atarionline.pl Atari Basic Loader - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorspecopsbarton
    • CommentTime28 Apr 2014 zmieniony
     
    Znalazłem na kasecie program w basicu o nazwie "START LOAD", który po uruchomieniu wyświetla jakieś serduszka i pisze
    "Podaj linie programu".
    Po podaniu, albo nic nie podawaniu i wciśnięciu return pisze "ZAPISUJE LOADER" i zapisuje się coś.
    Wpisałem byle co, potem zapisałem na taśmie i wgrywałem przez start+option, efekt - self test.

    Czy ktoś może mi powiedzieć o co chodzi z tym programem?
  1.  
    A możesz załączyć ten program?
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime28 Apr 2014 zmieniony
     
    Próbowałeś wczytać zapisany program trzymając wciśnięty tylko klawisz START? OPTION odłącza Basic.
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Apr 2014
     
    ... a nie chodzi czasem o jakiś "autostart" dla programów zapisanych przez CSAVE?
    • 5:
       
      CommentAuthorspecopsbarton
    • CommentTime30 Apr 2014 zmieniony
     
    @mgr_inz_rafal

    Nie wiem czy to jest legalne.

    @larek

    Spróbuję.
    • 6:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime4 May 2014 zmieniony
     
    Zapewne chodzi o loader z Tajemnic Atari (o ile się nie mylę). Program dopisywało się przed właściwym listingiem programu w basicu, a po uruchomieniu wpisywało się numer linii, do której miał nastąpić przeskok po załadowaniu pliku. Tak zapisany plik już się nie dawał listować.

    Acha - jeżeli wpisałeś niewłaściwy numer linii lub po prostu nie dopisałeś kodu programu, to po zapisaniu pliku i załadowaniu skok do nieistniejącej linii procedurka wylatywała "w niebyt" powodując właśnie taki efekt.
    //EDIT: i faktycznie, raczej nie była zdolna sama do załączenia basica, co też mogło po załadowaniu z S+O powodować "powrót" do Self Testu.