atarionline.pl stacja dyskow do a8 warto?? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    panowie warto kupowac czy sa jakies alternatywy??widzialem na necie 1050, miałem taka:(mam jeszcze dyskietki..kolejne pytanie to czy mozna jeszcze gdzies kupic 5"25?
    • 2: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime20 Aug 2014
     
    Osobiście używam sio2sd i sobie chwalę - tym samym polecam. Substytut stacji dysków na karty SD.
  2.  
    ..a ile to kosztuje??
    • 4: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime20 Aug 2014
     
    ->link<-
    Ewentualnie na allegro poszukaj. Czasem się trafiają.
  3.  
    dzieki ! to ty jestes ten bober z MeC?? pozdro od starego pentagramowca!
    • 6: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime20 Aug 2014
     
    Tak, to ja :).
    Witam również wśród żywych :).
    Obudź również resztę Pentagramów (jak Miker Ci pisał :) ).
    • 7: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime20 Aug 2014 zmieniony
     
    @ triplex aka blasph: To zależy, po co Ci będzie potrzebna. Jeśli masz jakieś zasoby, które chcesz odzyskać to tak. Jeśli chcesz sobie złożyć (żeby mieć) pełny zestaw to tak.

    Natomiast, jeśli chcesz korzystać z powszechnie dostępnego (obecnie) oprogramowania, to nie. Lepiej (taniej) zainwestować, np. w interfejs SIO2SD - jak opisywali przedmówcy. A jeszcze taniej kupić / zrobić samemu interfejs SIO2PC. Kilka minut pracy, oprogramowanie dostępne wszem i wobec. Komputer PC czy tam laptop będzie emulował stacje dyskietek, drukarkę, modem, dysk twardy, oraz inne rzeczy.

    1. W przypadku SIO2PC: komputer musi mieć port RS232, jeśli go nie ma (prawie każdy współczesny PC / laptop) trzeba kupić interfejs RS na USB.

    2. W przypadku SIO2PC: są już SIO2PC we wtyczce SIO ze złączem mini USB. Wtedy wystarczy SIO2PC + kabelek USB mini na USB.

    3. W przypadku SIO2SD: komputer musi mieć czytnik kart, żebyś mógł wgrać na kartę oprogramowanie. Jeśli nie ma trzeba kupić. Większość laptopów ma.

    Sam oceń - uważam, że na start lepsze jest SIO2PC wszelkiej maści - odpada żonglerka z kartą, rozwiązanie bardzo tanie i wygodne stacjonarnie. Ale jak trzeba jechać w teren, to oczywiście trzeba będzie wcześniej nagrać wszystko na kartę SD i zabierasz ze sobą Atari i SIO2SD.

    Ze swojego doświadczenia powiem, że wybrałem akurat rozwiązanie z SIO2PC. Ceny netbooków spadły drastycznie, można kupić za 100zł. A jest i tak 2 razy mniejszy od Atari i ma monitor. Mój mini zestaw wyjazdowy to:

    - netbook
    - video grabber USB (do przechwytu obrazu Atari)
    - SIO2PC w wersji w obudowie SIO + kabel micro USB - USB
    - Atari + myszka STM1
    - kabelek Y (igrek) z dodatkowym gniazdem USB - moja produkcja, zasilający Atari.

    Wszystko mieści się bez problemu w najprostszej torbie na 15 calowego laptopa.
  4.  
    dzieki! ale ja musze miec ataryne real! juz kupilem 65xe a co dalej obaczymy mysle ze pojde w strone SIO2SD co do zasobow to wlasnie trafiłem dysk z grafika w interlace ..mysle ze sa tam tez obrazki z projektu do dema które nigdy nie powstało o wdziecznej nazwie "brofX" moze wezme te dyskietki sV ,jest tego wiecej brak mozliwosci sprawdzenia.czyt. brak stacji. tak czy siak klamka zapadła kompletuje sprzet in real..:)
    • 9: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime20 Aug 2014
     
    Jestem za.
  5.  
    :)kolego tak nie mozna!! nie ma takiego odchodzenia..
    • 11: CommentAuthortomkab
    • CommentTime13 Sep 2014
     
    jestem na podobnym etapie kompletowania atarynki i wybaczcie może lamerskie pytanie, ale czy stacja Atari (szukam CA-2001) będzie potrafiła sformatować a potem czytać dyskietki 5.25'' z IBM PC?
    Już nie pamiętam dokładnie, ale na Atari chyba te dyskietki miały pojemność 2*180kB, a na PC były formatowane na 1.2MB.

