atarionline.pl ST-ki do wzięcia za nieduże pieniądze ! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Jun 2014 zmieniony
     
    Przy okazji poszukiwań Atari STe dla dwóch gentlemanów dostałem maila od Carstena Strotmanna, który ma w ofercie kilka fajnych STków.

    UPDATE:

    1 x 1040 STF (w dobrym stanie) - rezerwacja Hospes
    1 x 1040 STF (pożółkła obudowa)
    1 x 1040 STFM (w dobrym stanie) - rezerwacja Paweł Zbydniowski
    1 x 1040 STFM (brak jednego klawisza) - rezerwacja bartek030
    1 x 1040 STE (brak jednego klawisza, stan dobry) - rezerwacja Ryszard Jeszenowski
    1 x MegaFile 40 - rezerwacja Hospes
    1 x ProFile 60 - rezerwacja Piter
    4 x SM124 Monitor

    + kable/myszka ST

    Myszka (1 szt.) - rezerwacja Hospes

    Niektóre z komputerów mają extra RAM.

    Carsten dostał je za darmo z uniwersytetu w Niemczech, tym samym chroniąc je od zagłady (chwała mu za to!). Poniósł on jednak wysokie koszty ze sprowadzeniem tego sprzętu z południa Niemiec (podróż/logistyka) - robił wszystko aby zapobiec ew. uszkodzeniu sprzętu podczas transportu.

    Cena za komputer to 30-40 euro (za maszynę w pełni sprawną), 5-15 euro za maszynę z wadami.

    Jeśli jest ktoś zainteresowany to proszę o info na prv.

    pozdrawiam!
    • 2:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Jun 2014
     
    sporo ludzi pisało w sprawie sprzętu. wyślę do Was informację zwrotną odnośnie kontaktu z Carstenem - nota bene oferuje on pomoc w pełnym zakresie.

    jedna osoba dała też zapytanie odnośnie STF, także chyba wszystko "poszło" oprócz monitorów SM 124 i innych "pierdół".
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Jun 2014
     
    A ile za SM124? Poprosze o ewentualna rezweracje.
    • 4: CommentAuthorpiter
    • CommentTime16 Jun 2014
     
    Panowie Pawel Zbydniowski i Ryszard Jeszeniowski - czy sami ściągacie sprzęt z niemiec ? my już mamy prawie przygotwaną paczkę do Gdańska... dajcie znać gdzie mieszkacie - może zaoszczędzimy na transporcie... :)
    • 5:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime16 Jun 2014 zmieniony
     
    @piter Czekam na odpowiedź od Carstena. Mój STF jest uszkodzony (prawdopodobnie RAM) i Carsten miał się zorientować czy to jest coś poważnego czy pierdółka. Zaczekacie z pare godzin na odpowiedź ????

    p.s. Ja jestem Lublina
    • 6: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime16 Jun 2014
     
    Ja też czekam na odpowiedź od Carstena, jak już będę coś wiedział to napiszę. Mieszkam w Tczewie koło Gdańska. Mam brata który pracuje w Niemczech zobaczymy co i jak bo może jakby nie miał daleko do Carstena to by odebrał. Pozdrawiam.
    • 7:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime16 Jun 2014
     
    No to poczekamy. Ja na lipiec potrzebuje tak, że chyba zdążmy?
    • 8: CommentAuthorpiter
    • CommentTime16 Jun 2014
     
    jesionen: no to super, mi się nie śpieszy a Carsten - wg. moich dociekań mieszka w Dreźnie - ale nie jestem pewien na 100%

    pabloz1974: w razie co to jest wolny bartka030 STF !! on jest sprawdzony, mam zdjęcia... podaj email to wyślę...
    • 9:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime16 Jun 2014
     
    piter: oo tu super !! pawel@zbydniowski.pl
    • 10: CommentAuthorpiter
    • CommentTime16 Jun 2014
     
    poszło, jak jest ok i bierzesz go to pisz prosze do Niemca juz bo ja w drodze jestem
    • 11:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime16 Jun 2014
     
    ok
    • 12:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime17 Jun 2014
     
    się Carsten nie odzywa... :(
    • 13: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime17 Jun 2014
     
    pabloz1974: muszę Cię uspokoic, Carsten odezwał się już do mnie kilka razy na meila "dopinamy" szczegóły i może wtedy zacznie pisac z Tobą :)
    • 14: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime17 Jun 2014
     
    pabloz1974: niestety przedłużałem kabel i potrzebne by mi było dokładne zdjęcie dodatkowej płytki w magnecie to pomierzę i opiszę Ci do jakich końcówek podlutowac.
    • 15: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime17 Jun 2014
     
