atarionline.pl hook - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime19 Sep 2014 zmieniony
     


    dzisiaj piątek, więc chwila relaksu każdemu się należy :)

    jeszcze scrola w pionie i w poziomie nie robiłem, więc wybrałem sobie do tego taki właśnie oto fajny temacik - hook :) w następnych odcinkach na pewno zobaczymy całą planszę :) i znowu muszę się poskarżyć na producentów gier (jak zwykle) - dlaczego atarka była pomijana przy mainstreamowych gierkach :( w przypadku hook'a jak na razie nie widzę powodu żeby nie można było tego zrobić na a8.
    • 2: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime19 Sep 2014
     
    ciekawy efekt tu występuje (dopiero teraz to zauważyłem). przesuwane tło dodaje kolorów i trochę rozmazuje obraz - w połączeniu z nieruchomym duszkiem daje tak jak by efekt 3d, ale może to tylko takie wrażenie... duszek jest wg mnie na pierwszym planie, a tło na drugim.
    • 3:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime19 Sep 2014
     
    Ciekawe, ciekawe... Przymierzasz się też może do etapów latanych, pływanych oraz bijatykowych?
    • 4: CommentAuthornosty
    • CommentTime20 Sep 2014
     
    heheh Tenchi - Mistrz Ciętej Riposty ;))
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 Sep 2014
     
    ;)
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime20 Sep 2014
     
    Hooked on classic :)

    Ładnie wygląda ten screen - a będzie może jakiś ex żeby sobie można było połazić po tej drabince? Ładna grafika kurcze.
    • 7:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime20 Sep 2014 zmieniony
     
    Pewnie że ładna i stąd moja ciekawość. Wbrew obiegowej opinii na temat autora ja wciąż chcę wierzyć, że w końcu zmajstruje nam jakąś porządną i przede wszystkim grywalną kolorową zręcznościówkę, na brak których maluch wręcz chronicznie cierpi.
    • 8: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime20 Sep 2014
     
    ale kwas :) sorki zapomniałem wrzucić xexa, już jest :)
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 Sep 2014
     
    • 10: CommentAuthorming
    • CommentTime21 Sep 2014 zmieniony
     
    .
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 Sep 2014
     
    Jak to kto? :)

    "(...)Ich zaskakująco przykre, wręcz podłe doświadczenia z niektórymi ludźmi z "Atari Online" czyli www.atarionline.pl, powodują że jeśli faktycznie ktoś chce złośliwie uszkodzić serwis, to jeśli winny się nie znajdzie lub jeśli to zwykła awaria to nawet gdybyśmy wszyscy bardzo chcieli to i tak podejrzenie padnie na pewnych ludzi z "Atari Online".(...)"

    Tak to jakoś szło chyba... :) (ps. oryginalny tekst został dopasowany do sytuacji ;))) )
    • 12:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime21 Sep 2014
     
    Przyczyna niedziałania jest znana. Być może jutro ruszy, ale sam admin serwera musi się tym zająć. Nie było żadnego hackingu. Powiedzmy - przejściowe problemy techniczne. Cierpliwości.

    Tu jest koniec offtopica!
    • 13: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime10 Oct 2014 zmieniony
     


    w tym odcinku widać już coś, ale na pełny scroll trzeba będzie jeszcze trochę poczekać :)

    takie mam pytanie - czy na a8 da się w ogóle zeskrolować (w pionie i w poziomie) obrazek o szerokości 128 znaków? na tym scrollu jest taki problem, że z lewej strony brakuje jednego piksela i trochę mnie to irytuje, hmm :(
    • 14: CommentAuthorxxl
    • CommentTime11 Oct 2014
     
    jedna linia moze miec 4096 znakow dlugosci - pamiec ekranu nie moze przekraczac granicy 4kb

    z tym jednym brakujacym pixelem - zacznij grafike od bajtu pierwszego w pamieci ekranu a nie od zerowego. zeby wyswietlic najstarszy bit zerowego bajtu to pewnie trzeba wylaczyc HSC w programie antica tej linii.

