atarionline.pl Zmiany / usprawnienia na AOL - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime12 Oct 2014
     
    Witam. Założyłem ten wątek aby informować na bieżąco o zmianach techniczno-organizacyjnych tak na forum jak i w całym serwisie. Zmiany będą większe i bardziej rewolucyjne - może nie z punktu widzenia użytkowników, chociaż niektórych na pewno. Na początek w miarę możliwości i czasu będę poprawiał pewne najbardziej przeszkadzające (lub najprostsze do usunięcia :) ) mankamenty i informował o tym tutaj.
    • 2: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime12 Oct 2014
     
    Wprowadzono 2014.10.12:

    1. Linki do wklejanych obiektów są automatycznie przetwarzane również dla protokołu https

    2. Linki do youtube są teraz zamieniane na player on demand, tak jak to robi google. Tzn. wyświetlany jest obrazek, który zamienia się w player dopiero po klinknięciu. Powinno to zdecydowanie przyspieszyć ładowanie stron z dużą ilością filmów.
    • 3:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime12 Oct 2014
     
    +1
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime12 Oct 2014
     
    za to ostatnie (czytaj punkt 2) to dzięki, bo niektóre tematy były dla mnie niedostępne właśnie z racji na uruchomienie strony na której siedzi kilkanaście playerów YT. Powodowało to zwis prosty i reset wywołany nagłym odłączeniem zasilania. Raz, to nawet wyrwałem gniazdko ze ściany. To ze złości. Innym razem ukarałem komputer. Na szczęście nadal działa ;) Tnx!
    • 5: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime12 Oct 2014
     
    No zwłaszcza w ciekawostkach to było widać i wcześniej u Tenchiego. Tenchi sam zaczął wstawiać obrazki zamiast video - Tenchi możesz powrócić do swojego niecnego procederu, strona pełna video ładuje się teraz w sekundę ;) Muszę jeszcze poprawić rozpoznawanie linków z youtube bo jest kilka postaci i nie wszystkie łapie.
    • 6:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime12 Oct 2014
     
    No właśnie zauważyłem, że obecnie strona pełna filmów ładuje się szybciej niż ta z kilkudziesięcioma obrazkami... Świetna robota, dzięki wielkie, ale chyba pozostanę przy obecnej formie. Ludzie i tak prosili o screeny, a filmiki lubią znikać, przez co potem zamiast choćby jednej klatki na zachętę widać tylko czarny lub szary prostokąt. Starsze prezentacje coraz bardziej na to cierpią - trzeba będzie je połatać po drodze.
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime12 Oct 2014 zmieniony
     
    Konto na youtube można niepokojąco łatwo stracić lub dostać dokuczliwe ograniczenia.
    • 8:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime12 Oct 2014
     
    No właśnie. W dodatku przy takiej ilości materiału niestety niemożliwością jest co chwilkę sprawdzać, czy dany filmik wciąż jeszcze żyje. A przecież będzie tego więcej, duuużo więcej...
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime13 Oct 2014
     
    Przecież nie mówię, że trzeba, tylko, że można :) A strona pełna video ładuje się szybciej bo generowane obrazki mają circa 30 kilo. Warto kompresować jak się chce włożyć więcej.
    • 10: CommentAuthorforsberg
    • CommentTime13 Oct 2014
     
    Nie znam się na API YT, ale może by zatem dorobić skrypcik, który sprawdza dostępność video? Da się to zrobić?
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime13 Oct 2014
     
    Raczej się da. I co zrobić jak niedostępne? Teraz jest puste pole.
    • 12: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Oct 2014
     
    ekran Self Testu
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime13 Oct 2014
     
    BOOT ERROR

    :-)
    • 14: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime13 Oct 2014
     
    Dobre :)
    • 15: CommentAuthorXaVeR
    • CommentTime13 Oct 2014
     
    Wielki, wielki + za te linki do YouTube. Dzięki.
    • 16:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime13 Oct 2014
     
    @Wieczor Pisałeś kiedyś o łapce w górę, tzw. "Lubię to!" Osobiście dla mnie to dziecinne, ale za poprawkę masz łapkę w górę.

