atarionline.pl RetroKomp 2014 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorsachy
    • CommentTime9 Sep 2014
     
    Cześć,

    W imieniu ekipy RetroKompa miło mi poinformować zainteresowanych, że 3cia edycja imprezy odbędzie się w sobotę 8 listopada i potrwa do niedzielnego poranka. Tak jak poprzednio, spotkamy się w zaprzyjaźnionej "Scenie Muzycznej GAK".

    Więcej szczegołów niebawem.

    Rezerwujcie czas - zapraszamy!
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime10 Sep 2014
     
    @Sahy - wiesz o co chciałem zapytać? :D

    Jak tam materiał się miewa ;)
    • 3:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime10 Sep 2014
     
    No! W końcu oficjalna zapowiedź :) A mogę się wystawić jak będzie miejsce?
    • 4: CommentAuthorsachy
    • CommentTime10 Sep 2014
     
    @Pin: przyjedz i odbierz u zrodla ;)

    @String: serdecznie zapraszam, ma byc wiecej lawek - przywoz wszystko co masz!

    Wiecej szczegolow o imprezie - mamy nadzieje niedlugo na naszej nowej stronie www.

    Pozdro!
    • 5:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime4 Oct 2014
     
    Sachy, pijaku ! BEDE !!! i pomoge /wspomoge jak wyrazisz chcec ;-)
    • 6: CommentAuthorsachy
    • CommentTime7 Oct 2014
     
    @Lotharek: no brachu, tym razem zabierz dodatkową wątrobę i nastaw się na zniszczenie ;) Wyślę Ci maila niebawem "co i jak".

    Pozdro!
    • 7: CommentAuthorsachy
    • CommentTime14 Oct 2014
     
    W nawiązaniu do informacji na stronie głównej - oficjalnie mogę już serdecznie zaprosić na imprezę i dziękuję za okazaną cierpliwość. Z pewnych względów formalnych wcześniej ruszyć po prostu nie było można (niezależnie od nas).

    Zapraszam!

    Strona: www.retrokomp.org
    • 8: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime14 Oct 2014
     
    Będę :), do miłego.
    • 9: CommentAuthorsachy
    • CommentTime30 Oct 2014
     
    Cześć,

    Odpowiadając - będzie dobre "party" :) Bez kompotów (wyjaśniałem), ale atrakcji sporo.

    Planowane ceny biletów (opublikowane przez SM-GAK):

    RK+pokazy+wykłady: 5 zł
    Koncert+noc z demoscena: 30 zł, 5 zł dzieci do 10 roku życia
    RK+koncert+noc z demosceną: 35 zł, 7 zł dzieci do 10 roku życia
    Karnet dla wystawców(*): 20 zł

    * Wystawca - liczy się od 3ch "jednostek głównych" w górę - kto nie rozumie tego zapisu - raczej nie jest zainteresowany tego typu imprezą ;)

    Pozdrawiam!
    • 10: CommentAuthorsachy
    • CommentTime3 Nov 2014
     
    Wszystkim zainteresowanym przypominamy: RetroKomp 2014 już w tą sobotę!

    Mamy potwierdzenie z ośrodka GAK, że "Noc z Demosceną" może bez problemu (w razie potrzeb i zainteresowania) przeciągnąć się nawet do niedzielnego południa (o ile ktoś wytrzyma taki maraton).

    Zapraszamy!
    • 11:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime8 Nov 2014 zmieniony
     
    Relacja z RetroKomp z Teleexpressu Extra:
    ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime9 Nov 2014
     
    I z gdańskiej "Panoramy":
    ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime10 Nov 2014
     
    Relacja z Superstacji:
    ->link<-
  1.  
    W materiale Superstacji: "Falcon jest zbyt drogi, żeby go uruchomić" i Grey na ekranie. Grey, jak to? Jak to? ;-)
    • 15:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime10 Nov 2014
     
    No ja też nigdy nie widziałem u Greya odpalonego Falcona.
    Mówił, że żona nie pozwala...
    A on się bał, że się popsuje :/
    • 16: CommentAuthorsachy
    • CommentTime12 Nov 2014
     
    RetroKomp 2014: Podsumowanie i podziękowania

    Minęło parę dni (odespałem) odebrałem Wasze uwagi i teraz czas na moje podsumowanie.

    Ogólnie RetroKomp 2014 okazał się udaną imprezą, zrealizowaliśmy praktycznie wszystkie punkty programu (oprócz wykładu o DigiBooster - Krashan, życzymy zdrowia!). Imprezę odwiedziło ok. 330 osób, z czego kilkadziesiąt zostało na "Noc Z Demosceną". Zgodznie z zapowiedzią miejsca wystawowego było znacznie więcej - tyle że zostało wolne jakies 10-15%. Rozumiem, że po poprzednich latach gdy miejsca brakowało część ludzi zostawiła swoje sprzęty w domu, jednak jak widać uczymy się i poprawiamy niedociągnięcia - zapraszamy wystawców w 2015r.

