atarionline.pl Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene ! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime2 Sep 2014
     
    Po compo na tą platformę pojawiły się głosy, że jest to "NUMEN" na Atari 2600 :) I chyba trudno się z tym nie zgodzić? :)


    Czemu? Przecież to demo w ogóle nie jest nudne...
    • 2:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Sep 2014
     
    @wieczór: widzę że nastrój z niektórych wątków Ci się udziela :) FIGHT 4 LIFE ! :D

    Kolega Willy ufundował SkunkBoarda do konsoli ATARI JAGUAR z numerem seryjnym 6502 :)

    Wieczór / Lamers zadał sobie trud przetłumaczenia opisu tego "urządzenia" na język polski, za co bardzo dziękuję:

    SkunkBoard jest narzędziem, które pozwala testować swoje gry na konsoli Jaguar ładując je przez port USB na pamięci flash urządzenia. Pozwala programistom i nie-programistom zarówno odkrywać świat niezależnych gier wydanych przez innych, dem, a także grać w specjalne wersje których nie można by bez niego uruchomić na prawdziwej konsoli !

    • 3:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Sep 2014 zmieniony
     
    Oczywiście zwracam się nieśmiało z prośbą o dalsze wsparcie imprezy Silly Venture 2k14 od strony nagród. Prac szykowanych jest bardzo wiele na wszystkie platformy Atari i fajnie byłoby podziękować autorom za ich trud (nawet symbolicznie).
    • 4:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Sep 2014
     
    Kolega Bart przekazał na nagrody książki o ASM68k - poniżej znajdują się skany okładek (3 to publikacje angielskie oryginalne + 1 polskie szemrane wydanie giełdowe jako bonus ;-) ).

    • 5:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Sep 2014
     
    Czas na kolejną nagrodę - tym razem ufundowaną przez Swe / YesCrew (Słowenia) - śliczny LYNX II + gra "Shangai" ! Do chwili obecnej nie podjąłem decyzji w jakiej kategorii ona wyląduje - propozycje proszę wysyłać do mnie na mail'a (kontakt w dziale "konkursy" na oficjalnej stronie eventu SV2k14):

    • 6:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime15 Sep 2014 zmieniony
     
    Właśnie ukazał się artek o nadchodzącym Silly Venture 2k14 na portalu SCENIAL.PL: ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime16 Sep 2014
     
    Widzę, że AKIRA będzie. Cool!
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Sep 2014
     
    mam uwage do organizacji SV.

    konkretnie dwie:

    1.darmowe piwo
    2.darmowe panienki

    nie chce sponsorowac (w cenie biletu) ani jednego ani drugiego.

    jesli ktos chce niech sobie zaplaci sam.
    • 9: CommentAuthorstryker
    • CommentTime17 Sep 2014
     
    1. Oki ale z limitem np. 8 kuponikow na glowe... a nie co poniektorzy siedzieli tam przy wodopijce cale party.....
    2. Tez jestem na nie i kolejny rok pisze ze tego chlamu ogladac nie bede ... Chetnym wykup wizyte w klubie i po sprawie...
    • 10:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime17 Sep 2014
     
    Podpisuję się pod tym co napisał xxl. Piwa nie pijam, ale w tej cenie jest też koszulka i inne atrakcje wiec myślę że cena za wejściówkę diametralnie by się nie zmieniła.
    • 11:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime17 Sep 2014 zmieniony
     
    1. Jestem za kuponami. Tak wiem jestem paskudny, bo piwa nie pije /za dużo/;). Może nie będzie zalanych piwskiem komputerów, jak co poniektórzy się kiwali po sprzętach.
    2. A panienki niech sobie będą. Byle poza salą, jak ktoś chce niech sobie idzie pooglądać ;)

    edit: a jednak po głębszym namyśle.
    1. piwo niech będzie
    2. panie niech będą
    3. ja NA PEWNO przyjadę, bo takiego party nigdzie więcej nie ma;)

    edit2: a jednak nie
    1. precz z piwem
    2. panie to ZŁOO!!!
    3. jestem kobietą??? bo nic mi nie pasuje??

