition\Dimo's Quest - Lurch Edition (2016)(Schulz, Thomas - Prinz, Tobias - Theisse, Hilton - Bunsen - Milan - T0bey - yellowman - wizard)(-)(de).atr
    D\Dimo's Quest - Lurch Edition\Dimo's Quest - Lurch Edition (2016)(Schulz, Thomas - Prinz, Tobias - Theisse, Hilton - Bunsen - Milan - T0bey - yellowman - wizard)(-)(en).atr
    D\Dogfight (Bajtek)\Dogfight (2015)(Bajtek)(PL)(en)[h title screen & improved gfx Milan Školuda][Req BASIC].atr
    E\Eist\Eist (2016-12)(Miller, Piotr)(PL)[h file version Homesoft].xex
    F\2016.12.26\Fairlight\Fairlight (2016-12-26)(Edge, The - Wojcieszek, Mariusz - Pereira, Jose - Wieczór)(-)(en).atr
    F\Fairlight\Fairlight (2016-12-26)(Edge, The - Wojcieszek, Mariusz - Pereira, Jose - Wieczór)(-)(en).xex
    J\Jim Slide XL\Jim Slide XL (2016-12-25)(1NG - Poison)(-)(en)[stereo][Req Atarimax 8 Mbit].atr
    J\Jim Slide XL\Jim Slide XL (2016-12-25)(1NG - Poison)(-)(en)[stereo][Req Atarimax 8 Mbit].car
    K\Karateka\Karateka (2016-12-01)(Broderbund)(US)(Side 1 of 2)(Program)[cr J&D Service][h Suppawer][f BAKTRA Software][64k].cas
    K\Karateka\Karateka (2016-12-01)(Broderbund)(US)(Side 2 of 2)(Scenes)[cr J&D Service][h Suppawer][64k].cas
    K\Keyboard Master\Keyboard Master (2016-12)(Miller, Piotr)(PL)[h file version Homesoft].xex
    P\Pang (TeBe - Vidol - Ooz -Rocky - stRing)\Pang v4.5 (2016-12-15)(TeBe - Vidol - Ooz -Rocky - stRing)(PL)(en)[Req 256k][stereo].atr
    P\Pang (TeBe - Vidol - Ooz -Rocky - stRing)\Pang v4.5 (2016-12-15)(TeBe - Vidol - Ooz -Rocky - stRing)(PL)(en)[Req 256k][stereo].xex
    R\Ratcatcher\Ratcatcher M4 (2016)(Average Software)(US)[5200 port Homesoft][h Multijoy Homesoft][packed].xex
    S\Saracen\Saracen (2016-12)(Datasoft)(US)[h file version Homesoft].xex
    S\Spycat\Spycat (2016-12)(Scott, Peter - Fandal - Miker)(-)(en)[h Homesoft].xex


    Paczki demosceny i użytków w przygotowaniu.
    • 18:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime8 Jan 2017 zmieniony
     
    • 19:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime12 Jan 2017 zmieniony
     
    • 20:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime25 Jan 2017
     
    Jaka jest sytuacja z XENOPHOBE Fandala? Była jakaś zbiórka, aby Fandal choć w części odzyskał kasę włożoną w Xenophobe?
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Jan 2017
     
    ja np kupiłem grę ... to po niżej kosztów była sprzedawana ?
    • 22: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime31 Jan 2017
     
    Kolejna oferta z Chile - Fight Night, wersja kasetowa.
    ->link<-
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Apr 2017
     
    Wrzucilem do uzytkow plik podeslany przez Romualda Szydłowskiego: DOS-a 2.5 w wersji niemieckiej.

    utils/8. DOS-y/DOS II 2.5 deutsch.atr
    • 24: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime6 May 2017
     
    Yoomp! Forbidden? ->link<-
    • 25:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime7 May 2017
     
    Nie mam pojęcia, czemu tak się dzieje. Przez FTP pobiera się bez problemu; atrybuty pliku też są ustawione poprawnie. Może to wina silnika AOL?
    • 26:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime8 May 2017 zmieniony
     
    Ale heca, tak się dzieje dla każdego pliku lub katalogu, który w nazwie zawiera:
    <spacja>and<spacja><co najmniej 2 znaki a-z0-9>
    lub:
    <spacja>or<spacja><co najmniej 2 znaki a-z0-9>
    Sprawdźcie Yogi Bear and Friends in the Greed Monster, Boulders and Bombs, Galahad and the Holy Grail, Nuclear Adventure or the North Base...

    Ba, taki plik wcale nie musi istnieć. Np:
    http://atarionline.pl/arch/ and a
    Zwraca 404, bo taki plik nie istnieje, ale
    http://atarionline.pl/arch/ and ab
    zwraca 403.