    Przepraszam nie ten wątek :)
    • 16:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Jun 2014
     
    Czasami trzeba poczekać na odpowiedź od Carstena. Zadałem jemu pytanie odnośnie ceny monitorów SM 124 (o które prosił KAZ) i nadal cisza.
    • 17: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime18 Jun 2014
     
    Witam. Jak pisałem wyżej mam brata w Niemczech i okazuje się że do Carstena ma niestety 280km ale po wczorajszej rozmowie z nim mógłby się podjac podróży po STki. Chodzi o to że nie opłaci się zabiera jednego mógłby wziąc wszystkie i za paliwo z Hamburga do Carstena i z powrotem podzieliło by się na tych którzy chcieli by z takiego rozwiązania skorzystac. Mój brat dziś przyleciał do Polski i mogę z nim szerzej na ten temat pogadac. Co Wy na to?
    • 18:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime18 Jun 2014
     
    @jesionen - ja jestem za.
    Ja jeszcze muszę liczyć przesyłke od was do Lublina
    • 19: CommentAuthorpiter
    • CommentTime18 Jun 2014
     
    hej chłopaki, wydaje mi się że to jednak zbyt daleko aby jechać - nie wiem czy dobrze zrozumiałem - jeśli w jedną stronę jest 280 km (czyli 300) to razem daje 600 = ok. 200 zł na paliwo i stracony cały dzień plus amortyzacja samochodu :))

    a przesyłka taka z DE do PL powinna (wszystkie komputery) kosztować ok. 30 euro czyli mniej i bez problemu.. no chyba że on tam znajdzie jeszcze jakieś TT lub Falcony .. to jedziemy !! ;))
    • 20:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime18 Jun 2014
     
    Dawaj na paczusie i mniej będzie ganiania.
    • 21: CommentAuthorpiter
    • CommentTime19 Jun 2014
     
    jesionen: już wszystko dopiąłeś z Carstenem ? ściągamy sprzęt ? :)
    • 22: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime19 Jun 2014
     
    Dziś napisałem Carstenowi o tym że ściągamy sprzęt normalnie, teraz tylko mi potwierdzi i działamy :)
    • 23:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime19 Jun 2014
     
    @jesionen: ok
    • 24:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime21 Jun 2014
     
    ja zrezygnowałem z ST-ka.
    • 25: CommentAuthorpiter
    • CommentTime22 Jun 2014
     
    pabloz: czyli nie bierzesz nic ? a co sie stało ze nie bierzesz ? jedli to nie tajemnica :)
    • 26:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime22 Jun 2014
     
    @piter: nie biorę nic, a powody.. długo by opowiadać
    • 27: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime29 Jun 2014
     
    @piter: dopiąłem z Carstenem, jaki masz pomysł na ściągnięcie sprzętu?
    • 28: CommentAuthorpiter
    • CommentTime29 Jun 2014
     
    ok, to ja piszę do niego że całość w jednej paczce bierzemy ...
    • 29: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime30 Jun 2014
     
    @piter: poczekaj jeszcze z tym transportem kilka dni może będę miał transport, na pewno tańszy a jak nie wypali to wtedy niech wysyła ok?
    • 30:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime30 Jun 2014
     
    Hej Chłopaki - a do tego 5 lipca to się dopniemy? Na 40-stkę nie zdążyłem z prezentem, może teraz się uda??:)
    • 31: CommentAuthorpiter
    • CommentTime30 Jun 2014
     
    Jesionen: to dawaj, dawaj :))
    Hospes: z niemiec powinna paczka iść max 4 dni... a co masz 5 lipca ?
    • 32: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime30 Jun 2014
     
    Piter: dziś wieczorem lub jutro rano będę wiedział. Powiedz ile paczka w razie czego będzie kosztować?
    • 33: CommentAuthorpiter
    • CommentTime30 Jun 2014
     
    Jesionen: myślę że z 30 euro ... około, plus - minus :)
    • 34: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime1 Jul 2014
     
    Piter: niestety transport będzie ale to może potrwać jeszcze około dwóch tygodni, także chyba zostaje paczka. A tak z ciekawości ile tych ST w tej paczce będzie leciało do nas bo Carsten napisał mi że za wysyłkę mojego kurier wezmie od niego 19EUR
    • 35: CommentAuthorpiter
    • CommentTime1 Jul 2014
     
    jesionen: Hospes bierze STF i MegaFile a ja Protar'a więc tak jakby 3 przedmioty... 19 euro to super cena !! to może napisz do niego jak już piszesz, że jedną paczke niech wyśle - ja mogę przelać mu na konto za wszystko ..
    • 36: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime2 Jul 2014
     