    Party Jest Bardzo dobre. Wszystko jest dla Ludzi.
    Nie dołujmy Michała.
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Sep 2014 zmieniony
     
    Formuła party jest znana od lat. Nie jestem w stanie wszystkim dogodzić. Nie zamierzam też toczyć tutaj długich dyskusji bo pożytkuję cały swój wolny czas na załatwianiu/koordynowaniu projektów na compo - od Atari 2600 po Jaguara. Jest tego cała masa. Zakładam też wątki na forach aby było ich jeszcze więcej. Efekty już są.

    Powiem tak - tego typu wypowiedzi dołują mnie, nie ukrywam. Nie będę zmieniał niczego na nieco ponad 2 miesiące przed party. Kupony na piwo, panienki w sali obok... Niższa wejściówka bo ktoś nie pije piwa, albo nie ogląda panienek? (występ 3 minuty przez całą imprezę, gdzie można sobie wyjść na papierosa?).

    W cenie wejściówki jest też poczęstunek, koszulka jakości "Fruit of the loom", plakaty, wyprawa hummerem do drugiego klubu na koncert STU, wielkoformatowe identy... Zaraz ktoś spyta, czy może zapłacić wejściówkę bez koszulki, bez piwa, bez panienek... itd.

    Wszystko co tu jest napisane nie pozostaje dla mnie neutralne. Cieszmy się wspólnie tym, że udało nam się zintegrować całe środowisko, że czeka nas znowu kilkanaście godzin oglądania prac, koncert STU i wiele innych atrakcji. Ja wracam do pracy nad SV2k14 w takiej formule, jak zwykle (chociaż z nieco mniejszym entuzjazmem).
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Sep 2014
     
    nie chodzi o cene wejsciowki :-) z radoscia zaplace tyle samo jesli bede wiedzial ze nie sponsoruje piwa i dup dla kogokolwiek.
  1.  
    grey, rób swoje!
    • 15: CommentAuthorstryker
    • CommentTime17 Sep 2014
     
    Ja wrecz doplace :) jak dupy znikna z programu :)
    • 16: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Sep 2014
     
    Chyba wasze :) Grey, ignoruj malkontentow.
    • 17: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Sep 2014 zmieniony
     
    @grey: Ignoruj :)

    @*: Jeśli nie o cenę chodzi, to niech po prostu każdy skorzysta z odpowiadających mu punktów ignorując pozostałe i nie robiąc zbędnego dymu.
    Panoooowie. Zdawało mi się, że czasy gimnazjum mamy już za sobą (tym bardziej, że znakomita większość z nas nigdy do gimnazjum nie chodziła ;P).
    • 18: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Sep 2014
     
    @mono: ale kiedys wszyscy bylismy na poziomie gimnazjum gdy gole dupy i darmowe piwo byly synonimem dobrej zabawy.
    tyle, ze to bylo kiedys, wole teraz cos zwiazanego z tematem ot chociazby Yerzmyeja napinajacego na AYgreku albo innej Pauli.
    • 19: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Sep 2014
     
    No to będzie Stu - mistrz! Sam mam wielką ochotę na ten koncert.
    • 20:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime17 Sep 2014
     
    xxl: "z radoscia zaplace tyle samo jesli bede wiedzial ze nie sponsoruje piwa i dup dla kogokolwiek" - to zabrzmiało trochę jak wypowiedź psa ogrodnika ;-)
    • 21:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime17 Sep 2014
     
    Ja tu widzę inny podtekst :)
    "z radoscia zaplace tyle samo jesli bede wiedzial ze nie sponsoruje piwa i dup dla kogokolwiek"

    Trzeba pewni im zamówić gołych panów:)

    A serio, jak komuś nie odpowiada, to zawsze może wyjść na te 5 minut na fajka. Lub jeśli jest wierzący/żonaty/ciepły... udać się do kościoła/żony/przyjaciela w czasie gdy na scenie są dupy:)

    Amen
    • 22: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Sep 2014
     
    zmieni to fakt ze nadal bede Ci fundowal dupy i piwo?

