atarionline.pl Prawdziwe oblicze Atari Area - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 Aug 2014
     
    tak, przeczytalem. ja podlosc admina widze bardzo wyraznie. dobrze, ze TDC nie dal sie wciagnac w te gierki i nie poprawial edycji.
  1.  
    Prowadzić dzienniczek głównie wydumanych krzywd od 2003 roku.... Pecuś ma rację, to się leczyć powinno
    • 3:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime25 Aug 2014
     
    Jako że tdc nie jest osobą publiczną, ma prawo do ochrony wizerunku i praw osobistych. Najlepiej niech poprosi o usunięcie całego wpisu na swój temat i wszyscy będą szczęśliwi i wezmą się za kodowanie.
    • 4: CommentAuthorming
    • CommentTime25 Aug 2014 zmieniony
     
    .
  2.  
    Ming forum na atari.pl czytam od samego początku. Kojarzę te wątki o które TDC się tak oburza i nie zauważyłem w nich niczego o czym tutaj autor tak rozwlekle pisze. Parę razy TDC ściął się z Draco ale nigdy w moim odczuciu nie weszło to na teren dręczenia i flekowania. Nie wiem co się dzieje na zlotach bo nie bywam, ale też nie podejrzewam żeby mu robili kocówę. TDC się obraził bo po zawracaniu Delyemu dupy mailami, tamten zaczął go ignorować a potem spławiać. W odpowiedzi na co autor wątku zaczął prowadzić dzienniczek krzywd od 2003 roku. Jak to nazwiesz?
    • 6:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime25 Aug 2014 zmieniony
     
    Ja mam tylko jedno pytanie.
    Jaki jest cel tego co napisał na początku tego wątku TDC (bo chyba jest jakiś cel?). Niestety wszystkie moje domysły co do tego, co TDC chce osiągnąć pisaniem elaboratów na temat "jak to mnie nie lubią" zawsze źle świadczą o TDCu (wybacz chłopie, ale lubię Cię, więc to nie traktuj tego jako kolejną złośliwość, a raczej chęć zrozumienia o co Ci chodzi).

    Tomek (nawiązując do tego, co pisałeś mi na priva), zauważ że w tym wątku Ty nikomu nie musisz odpowiadać na nic, odpowiadasz wyłącznie sobie.

    Napisz jednym zdaniem co miałeś na celu pisząc to wszystko i już.
    Bez tego wyjaśnienia jest to czcza pisanina podnosząca ciśnienie wyłącznie piszącemu. Bo nas tu czytających jakoś to nie dotyczy.
    • 7: CommentAuthornosty
    • CommentTime25 Aug 2014 zmieniony
     
    Pecuś, przecież masz we wstępie:
    "Z licznych rozmów z Wami (jakie miały ostatnio miejsce) wyłania mi się jeden istotny wniosek: jestem w ostatnich latach zbyt cichy więc nic nie wiecie co się faktycznie dzieje. "
    oraz:
    "Wielu z Was mówi, że nie ma pojęcia o czym ja mówię, proszą o fakty, cytaty i linki, oto materiał dla Was:"

    Czyli to "naród" sam się domagał tego tekstu. TDC nie chciał pisać, ale się ugiął pod ciężarem próśb ;)
    • 8: CommentAuthorming
    • CommentTime25 Aug 2014 zmieniony
     
    .
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime25 Aug 2014
     
    Czyli to "naród" sam się domagał tego tekstu. TDC nie chciał pisać, ale się ugiął pod ciężarem próśb ;)

    "Nie chcem ale muszem" ? ;o
    • 10: CommentAuthorming
    • CommentTime25 Aug 2014 zmieniony
     
    .
    • 11:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime25 Aug 2014
     
    Ming dobrze pisze.
    • 12: CommentAuthornosty
    • CommentTime31 Aug 2014 zmieniony
     
    Hasło TDC napisane praktycznie od nowa:
    ->link<-

    Chciałem opisać wszelkie aktywności TDC'a związane z Atari, o których wiem. Założę się, że wielu z Was nie wiedziało, że jest tego tak dużo.
    Opisałem też krótko i mam nadzieję uczciwie, kontrowersje związane z jego osobą.

