atarionline.pl Zmiany w bazie gier, dem, użytków - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Oct 2014
     
    Jeśli jest sam podpis pirata może to być spreader zamiast cracker. To skomplikowane i mnóstwo pracy przed kimś.
    • 2:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime22 Oct 2014 zmieniony
     
    Przyjmijmy na razie, że zrównamy obie te grupy. Naszym celem jest przerobienie całej kolekcji na TOSEC, potem naniesie się korekty.

    A w międzyczasie nowe Robbo:
    Robbo Marik (2014-10-15)(Wolany, Mariusz)(PL).atr
    • 3:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime22 Oct 2014 zmieniony
     
    @wieczor
    Ja też początkowo opierałem się koncepcji voya twierdząc, że aż takie rewolucje nie są nam potrzebne. Jednak uległem sile rozsądnych argumentów - choćby temu, iż bez dostosowania nazw naszych zbiorów do reszty dostępnych w sieci dalsze rozwijanie bazy oraz jakakolwiek późniejsza jej obróbka może stać się uciążliwa do granic absurdu. Kolejnym niech będzie praca i czas zaoszczędzone na niepotrzebne wyważanie już otwartych drzwi: stosując nasze własne nazewnictwo trzeba by było żmudnie przerobić całą bazę, sztuka po sztuce. Tymczasem o wiele łatwiej, szybciej oraz po prostu wygodniej będzie skorzystać z owoców czyjejś pracy jedynie nieco je poprawiając i dopasowując do naszych potrzeb. A mówiąc wprost: słyszałem od voya, że chętnych do pomocy było już wielu, lecz koniec końców wszystko jakoś rozchodziło się po kościach. Ja obecnie mam czas oraz warunki na tego typu dłubaninę, więc zamierzam wywiązać się z danej obietnicy, ale to nie oznacza automatycznie, iż skłonny jestem poświęcić temu najbliższy rok. :)

    @s2325
    Tak jak napisał voy, w pierwszej kolejności naszym celem jest umożliwienie łatwego rozeznania się w tym co już mamy. Na chwilę obecną da się to zrobić wyłącznie poprzez porównywanie sumy kontrolnej plików (czasem mogą trafić się dwa przypadki o identycznej wielkości, ale różniące się zawartością - dzięki voy za zwrócenia na to uwagi, już udało mi się odpowiednio oznaczyć pewnego dubla, którego TOSEC bezwiednie na wyrost zaklasyfikował jako inną wersję). Mając taki materiał o wiele łatwiej będzie wyszukać w nim np. wszystkie gry oznaczone tagiem "cracked" albo "hacked" i następnie przyjrzeć im się bliżej w celu choćby przerobienia na proponowane przez ciebie, całkiem zresztą sensowne moim zdaniem, "spread" tam gdzie okaże się to zasadne. No ale nie wszystko naraz - pomalutku i po kolei.
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Oct 2014 zmieniony
     
    Nazwy nie zapewniaja zadnej identyfikacji. Zwlaszcza w sytuacji gdy ten sam plik w roznych miejscach mozr miec rozne tagi, albo rozne wersje mozna w zasadzie opisac w ten sam sposob. Identyfikacje zapewnia jedynie unikalny hash generowany na podstawie zawartosci a wtedy nazwa nie ma juz znaczenia jak mozna ja bez problemu powiazac z inna. I takie narzedzie jest.
    • 5:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime22 Oct 2014 zmieniony
     
    Celem naszym jest doprowadzenie do sytuacji, w której użytkownik AOL-u nie będzie musiał korzystać z innych źródeł, a moim zadaniem jest właśnie takie poprzerabianie TOSEC-owskich nazw na podstawie owych hashy, aby każdy plik posiadał swoją unikalną, logiczną winietę umożliwiającą więcej niż jedynie pobieżną identyfikację jego zawartości na pierwszy rzut oka.

    Ogólnie widzę, że sprawa wzbudziła pewne zainteresowanie, więc powiem tak: moim zdaniem zmiana nazw na porządne jest naszej bazie bardzo potrzebna. Zaproponowana przez nas metoda to na chwilę obecną jedyne rozwiązanie wchodzące w grę. Ale jeśli użytkownicy mają się czuć uszczęśliwionymi nieco na siłę, no to nie ma sprawy - możemy niczego nie ruszać, z dziką rozkoszą wrócę do przeglądania gier choćby nawet dziś. Dlatego bardzo prosiłbym wszystkich zainteresowanych o wypowiedź w tej sprawie jeszcze PRZED konkretnym rozpoczęciem prac. O ile stare nazwy da się łatwo przywrócić, tak lojalnie ostrzegam, iż za niepotrzebne marnowanie mojego czasu możemy się pogniewać - będę gryzł mocno i boleśnie.
    Decyzja zatem należy do was, ale weźcie poprawkę na fakt, że drugiego takiego szaleńca skłonnego podjąć się tego typu wyzwania raczej szybko nie znajdziecie, jeżeli w ogóle. Czekam jeszcze dzień, góra dwa, a jeśli nic się nie wydarzy to zabieram się do roboty.
    • 6:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime26 Oct 2014 zmieniony
     
    Cyferki mamy przerobione. Ledwo kilkanaście katalogów na krzyż, a zajęło mi to ponad dwie godziny nieziemskiego dłubania. Dopiero doświadczywszy na własnej skórze można się przekonać jak straszliwie niewdzięczną robotą jest zajmowanie się bazą gier. voyowi należą się za to pokłony do samej ziemi, a ja tylko zrobię swoje i znikam stąd czym prędzej. :)
    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Oct 2014
     
    Tylko mi się nie zniechęcaj! Te zmiany są potrzebne.
    • 8: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Oct 2014 zmieniony
     
    Ja tylko mówię o tym, że czasem bezwiedne kopiowanie rozwiązań nie jest dobrym podejściem do tematu, bo system toseca ma poważne wady, których nie było gdy tosec powstawał. Chodzi o nielegalne znaki w nazwach plików - spacje i nawiasy. Dlaczego nie myślniki i podkreślenia? Na szczęście można to naprawić automatycznie.

    Drugie - to nastawienie na emulatory. Sorry, ale użytkownikom prawdziwego sprzętu to trochę utrudnia (zresztą to co było też utrudniało).

    Ja po prostu nie widzę najmniejszego sensu, w trzymaniu tych - użytecznych niewątpliwie - informacji - w nazwie pliku. To metoda czołgowa. Mamy XXI wiek, bazy danych są szybkie, powszechne i poręczne. Inna rzecz, że te informacje nie rozwiązują podstawowego problemu AOL - nie zawierają tego co w grze jest istotne. I zawierać nie mogą, bo będzie to informacja nieco dłuższa.

    PS. Jeśli jednak zmiana nazw plików jest pożądana, to warto przemyśleć, czy tak jak zrobił to tosec jest dobrze, czy warto zrobić to lepiej ;)
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Oct 2014 zmieniony
     
    A i jeszcze jedno; wg systemu tosecowego, dane o pliku zawarte w jego nazwie nie mają jednej istotnej rzeczy... kluczy do tych danych. O ile jest to w pewnym sensie human readable, to absolutnie bezużyteczne jeśli chodzi o jakieś sensowne uporządkowanie czy przeszukiwanie.