    :-)
    • 23:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime17 Sep 2014
     
    @Xxl: To chyba tak nie działa jak Ty myślisz. Równie dobrze mogę powiedzieć to samo... czy ja mam Ci fundować: krzesło, siedzenie, spanie (na materacu w szkole) czy cokolwiek innego?

    Impreza jest, cena jest podana wcześniej i decydujesz czy wchodzisz czy nie. Nie ma znaczenia czy organizator wyda wszystko na dziwki, czy na piwo.

    Ja osobiście nie pije piwa i nie przeszkadza mi to, że inni piją je na party z "mojej" kasy za wstęp.

    Proponuje zrobić inaczej. Jeśli Tobie przeszkadzają "Dupy" na SV, to mogę Ci oddać "Twój" udział kasy ze wstępu:)
    • 24: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Sep 2014
     
    @xxl: Dziwnie podchodzisz do rzeczy. Załóżmy, że grey robi party, na którym tylko Ty się pojawiasz. Płacisz wejściówkę i decydujesz z których atrakcji skorzystać. Na dupach wychodzisz na fajkę, z piwa nie korzystasz. Opłaciłeś je SAMEMU SOBIE w wejściówce i do Ciebie należy decyzja.
    Jeśli na party przyjedzie jeszcze ktoś poza Tobą, wtedy ON SAM funduje sobie piwo i dupy. Ty nie fundujesz nikomu żadnych atrakcji.
    • 25: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime17 Sep 2014
     
    xxl: a nie myślałeś, że ludzie przyjeżdżają z różnych części polski, gdzie może nie ma dziewczyn od wieków, a pije się tylko roztopiony żużel? może ktoś taki na extrasach takich skorzysta?
    a poza tym odwiedzają nas też goście z europy, a tam jak wiadomo bieda straszna, może choć zasmakują trochę luksusu?wstydź się :)
    a tak serio to po co się kłucić jak można się napić :)
    • 26: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Sep 2014
     
    @gorgh: poraz kolejny dochodze do wniosku, ze powinny tu byc lajki przy postach, albo przynajmniej lokalne łapki :) Ten roztopiony zuzel mnie rozwalił :)
    • 27:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime17 Sep 2014
     
    @Wieczor: zamiast lajków/łapek znaczek /|\ to odpowiednik +
    a znaczek C= odpowiednik -

    *tak wiem zaraz dostanę za to:)

    Trzy C= i wpier...
    • 28:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Sep 2014 zmieniony
     
    Począwszy od postu nr 8 na tej stronie. Bardzo ciekawe, bardzo ciekawe...
    Niektórzy przychodzą się tylko napić -> sponsorują innym prąd i panienki.
    Niektórzy przychodzą tylko na panienki -> sponsorują innym prąd i piwo
    Niektórzy przychodzą tylko postać i popatrzeć na produkcje -> sponsorują innym panienki, prąd i piwo.
    Niektórzy fajczą cały czas na dworze -> sponsorują innym lokal, prąd, panienki, piwo...
    Niektórzy sponsorują nagrody...
  2.  
    eejjj 600 pln to troche duzo jak na atarowskie party.?? za wstep i pifo???.uuu pszeprasiam 60...nie wazne dupy won!! ;)

    2xl niefspodziewałem się..
    • 30: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Sep 2014
     
    Dla krytykantów:

    Nikt nie zmusza do udziału w zlocie. Udział nie jest obowiązkowy, nikt nie zmusza do wstępu. Jeśli coś Ci nie pasuje - zrób swój zlot. Zlot bez piwa, dup i hamera, bez prądu, lub bieżącej wody. Istnieje pełna dowolność wyboru w tej materii ;)-
  3.  
    nareszcie ktos nazwał rzeczy po imieniu:)..ludziki atarowskie kochane jak mozna tak pisac....to taki "miszczuniu" robi dla Atarowców wszystkich ras party fajowe a tu sie ktos znajdzie co miedziaki liczy!:)kurka a ja własnie dla tego SV 2k14 sie "obudziłem"
    • 32: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 Sep 2014
     