    Nie wydaje mi się żeby to był błąd silnika, bo silnik generuje poprawne linki - to jest raczej problem serwera WWW.
  3.  
    Ktokolwiek wymyślił spacje w nazwach plików powinien spłonąć w piekle...
    • 28: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime8 May 2017 zmieniony
     
    Teraz nie sprawdze bo pisze z telefonu, za godzine, dwie.

    PS. Spacje nie są enkodowane poprawnie, co jest dziwne bo powinno się to dziać automatycznie.

    @mgr_inz_rafal: spacja jest takim samym znakiem jak każdy inny :) Nie ma specjalnego znaczenia. Co innego & albo znak zapytania.

    PS2: Jednak są enkodowane. I ta nazwa pliku też. I co ciekawe wygląda na to, że faktycznie jest kluczowe słowo "and" jakby serwer był na nie uczulony. Piszę serwer nie serwis, bo strona robi wszystko poprawnie, plik się nazywa jak nazywa i tak jest umieszczony jako link. Po usunięciu słowa "and" (i jest ono jako słowo, nie znak) zaczyna działać... WTF...
    • 29:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime8 May 2017
     
    Wisienka na torcie: zaraz po napisaniu mojego powyższego posta, chciałem go wyedytować, bo literówki. Próba zatwierdzenia edycji zakończyła się wysypaniem całego serwera HTTP - na wszystkie zapytania, w tym do strony głównej serwisu, zaczął odpowiadać "Forbidden". PRZYPADEK???!??!!?

    (Dziś rano edycja powiodła się bez problemu.)
    • 30:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime8 May 2017 zmieniony
     
    Może i jest "takim samym jak każdy inny oprócz...", ale i tak ktokolwiek wymyślił spacje w nazwach plików powinien spłonąć w piekle...
    • 31: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime8 May 2017 zmieniony
     
    @Krótki: dzięki za wskazówkę z tymi "and" i "or". To jest ustawienie firewalla zapobiegające SQL inject - trochę głupie (bo przypuszczam, że blokuje też inne słowa kluczowe jeśli są odseparowane spacjami) - ale tak to wygląda. Jak tylko dostanę się do panelu spróbuję to wyłączyć dla plików.

    PS. Pobieranie wszystkich plików powinno już działać.
    • 32: CommentAuthorVidol
    • CommentTime8 May 2017
     
    dziala az za dobrze, xexy od razu sie uruchamiaja w emulatorze nie ma opcji zapisz plik na dysk. Jak chce zapisac musze uzyc 'zapisz element docelowy jako'
    • 33: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 May 2017
     
    To już są ustawienia Twojej przeglądarki :) W zależności od tego jakiej używasz, masz takie ustawienia w opcjach jaki typ plików, otwierać jaką aplikacją i czy pytać, czy zapisywać czy automatycznie otwierać itp.
    • 34: CommentAuthorVidol
    • CommentTime12 May 2017
     
    Tak, ale wczesniej sie pytalo zapisac czy uruchomic.
    • 35: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime12 May 2017
     
    Vidol, to nadal jest psełdo-"problem" po stronie twojego komputera... zmień ustawienia dotyczące plików z rozszerzeniem xex i bedzie po "problemie".
    • 36: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime12 May 2017
     
    Jeśli przeglądarka jest ustawiona, że ma pytać czy otworzyć czy zapisać, z reguły ma pole - zapamiętaj. Najwyraźniej raz otwierałeś bezpośrednio, pole było zaznaczone i browser zapamiętał to. Można to w ustawieniach odhaczyć.
    • 37: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime23 May 2017
     
    Przeglądając moje pliki znalazłem grę Whoops zgraną z oryginalnej kasety, nie ma tej wersji na AOL, nie ma też informacji o kodzie do pierwszego poziomu, który wg mnie mógłby być umieszczony w nazwie pliku. Sprawdziłem też dyskietkę z AOL - uruchamia się Whoops, ale na dyskietce jest menu i jeszcze co najmniej jedna gra w TB - BOOM. Można uruchomić spod TB plik "BOM", a menu jest w pliku binarnym "A", w intro jest info o kodzie do gry Whoops.
    • 38:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime23 May 2017
     
    O ile pamiętam kod do pierwszego levelu Whoops'a to WOE.
    • 39: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime23 May 2017 zmieniony
     
    Znalazłem brakujący kod do poziomu 38 to EEN ->link<- - można dopisać...
    • 40:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime3 Jun 2017 zmieniony
     
    Dodane do gier:

    /inne/Atrax cartridges/Atrax cartridge 01 (199x)(Atrax - L.K. Avalon)(PL).car
    /inne/Atrax cartridges/Atrax cartridge 02 (199x)(Atrax - L.K. Avalon)(PL).car
    /inne/Atrax cartridges/Atrax cartridge 03 (199x)(Atrax - L.K. Avalon)(PL).car
    /inne/Atrax cartridges/Atrax cartridge 04 (199x)(Atrax - L.K. Avalon)(PL).car
    /inne/Atrax cartridges/Atrax cartridge 05 (199x)(Atrax - L.K. Avalon)(PL).car
    /inne/Atrax cartridges/Atrax cartridge 06 (199x)(Atrax - L.K. Avalon)(PL).car
    /inne/Atrax cartridges/Atrax cartridge 09 (199x)(Atrax - L.K. Avalon)(PL).car
    /inne/Atrax cartridges/Atrax cartridge 13 (199x)(Atrax - Mirage)(PL).car
    /inne/Atrax cartridges/Atrax cartridge 14 (199x)(Atrax - Mirage)(PL).car
    /inne/Atrax cartridges/Atrax cartridge 15 (199x)(Atrax - Mirage)(PL).car
    /inne/Atrax cartridges/Atrax cartridge 16 (199x)(Atrax - Mirage)(PL).car


    Dzięki, Miker! :)
    • 41:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime4 Jun 2017 zmieniony
     
    Porównałem Atraxy z dumpami dostępnymi od paru dni na Atarimanii. Nry 1, 4 i 5 są identyczne, ale nr 6 różni się 3 bajtami. Czy ktoś wie może (Miker?), od kogo Atarimania dostała swoje dumpy? Jeśli było to źródło niezależne od Mikera, to byśmy mogli oznaczyć nry 1, 4 i 5 jako zweryfikowane [!].

    À propos nazw plików - czy w polu producenta nie wystarczy po prostu (Atrax)? Wieloczłonowe wartości w polu wydawcy stosuje się wtedy, gdy wydawców było wielu. Czy w przypadku kartridży Atraxu wydawcą był Atrax, czy również Avalon i Mirage?
    • 42:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime4 Jun 2017
     
    Dump carta #6 pochodzi z dwóch źródeł - cart od Gzynia oraz zrzut carta od Michała Szwanke (przy okazji podziękowania dla kolegów za udostępnienie!). Prawdę mówiąc nie potrafię powiedzieć, skąd te różnice w dumpach.
    A.. na Atarimanii tak, to też zrzuty dostarczone przeze mnie.
    • 43:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime4 Jun 2017
     
    Dziękuję za odpowiedź. Czyli zaznaczyć [!] nie możemy.

    Na Atari800 Tron z Atraksa 13 ma skaszanioną stronę tytułową (m.in. scroll). Czy to wina emulatora, czy jest tak też na prawdziwym sprzęcie?
    • 44:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime4 Jun 2017
     
    Zrzuty kartridży nr 4 i 5 miałem od Nira, zaś 1 i 6 zgrywałem z nim i Mikerem programatorem Atarimaxa na Wapniaku. Co prawda soft nie obsługiwał tego schematu przełączania banków, ale za radą Nira użyłem schematu Mega 256kB i wyciąłem ze zrzutu zbędne 16 8-kilobajtowych bloków wypełnionych bajtami $FF.

    Pozostałe są od Mikera i jego pomocnika, który odcyfrował oryginalnie zabezpieczone zawartości EPROM-ów. Kartridże miały pokrzyżowane linie adresowe, podobnie jak Atraxowe karty z SDX.
    • 45: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime5 Jun 2017
     
    Whoops pozostał bez zmian. Poproszę o uaktualnienie.
    • 46:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime5 Jun 2017
     
    Ooo, to kartridże z grami też są pokrzyżowane? Ale czy w takim razie nie powinniśmy obecnych dumpów oznaczyć flagą [h decrypted], a oprócz tego wrzucić do bazy również dumpy w oryginalnej postaci?
    • 47:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime13 Jun 2017 zmieniony
     
    Oki - w załączniku te "pokrzyżowane".
    Uwaga! - jako takie nie chodzą w poniższej postaci.

    Edit: I dla porządku "chodzące" w plikach .bin.
    • 48:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime25 Jun 2017 zmieniony
     
    Obsługa "oryginalnych" ROM-ów Atrax już dodana do Atari800. Oprócz tego wprowadziłem następujące zmiany w katalogu /inne/Atrax cartridges:

    Zmiany nazw
    Atrax cartridge 01 (199x)(Atrax - L.K. Avalon)(PL).car -> Atrax 1 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].car
    Atrax cartridge 02 (199x)(Atrax - L.K. Avalon)(PL).car -> Atrax 2 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].car
    Atrax cartridge 03 (199x)(Atrax - L.K. Avalon)(PL).car -> Atrax 3 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].car
    Atrax cartridge 04 (199x)(Atrax - L.K. Avalon)(PL).car -> Atrax 4 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].car
    Atrax cartridge 05 (199x)(Atrax - L.K. Avalon)(PL).car -> Atrax 5 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].car
    Atrax cartridge 06 (199x)(Atrax - L.K. Avalon)(PL).car -> Atrax 6 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].car
    Atrax cartridge 09 (199x)(Atrax - L.K. Avalon)(PL).car -> Atrax 9 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].car
    Atrax cartridge 13 (199x)(Atrax - Mirage)(PL).car -> Atrax 13 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].car
    Atrax cartridge 14 (199x)(Atrax - Mirage)(PL).car -> Atrax 14 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].car
    Atrax cartridge 15 (199x)(Atrax - Mirage)(PL).car -> Atrax 15 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].car
    Atrax cartridge 16 (199x)(Atrax - Mirage)(PL).car -> Atrax 16 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].car

    Nowe pliki:
    * Pliki w wariancie bin dla istniejących już plików CAR:
    Atrax 1 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].bin
    Atrax 2 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].bin
    Atrax 3 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].bin
    Atrax 4 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].bin
    Atrax 5 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].bin
    Atrax 6 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].bin
    Atrax 9 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].bin
    Atrax 13 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].bin
    Atrax 14 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].bin
    Atrax 15 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].bin
    Atrax 16 (199x)(Atrax)(PL)[h decoded].bin

    * Oryginalne, niezdekodowane obrazy ROM-ów:
    Atrax 2 (199x)(Atrax)(PL).bin
    Atrax 2 (199x)(Atrax)(PL).car
    Atrax 3 (199x)(Atrax)(PL).bin
    Atrax 3 (199x)(Atrax)(PL).car
    Atrax 4 (199x)(Atrax)(PL).bin
    Atrax 4 (199x)(Atrax)(PL).car
    Atrax 5 (199x)(Atrax)(PL).bin
    Atrax 5 (199x)(Atrax)(PL).car
    Atrax 6 (199x)(Atrax)(PL).bin
    Atrax 6 (199x)(Atrax)(PL).car
    Atrax 9 (199x)(Atrax)(PL).bin
    Atrax 9 (199x)(Atrax)(PL).car
    Atrax 13 (199x)(Atrax)(PL).bin
    Atrax 13 (199x)(Atrax)(PL).car
    Atrax 14 (199x)(Atrax)(PL).bin
    Atrax 14 (199x)(Atrax)(PL).car
    Atrax 15 (199x)(Atrax)(PL).bin
    Atrax 15 (199x)(Atrax)(PL).car
    Atrax 16 (199x)(Atrax)(PL).bin
    Atrax 16 (199x)(Atrax)(PL).car

    * Druga wersja cartridge'a nr 6 z Atarimanii:
    Atrax 6 (199x)(Atrax)(PL)[a][h decoded].bin
    Atrax 6 (199x)(Atrax)(PL)[a][h decoded].car
    • 49:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime29 Jun 2017 zmieniony
     
    Zmiany nazw:
    Whoops (1992)(A.N.G. Software)(NL)(en).xex -> Whoops (1992)(A.N.G. Software)(NL)(en)[cr].xex

    We wszystkich plikach kartridży AtraX'a zmieniłem ciąg Atrax na AtraX, bo takiej pisowni używał wydawca na nalepkach i w instrukcjach.

    Nowe pliki:
    Whoops (1992)(A.N.G. Software)(NL)(en)[cr][a].xex

    Zdekodowane obrazy kartów AtraX:
    AtraX 8 (199x)(AtraX)(PL)[h decoded].bin
    AtraX 8 (199x)(AtraX)(PL)[h decoded].car
    AtraX 10 (199x)(AtraX)(PL)[h decoded].bin
    AtraX 10 (199x)(AtraX)(PL)[h decoded].car
    AtraX 11 (199x)(AtraX)(PL)[h decoded].bin
    AtraX 11 (199x)(AtraX)(PL)[h decoded].car
    AtraX 12 (199x)(AtraX)(PL)[h decoded].bin
    AtraX 12 (199x)(AtraX)(PL)[h decoded].car

    Podziękowania dla FUJI'ego (za dumpy i skany instrukcji, pudełek i naklejek kartów 8, 11 i 12) oraz Takrona (za podesłanie mi karta nr 10 celem wykonania dumpa)! :)
    • 50: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime30 Jun 2017
     
    Whoops którego załączyłem nie powinien mieć w nazwie "[cr]", bo jest to wersja oryginalna. Wg mnie kod pierwszego poziomu dla wygody powinien być zawarty w nazwach plików. Brakujący kod do uzupełnienia w pliku z kodami jest powyżej. Warto sprawdzić co jest jeszcze na dyskietce i czemu się menu nie uruchamia?