    Jeśli dane byłyby zmagazynowane w jakiejś bazie to :

    a) od razu można w pół sekundy znaleźć te, dla których jakichś danych brakuje
    b) uzupełnianie danych może być bajkowo proste
    c) wygenerowanie nazwy wg dowolnego systemu, choćby i tosecowego może być absolutnie automatyczne

    Więc Panowie, proponuję przemyśleć zagadnienie i wówczas systematycznie działać, żeby się po prostu nie okazało że ta ciężka praca przynosi mniej efektów niż może przynieść.
    • 10:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime26 Oct 2014 zmieniony
     
    To zapraszam do stworzenia bazy danych, miast mleć ozorkiem. :P Ja się na tym po prostu nie znam, więc metoda "siłowa", czyli na wpół ręczna zmiana nazw na TOSEC jest dla mnie najszybsza (powiedzmy).

    TOSEC stał się niekwestionowanym standardem, gdyż użytkowników emulatorów jest po prostu więcej niż używających fizycznego sprzętu.

    W przypadku nomenklatury TOSEC aż się prosi o dodanie przełączalnego trybu 80-znakowego do konfiguratora SIO2SD (na standardowe Atari lub z wykrywaniem VBXE).
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Oct 2014
     
    TOSEC nie tyle stał się niekwestionowanym standardem, co po prostu nigdy nie powstało nic innego. A bazę stworzyć można, why not.
    • 12:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime26 Oct 2014 zmieniony
     

    wieczor:

    Dlaczego nie myślniki i podkreślenia?

    Osobiście dostaję białej gorączki, gdy widzę w nazwach plików myślniki i martwe spacje - to jest dla mnie kwintesencja burdelu. Czasy BBS-ów i ogólnie DOS-owego nazewnictwa 8.3 już dawno minęły.

    te informacje nie rozwiązują podstawowego problemu AOL - nie zawierają tego co w grze jest istotne.

    Co mianowicie masz na myśli?

    warto przemyśleć, czy tak jak zrobił to tosec jest dobrze, czy warto zrobić to lepiej

    Gwarantuję ci, że już jest lepiej - mogę nawet pokazać paluszkiem gdzie konkretnie.

    wygenerowanie nazwy wg dowolnego systemu, choćby i tosecowego może być absolutnie automatyczne

    Patrz powyższa odpowiedź - już wiem o tym, że nie może być automatyczne, jeśli ma wyglądać tak jak robię to teraz. Maszyna poleci według ustalonego schematu - jedynie czynnik ludzki wyłapie i poprawi to, co z automatu wyjdzie jako błąd bądź nieścisłość.
    • 13: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Oct 2014
     

    Tenchi:

    Czasy BBS-ów i ogólnie DOS-owego nazewnictwa 8.3 już dawno minęły.


    Za to przeglądarek internetowych i archiwizerów nie i gwarantuję Ci, że w którymś punkcie będzie fail :)

    Tenchi:

    nie może być automatyczne, jeśli ma wyglądać tak jak robię to teraz. Maszyna poleci według ustalonego schematu - jedynie czynnik ludzki wyłapie i poprawi to, co z automatu wyjdzie jako błąd bądź nieścisłość.


    Dobrze więc, podaj mi przykład. Czyżby tagowanie nie trzymało się ścisłych reguł?

    Mówiąc automatyczne, mam na myśli to, że nazwa jest komponowana z elementów zawartych w bazie, nie że są automatycznie "wymyślane".
    • 14:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime26 Oct 2014 zmieniony
     
    Wieczór, to znajdź mi chętnego, kto będzie się "bawił" w dziubanie info do bazy. Przecież ktoś to musi najpierw zrobić.

    Postanowione, koniec... Przejście na TOSEC jest ostateczne i nie zamierzam się z tego wycofywać, a tym bardziej zmieniać na wytyczne hipotetycznej - jak na razie - bazy. Cel, jaki sobie postawiliśmy, jest jasny: dostosować nazewnictwo do powyższych reguł, które są czytelne.

    Co do tagowania: rzuć okiem na szablon nomenklatury przedstawiony choćby w Wikipedii i na końcowe punkty w nazwie w nawiasach. To właśnie miejsce na specyficzne wymagania danej platformy i miejsce na informacje jej dotyczące.
    • 15:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime26 Oct 2014 zmieniony
     
    voy, spokojnie - są twarde dowody na to, że czynnik ludzki jest niezastąpiony. :)

    wieczor:

    Za to przeglądarek internetowych i archiwizerów nie i gwarantuję Ci, że w którymś punkcie będzie fail :)

    A to już nie mój problem, że ktoś może używać dziwnego bądź niestandardowego oprogramowania - u mnie wszystko działa jak trzeba. :]

    Dobrze więc, podaj mi przykład. Czyżby tagowanie nie trzymało się ścisłych reguł?

    U TOSEC-a się trzyma AŻ ZA BARDZO i właśnie przez to są nieścisłości. Już pokazuję oraz tłumaczę. Na warsztat bierzemy grę pod tytułem 180. W katalogu z nią widzimy:
    180 (1986)(Mastertronic)(GB).cas - wersja kasetowa, no big deal.
    180 (1986)(Mastertronic)(GB).xex - czysty XEX.
    180 (1986)(Mastertronic)(GB)[h Homesoft].xex - crack Homesoftu.
    180 (1986)(Mastertronic)(GB)[cr Mr. Bacardi].xex - crack Mr. Bacardiego.
    180 (1986)(Mastertronic)(GB)[cr Mr. Bacardi][a].xex - najprawdopodobniej inaczej scrunchowany crack Mr. Bacardiego.
    180 (1986)(Mastertronic)(GB)[cr Mr. Bacardi][k-file].atr - obraz dyskietki stworzony przy pomocy AtrUtil, za plik wsadowy służy PIERWSZY crack Mr. Bacardiego.
    180 (1986)(Mastertronic)(GB)[cr Mr. Bacardi][a k-file].atr - tyle samo zajmujący, ale posiadający inną sumę kontrolą obraz dyskietki z AtrUtil. Plikiem wsadowym także jest PIERWSZY crack Mr. Bacardiego. Tymczasem TOSEC, zgodnie ze swoją nomenklaturą z automatu dodał tutaj [a]. Mogłoby to błędnie sugerować, że za plik wsadowy posłużył DRUGI crack Mr. Bacardiego takoż oznaczony tą literą. Aby wyeliminować tego typu nieścisłość rozpakowałem oba ATR-y i po sprawdzeniu co mamy w środku zdecydowałem się zmienić TOSEC-owskie [a][k-file] na [a k-file] aby od razu było widać, że to tylko inny kontener, ale zawartość jest identyczna jak w poprzednim. Dasz radę napisać taką bazę, która byłaby w stanie mechanicznie zrobić coś podobnego? Ja nie żartowałem mówiąc, że u nas będzie lepiej niż u nich, a każdy plik otrzyma UNIKALNĄ DLA SIEBIE winietę umożliwiającą jego łatwą identyfikację na pierwszy rzut oka.
    • 16: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Oct 2014
     
    Niektóre przeglądarki mają problemy ze ściąganiem plików ze znakiem #. Ze względów oczywistych najczęściej przypada na ziny.
    • 17: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Oct 2014 zmieniony
     
    Ech, ja miałem na myśli uproszczenie wam roboty. Narzekacie ile roboty jest z renamowaniem plików, a potem pytacie, kto będzie wprowadzał dane do bazy, co jest prostsze - i kilkukrotnie szybsze :) No ale wasz cyrk, wasze małpy. BTW: zipa czy rara nie nazwałbym niestandardowym oprogramowaniem.