    Cały ten podwątek jest bezprzedmiotowy. I tak SV się odbędzie w formule w jakiej ma się odbyć, będzie piwo i będzie devil's show i krytykanci o tym świetnie wiedzą, więc ich posty w świetle tego na forum można zakwalifikować w jeden sposób, a reszta niepotrzebnie z tym dyskutuje :)

    • 33: CommentAuthorxxl
    • CommentTime18 Sep 2014
     
    @maly_swd:
    > Równie dobrze mogę powiedzieć to samo... czy ja mam Ci fundować: krzesło, siedzenie, spanie (na materacu w szkole) czy cokolwiek innego?

    kupujac bilet sam sobie fundujesz miejsce na party. ja kupuje bilet i tez sobie funduje miejsce na party. to sa dobra z ktorych korzystasz Ty i ja, sa tez zwiazane z charakterem imprezy. problem jest taki, ze ja funduje dla Ciebie uslugi jak darmowe piwo i gole dupy ktore nie maja wiele wspolnego z charakterem imprezy. Jesli potrzebujesz tego typu rozrywki to sobie za to zaplac sam.

    @mono:
    nie masz racji. te panie dostana pelne stawke niezaleznie od tego czy 1 czy 100 osob bedzie to ogladac. czyli... wszyscy placimy, ja, Ty, spoleczenstwo ;-)


    @Pin: masz racje, dlatego nie przyjade z synem bo nie chce zeby laczyl moje hobby z darmowa popijawa i wystepami golych cyganek dla podstarzalych erotomanow :-) zeby to chociaz byly biale kobiety ;-)
    • 34:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Sep 2014 zmieniony
     
    Serwis AtariOnline ufundował nagrodę w postaci rozszerzenia Ultimate 1MB do małego Atari !



    Serdecznie dziękuję w imieniu osób biorących udział w konkursach, jak też swoim własnym.
    • 35:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Sep 2014 zmieniony
     
    No i stało się ! Silly Venture 2k14 doczekało się swoich statuetek ! Dzięki kolegom z grupy LAMERS (Drygol & Johny) oprócz nagród za pierwsze miejsce w demo compo (dotyczy wszystkich platform Atari) grupy otrzymają pamiątkową statuetkę ! :) A wygląda ona tak:



    Oprócz tego wspomniany duet przekazał na moje ręce następujące nagrody:

    SIO 2 SD z gustownym logo LAMERS:



    ATARI 65 XE + ZASILACZ



    ATARI 130 XE + ZASILACZ



    DRYGOL & JOHNY - w imieniu osób biorących udział w konkursach bardzo Wam dziękuję !
    • 36:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Sep 2014
     
    A ja przyjadę z synem, ale on ma wstęp na SV do 10:00 wieczorem, bo ma 10 lat. I przyjadę z córką, ale ona z tego samego powodu do 7:00.

    Natomiast najmłodszy, co się urodził DOKŁADNIE w SV2011 (20111112, czyli 12 listopada 2011) ma nieograniczony dostęp (tzn ograniczony własnymi możliwościami :)

    Devilsy są fajne, spytajcie Lotharka. Na scenie fajne a i poza sceną też wygadane. Moja żona nie ma nic przeciwko Devil's Show, byle kulturalnie.

    A piwo, cóż, zafundował je fundator, nie Grey, więc jest za darmo (tak z grubsza rzecz ujmując).
    • 37:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Sep 2014
     
    @jhusak: Amber funduje 2 beczki :) reszta to już niestety moja działka (w zeszłym roku było 9).
    • 38: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Sep 2014
     
    Grey - rozbijamy kompoty na dwa dni? ;)
    • 39: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Sep 2014
     
    Jak co roku, w piątek śliwkowy, w sobotę truskawkowy...

