atarionline.pl Kto może naprawić stacje ca 2001? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Witam.I stało sie najgorsze:(kupiłem stacje ca2001 odczytała kilka dyskietek i na wyświetlaczu pojawił sie symbol straszny G5 kur....stacja nie była naprawiana bo ma zdarta wlasnie prze ze mnie oryginalna plombe ..kluczyk nie ułamany.Ja to mam szczescie,czy ktos jest w stanie cos doradzić naprawic ??
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Oct 2014
     
    To może być wina dyskietek, a nie napędu.
  2.  
    dostałem dyskietki od porzedniego własciciela i te sie wgrywały a po chwili przestały .Z moich tez czytała..
    • 4:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime6 Oct 2014 zmieniony
     
    W tamtych czasach miałem nowiutką CA-2001 z Pewexu, która miała jakąś wadę, na dobrych dyskietkach (czytanych przez inne stacje), co jakiś czas zatrzymywała się na tej czy innej ścieżce, mieliła głowicą/wyświetlaczem od 00 do tej ścieżki i wyskakiwało G5, i tak kilka prób aż do zaprzestania próby odczytu. Co ciekawe dało się to obejść, w momencie zatrzymania odczytu (i "mielenia"), należało otworzyć dźwignię zamka i zamknąć ponownie. I tak do kolejnego wystąpienia problemu ;-)
    Nigdy nie dotarłem do sedna problemu, później cały zestaw został sprzedany (niestety), by kupić A500 (wtedy nie myślałem niestety)... ;-)
  3.  
    kur...dziala:) jest pod obserwacja...i chce sie zyc:)
  4.  
    i znowu przestała czytać dyskietki:( 2 godziny "pracy" stacjii i objawy takie same ja poprzednio ..jakies sugestie??
    a znalazłem takie rzeczy ze sam sie zgasiłem:( pojawia sie G4 i G5 ..aha nawet jak wczytywała to to sie pojawiało.Czy to normalne?
    • 7: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime7 Oct 2014
     
    A co to właściwie znaczy te G5? Problem z odczytem? Co tam w środku piszczy? Nie widać np, że jest obluzowana głowica i ma tendencję do delikatnego przemieszczania się? Choć jeśli miała plombę to raczej sama się nie obluzowała. Trzeba by ją spróbować poruszyć. Jeśli przy użyciu stosunkowo niewielkiej siły głowica przesuwa się w miejscu dokręcenia to trzeba ją ustawić i dokręcić mocniej. A może jakiś problem na połączeniu głowicy z elektroniką? Może coś naderwane i czasem traci połączenie?
    • 8: CommentAuthoras...
    • CommentTime7 Oct 2014
     
    blasper kopę lat!

    spróbuj:
    ->link<-

    Z tego co mi wiadomo ten człowiek naprawia stacje dysków zakłada do nich turbo itd.
  5.  
    yo! as... stacja bangla ale czasem dostaje fisia jak za dużo razy probuje dyskietki padniete odczytać.
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime7 Oct 2014
     
    @triplex: na AArea rozwinęła się dyskusja na ten temat:

    ->link<-

    Czy stacja rzęzi przy ruchach głowicą?
  6.  
    Stacja nie wydaje niepokojących odgłosów i raczej nie byla mocno eksploatowana przez poprzedniego właściciela miał tylko 20 dyskietek i wiekszosc sie odpala, na stacjii była plomba,nigdy nie była naprawiana.Problem pojawia sie na moich dyskach(na sporej ilosci) moze dla tego ze były nagrywane 1050? taka stacje posiadałem.Zalazłem sporo swoich pierwszych grafik na a8 chyba miałem 14,15..masakra:) no i nigdzie nie publikowane animy do mortala i klatki pod xl.art'em chce to jakos zrzucic..
    • 12: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Oct 2014 zmieniony
     
    moze cos nie tak z zasilaniem? kablem SIO?
    • 13: CommentAuthorfaust
    • CommentTime7 Oct 2014
     
    @Jacques: Miałem dokładnie te same objawy w LDW2000... do tej pory nie wiem o co chodziło, ale za to ile razy się wajchą człowiek namachał to jego;)
    • 14: CommentAuthors2325
    • CommentTime7 Oct 2014
     
    Pamiętam, że na giełdzie w szkole w Warszawie piraci pytali jaką mam stację dyskietek, więc chyba można było nagrywać pod tą jaką mieliśmy. Nie wiem czy to zależy od kopiera czy od tego żeby nagrywać na takich samych napędach.