    Co do hasha - ŻADNA przeglądarka nie zaakceptuje bo hash służy do czegoś innego. Trzeba zrobić url encode.

    @Tenchi: mówiąc o ścisłych regułach miałem na myśli to, czy zawsze konkretne pole w kolejności po nazwie zasadniczej oznacza to samo. Przykład który podałeś jest przykładem BRAKU tej reguły. Twój rename jest właśnie uściśleniem.

    @voy - to nie baza ma narzucać wytyczne, a być skonstruowana wg wytycznych, oprogramowanie dostosowuje się do problemu, nie na odwrót (albo kończy się to failem).

    Czy można założyć że przyjęty standard to:

    nazwa(rok)(wydawca)(język)[informacje dodatkowe].rozszerzenie ?

    Właśnie informacje dodatkowe... Jakie? Czy jest jakaś sensowna lista?

    Baza: wyglądać może np. tak:

    nazwa, rok, producent, język, info1, info2, info3 ,... rozszerzenie, hash, nazwa pliku na dysku (serwerze)

    ewentualnie info dodatkowe, jako coś co się zmienia , rozszerza może byc w osobnej tabeli. Uzupełnianie informacji wyglada wtedy tak, że jesteś w stanie wypełnić je w parę sekund, pozostawić puste, to czego jeszcze nie wiesz i to nie zginie itp. Nikt nie mówi o wpisywaniu tego wprost do bazy, odpowiednia aplikacja webowa, która przy okazji obliczy hash i sprawdzi czy nie wrzucasz czegoś, czego już nie ma (albo wyciągnie informacje o takim samym pliku z bazy tosec, jeśli on tam istnieje, bo można to wygenerować i trzymać taką bazę informacji osobno). Takie dane można zweryfikować , poprawiać ile razy chcesz, a na koniec zrobić klik i program sam Ci wygeneruje nazwy plików, zgodne z konwencją. A jak nie chcesz , to może wygenerować 8+3. Albo jeszcze inaczej... Sam.

    Ale powodzenia :)
    • 18:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime26 Oct 2014 zmieniony
     
    Ani ZIP, ani RAR nigdy nie miały żadnych problemów z bazami TOSEC-a - możesz mi wierzyć, siedzę w tym od lat.

    Czy można założyć że przyjęty standard to:

    nazwa(rok)(wydawca)(język)[informacje dodatkowe].rozszerzenie ?

    Tak, mniej więcej tak właśnie ma to wyglądać - kolejność pól jest stała. Jeżeli jakiejś informacji brakuje, to zastępuje ją (-).

    Właśnie informacje dodatkowe... Jakie? Czy jest jakaś sensowna lista?

    Tutaj idziemy na całość i poza korzystaniem z już istniejących ([multijoy], [t +1]) tworzymy także własne ([picture], [enhanced graphics by Gonzo]).

    Lecz żeby być uczciwym, po twoim dokładniejszym przedstawieniu idei działania bazy zaczyna mi się ona podobać - dla mnie żadna różnica czy zmieniam nazwę fizycznego pliku, czy wpisuję ją na jakąś listę. Ale pytanie podstawowe: czy ktoś da radę stworzyć taką bazę w najbliższym czasie? Naprawdę chciałbym jak najszybciej powrócić do przeglądu gier...
    • 19: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Oct 2014
     
    Umówmy się tak - taka idea chodzi mi po głowie od pewnego czasu. Nie widzę tu kolizji z tym co robicie - gdyż po uzyskaniu zadowalającej odpowiedzi na moje pytanie, dotyczące regularności nazw - baza może wciągnąć to, co już zostało zrobione i nie trzeba tego robić od początku.

    Na pytanie kiedy i jak udziele odpowiedzi w tym tygodniu, bo patrząc na moją listę "to do" wydaje mi się, że zaczynam znowu rumakować i to się źle skonczy ;)
    • 20:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime26 Oct 2014 zmieniony
     
    Hm, no właśnie chyba nie do końca nie ma kolizji. Jeżeli przykładowo chciałbyś swoje INFO1 zarezerować np. na informację o wymaganej ilości pamięci, INFO2 na informację o stereo, a INFO3 na multijoy, to już zrobi się kociokwik, bo w TOSEC-u i co za tym idzie naszym nazewnictwie używamy do tego jednego pola, którego umiejscowienie może się zmieniać (brakujące informacje o dacie, wydawcy i języku zastępuje się asteriskiem, ale przykładowo brak crackera już nie - to jest pole opcjonalne używane tylko w razie konieczności).
    Byle tylko baza nie korzystała z cudownych wynalazków Micro$oftu typu Excel lub Word. Przez 7 lat użytkowania peceta ani razu nie splamiłem swego dysku tymi aplikacjami i bez względu na szczytność celu to się nigdy nie zmieni, więc nie będę w stanie pomóc. You have been warned. :)
    Ale dobra: przyjmijmy zatem, że ja dalej robię swoje. Skoro baza ma dać radę wyciągnąć sobie co trzeba i ewentualnie potrafić zmienić nazwę pliku na pożądaną, to chyba faktycznie no problem - szczegóły zawsze będzie można dograć potem.
    • 21: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Oct 2014 zmieniony
     
    Tutaj ->link<- jest trochę obrazów których emulatory nie widzą ze względu na za długie nazwy plików.
    • 22:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime26 Oct 2014 zmieniony
     
    Skoro już o tym mowa, jedyną wadą TOSEC-a są niekiedy pierońsko długie nazwy. Czasem trzeba przejść z tym na główny katalog dysku, bo inaczej potracą się ich końcówki wraz z rozszerzeniami.
    • 23: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Oct 2014
     

    Tenchi:

    Hm, no właśnie chyba nie do końca nie ma kolizji. Jeżeli przykładowo chciałbyś swoje INFO1 zarezerować np. na informację o wymaganej ilości pamięci, INFO2 na informację o stereo, a INFO3 na multijoy, to już zrobi się kociokwik, bo w TOSEC-u i co za tym idzie naszym nazewnictwie używamy do tego jednego pola


    Spokojnie, to był tylko przykład. Poza tym baza to jedno, a prezentowana nazwa pliku to co innego, jest pełna separacja i reguły mapowania mogą być dowolne. Można info dodatkowe wciągnąć generycznie w jedne pole a potem w miarę wolnego czasu ktoś to odseparuje.