    Bardzo starałem się rzetelnie wywiązać z zadania. Ale to moja pierwsza edycja Atariki, więc pewnie poprawki okażą się konieczne.
    • 13: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime31 Aug 2014 zmieniony
     
    Przeczytałem, teraz wygląda to tak, jak powinno wyglądać hasło w encyklopedii, swoją drogą to jak popatrzeć na wpisy dotyczące niektórych z pozostałych osób to też przydałaby się podobna reedycja. Jest co najmniej jedna literówka i to w najbardziej kontrowersyjnym miejscu ("Kontrowersje i konflity"), a także brakuje kropki po "np", ale to drobiazgi.
    • 14: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime31 Aug 2014
     
    A dzie fotka? Jak mam teraz wiedzieć, jak TeDeC wygląda, jak na party nagle do mnie podejdzie? :)
    • 15: CommentAuthornosty
    • CommentTime31 Aug 2014
     
    Poprawione, fota dodana. Dzięki.
    • 16: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime31 Aug 2014
     
    No. Aaa, to ten... :)
    • 17:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime31 Aug 2014
     
    Ładnie! Zamiast gadać - robi!
    Też podoba mi się zachowanie neutralności.
    • 18:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime31 Aug 2014 zmieniony
     
    No to teraz czekamy 24 godziny i zobaczymy, czy admin wprowadzi swoje poprawki ;)

    A tak na poważnie - pełna profeska. Nosty, nie chcesz wyedytować hasła o mnie? Bo wiesz, ja nie chcę tego ruszać, gdyż admin z pewnością by to zmienił... :D
    • 19:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime31 Aug 2014 zmieniony
     
    Nie ma jakiejś ładniejszej fotki. Na tej TDC źle wygląda. :)
    • 20: CommentAuthorming
    • CommentTime31 Aug 2014 zmieniony
     
    .
    • 21: CommentAuthornosty
    • CommentTime31 Aug 2014 zmieniony
     
    Ależ ja się spodziewam edycji i poprawek, nie tylko przez admina. W końcu to moje pierwsze hasło. Trudno oczekiwać aby było idealne.

    Powiem tylko, że celowo nie dodałem pewnych szczegółowych informacji, nawet neutralnych. Np uważam, że kompletnie niepotrzebne jest wymienianie w Atariki wszystkich zlotów na których się było, albo imprez, które się ogranizowało. To niepotrzebnie wydłuża hasło i burzy jego estetykę. No ale to tylko moje zdanie. TDC, KMK, albo ktokolwiek inny może mieć odmienne i to zmienić. Wiki jako praca zbiorowa ma swoje plusy, każdy może dodać kolejne cenne, informacje, ale mam wrażenie, że na braku jednego autora może cierpieć "estetyka" hasła, jego styl, ogólny przekaz. Zresztą poprzednie brzmienie hasła TDC'a było tego przykładem.

    Natomiast pewnie dodanie pozostałych nagród, które zdobył TDC (bo idę o zakład, że nie odnalazłem ich wszystkich) byłoby dobre. Może zechce się pokusić o dodanie listy swoich gier.

    Ja chciałem żeby było krótko, treściwie, obiektywnie i encyklopedycznie.

    Zmianę zdjęcia pozostawiam TDC'owi. Nie czuję się w tej materii kompetentny.

    PS. Larek, dzięki za zaufanie, ale chwilowo nie czuję się na siłach. Nie przypuszczałem, że zredagowanie tak krótkiego tekstu może zająć tyle czasu ;)
    • 22:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime31 Aug 2014 zmieniony
     
    To jest takie bardzo neutralne, a też pokazuje Tdc'a w trakcie kodowania.