    Plany są szczytne - trzeba trochę dyscypliny i się uda ;)
    • 40:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Sep 2014
     
    @pin: what Wieczór said :) plany jak co roku =) w piątek proponuję MSX, GFX i Wild compo. W sobotę intro, demo i game compo.

    postaram się niedługo wrzucić jakiś wstępny harmonogram. ale łatwo nie będzie. brakuje jednego dnia. przy okazji - jeśli są osoby chętne na przyjazd już w czwartek to proszę o info (najlepiej na maila). jeśli liczba "wcześniaków" będzie wystarczająco duża zrobimy małą rozgrzewkę :D
    • 41: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime23 Sep 2014
     
    Statuetka pierwsza klasa! Tego właśnie było trzeba. Ale proponuję nie wyróżniać tylko demokreatorów - powinna byc statuetka z pierwsze miejsce w każdej kategorii. Mogą się różnić kolorami - czerwone za demo, żółte za grafę, niebieskie za muzę... Różowe mogą być w gay com... przepraszam: game compo :)
    • 42:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime23 Sep 2014
     
    To co napiszę to luźne uwagi:)
    Jeżeli kompo będzie rozbite na dwa dni - votki powinny być osobne dla dnia nr 1 i dnia nr 2. Inaczej sporo votek będzie się walało, zginie itp.

    Kompo w sobotę ma jedną zaletę - więcej ludzi dojeżdża / dociera. Piątek to jednak dzień pracujący - nie każdy ma urlop. Większość ludzi jest w sobotę.

    Mam ogromny respekt dla Pina i reszty ekipy ( Yerzmyey, AdamK, Grey i inni) za to co i jak robi bo to ogromna praca i rozumiem potrzebę rozbicia - ale gdyby kompo zaczać wcześniej (to grudzień - ciemno jest o 16:00) to wtedy spokojnie skończyło by się całość max koło 1 w nocy - co jest w miarę ok. I tak w sobotę nikt wcześniej spać nie pójdzie. Do tego dochodzi jednak paręnaście godzin dodatkowo na prace (wiem, że ciężko to ogarnąć - ale jednak SV podoba mi się bardzo ze względu na ukłon dla wystawiających pod tym względem).

    Jak pisałem - luźne uwagi - całość zweryfikuje życie i będzie, jak zwykle, co wspominać w pozytywnym sensie ;)
    • 43: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 Sep 2014
     
    mjuzik kompo moze sie odbywac duzo wczesniej - nie musi byc ciemno - a na te kilka platform to jednak zabiera sporo czasu.
    • 44: CommentAuthoras...
    • CommentTime23 Sep 2014
     
    To dobry pomysł aby compo rozbić na dwa dni!
    • 45:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime23 Sep 2014
     
    Jeszcze uściślając - miałem na myśli to, że brak podziału i wcześniejsze rozpoczęcie w sobotę jest imo najlepsze dla partyzantów (piszę subiektywnie - oczywiście).
    • 46:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Sep 2014
     
    Temat do przemyśleń :) Coś wymyślimy.

    A wracając do nagród...

    Niemiecka grupa ONSLAUGHT ufundowała 2 szt. 4MB Flash MegaCart do Atari XL/XE:



    besten Dank, Slator! (Dafür möchte ich Ihnen ganz herzlich danken, jedem Einzelnen)
    • 47: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 Sep 2014
     
    hi! Greymsb, moglbys zrobic lepszej jakosci zdjecie (zeby mozna bylo cos przeczytac) etykiety tego karta?
    • 48:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Sep 2014
     
    @xxl: to są fotki które dostałem od Slatora :) fizycznie dostanę je na party od fundatora. fotka jest w oryginale o wiele większa, skopiuj ją i wrzuć w jakikolwiek viewer obrazków.
    • 49:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Sep 2014 zmieniony
     
    Znany niemiecki koder JAC! tworzący perełki zarówno na Atari XL/XE jak i Atari 2600 ufundował te oto dwa karty:



    Jest to kolekcja 6 demek na jednym karcie :) Oczywiście na Atari 2600 :)
    • 50: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime24 Sep 2014
     
    Wow zajebista nagroda! Kart z demami, tego jeszcze nie było. A może na XL/XE kompilację zrobić?