    W tym roku, z racji zakładanego braku party scenowego "LOAD ERROR", główny nacisk położyliśmy na ciekawą zawartość merytoryczną RetroKomp (w tym również scenową - spotkanie z QRT) oraz dużą atrakcję w postaci koncertu Władysława Komendarka wraz z możliwością zadania pytań artyście podczas prawie godzinnej pogadanki. O ile sam koncert i muzyka tego artysty może być momentami trudna, to spotkanie z legendą polskiej muzyki elektronicznej wzbudziło duże zainteresowanie. Po koncercie długo trwały jeszcze rozmowy i sesje fotograficzne z panem Władysławem, który okazał się być bardzo fajnym i kontaktowym człowiekiem (dziekujemy!).

    Dobrze sprawdził się pomysł z "food-track'iem", czyli wyniesienie stoiska z jedzeniem poza budynek - zyskaliśmy dzięki temu sporo miejsca i pozbyliśmy się niechcianych zapachów, nadal utrzymując mozliwość łatwego zakupienia posiłku na miejscu imprezy (jedyna uwaga - brakowało menu wegetariańskiego, zanotowane). W konkursach Łamaczy Joystick'ów można było zdobyć bony o wartości 500zł, do realizacji w całym kraju w sklepach Cropp.

    Co do samych wykładów podobały się wszystkie a szczególnie wspominkowy wykład o programie SONDA oraz spotkanie z praojcami sceny C64/Amiga - grupą QUARTET. Pogadanka z QRT spodobała się również ludziom z innych scen komputerowych, więc uważam ten punkt programu za naprawdę udany. Przy okazji warto wspomnieć o naszej "nowej, świeckiej tradycji" - czyli wyróżnieniu "RetroKOMP Star Award", które to mamy w planie wręczać co roku osobom, grupom, projektom, firmom lub instytucjom - które "na przestrzeni dziejów" miały jakiś naprawdę istotny wkład w tematy związane z naszymi ulubionymi "retro-maszynami". W tym roku uhonorowaliśmy grupę QUARTET, która otrzymała od nas statuetkę z logo grupy, wydrukowaną na drukarce 3D. Co roku planujemy właśnie "custom'ową" wersję tego wyróżnienia - dostosowaną do postaci wyróżnionego.

    Całkiem udana okazała się "Noc Z Demosceną", gdzie oprócz demek z róznych platform (w tym z tych trochę "niecodziennych" jak dema dedykowane dla C=264, Timex czy Atari Falcon) przede wszystkim można było sobie pogadać między sceniarzami o scenowych tematach - widziałem kilka grupek żywo dyskutujących zarówno o scenie w PL, jak i o planach nowych produkcji. Tu znów była szansa na luźniejsze rozmowy z QRT, jak również możliwość poskakania w trakcie setów serwowanych przez ARRGH!BYTE.

    Odnośnie kontynuacji - odebrałem sporo sygnałów, że brakowało jednak "normalnego scenowego party" (z compos, vote-sheets, itd.) oraz że bardzo brakowało RGC (Retrokomp Game Compo - konkursu na nową grę na stare platformy), czyli tego zestawu, który był w zeszłym roku. Czy damy radę zorganizować "RK-LE'2015" to w dużej mierze zależy jak tegoroczną edycję oceni miasto Gdańsk oraz GAK, ale wszystko wydaje się być ok, mimo lekko miejszego udziału "wystawców z zewnątrz" czyli ludzi z własnym sprzętem a nie należących do organizatorów (GAK postarał się o udostepnienie większej powierzchni a nie została ona zapełniona). Kolejna sprawa to sponsorzy nagród oraz wsparcie zespołu organizacyjnego (RK-LE Team). Mile widziane również pomysły i sugestie co warto zawrzeć w programie przyszłorocznej imprezy - najlepiej poparte czynem (współudziałem w realizacji). Ja ze swojej strony deklaruję chęć zorganizowania znów edycji 2-cześciowej, w takim samym kształcie jak w 2013 czyli otwarty RetroKomp (musi być) oraz półzamknięty, scenowy LOAD ERROR (wiadomo) i o ile będzie wsparcie środowiskowe oraz sponsorzy nagród (do RGC - myślę że się uda) to nie widzę w tym wiekszego problemu. Natomiast 2-częściowa edycja jest zawsze bardziej wymagająca organizacyjnie, więc i wsparcie musi być odpowiednie, ale dzięki ludziom sprawdzonym już w poprzednich 3ch latach (RK-LE Team!) wiemy, że jest to dla nas wykonalne.