    Czy więc osiągalny jest scenariusz - kupię stację, kupię paczkę dyskietek 5,25 z PC, stacją atari sformatuję je na 180 kB, nagram grę ...i będę grał w grę? ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime15 Dec 2014
     

    Blashp:

    widzialem na necie 1050, miałem taka:(

    Jak mogłeś sprzedać kiedyś atarynę z (taką) stacją??? ;o
    Przecież tam u Was w PENTAGRAMIE atarynka była uważana za boga (tak zapisano w jednym z n-rów PENTAGRAM Zine) ? ;P

    BTW. co aktualnie porabia Foorman, VIRUS i Kamilos? Też wrócą na A8?
  6.  
    nie sprzedałem tylko oddałem:( ale już mam wszystko co potrzeba ,65xe 1mb ultimate ca 20o1 sio2sd.czekam na rapidusa ,mysle o vbxe chce cos wystawić w gfx compo:)...co do reszty Pentagram nie ma pewnosci..ale:) sa inne osoby we Wro;) Myślalem ze bedziesz Sv, taka checa:( do zo na next partY!!rysujemy,rysujemy!!!
    • 14:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime15 Dec 2014
     
    Tomeab. Nie da rady. Niestety. Piecze-towe sie nie nadaja...
    • 15:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime15 Dec 2014 zmieniony
     

    triplex aka blasph:

    Myślalem ze bedziesz Sv, taka checa:( do zo na next partY!!rysujemy,rysujemy!!!

    Zobaczymy czy i do którego party. :|
    Na niedawnym SV nie byłem z różnych powodów, tu mogę powiedzieć o trzech: z pewnych względów nie pasują mi grudniowe zloty, nie lubię tłoku;) i nienormalnych pór głosowań, nie miałem żadnej grafy wymyślonej i wy-gotow(an)ej, itd. ;]

    Rysować można jak najbardziej, polecam Verve, ArtRage i Kritę. :)
    • 16: CommentAuthor0xF
    • CommentTime15 Dec 2014
     
    sOnar: uzasadnij odpowiedź.
  7.  
    Drac!ja tez cos tam rysuje jakies takie koncepty:)
    • 18:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime15 Dec 2014
     
    0xF a nadaja sie? No to tego nie wiedzialem ;)
    • 19: CommentAuthor0xF
    • CommentTime16 Dec 2014
     
    Nigdy nie próbowałem, ale przecież fizycznie nośnik jest identyczny. Stawiam, że raczej będą działać. Ewentualnie może przeszkadzać zaformatowanie na 80 ścieżek i tu kwestia czy nadpisanie formatem 40 ścieżkowym będzie skuteczne.
    • 20: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Dec 2014 zmieniony
     
    @0xF: Właśnie myk polega na tym, że nośnik nie jest identyczny. Nie mówię, że dyskietki HD nie będą działać totalnie, ale sporo osób miało problemy w ich stosowaniu w stacjach DD. Ogólnie rzecz biorąc nie jest to stabilne. Tu już się nie zagłębiam, bo nie studiowałem zagadnienia, ale ponoć prąd podkładu zapisu jest inny czy coś. I kwestią był nie format, bo dyskietkę HD bez problemu da się sformatować w 40 ścieżek, a napęd.
    • 21: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime16 Dec 2014
     