    Nosty, no szkoda... Ale jak byś miał kiedyś chwilę czasu, to pomyśl o mnie ;)
    • 23:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime31 Aug 2014
     
    @Nosty Reedycja:

    1. Zmienić zdjęcie na uczesane.
    2. Usunąć przedostatni akapit. Osobiście uważam, że użytkownikowi, który szuka informacji o Tdc jest niepotrzebny.

    Kilka propozycji reedycji tekstu na priv pod tym postem.
  3.  
    Jest neutralne, ale przedstawia glownie ucho TDCa :)
    • 25:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime31 Aug 2014
     
    @mgr_inż: dokładnie. :)
    • 26: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime31 Aug 2014 zmieniony
     
    @mgr_inz_rafal: ale na tym co pokazałeś, to może być ktokolwiek tak naprawdę

    @Rastan: dlaczego uważasz, że źle? Normalne zdjęcie bez pozowania. No, on tak wygląda :))
    • 27:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime31 Aug 2014
     
    @wieczor: lepsze by było z przodu. :)
    • 28:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime31 Aug 2014
     
    @Wieczor Ale ma koguty na głowie :))
    • 29: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime31 Aug 2014
     
    @Rastan: ryzykowna hipoteza :))

    @adv: No, ale ma. Ja też mam. Permanentne :) Tylko rano świeżo po umyciu jest dobrze przez godzinę, dwie. Fryzjerzy nas nie lubią.
    • 30:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime31 Aug 2014
     

    wieczor:

    Normalne zdjęcie bez pozowania. No, on tak wygląda :))

    Nie, takie nie może być. Nawet jesli tak wygląda to trzeba to zmienić :D
    W końcu przecież tworzymy nową przeszłość człowiekowi, więc i wygląd musi być zmieniony!
    • 31:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 Aug 2014
     
    @nosty, jestem pod wrażeniem Twojego opisu.
    • 32:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime31 Aug 2014
     
    No i stało się... admin wyedytował wpis... koniec świata ;)
    • 33: CommentAuthornosty
    • CommentTime31 Aug 2014 zmieniony
     
    No i teraz faktycznie zacznie się wojna edycyjna. A może jednak nie :) Poprawki KMK są ok poza tą o zmianie "członka".
    • 34:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime31 Aug 2014 zmieniony
     
    Wybielanie przeszłości wybielaniem przeszłości, ale żeby od razu zmieniać członka... Co na to Tdc?
    • 35: CommentAuthoras...
    • CommentTime31 Aug 2014 zmieniony
     
    Jestem pod wrażeniem że Wam się jeszcze chce .. Walczyć z tym tematem.
    • 36: CommentAuthornosty
    • CommentTime31 Aug 2014 zmieniony
     
    Poprawiłem TDC'owi członka z odpowiednią argumentacją :)

    Jakby na to nie patrzeć jest to jednak sukces: ten zionący ogniem ADMIN, który samą swoją obecnością powodował, że od lat "nie było siły" aby zmienić wpis TDC'a, zmienił merytorycznie (moim zdaniem niesłusznie) JEDNO miejsce w nowym wpisie.

    @as - nie chce mi się. Szczególnie po tym jak okazało się, że prawda o "wojnie edycyjnej" jest delikatnie mówiąc wątpliwa. Ale obiecałem publicznie, więc się wywiązałem.

    @adv - odpowiem na Twoją prywatną wiadomość publicznie: dopisałem sekcję "kontrowersje" świadomie. Wpis w Atariki powienien być wg mnie generalnie pozytywny, ale nie musi być peanem pochwalnym. Jak wszyscy widzimy konflikt z AA i rozmaite kłótnie na forach są dla TDC'a rzeczami bardzo ważnymi, zawsze aktualnymi. Nie jest to coś czego by się on wstydził i o czym chciałby zapomnieć.
    Dlatego uważałem za uczciwe dodanie tej sekcji.
    Zresztą sam zainteresowany jak i każdy z Was może hasło dowolnie zmienić nie konsultując się z nikim.
    Nie czuję się "właścicielem" hasła, więc nie sądzę abym cokolwiek jeszcze w nim dodał czy zmienił, po ostatniej obronie "członka".
    • 37: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime31 Aug 2014 zmieniony
     
    Czy da się przeczytać uargumentowanie nie mając konta? Gdy klikam w "dyskusję" muszę się zalogować...