    Piter: Napisz do mnie na priv i dopniemy szczegóły ok. Dawid2505@wp.pl
    • 37: CommentAuthorpiter
    • CommentTime3 Jul 2014
     
    hej, jasne, po południu... robotę pilną mam :)
    • 38:
       
      CommentAuthorglowas11
    • CommentTime6 Jul 2014
     
    To może przy okazji oddasz mi pieniądze złodzieju , wraz z odsetkami za tyle lat ??? . Uważajcie na tego kolesia oczywiście chodzi o Pitera .
    • 39: CommentAuthornodez
    • CommentTime6 Jul 2014
     
    glowas11 : jakies detale ?przekrentas ?
    • 40: CommentAuthorpiter
    • CommentTime7 Jul 2014
     
    glowas: przepraszam ale nie wiem o ci chodzi, przypomnij mi proszę, dużo rzeczy ludziom załatwiam ale ZAWSZE to ja wykładam kasę za innych i raczej jest odwrotnie. W tej chwili z 10 osoļ takich jest.O co chodzi - przypomnij mi - o co chodzi?
    • 41:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Jul 2014
     
    @KAZ: Carsten odpisał mi dopiero teraz w kwestii cen monitorów:

    Hello Grey,

    sorry, your E-mail below got lost in a pile of work.

    SM 124 would be 10 Euros, or 2 for 16 Euros.
    • 42: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime18 Jul 2014
     
    Witam
    ST`ki są już u mojego brata w Polsce będą około 2-3 sierpnia wtedy za pośrednictwem PITERA damy znać co i jak :). Pozdrawiam
    • 43: CommentAuthortomkab
    • CommentTime20 Jul 2014 zmieniony
     
    czy ta
    1 x 1040 STF (pożółkła obudowa)
    która nie ma przypisanego właściciela jest do wzięcia?
    jeśli tak, to chętnie zarezerwuję.
    czy ona się liczy jako "z wadami", czy jako pełnosprawna? :)
    • 44: CommentAuthorpiter
    • CommentTime21 Jul 2014
     
    tomkab: sprzęt już jest w drodze do PL, trochę się spóźniłeś ;)
    • 45: CommentAuthortomkab
    • CommentTime21 Jul 2014
     
    ok...najwyraźniej jeszcze nie czas na 16bit ;)
    • 46: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime26 Jul 2014
     
    @tomkab: witam, na teraz na allegro masz 6szt ST z tego co czytam nie sprawdzane. Zawsze można zapytać sprzedającego co i jak. Może Cię zainteresuje jakaś oferta. Pozdrawiam.
    • 47:
       
      CommentAuthorglowas11
    • CommentTime28 Jul 2014
     
    Nodes tu jest cała sprawa z Piterem włącznie z moim skanem przelewowym , obecnie nawiązał ze mną kontakt po raz kolejny rzekomo chce sprawę załatwić raczej wątpię ale zobaczymy podobno ma wysłać przelew w poniedziałek , dam znać co i jak a póki co link do całej sprawy .

    [url]http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=9417&p=2[/url]
    • 48: CommentAuthorpiter
    • CommentTime28 Jul 2014
     
    Adam, jak raczej wątpisz? nie rozumiem, napisałem że jestem na wakacjach i że załatwiam sprawę dziś i załatwiałem i nie rozumiem po co afera tym bardziej że normalnie rozmawialiśmy ... a sprawa tyczy 60 zł.. które idzie do Ciebie ....
    • 49:
       
      CommentAuthorglowas11
    • CommentTime29 Jul 2014
     
    Witam , przelew wpłynął , ciszę się że zamykam tą sprawę , Piter przelał rzeczoną kwotę i dotarła do mnie po dwóch latach , była już jedna próba rozwiązania sprawy było też kilka e-mail ale potem cisza , teraz wreszcie doszło wszystko do skutku , chcę wierzyć że faktycznie cała ta sytuacja spowodowana była jakimś tam okresem w życiu Pitera , i niech tak zostanie , przykro mi tylko że musiałem obsmarowywać kogoś na forum aby doprowadzić sprawę do finału . ale tak jak napisałem wszystko jest ok więc cofam negatywne wypowiedzi pod kontem kolegi Pitera . Pozdrawiam.
    • 50: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime4 Aug 2014
     
    @piter,hospes: STki są już u mnie w domu można odbierać. Pozdrawiam.