    Tenchi:

    Byle tylko baza nie korzystała z cudownych wynalazków Micro$oftu typu Excel lub Word.


    Za kogo mnie masz :) Baza danych powiedziałem :) <flame_mode szczegolowo="z fanami SQL Servera">Microsoft nie zrobił jeszcze produktu który by zasługiwał na to określenie</flame_mode>
    • 24:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime26 Oct 2014 zmieniony
     
    Za kogo mnie masz :)

    Pokornie proszę o wybaczenie - nie każdy ma na czole napisane "jestem normalny i nie pracuję na byle czym" - wręcz przeciwnie (patrz poniżej), przez co z miejsca zakładam najgorsze. :)

    Baza danych powiedziałem :) <flame_mode szczegolowo="z fanami SQL Servera">Microsoft nie zrobił jeszcze produktu który by zasługiwał na to określenie</flame_mode>

    I to jest bardzo dobra odpowiedź. Ogólnie rozwalają mnie ludzie, którzy do zrobienia listy zakupów na jutro czy chwilowego zanotowania adresu mailowego bądź numeru telefonu otwierają Worda.
    • 25:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime27 Oct 2014 zmieniony
     
    Dodane do gier:
    Alternate Reality - The City (1985)(Datasoft, Inc.)(US)(cr turbo version by Homesoft).xex
    Arkaneth I (1988)(Rascal Soft)(DE)[BASIC].bas
    Atari Chess (1985)(-)(DE)[BASIC].bas
    Ayo! (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Brain Buster (19xx)(Howarth, R.L.)(US)[BASIC].bas
    Dateline Titanic (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Der Wuerfel Baut Den Turm (1988)(FL)(DE)[BASIC].bas
    Diamantenraeuber (1987)(ACC Software)(DE)[BASIC].bas
    Dr. Livingston (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Koung (1989)(Strotmann, Carsten)(DE).xex
    Lemmings (demo)(1993)(HMC)(CZ).xex
    Math Game, The (19xx)(James, L.)(US)[BASIC].atr
    Mission X (1985)(Atlantic Software)(DE)[h Marc Mazurek)[BASIC].bas
    Patience (19xx)(Howarth, R.L.)(US)[BASIC].bas
    Rescue Sub (1985)(Kruger, K.)(US).xex
    Revoler Kid (1985)(Keiber, H. - Boenold, Micael)(DE)[BASIC].bas
    Ribbit! (19xx)(-)(US).xex
    Rolly Dolly (1984)(Meier, Clemens)(DE)[BASIC].bas
    Tombstone City (19xx)(Cash-Soft)(DE)[BASIC].bas
    Treasure Island (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Tron II (1988)(Enterprices Soft)(DE).atr
    Werewolf (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Yahtzee (19xx)(Friday Fun Software)(UK)[BASIC].bas
    • 26:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime27 Oct 2014 zmieniony
     
    Dodane do demosceny:
    Atari Sound Demo (1989)(Hawk)(-).xex
    Demologicus - Hidden Part (1993)(Waxsoft)(PL).xex
    Flaga Demo (19xx)(WSL)(PL)(unfinished version).xex
    Frish Intro 2 (199x)(Datri)(CZ).xex
    Frish Intro 4 (19xx)(Datri)(CZ)(stereo).xex
    Frish Intro 5 (19xx)(Datri)(CZ)[stereo].xex
    Frish Intro 6 (199x)(Datri)(CZ)[stereo].xex
    Futurevision SoundDemo (1994)(Buettner, Falk)(DE).atr
    Happy Birthday Chris (1991)(-)(DE).xex
    House of Rising Sun (19xx)(-)(-).xex
    Info Demo'96 (1996)(Datri)(CZ).xex
    LCD Demo, The (19xx)(High-Tech Team)(-).xex
    Maturita (2001)(Svoboda, Petr)(CZ).xex
    Morf - Just for Fun (199x)(-)(NL).xex
    Music Demo (199x)(Paizert, Krzysztof)(PL).xex
    Music with drums (199x)(Sterba, Radek)(CZ).xex
    Phong (1996)(Pussy Proyect)(PL).xex
    Pomsta Sileneho Hulice (2002)(Svoboda, Petr)(CZ).xex
    RAM Demo (199x)(Rheinland Atari Maniacs)(DE).atr
    Sine Intro (19xx)(TACF)(-).xex
    Sniper Intro (2003)(Fly - Premo)(CZ).xex
    Sound-Demo I (19xx)(Homesoft)(US).xex
    Sound-Demo II (19xx)(Homesoft)(US).xex
    Soundmachine Demo, The (19xx)(Piscol, Juergen)(DE)[cr Matisoft].xex
    Speech Demo 4 (19xx)(Spider Man - Spy Hunter)(DE)(PD).xex
    Trabant Demo, The (Analog Research - Chip Special Software)(1992)(DE)[256k Compy Shop only].atr
    Walker Demo (199x)(Datri)(CZ).xex
    • 27:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime27 Oct 2014
     