    Nie rozumiem czemu zostało zmienione na "uraz", który TDC tak skrupulatnie dokumentuje?

    Po zastanowieniu zdanie "Zdaniem TDC-a, od lat pozostaje on skonfliktowany..." uderza w TDC, bo przecież chyba on wie najlepiej jak jest.

    Np. Ktoś robi względem mnie coś, co mnie obraża, wie o co mam pretensję, nie poczuwa się do odpowiedzialności (może zrobił to lekkomyślnie, a może celowo), nie przeprasza (skoro ja czuję się urażony, to mógłby przeprosić i się poprawić, nawet jeżeli uważa, że to co zrobił, to nic wielkiego), nadal zachowuje się w ten sam sposób, mówi, że się na mnie nie gniewa, że wszystko jest OK i że nie ma żadnego konfliktu, co odczuwam jako bezczelność z jego strony. To czy jestem z nim w konflikcie, czy to jest tylko moje zdanie?

    Edit: uzupełnienie i zmiany w tekście, przepraszam za tyle zmian, ale ciągle mi coś do głowy przychodzi...
    • 38: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime31 Aug 2014 zmieniony
     
    Do konfliktu trzeba dwoch stron, wiec jesli jedna uwaza ze go nie ma, to jest to konflikt "jego zdaniem".

    Co do poprawiania i przepraszania - jest jeszcze jedna mozliwosc: osoba ktora umiescila wpis moze uwazac, ze jest on jak najbardziej sluszny i nikogo nie obraza. To tez jest sprawa, jak narazie - dyskusyjna.

    Edit: nie osadzam nikogo - chodzi mi o obiektywizm. Bardzo plynnie zalozyles, ze w "konflikcie" jedna strona jest winna a druga pokrzywdzona. Poki co chodzi o zneutralizowanie zlosliwego wpisu i uwaxam, ze jest to osiagniete.
    • 39: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime31 Aug 2014 zmieniony
     
    Przecież są dwie strony, tylko jedna z nich udaje, że problemu nie ma i to właśnie powoduje konflikt. Zdanie można mieć, czy ten wpis był obraźliwy czy nie, ale to nie zmienia sytuacji, że konflikt istnieje.

    Moim zdaniem nie ma się nad czy zastanawiać, był to wpis złośliwy i do tego napisany w dziecinny sposób.

    Jednak, jak już o tym pisałem, nie ma znaczenia czy wpis jest faktycznie obraźliwy czy nie, istotne jest to, że osoba, której ten wpis dotyczy takiej treści nie akceptuje. W takim przypadku należałoby bez dyskusji wpis poprawić lub usunąć, a nie upierać się (w taki czy inny sposób), że jest poprawny.

    Ja staram się być bardzo obiektywny, uzasadniłem moją obiekcję na podstawie przykładu przedstawiającego tylko wybrany aspekt całego konfliktu, który jak rozumiem jest dużo większy.

    Edit: Administrator nie powinien kierować się uprzedzeniami osobistymi.

    W przypadku wpisu - ucierpiał TDC i reputacja Atariki, która utrzymuje wpisy na tak niskim poziomie.

    Edit: To, że wpis został poprawiony niestety nie kończy konfliktu (poprawiła go osoba postronna). "Negatywna korekcja" świadczy o dalszym "niezrozumieniu" z drugiej strony.

