atarionline.pl Mój skromny blog na temat Montezuma's Revenge i Preliminary Monty - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Witam serdecznie po dłuższej przerwie.

    Jeżeli ktoś ma czas i ochotę to zapraszam do zapoznania się z moim skromnym blogiem o głównie o Montezuma's Revenge oraz Preliminary Monty na Atari. Jest tam teżtrochę mojej atarowskiej historii. Pozdrawiam wszystkich Atarowców.

    Oto link:

    ->link<-

    Bardzo pomocny w pisaniu bloga był Wywiad z Robem Jaegerem z Waszej strony. Pozdrawiam
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime7 May 2014
     
    Moja ulubiona gra. Dzięki!
    • 3:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime7 May 2014
     
    bardzo fajny wspominkowy wpis. Dzięki.
    • 4:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime7 May 2014
     
    moja też ulubiona ..
    • 5:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime7 May 2014 zmieniony
     
    Polecam również ten wpis: #13 Galu 10 Aug 2011 wraz z hiperłączami oraz wpisy niżej.
  2.  
    Hej a ma ktos moze rom razem z sejvem z komnaty z montezuma ?
    • 7:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime8 May 2014
     
    W tekście masz literówkę: atari.online.pl o kropkę za dużo:) Jeśli możesz wstaw link do AOL:)
    Świetny tekst! PROSIMY O KONTYNUACJĘ!:-)

    PS. Skąd Wy bierzecie tyle czasu dla Atari?!:-) Ja ledwo wyrywam 15 minut dziennie:(
    • 8: CommentAuthorJarkeczek
    • CommentTime8 May 2014
     
    Brawo za wpis. To jedna z moich najmilej wspominanych gier. Brawo za przegląd na inne platformy. Od siebie dodam że posiadam grę "Montezuma`s return" na GameBoya. Kolejny klon gry.
  3.  
    Dzięki za pozytywne komentarze. Zamiast nazwy strony atari online - wprowadziłem hiperłącze tak jak sugerowaliście. Tak wiedziałem o Montezuma's Return na GBC ale zapomniałem o nim w czasie pisania. Ten blog plus oczywiście ogranie tych tytułów zajęło mi trochę czasu i jakbym chciał wszystkie wersje ograć to doba musiałaby mieć 48H :-). Blog spotyka sie z pozytywnym odzewem więc będzie pewnie kontynuacja. Zamierzam tam przemielić i opisać Drop ZOne - DKillera Defendera i jako, że nie jestem fanbojem - Exolona (c64,spectrum). Tylko Panowie - kto przypomni jakich klawiszy w Drop Zonie używało się oprócz fire? Chodzi mi o bomby i niewidzialność bodajże? I czy w emulatorze Atari800PSP jest możliwość przypisania pod przyciski odpowiedników z klawiatury? Bo jesli nie to granie w Drop Zone'a będzie wyjątkowo trudne!. Pozdrawiam wszystkich retro maniaków. Szczególnie s2325 - Szenko co tam stary druchu z gadu gadu sprzed lat?
    • 10: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime8 May 2014
     
    bardzo zacna stronka, będę tam zaglądał...ale jedna nieścisłość jest... jak to nie można przejść "Montezumy"??? a to, to pies? :)
    • 11: CommentAuthorJarkeczek
    • CommentTime8 May 2014
     
    Re up. fajne ale czy prawdziwe? Ja z kolegą walczyliśmy z Montezumą ok 1986 i nie pamiętam takiego końca. Pamiętam natomiast że dało się wejść do okienka z wynikiem. A mieliśmy Montezume Revenge z magnetofonu, a więc tą mniejszą.
    • 12:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime8 May 2014
     
    Przecież nawet w tytule filmiku napisano, że to żart. Od kiedy to niby Joe stawia bomby (zapożyczone nota bene z H.E.R.O.)? Po dotarciu do komnaty z Montezumą absolutnie nic więcej nie da się zrobić.
    • 13: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime8 May 2014
     
    @Jarkeczek: pozdro i wielki uśmiech dla Ciebie ode mnie :)
    • 14:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime9 May 2014
     
    Pamięta ktoś te klawisze z Drop ZOne'a? I czy da się przypisać klawisz z klawiatury do klawisza na psp w emulatorze Atari800PSP. A filmik powyższy BDB!! Niezłe jaja :-)
    • 15: CommentAuthorJarkeczek
    • CommentTime9 May 2014
     
    ;P jakiś niekontaktujący byłem bo nie zauważyłem tego napisu
    • 16: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime9 May 2014
     
    @Goonies76: dzięki, zapraszam na resztę części :)

    p.s. od dłuugiego czasu z powodu zapierdolu nie mogę skończyć części 5( raczej ostatniej), ale postaram sie jakoś ogarnąć
    • 17: CommentAuthors2325
    • CommentTime25 Sep 2014
     
    • 18: CommentAuthormac
    • CommentTime25 Sep 2014 zmieniony
     
    Eh, znów powielanie bzdurnej wersji wydarzeń związanej z historią Montezumy... ;[ Chyba tylko z polskich stron na galu.info jest ta historia w miarę sensownie opisana.
    • 19: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime25 Sep 2014 zmieniony
     
    @mac: ta historia sensownie, a co najważniejsze z najbardziej kompetentnego źródła, była opisana na AOLu, w wywiadzie z autorem :)

    ->link<-
    • 20: CommentAuthormac
    • CommentTime25 Sep 2014 zmieniony
     
    @wieczór - no właśnie wywiad jak wywiad, jeden z wielu, choć raczej z tych słabszych. Jednak wnioski wyciągane z niego sugerują problemu z czytaniem ze zrozumieniem.

    Tam jest jeden krytyczny, mocno niedopowiedziany fragment, bo Montezuma została dokończona przez Parker Brothers, i wydana jako Montezuma's Revenge. Nigdy nie istniała za to gra Preliminary Monty, to twórczość piratów. Gra nie została dokończona według wizji autora, bo on został od projektu odsunięty, ale w tamtych czasach to nie była jedyna historia, że wydawca kupował nieskończoną grę i robił z nią co chciał.
    • 21: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Jun 2015