    btw. swietna grafika
    • 15: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime20 Oct 2014 zmieniony
     


    można już połazić po całej planszy :) trzeba uważać żeby duszek poruszał się po liniach parzystych na lewej i prawej granicy bo inaczej obrazek się rozjedzie.

    w miarę jedzenia apetyt rośnie, więc będzie więcej.

    xxl - w tym przypadku chyba jedynym wyjściem jest wyłączenie skrola, ale na razie dam sobie z tym spokój.
    • 16: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime23 Oct 2014 zmieniony
     
    • 17: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 Oct 2014
     
    jesli gracz jest w prawym/lewym rogu i zaczyna isc w strone srodka ekranu to tlo nie powinno sie skrolowac puki nie znajdzie sie mniej wiecej na srodku. teraz to wyglada tak ze po bokach chodzi szybciej.
    • 18: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime23 Oct 2014 zmieniony
     
    xxl - no tak, masz rację, wiedziałem, że coś jest nie tak, ale nie wiedziałem co :)
    • 19: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 Oct 2014
     
    widze ze masz sporo takich konstrukcji:

    clc
    lda $xxxx
    adc #$80
    sta $xxxx
    lda $yyyy
    adc #$00
    sta $yyyy

    zastanawiam sie czy nie daloby sie tego zastapic np. tak:

    lda $xxxx
    eor $80
    sta $xxxx
    bmi @+
    inc $yyyy

    albo chociaz tak:

    clc
    lda $xxxx
    adc #$80
    sta $xxxx
    bcc @+
    inc $yyyy
    • 20: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime31 Oct 2014 zmieniony
     


    powoli zaczynają pojawiać się przeszkadzajki. nie będzie to oryginał, bo nie wszystkie grafiki mi się spodobały i zastąpiłem je innymi ;)

    niestety widać tutaj już spore braki atarki jeśli chodzi o kolory - gierka graficznie dużo traci do c64 nie mówiąc już o nes, no ale trzeba lubić to co się ma...
    • 21: CommentAuthorxxl
    • CommentTime31 Oct 2014
     
    teraz scroll przy chodzeniu jest lepszy :-)
    • 22: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime6 Nov 2014 zmieniony
     


    można już chodzić po wszystkich miejscach do tej pory niedostępnych.

    w zasadzie to jak duszek zacznie się poruszać po platformach to taka biedna wersja silnika będzie prawie gotowa :)
    • 23: CommentAuthormono
    • CommentTime6 Nov 2014
     
    No pięknie Panie. I nawet gra muzyka! Graficzka śliczna.
    • 24: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Nov 2014
     
    Jeśli ktoś ciekaw to można już skakać i wspinać się (po wszystkim). Grafika się rozsypuje gdy wejdziemy za wysoko. Z obiektów do napotkania - pirat i skrzynia.
    • 25:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Nov 2014 zmieniony
     
    Coś się grafika psuje...



    edit:
    upsss, sorki - nie zauważyłem, że już s2325 o tym wspomniał.
    • 26: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime7 Nov 2014 zmieniony
     


    wszystko ładnie chodzi pod dosem 2.5, więc nie jest źle, a obrazek tytułowy będzie jeszcze lepszy :)

    s2325 - nie marudź, wszystko jest ok. wspomniałem kilka postów wyżej dlaczego obraz się może posypać - i to jest normalne na tym etapie. jeśli chodzi o obiekty to będą na swoim miejscu, ale wymaga to trochę czasu, a na razie wrzuciłem kilka na samym dole screena tak dla zabawy :)
    • 27: CommentAuthors2325
    • CommentTime7 Nov 2014
     
    Napisałem co się dzieje, a update był na tyle przesunięty w czasie, że zapomniałem co było wcześniej.
    • 28: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime7 Nov 2014
     
    ok. na razie mam wszystko pod kontrolą :) zobaczymy co będzie dalej...
    • 29: CommentAuthorAdam
    • CommentTime7 Dec 2015
     
    I co było dalej? :)
    • 30: CommentAuthors2325
    • CommentTime7 Dec 2015
     
    Za stary do Nibylandii więc może coś ruszy.
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Sep 2016
     
    Hook,Hook ,już 2016 rok Hook ?