    Poza tym, co zauważyłem, nowy wpis mi się podoba. Ale najlepiej niech się wypowie sam zainteresowany.
    • 40: CommentAuthornosty
    • CommentTime1 Sep 2014
     
    QTZ - nie znasz sprawy. Zresztą jeśli chcesz ją poznać (jednostronnie) to przeczytaj pierwszą stronę tego wątku. Jak widzisz, wpis w wiki to tylko 1/34 całego konfliktu.
    Dodatkowo, autorem kilku negatywnych akapitów na swój temat był sam TDC ;)

    Tak jak napisał wieczór: jeśli do konfliktu przyznaje się głównie jedna strona, to jest możliwość, że jest on wyimaginowany. Podkreślam: możliwość.

    Czemu KMK zmienił słowo "krzywd" na "uraz" - nie wiem, musiałbyś spytać jego. Ale mogę zgadywać, że "krzywda" jest pojęciem bardziej obiektywnym i "twardym", natomiast "uraz" można mieć niezależnie, czy ktoś Ci wyrządził krzywdę czy nie. Wg mnie zmiana jest OK.
    • 41: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime1 Sep 2014 zmieniony
     
    Jeżeli choć w jednym przypadku jest realny konflikt, a w tym (hasło TDC) niewątpliwie jest, to nie jest on wyimaginowany. Nie sądzę żeby TDC opisywał tyle przypadków bezpodstawnie. Nie znajduję powodu, żeby uważać go za osobę niewiarygodną.

    Wiem - chodzi o to, że niektórzy nie wierzą, że TDC walczył o zmianę wątpliwej treści?... Powinien napisać list otwarty, wtedy nie byłoby wątpliwości...

    Moim zdaniem "Zdaniem TDC" brzmi źle.

    "Uraz" wg mnie brzmi śmiesznie, bo skoro jest to jeden uraz to skrupulatne jego dokumentowanie brzmi śmiesznie.

    Edit: dopisałem trochę.
    • 42: CommentAuthorxxl
    • CommentTime1 Sep 2014
     
    krzywda i uraz maja inne znaczenie. znaczenie zdania zostalo zmienione. Nosty nie widzisz juz nawet ze admin swoimi kolejnymi edycjami znowu probuje dyskutowac z faktami :-) probujesz doszukiwac sie dobra tam gdzie jest tylko glupota. albo nie chcesz widzec co sie dzieje albo nie jestes obiektywny bo (jak juz wczesniej pisalem) swoja edycja stales sie strona. syf.
    • 43: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Sep 2014
     
    ... dalej nie czytam, co tu piszecie i domagam się opcji IGNORUJ działającej w taki sposób na przykład, bym po zalogowaniu na stronie głównej nie widział pierdół nie wymagających żadnej szczególnej uwagi. Dalej uważam, że prawdziwi mężczyźni swoje sprawy załatwiają na priv. a kobiety czasami prowadzą blogi, właśnie takie jak ten topic. Tylko, że sprawa nie dotyczy raczej gotowania, czy innych przepisów z zakresu ziołolecznictwa. Choć, to ostatnie, to by było bardziej interesujące. Szczególnie, jeśli do głosu dopuścić by Jurego ;)
    • 44: CommentAuthorAdam
    • CommentTime1 Sep 2014
     
    @QTZ: Ja w kwestii formalnej: chodzi o słowo "uraza" w dopełniaczu liczby mnogiej ("żal do kogoś z jakiegoś powodu"), a nie o jeden "uraz".
    • 45: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime1 Sep 2014 zmieniony
     
    Uraz:
    1. uszkodzenie tkanek lub narządów wskutek miejscowego lub ogólnego działania jakiegoś czynnika zewnętrznego
    2. zespół wyobrażeń występujący w podświadomości człowieka przez dłuższy czas, zwłaszcza w następstwie przykrych i ciężkich przeżyć
    lub (drugi słownik)
    1. uszkodzenie ciała wskutek uderzenia, nacięcia itp.;
    2. (psych.) nadmierne uwrażliwienie, przeczulenie na coś (lub kogoś) będące następstwem przykrych doświadczeń