    Dodane do użytków:
    Atari Midi Recorder (1991)(Terpin, Chris)(US)[BASIC].bas
    Basic - Podstawy Programowania (19xx)(Klawikowski, Michal)(PL)[BASIC].bas
    Bibo-Assembler to ASCII File Converter (19xx)(-)(-)[BASIC].bas
    Calculator v2.0 (19xx)(-)[BASIC].bas
    Cart Copy (1981)(Young, David)(US)[BASIC].bas
    Casette Logwriter (19xx)(Kweder, Frank)(US)[BASIC].bas
    Chemie v2.0 (1988)(Klubal, Libor)(CZ)[BASIC].bas
    Colorfont Machine, The (1985)(Universe Soft)(DE)[BASIC].bas
    Compiled Turbo Utilities (19xx)(The Cryptic Wizard)(US).atr
    Copy Casette Boot Program to Disk (1981)(Polone, P.)(US)[BASIC].bas
    CTH Fast Basic v2.0 (1991)(Hunt, Tom)(EN).xex
    Daisy Dot II Print Processor (1987)(Goldman, Roy)(US).atr
    Desert Survival Test (19xx)(Kormos, Charles)(US)[BASIC].bas
    Disassembler 6502 v1.0 (1983)(Crider, Gary C.)(US).xex
    Disk-Doktor v1.0 (1989)(Sabath, Peter)(DE).xex
    Diskcopy (19xx)(-)(-)[128k].xex
    Diverse Utilities pack (19xx)(-)(-).atr
    DOS Wizard v1.0.4 (1983)(Crider, C.)(US).xex
    Dr. Disk XL v1.0 (1990)(Game-Killer soft)(US).xex
    Elektronische Worterbuch, Das (1989-09)(hyratron Software)(DE).xex
    Hard Drive Directory Backup v1.0 (19xx)(Horanoff, Jerry)(US).xex
    Hard Drive Restore Utility v1.0 (19xx)(Horanoff, Jerry)(US).xex
    Hypra Soft Basic v1.0 (19xx)(Roeder, Uwe).xex
    Informator v2.0 (1997)(Cermak, Libor)(CZ).xex
    Label Maker (19xx)(Jones, Matthew)(US)[BASIC].bas
    LZWPack v4.1 (19xx)(Biela, Tomasz)(PL).xex
    Mikronotes (1988)(Valka, I.)(CZ).xex
    Mini Office II - Graphics menu (1987)(Database Software)(-).xex
    Mode 9 Pixel Averaging (19xx)(John E.)(UK)[h hack of Pixel Averaging].xex
    Money Converter (19xx)(Swarbrick, Tony)(US)[BASIC].bas
    Multi Tasking Operating System v1.1 (sample)(1988)(DataQue)(US)[256k].txt
    Multi Tasking Operating System v1.1 (sample)(1988)(DataQue)(US)[256k].xex
    MyCopyR! v2.1 (19xx)(Smith, Glenn)(US)[BASIC].atr
    OMNI-Loader (19xx)(MISFIT! Software)(US).xex
    Picture Ripper (19xx)(John E.)(UK).bas
    Point (1994)(RZoG)(PL).xex
    Quick-View Creator (1992-02)(Kractwerk, Von)(-)[BASIC].bas
    Sector Editor v1.0 (19xx)(Pokey)(-).xex
    Sector Spy (1989)(Redner, Oliver)(DE)[a].xex
    Spelling Bee (1984)(Browning, Robert (US)(Side A)[BASIC].atr
    Spelling Bee (1984)(Browning, Robert)(US)(Side B)[BASIC].atr
    Super Duper (19xx)(McMillan, Robert)(-).xex
    Super Duper II (19xx)(Thorin)(-)(PD)[h hack of Super Duper].xex
    T-Edit Text Editor (1986)(Computing)(US).xex
    Tasdum v1.0 (19xx)(Fischer, Detlef)(DE)[BASIC].bas
    Text Converter (19xx)(Schoenbach, Michael)(US).xex
    TML Sample Compiler - The Editor v1.0 (19xx)(TML)(US).xex
    Zero Free v3.0 (1983)(Stortz, Mike)(US).xex
    • 28: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Oct 2014
     
    Demologicus - Hidden Part (1993)(Waxsoft)(PL) to czarnobiałe fotki w sklepie mięsnym - dużo kiełbas.
    • 29:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime28 Oct 2014
     
    Dodane w grach:
    4-Player Volleyball (19xx)(Hilger, Jim - Bell, J. Bradley)(US)[BASIC].bas
    Acrobat (198x)(-)(US)[BASIC].bas
    Adventure Island (1984)(Antic)(US)[BASIC].bas
    Alien Attack (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Alphabet Train (1983)S.O.)(US)[BASIC].bas
    Arena Racer (19xx)(Sutherland, J.)(US)[BASIC].bas
    Assault! (19xx)(Walters, Mike)(US)[BASIC].bas
    Avalanche (1980)(Koble, Dennis)(US)(Atari APX)[paddles].atr
    Avalanche (1980)(Koble, Dennis)(US)(Atari APX)[paddles].cas
    Bats (1982-03)(Ockers, Stan)(US)[BASIC].bas
    Beehive (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Big Quest!, The (19xx)(KE-Soft)(DE)(en)[BASIC].bas
    Bombardment (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Bopotron (1985)(Peacock, Kyle)(US)[BASIC].bas
    Bopotron Construction Set (1985)(Peacock, Kyle)(US)[BASIC].bas
    Box-In (1982)(Casten, JD)(US)[BASIC].bas
    Car Calamity (19xx)(Jr., Albert W. Hailes)(US)([BASIC].bas
    Castle Hexagon (1982-10)(Ockers, Stan)(US)[BASIC].bas
    Dimo's Quest v1.3 (2014)(Schulz, Thomas - Prinz, Tobias - Theisse, Hiltonn)(DE).atr
    Dungeon Maker v2.0 (1988)(Bartmess, Andrew)(UK)[BASIC].atr
    Nemezyro (2014)(Simecek, Martin - Pesout, Marek)(CZ)[stereo].xex
    Popeye Pinball (19xx)(-)(US).xex
    RGB (2014)(Eisenhammer, Zdenek - Pavlik, Marek - Powroznik, Adam)(-).xex
    • 30:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime28 Oct 2014 zmieniony
     
    Dodane do demosceny:
    Edelweiss Megademo (1992)(Chaos Club Chemnitz)(DE)[256k Compy Shop only](Side A).atr
    Edelweiss Megademo (1992)(Chaos Club Chemnitz)(DE)[256k Compy Shop only](Side B).atr
    Pyromania Demo (1997)(Datri)(CZ).xex
    Phoenix Magazine 01 (1993)(IAU Production)(IE)(Side A).atr
    Phoenix Magazine 01 (1993)(IAU Production)(IE)(Side B).atr
    Phoenix Magazine 02 (1994)(IAU Production)(IE)(Side A).atr
    Phoenix Magazine 02 (1994)(IAU Production)(IE)(Side B).atr
    Phoenix Magazine 03 (1994)(IAU Production)(IE)(Side A).atr
    Phoenix Magazine 03 (1994)(IAU Production)(IE)(Side B).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.0)(1986-05)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 1 of 3)(Side A).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.0)(1986-05)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 2 of 3)(Side A).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.0)(1986-05)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 2 of 3)(Side B).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.0)(1986-05)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 3 of 3)(Side A).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.0)(1986-05)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 3 of 3)(Side B).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.1)(1986-09)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 1 of 3)(Side A).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.1)(1986-09)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 1 of 3)(Side B).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.1)(1986-09)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 2 of 3)(Side A).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.1)(1986-09)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 2 of 3)(Side B).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.1)(1986-09)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 3 of 3)(Side A).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.1)(1986-09)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 3 of 3)(Side B).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.2)(1986-10)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 1 of 3)(Side A).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.2)(1986-10)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 1 of 3)(Side B).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.2)(1986-10)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 2 of 3)(Side A).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.2)(1986-10)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 2 of 3)(Side B).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.2)(1986-10)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 3 of 3)(Side A).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.2)(1986-10)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 3 of 3)(Side B).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.3 A)(1986-12)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 1 of 3)(Side A).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.3 A)(1986-12)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 1 of 3)(Side B).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.3 A)(1986-12)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 2 of 3)(Side A).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.3 A)(1986-12)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 2 of 3)(Side B).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.3 A)(1986-12)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 3 of 3)(Side A).atr
    New Aladdin, The (Volume 1.3 A)(1986-12)(Disk Publications Inc.)(US)[BASIC](Disk 3 of 3)(Side B).atr
    • 31:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime28 Oct 2014
     