    Dyskietki HD mają znacznie większą koercję, czyli wymagają znacznie większego prądu do zapisu. Można to porównać do kaset żelazowych (nośnik z tlenku żelaza) i metalowych (czyste żelazo z ew. domieszkami np. kobaltu). Stacje CA i LDW nie chcą ich nawet formatować. Nawet jeśli uda się to jakimś cudem, pozostałość magnetyczna na nośniku ma dużo mniejszą wartość, niż powinna, co może spowodować, że bardzo szybko przestanie działać. Co ciekawe, dyskietki HD zapisane w PC jako 40-ścieżkowe nie chcą się nawet dać odczytać w stacjach Atari.
    Stacje Commodore radzą sobie z nimi nieco lepiej, ale też nie są stabilne. W zasadzie z retro sprzętu obsłuży je stacja do Amigi 5.25" ew. Atari ST (nie sprawdzałem).
    Z dyskietkami 3.5" sytuacja jest nieco lepsza, tzn. różnica w koercji nie jest aż tak duża, więc można dyskietek HD użyć w stacji DD (Amiga, Atari ST).
    • 22:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime16 Dec 2014
     
    No coz. Probowalem na CA-2001 i no way...
    • 23: CommentAuthor0xF
    • CommentTime16 Dec 2014
     
    Duddie: dzięki za info!
    • 24:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Dec 2014
     

    Blasph:

    Drac!ja tez cos tam rysuje jakies takie koncepty:)

    To Twoje (widzę podpis "FOX" ;))? Ciekawe, ciekawe... A co do Twoich prac zlotowych to chyba najbardziej podoba mi się "Ona tańczy..." - humor, aluzja i wykonanie naprawdę dobre!!! :)
  8.  
    no widzisz jestem czlowiek 3 xyw ..fox alias triplex aka blasph. To jest koncept do gierki na adroida:)Dzieki za uznanie,moje prace to rzeczywiście aluzja:)chciałem sie wpasowac w trend Gfx na a8 ale po swojemu;)ale to juz za mna No MOre fairy tales!!:)Moje Rysunki nie sa dopieszczone tak jak bym chciał oddałem je ze 3tyg.przed deadline'm.To co dopiesciłem to obrazek z dema "Vantage point" takie i lepsze chce prace robić:)
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Sep 2016
     

    Dracon:

    BTW. co aktualnie porabia Foorman, VIRUS i Kamilos? Też wrócą na A8?


    Wlasnie jestem na czacie z Kamilosem. Jest programistą w Londynie.
    • 27:
       
      CommentAuthorkamilos78
    • CommentTime15 Sep 2016
     
    Czołem Panowie!
  9.  
    o0o i kamilosek sie pojawił :) piknie :)
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Sep 2016
     
    Namawiam go, zeby wpadl na Silly Venture :D. Wspomagaj Blashp :)
  10.  
    ja tam juz wcześniej do niego podbijałem z tematem ...i chyba coś sie ruszyło ;) ale mogę się mylić i przeceniać swoją tu rolę ..bezwzględu na przyczyny fajnie że jest..a stacje warto kupić bo to fajny sprzęcik...ha ja i z Mr.Q już rozmawiałem o silly venture ..wiec kto wie co sie jeszcze wydarzy... :)
    • 31:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Sep 2016 zmieniony
     
    Kamilos! Wracaj, dokończ wreszcie swój rewelacyjnie skuteczny konwerter CMC, MOD>MPT, bo narobiłeś kiedyś ludziom na zlocie smaku ;) i do tej pory niektórzy czekają na to dzieło!!! :)
    • 32:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime17 Sep 2016
     
    A to nie Casper robił aby?
    • 33:
       
      CommentAuthorkamilos78
    • CommentTime17 Sep 2016
     
    Konwerter mówisz....
    A Casper jest tutaj na forum? Można w ogóle tutaj znaleźć listę wszystkich forumowiczów? Jakoś nie mogę tego ogarnąć.
    • 34:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Sep 2016
     
    A może to CASPERatos faktycznie... Tyle czasu minęło i zaczyna mi się to merdać... W każdym razie obaj byli z PENTAGRAMU. ;)
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Sep 2016
     
    Można w ogóle tutaj znaleźć listę wszystkich forumowiczów? Jakoś nie mogę tego ogarnąć.


    Mozna. Opcja "Szukaj", wpisujesz cokokolwiek, co chcesz szukac w ksywach np. "Casper", wybierasz "Uzytkownicy" i gotowe. Jezeli nie wpiszesz nic - spis wszystkich uzytkownikow forum.