atarionline.pl LDI w Lublinie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime6 May 2014 zmieniony
     
    Dzisiaj odbyły się Lubelskie Dni Informatyki 2014.
    Dzięki uprzejmości organizatorów oraz dzięki @Pascalowi ( nasz atarowiec) znalazło się miejsce dla kącika retro gdzie atari grało pierwsze skrzypce











    ->link<-

    Pogrywało wielu młodych ludzi...
    • 2:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime7 May 2014
     
    teraz zdjęcia są widoczne. Dzięki @voy
    • 3:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime7 May 2014
     
    dzięki!
    A co jest w tych paczuszkach za c64? :p
    • 4:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime7 May 2014
     
    @xeen "starter" na wejście dla zarejestrowanych uczestników :) czyli bzdety reklamowe :)
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 May 2014
     
    Ładnie się to prezentuje!;)

    A na zdjęciu widzę kolegę;)
    • 6: CommentAuthorpascal
    • CommentTime8 May 2014
     
    Cały kącik retro IT nie udałby się, gdyby nie poświęcenie pabloz1974, który ogarną cały kramik i zajął się ładowaniem gier i instruowaniem zainteresowanych.
    Cały dzień trwał godnie na "postarunku".
    Dostarczył również interfejsy umożliwiające ładowanie gier z kart SD dla Atari i Commodore.
    Paweł dzięki...

    Zdobyć zainteresowanie młodzieży nie było łatwo bo na poziomie -1 jeden ze sponsorów wystawił xbox'y, ps4 i symulatory jazdy zainstalowane na platformach imitujących przeciążenia.

    Ale wydaje mi się, że wyszło fajnie.

    [...] W ramach przygotowań do eventu uszkodziłem sobie płytę Atari 130XE, gdzieś przy którymś skręcaniu pomyliłem otwory i wkręciłem śrubę w potencjometr który ma od spodu atari mały otwór aby nim kręcić. Jako że sam nie posiadam w domu TV, tylko netpunowski zielono-czarny monitor to nie zauważyłem różnicy w pracy. Jednak na LDI podłączyłem go do kolorowego TV i okazało się, że obraz nie ma kolorów (podłączony przez złącze monitora). Czy ktoś może mi powiedzieć co to za potencjometr i jaką powinien mieć wartość? I czy mogłem uszkodzić coś więcej?

    tdc: na którym zdjęciu widzisz kolegę na 3 od góry/dołu?
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 May 2014 zmieniony
     
    Gratulacje! A na ktorym zdjeciu jest Pabloz?
    • 8:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime13 May 2014
     
    @kaz stal za aparatem dlatego go nie ma na zdjeciach :)