    PODZIĘKOWANIA:

    Przygotowanie takiej imprezy trwa ponad pół roku (2-częściowej jeszcze dłużej) i nie jest możliwe bez zaangażowania dużej ale i zaufanej/sprawdzonej/odpowiedzialnej grupy osób. Wszyscy ci ludzie robią to po godzinach, w czasie nieraz "wynegocjowanym od rodziny" i to non-profit - nieraz inwestując własne środki sprzętowo-pieniężne by dany punkt programu zrealizować. Biorą też na siebie odpowiedzialność by z zadania się wywiązać na najwyższym poziomie (nie ma lipy), dlatego bardzo serdecznie im DZIĘKUJĘ:

    * Ogromne podziękowania należą się Miastu Gdańsk, Scenie muzycznej GAK oraz Tomkowi Maciukowi (SM-GAK) za całą pracę organizacyjno-promocyjną, infrastrukutalną i ogarnięcie finansów oraz całej koniecznej biurokracji. Bez Tomka nie byłoby imprezy;

    * Wielkie dzięki dla Sebastiana Bachoo Stecewicza i inicjatywy www.SaveTheFloppy.com za sponsoring i wykupienie praw licencyjnych do materiałów TVP, które zostały wykorzystane we wspominkowym wykładzie o programie SONDA. Bachoo na moją prośbę bez wahania wsparł ten pomysł i tylko to umożliwiło jego realizację;

    * Wielkie podziękowania dla gdańskiego Muzeum starych komputerów z Technikum Łączności oraz koszalińskiego muzeum retro-elektroniki ElKom, za przygotowanie wykładów o wytworach polskiej myśli elektronicznej, jak i ekspozycje dużej (i cieżkiej) ilości eksponatów;

    * Wielkie podziekowania dla grupy QUARTET (JemaSoft, Hi-Man, Polonus) oraz Silver Dream'a - praojców sceny C64/Amiga, za przybycie i niezapomniane spotkanie z nami, pełne opowieści, anegdot i szczegółów technicznych oraz za przyjacielska postawę na całej imprezie;

    * DJ'owi ARRGH!BYTE za urozmaicenie "Nocy Z Demosceną" swoimi setami;

    * Bartek Yolk - za przygotowanie i przeprowadzenie udanego wykładu o Sondzie, pomocy przy "Łamaczach Joystick'ów" jak i wsparciu przy realizacji "Nocy Z Demosceną";

    * TomRain - za bardzo fajny wykład o Bajtku, pomocy przy "Łamaczach Joystick'ów" jak i wsparciu przy realizacji "Nocy Z Demosceną";

    * Tfardy - za współudział w wykładzie o Bajtku, pomocy przy prowadzeniu profilu FB jak i wsparciu przy realizacji "Nocy Z Demosceną" oraz za całkowite wsparcie imprezy w wielu aspektach (tylu że aż cieżko wszystko wymienić - dzięki!);

    * Mirek_1987 - za prezentację owianej legendą polskiej gry Legion;

    * Marek Trojanowicz (Troya) - za przygotowanie i przeprowadzenie wykładu o grze BOKS (ZX, 1987);

    * Floating Coders - za pokazanie postępów prac nad nowymi grami na Amigę (Castle Hack i Villages);

    * Grey/MSB za wsparcie "Nocy Z Demosceną" swoim cennym (i uruchamianym ;) Atari Falcon;

    * V-12/TX - za przygotowanie merytoryczne i przeprowadzenie pogadanki z QRT;

    * Drygol/LMS & Johny/LMS - za wymyslenie i wyprodukowanie "RetroKOMP Star Award";

    * Sim1/WT+RSE+LMS+TTN - za oprawę graficzną strony www oraz logo imprezy;

    * Mccnex/WT+LMS - za wsparcie i współorganizację całej imprezy, uruchomienie serwisu www, FB, wykonanie plakatu i dyplomów oraz niezliczalną ilość ważnych rzeczy;

    * Cichy/Raybeez - za perfekcyjną robotę administracyjną www/serwer/forum RK;

    * Johny/LMS za współorganizację całej imprezy - począwszy od stworzenia materiałów video (rozszyfrowanie czołówki Sondy), przez prezentację-podkład do spotkania z grupą Quartet jak i nawiązanie kontaktu przekonanie do wystąpienia QRT na RK'14 oraz wzięcię na siebie całej masy różnych zadań organizacyjnych (również ciężkich zadań nocnych) - wielkie dzieki!

    Oraz:

    * Piter K., Traq, String/Agenda, At0m/LMS, Gepard/LMS, Szeryf/LMS, PitB, AdamK/LMS, Lotharek, Stryker - za różnorakie wsparcie i kompaniję (serdecznie przepraszam jeśli ktoś pomógł a ja to tutaj przeoczyłem - jednak bardzo dziękuję).

    Dzięki wielkie Wszystkim za udział (który też jest swoistą pomocą dla nas, że to co robimy ma sens) i mam nadzieję - do zobaczenia jesienią przyszłego roku, mam nadzieję na:

    "RetroKomp/LOAD ERROR 2015" :)

    Pozdrawiam,
    Sachy/WT+RSE+LMS
    (RK main org)
    • 17:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime13 Nov 2014
     
    Cieszą mnie plany kolejnej imprezy, może do tego czasu da się coś wykombinować z CPC 6128 i puszczaniem z niego demek na rzutniku :)
    Wykładów nie dane mi było zobaczyć z racji wielu zajęć na dolnym piętrze i ciągłego operowania prezentowanym sprzętem. Mam nadzieję że wkrótce będzie mi dane obejrzeć je na YT na spokojnie.
    Pozdrawiam uczestników, impreza naprawdę udana.