    Dodane do użytków:
    Altirra 2.60 test15.7z
    Altirra 2.60 test16.7z
    Altirra BASIC v1.21 (2014-10-25)(Lee, Avery)(US).bin
    Altirra BASIC v1.21 (2014-10-25)(Lee, Avery)(US).xex
    Atari Font Maker 1.3.5.7z
    BobTerm v1.22 (1990)(Puff, Robert)(US)(Side A).atr
    BobTerm v1.22 (1990)(Puff, Robert)(US)(Side B).atr
    CTH HD Browser (1991)(Hunt, Tom)(US)[SpartaDOS].xex
    Translator, The (1984)(Atari)(UK)[PAL].atr
    • 32:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime28 Oct 2014
     
    Kolejne gry:
    Chase (19xx)(Howarth, L.R.)(US)[BASIC].bas
    Circus (19xx)(Analog Computing)(US)[BASIC].bas
    City Bomb (1983)(Bunn, Paul)(US)[BASIC].bas
    Clown Around (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Defending World 3000 (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Diamonds (19xx)(Priggert, Frank)(US)[BASIC].bas
    Dino Battle (19xx)(Cestaro, V. Art)(US)[BASIC].bas
    Dinoventure! (1985)(Lemaitre, Jerry)(US)[BASIC].bas
    Dodge (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Dragon Chase (19xx)(Bacotti, Peter)(US)[BASIC].bas
    Dynamite Dan (1983)(Ockers, Stan)(US)[BASIC].bas
    Escape from Satellite A19790C (19xx)(Faulkner, W.)(US)[BASIC].bas
    Find the Pea (19xx)(Kershaw, Brad)(US)[BASIC].bas
    Galactica (19xx)(Kinnamon, Mike)(US)[BASIC].bas
    Game of Tag, The (1982)(-)(US)[BASIC].bas

    Demka:
    Commodore 64 Slideshow (19xx)(Loggie, S. - Stewart, R.)(UK)[BASIC](Side A)[a].atr
    Commodore 64 Slideshow (19xx)(Loggie, S. - Stewart, R.)(UK)[BASIC](Side B)[a].atr
    Rick's 19th Birthday Demo (1996-02-07)(Czech)(CZ).xex

    Użytki:
    Teachers Toolbox (19xx)(-)(US)[BASIC](Side A).atr
    Teachers Toolbox (19xx)(-)(US)[BASIC](Side B).atr
    • 33:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime29 Oct 2014
     
    Nowości w demoscenie:
    Acid (1996)(Poison - Bol - Mirage)(CZ).xex
    Amiga 500 Demo Part I, The (1989-07)(The Magic Crystal)(DE).xex

    Nowości w użytkach:
    576XE Memory Tester (19xx)(Peterson, Scott)(US)[576k Rambo].xex
    Atari 800 Kermit v3.3 (1984)(Dunning, John)(US).xex
    Bedit v1.5 (1988-02)(Aycock, Bill)(US).xex

    Nowości w grach:
    Card Games for The Atari! (19xx)(-)(US)[BASIC].atr
    Goblin (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Hangman (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Hex Puzzle (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Horrible Secret of Erotica-X, The (19xx)(Walnum, Clayton)(US)[BASIC].bas
    Hunt the Wumpas (19xx)(Poly Versa Technology)(US)[BASIC].bas
    Inspector Clew-So (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Kitten (19xx)(Happy Trash Software)(US)[BASIC].bas
    Knights and Chalices (19xx)(Willard, Bruce)(US)[BASIC].bas
    Kong! (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Kooky's Quest (19xx)(Antic Magazine)(US)(PD)[BASIC].bas
    Kung-Fu (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Laser Gunner (19xx)(Antic Magazine)(US)(PD)[BASIC].bas
    Lumberjack (1984)(Ertl, Bernie - Euker, John)(US)[BASIC].bas
    Lunar Mission (19xx)(-)(-)[BASIC].bas
    Stimulating Simulations - #3 Lost Treasure (1979)(Hayden Book Company)(US)[m Jackson, E. - Lewis, R.][BASIC].bas
  1.  
    Well,

    - Diamonds by Frank Priggert is a type-in listing from a german magazine, so (DE) would be correct
    - Kitten is another type-in listing from a german magazine, so again (DE) would be correct; webpage of Happy Trash software is here: ->link<-
    • 35:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime29 Oct 2014
     
    Thank you for the information. I corrected all the inaccuracies.
    • 36:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime30 Oct 2014
     
    Nowe gry:
    Maze Maniac (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Maze Race (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Miami Ice (1986)(Compute!)(US)(PD)[BASIC].bas
    Midway Campaign (1980)(Microcomputer Games)(US)[BASIC].bas
    Mini Billard (19xx)(Kamps, Thomas)(US)[BASIC].bas
    Motie (1983-03)(Ockers, Stan)(US)(PD)[BASIC].bas
    Munch'in Climb'in (19xx)(Comeau, Mark)(US)[BASIC].bas
    Mushroom v1.1 (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Nerm of Bemer (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Odd Man Out Plurals (19xx)(Real, W.J.)(US)[BASIC].bas
    Olympiad (1984)(Compute!)(US)(PD)[BASIC].bas
    One On One! (1983)(Compute!)(US)(PD)[BASIC].bas
    Paratrooper (1985)(Compute!)(US)(PD)[BASIC].bas
    Piggy Bank (19xx)(-)(US).xex
    Piggy Bank (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Price is Right, The (1981-01)(Vorndam, Kevin - Waller, John)(US)[BASIC].bas

    Nowe w demoscenie:
    Crue Demo (1995-08-27)(NIP)(CZ).xex

    Nowe w użytkach:
    Chemistry Assistant v1.0 (1982)(Cestaro III, V. Art)(US)[BASIC].bas
    De-Rezilyzer v1.0 (1985)(The Mad Programmer)(US)]BASIC].xex
    Recover.COM v1.1 (1989-09-23)(Lowery, Tim)(US).xex
    Words Are Fun (19xx)(Antic Magazine)(US)(PD)[BASIC].atr
    X-Com Wedge,The v2.1 (1989)(Bachman, Ed)(US).xex
    • 37:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime31 Oct 2014 zmieniony
     
    Dziś najnowsze wersje paczek dzień wcześniej niż zwykle - zapraszam do pobierania! :)