    Uraza:
    żal do kogoś z jakiegoś powodu (tak jak podał Adam)
    lub
    niechęć, żal do kogoś; ansa

    Ansa:
    przestarzałe: niechęć, uraza, pretensja

    Krzywda:
    szkoda moralna, fizyczna lub materialna wyrządzona komuś niezasłużenie; też: nieszczęście lub obraza dotykające kogoś niesłusznie

    Edit:

    uraz -zu, -zie; -zów
    uraza -zie, -zę; uraz

    Wygląda, że jest prawidłowo... tylko brzmi dziwnie i zmienia sens zdania...

    Dzięki, Adam.

    Źródła: ->link<- i ->link<-
    • 46:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Sep 2014 zmieniony
     
    Nosty, bardzo dziękuję za Twoją pracę, jestem pod wrażeniem tego ile Ciebie czasu to kosztowało. Tym bardziej że podałeś wiele faktów, które musiały zająć czas aby do nich dotrzeć (choć z pewnością łatwiej by było mnie o nie zapytać;))

    Jeszcze raz dzięki za Twój wysiłek!;)
    • 47: CommentAuthornosty
    • CommentTime1 Sep 2014
     
    @TDC - nie ma za co. Przy okazji nauczyłem się edytować wiki.

    @XXL - stałem się stroną? A może powiesz mi którą? Bo jak widzisz, TDC mi właśnie podziękował.
    Wg mnie ja staram się być obiektywny. Natomiast Ty od początku opowiadasz się ślepo po jednej ze stron, ignorując argumenty i wykazując sporą dozę agresji wobec drugiej strony, która to strona zupełnym przypadkiem, jest zdaje się Twoim antagonistą w sporach dotyczących XB/Dosów.
    • 48: CommentAuthornosty
    • CommentTime1 Sep 2014
     
    @TDC i inni Koledzy, piszący do mnie na prv w sprawie edycji hasła: jak już wspominałem, nie czuję się jego właścicielem czy "redaktorem naczelnym". Jeśli ktoś czuje potrzebę poprawek i zmian to nie ma przeszkód aby sam je wprowadzał.
    Przecież to wiki - praca zbiorowa.

    Ja zaraz odpowiem jeszcze KMK w dyskusji w sprawie "członka", ale gdybym chciał coś więcej dopisywać/zmieniać, to zrobiłbym to wcześniej.
    • 49: CommentAuthorxxl
    • CommentTime1 Sep 2014
     
    Nie rozumiem dlaczego probujesz laczyc mojego tasiemca z Pinem i xB z konfliktem :-)

    Po ktorej stronie sie opowiedziales edycja bylo juz dyskutowane. Dostales podziekowanie za prace, ale czy Twoja praca przyczynila sie do zarzegnania konfliktu?
    no wlasnie :-) Otworzyles kolejny rozdzial przy okazji stojac po stronie adminow Atariki.
    • 50: CommentAuthornosty
    • CommentTime1 Sep 2014
     
    Ja nie próbowałem zażegnać konfliktu. Uważam to za niemożliwe i nie chcę się rozpisywać o powodach takiej opinii. Chciałem tylko zdjąć z TDC'a jeden problem, który był dla niego ważny: hasło w Atariki. Zrobiłem to, mimo, że w międzyczasie moja ocena "wojny edycyjnej" znacząco się zmieniła.

    I nie twórz proszę kolejnych mitów i nieistniejących konfliktów, pisząc o "stronie adminów Atariki". Nie ma takiej "strony".
    Z historii edycji wynika, że "stroną" w konflikcie jest tylko KMK, który nie nadużywa swojego stanowiska Admina. Nie przypominam sobie aby nałożył na kogoś bana, zablokwał edycję hasła, skasował historię itp. Tzn jego edycje nie wykraczają poza to co mógłby zrobić każdy szeregowy użytkownik Atariki. Czyli nie występuje jako admin, tylko jako osoba prywatna.