    Kolejna porcja softu w programach użytkowych:
    16K Cassette Copier (19xx)(-)(US).atr
    Archiver and Editor v1.0, The (1984)(Spartan Software of MN)(US).atr
    Archiver and Editor v1.1, The (198x)(Spartan Software of MN)(US).atr
    Archiver and Editor v1.2, The (198x)(Spartan Software of MN)(US).atr
    Atari Memory Test (1983)(Analog Computing)(US)(PD)[Req OS B].asm
    Atari Memory Test (1983)(Analog Computing)(US)(PD)[Req OS B].cas
    Atari Memory Test (1983)(Analog Computing)(US)(PD)[Req OS B].xex
    Backup Master (19xx)(Computer Age)(US).atr
    Bit by Bit v1.0 (1981)(Stillings, Dave)(US).atr
    Black Rabbit v1.5 (198x)(Moriarty, Brian)(-).atr
    CasDis v1.0 (1982)(Vervan Software)(US).atr
    CasDup v2.0 (1982)(Vervan Software)(US).atr
    Copy disc to tape for DOS 2.0&2.5 (1986)(B&K)(-).xex
    CopyCat (1982)(Jones, Ralph)(US).atr
    Disk Catalog (1983)(Analog Computing)(US)(PD)[BASIC].bas
    Disk to Tape (198x)(McMillan, Robert)(US)(PD).atr
    Disk-Cassette Manager (1984)(MAO)(US).atr
    Kilowatts Electricity Analysis Program (1983)(Analog Computing)(US)(PD)[BASIC].bas
    MS-Copy v1.8 (1988-02)(Schubbert, Michael)(DE).atr
    MS-Copy v1.8 (1988-02)(Schubbert, Michael)(DE).xex
    Multi-Load Tape To Disk Copier (198x)(-)(US).atr
    Multi-Load Tape To Tape Copier (1983)(W.Enterprises)(US).atr
    Multiboot to Cassette (1984)(MAO)(US).atr
    Rob.C Menu Maker (198x)(C., Robert)(US).atr
    Rob.C Menu Maker v1.0 (198x)(C., Robert)(US).atr
    Rob.C Menu Maker v1.1 (198x)(C., Robert)(US)[cr Ripoff Software].atr
    Speedy Backup v1.3 (1986)(Compy-Shop)(DE).xex
    Spring Nature Quiz (1983)(Analog Computing)(US)(PD)[BASIC].bas
    Super Archiver Byte Copier v1.4, The (1988-05-05)(Puff, Robert)(US).xex
    Super Archiver RPM-Diagnostic v1.3 (1987-12)(Puff, Robert)(US).xex
    Super Disk to Tape (198x)(McMillan, Robert)(US)(PD).atr
    Super Duper (198x)(McMillan, Robert)(US)(PD).atr
    Super Mover (198x)(McMillan, Robert)(US)(PD).atr
    Super Tape Copier (198x)(McMillan, Robert)(US)(PD).atr
    Tape to Disk (198x)(McMillan, Robert)(US)(PD).atr
    Ultra Speed Backup v2.3 (1986-05-31)(-)(US).atr
  2.  
    Well,

    download of Ultra Speed Backup v2.3 (1986-05-31)(-)(US).atr does not work. Hopefully this can be fixed.
    • 39:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime31 Oct 2014
     
    Fixed. :)
    • 40:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime2 Nov 2014 zmieniony
     
    Nowości w grach:
    Apple Tree Pinball, The (1984)(Hunt, Terry)(US).xex
    Hangman (19xx)(Howarth, R.L.)(US)[BASIC].bas
    Noisy Giant, The (19xx)(Parker, Charlie)(US)(PD)[BASIC].atr
    Pro Tour Golf (1980-10-29)(White, Jerry)(US)[BASIC].bas
    Quest I (19xx)(Reynolds, Brian - Zett, J. Alan)(US)[BASIC].bas
    Red Hot (19xxx)(-)(US)[BASIC].bas
    Road Race (1983-01)(Antic Publishing)(US)(PD)[BASIC].bas
    Robot Raid (19xx)(Kormos, Charley)(US)[BASIC].bas
    Sea Battle! (1986-04-27)(Crawford, T.J.)(US)[BASIC].bas
    Shoot It (19xx)(Coleman, Paul)(US)[BASIC].bas
    Siege (1984-06)(Analog Computing)(US)(PD)[BASIC].bas
    Smurf! (19xx)(KE-Soft)(DE)[BASIC].bas
    Snow Bird (1983-01)(Antic Publishing)(US)(PD)[BASIC].bas
    Space Mines (19xx)(Wilkes, Jeff)(US)[BASIC].bas
    SpaceAce Running (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Spellbound (19xx)(Brown, H.)(AU)[BASIC].bas
    Spy Plane II (19xx)(Bacotti, Peter)(US)[BASIC].bas
    Squirm Tracks (19xx)(Keypunch Software)(US)[BASIC].bas
    Ssssnake! (1986)(Antic Publishing)(US)[BASIC].bas
    Starlanes (19xx)(D.L.D.)(US)[BASIC].bas
    Starsector Defense (1984-07)(Antic Publishing)(US)(PD)[BASIC].bas
    StarTrek (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Stratoblaster Outpost (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Stunt Man (1982)(Parker, Charles)(US)[BASIC].bas
    Super Wumpus Caves (1986-07)(Emmerich, Jack - Hoge, Andrew)(US)(PD)[BASIC].bas
    Thunderbird (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Tight Rope (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    Tiles (1988)(Compute!)(US)[BASIC].bas
    Trivia Time (1985)(WOP - Balmy Don Software)(US)[BASIC].bas
    Ufo Angriff! (19xx)(-)(DE)[BASIC].bas
    Witching Hour, The (19xx)(-)(US)[BASIC].bas
    World Power (1982-08-06)(Javorski, Joe - Steinbrecher, Jim)(US)[BASIC].bas

    W demoscenie:
    Allstars Demo (1997)(Czech)(CZ).xex
    Crack 3 Demo (1996-03-24)(Czech)(CZ).xex
    WAF Demo, The (1992)(Wuerzburger Atari Front)(DE)(128k)(Side A).atr
    WAF Demo, The (1992)(Wuerzburger Atari Front)(DE)(128k)(Side B).atr

    Nowe w użytkach:
    Arcmate v1.0 (1987-09-19)(Caroll, Wm)(US).xex
    Chemistry Drill (1981-07)(Packer, Brent - Voskuil, Jon)(US)(PD)[BASIC].bas
    Daisy-Dot II Font Editor (19xx)(US).xex
    Diskette Sector Copy v1.0 (1984-05-27)(Cognos)(US)[BASIC].bas
    Grip Assembler (1986)(Henry, Bruce)(CA)[BASIC][a].atr
    Home Security System, The (1986)(Payne, Ken)(US)[BASIC].atr
    MOD-Player v1.11 (1992)(The Gatekeeper)(NL).xex
    • 41:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime2 Nov 2014 zmieniony
     
    Z zupełnych nowości przybyło grywalne demo Secretum Labyrinth Kings Gold od Atlantis Games Group:

    Secretum Labyrinth Kings Gold (demo-playable)(2014-10-29)(Atlantis Games Group)(US)(beta).xex
  3.  
    Well,

    Kemal Ezcan used various pseudonyms, e.g.
    - Disk Ripper
    - Byte Nibbler
    - Michel Plejier
    and others which I do not remember.

    Smurf! was programmed by Kemal Ezcan and appeared as a type-in listing in a german magazine, thus (DE) would be correct here...
    • 43:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime2 Nov 2014
     
    Corrected. Thanks for the info.
    • 44: CommentAuthors2325
    • CommentTime2 Nov 2014
     
    Dzięki nazwom zgodnym z TOSECem wiadomo wreszcie która gra została zrobiona w edytorze PCS. Wyjątkiem był tylko świeżo wrzucony Apple Tree.
    • 45:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime2 Nov 2014 zmieniony
     
    Dzięki temu można w końcu wyszukiwać po dacie, autorze, kraju pochodzenia, czy wymaganiach. To stanowi niezaprzeczalną zaletę TOSEC.

    Nowe gry ze zmarłego konkursu:
    Catch the Skull v1.0 (2014-11-02)(Szpilowski, Michal)(PL)(en)(FW).atr
    Catch the Skull v1.1 (2014-11-02)(Szpilowski, Michal)(PL)(en)(FW).atr
    Catch the Skull v1.0 (2014-11-02)(Szpilowski, Michal)(PL)(en)(FW).xex
    Catch the Skull v1.1 (2014-11-02)(Szpilowski, Michal)(PL)(en)(FW).xex
    Duchoskoczek (2014-11-02)(Cieslewicz, Tomasz)(PL)(beta)(FW).atr
    Rest In Peace - You Only Live Once (2014-11-02)(tbxx)(PL)(en)(FW).atr
    • 46:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime3 Nov 2014 zmieniony
     
    Nowe w użytkach:
    Altirra 2.60 test17.7z
    Altirra 2.60 test18.7z
    Altirra BASIC v1.25 (2014-10-31)(Lee, Avery)(US).bin
    Altirra BASIC v1.25 (2014-10-31)(Lee, Avery)(US).xex
    Altirra BASIC v1.26 (2014-11-01)(Lee, Avery)(US).bin
    Altirra BASIC v1.26 (2014-11-01)(Lee, Avery)(US).xex
    Altirra BASIC v1.27 (2014-11-02)(Lee, Avery)(US).bin
    Altirra BASIC v1.27 (2014-11-02)(Lee, Avery)(US).xex
    AtariTools-800 0.5.0 beta.7z
    Stella 4.2 (Win32 and Win64).7z
    Stella 4.2 (Win32).7z
    Stella 4.2 (Win64).7z

    Nowe w grach:
    Rest In Peace - You Only Live Once v2 (2014-11-03)(tbxx)(PL)(en)(FW).atr
    • 47:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime4 Nov 2014
     
    Nowe gry:
    Catch the Skull v1.2 (2014-11-03)(Szpilowski, Michal)(PL)(en)(FW).atr
    Catch the Skull v1.2 (2014-11-03)(Szpilowski, Michal)(PL)(en)(FW).xex
    Galactic Conflict (19xx)(Haley, Kevin)(US)[BASIC](Side A).atr
    Galactic Conflict (19xx)(Haley, Kevin)(US)[BASIC](Side B).atr
    Monopoly Games Disk (19xx)(C and T ComputerActive)(US)(PD)[BASIC].atr

    Nowe dema:
    Fire Demo (1997-09-01)(Datri)(CZ).xex
    Rick Last Demo (1995)(Bol - Rick Paralax)(CZ).xex

    Nowe użytki:
    GTIA Loader and Dump (19xx)(Cox, Bryan)(US)[BASIC].bas
    LittleLister (19xx)(Curzon, R.)(US).xex
    Screens v1.0 (1986)(Wrobel, Joseph J.)(US)(SW)[BASIC].atr
    Trigonometry Machine, The (1985)(Lee, Donald B.)(US)[BASIC].bas
    • 48:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime5 Nov 2014 zmieniony
     
    Nowe użytki:
    Daisy-Dot II Font Ultlities (19xx)(-)(US).xex
    Flash Count (1984-03)(Antic Publishing)(US)(PD)[BASIC].bas
    Flash Count (1984-03)(Antic Publishing)(US)(PD)[BASIC][m].bas
    Flash Count (1984-03)(Antic Publishing)(US)(PD)[BASIC][m][a].bas
    Function Machine,The (1981)(Macomb Intermediate Schools)(US)[BASIC].bas
    LabelPlus v1.9RF (1984-06-18)(Wuz Corp.)(US)[BASIC].bas
    Multi-Copy v1.1 (1985-11-01)(Gill, Chuck M.)(US)[BASIC].bas
    Music Major (19xx)(-)(US)[BASIC].atr
    PTR Font for Gemini Printers (1984-09)(Elwood, Dave)(US)[BASIC].bas
    TextPro v2.5r (1986)(Collins, Mike - Riche, Ronnie)(US)[128k][BASIC].atr
    Word Builder v1.0 (1985)(Novatari Program Exchange)(US)[BASIC](Side A).atr
    Word Builder v1.0 (1985)(Novatari Program Exchange)(US)[BASIC](Side B).atr
    • 49:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime7 Nov 2014 zmieniony
     
    Nowa gra:
    StarTrek Space War (19xx)(-)(-)[BASIC].bas

    Nowe w demoscenie:
    Atari Beethoven (19xx)(DuHamel, Bob)(US).atr
    Music Demo (1995-10-04)(Czech)(CZ).xex
    Pictures 1 - LACE Public Domain Disk #37 (1994)(London Atari Computer Enthusiasts)(GB)(PD)(Side A).atr
    Pictures 1 - LACE Public Domain Disk #37 (1994)(London Atari Computer Enthusiasts)(GB)(PD)(Side B).atr
    Power of American Natives Demo (1995-07-14)(Fox-1)(NL)(PD)[256k](Side A).atr
    Power of American Natives Demo (1995-07-14)(Fox-1)(NL)(PD)[256k](Side B).atr

    Nowe w użytkach:
    Atari Epson Lister v2.0 (1983-04-02)(Warman, Kiefer)(US)[m Frank Gray][Req Atari 850][BASIC].bas
    Multiply 1-6 (1981)(Macomb Intermediate Schools)(US)[BASIC].bas
    • 50:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime7 Nov 2014
     
    Nowe w grach:
    Hook (demo-playable)(2014-09-20)(Gonzo)(PL)(alpha).xex
    Hook (demo-playable)(2014-10-10)(Gonzo)(PL)(alpha).xex
    Hook (demo-playable)(2014-10-21)(Gonzo)(PL)(alpha).xex
    Hook (demo-playable)(2014-10-26)(Gonzo)(PL)(alpha).xex
    Hook (demo-playable)(2014-11-04)(Gonzo)(PL)(alpha).xex
    Hook (demo-playable)(2014-11-06)(Gonzo)(PL)(alpha).xex
    Moria (2014-11-05)(Jefferson, Shawn)(US)(beta)[Req VBXE][Req MaxFlash 1M-8Mbit].bin
    Secretum Labyrinth Kings Gold (demo-playable)(2014-11-05)(Atlantis Games Group)(US)(beta).xex

    Nowe w użytkach:
    Altirra 2.60 test19.7z
    Altirra BASIC v1.28 (2014-11-07)(Lee, Avery)(US).bin
    Altirra BASIC v1.28 (2014-11-07)(Lee, Avery)(US).xex
    AST-Turbo 2000 System Converter (1989)(_Ajek)(PL)[!].cas
    System Turbo 2600 Kopier (1988)(Bereznicki, Miroslaw - Rozynek, Zygmunt)(PL).cas