    Statystyki były fajne. Da się zrobić?
    • 17:
       
      CommentAuthorjeff_block
    • CommentTime18 Oct 2014
     
    Muchas gracias @wieczor za poczynione zmiany! Dotychczas przynajmniej na urządzeniach z iOS linki do YT były zupełnie niewidoczne. Było potencjalne pole z linkiem "na czuja", które klikałem aby odtworzyć dideło dosłownie "na ślepo".
    • 18: CommentAuthorforsberg
    • CommentTime20 Oct 2014
     
    BTW jeśli potrzebujecie pomocy programisty do AO, mogę pomóc.

    A przydałoby się zrobić listę wypowiedzi osoby po wejściu w profil użytkownika.
    • 19: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Oct 2014
     
    Wprowadzono 2014.10.26:

    Ustawienie poprawnych typów MIME dla pobieranych plików. W chwili obecnej w niektórych przeglądarkach pliki pobierane były interpretowane jako text/plain co powodowało wyświetlenie ich zawartości zamiast propozycji uruchomienia/zapisu.

    Aktualnie poprawione typy MIME to:

    .xex, .atr, .bas, .dcm, .car

    Proszę o osoby zorientowane w bazie gier/użytków/dem jakie jeszcze rozszerzenia można napotkać.

    PS: Jeśli ktoś doświadczał wyżej opisanych objawów, może potrzebować wyczyszczenia cache'a przeglądarki aby zobaczyć różnicę.
    • 20:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime26 Oct 2014 zmieniony
     
    Trafiłem już na pliki tekstowe TXT oraz źródełka gry w 7Z, a także listing w LST oraz ROM.
    • 21: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Oct 2014 zmieniony
     
    Pliki tekstowe mogą być jak najbardziej interpretowane i wyświetlane jako text/plain, tak mi się wydaje to jest akurat dobre trafienie :) Myślę że coś w konfiguracji serwera się zmieniło bo kiedyś mi działało poprawnie, więc dodałem te typy w .htaccess. Pliki 7z są serwowane prawidłowo.

    Dodałem .rom i .lst bo chociaż te ostatnie to niby tekst, ale jednak atarowski więc niech użytkownik zdecyduje czym to otwierać.

    Dla ścisłości - pliki wymienione są serwowane teraz jako application/rozszerzenie co domyślnie powoduje pytanie zapisz/otwórz chyba że jest plugin do przeglądarki otwierający taki typ.
    • 22:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime26 Oct 2014 zmieniony
     
    Trafiają się gdzieniegdzie pliki .xfd i widziałem chyba też .bin i ewentualnie .epr, ale tego nie jestem już pewien. Możesz też dodać .tbx jako program w Turbo BASIC XL.

    Można też dodać:
    - .xfz (.xfd spakowane gzipem),
    - .atz (.atr - jak wyżej),
    - .scp (bodajże obraz dyskietki spod programu SCOPY w SpartaDOS (X)),
    - .cas (wiadomo),
    - .a8s (stan emulatora Atari800Win),
    - .pro (dyski z zabezpieczeniami zgrane przez ProSystem),
    - .atx (inaczej VAPI; inny standard takich dysków),
    - .g2f,
    - .rmt, .cmc, .mpt, .md8, .d15, .mod, .muz,
    - .pic, .g15, .mic, .gr8.

    Jeszcze coś można dodać. :)
    • 23: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Oct 2014
     
    Dodałem wszystkie powyższe - już nie wnikam które są serwowane poprawnie, po prostu nadpisuję konfigurację (to właśnie robią wpisy w pliku .htaccess - zastępują odpowiednio konfigurację domyślną serwera). Dodać to można w tak zwany, przysłowiowy ch.. :) Chodzi o to, że domyślnie plik nieznany serwerowi powinien być podawany jako application/... a teraz jest text/plain, co w połączeniu z brakiem nagłówka Content-length i Content-disposition powoduje że np. firefox po prostu takie pliki wyświetla. Teraz już nie powinien.
    • 24:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime26 Oct 2014 zmieniony
     
    No to jeszcze można dodać pozostałe pliki graficzne i muzyczne z list na stronach RECOIL i ASAP. :)
    • 25: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Oct 2014
     
    .obx z madsa ?
    • 26: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Oct 2014
     
    Wicie co? Za dużo tego na ogarnięcie :) Zmieniłem podejście. Te dodane już zostają a po prostu dodałem DefaultType application/octet-stream - wszystkie nie zdefiniowane tak polecą (bo teraz jest właśnie text/plain)
    • 27:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime28 Oct 2014 zmieniony
     
    Wieczór, a grzebałeś coś w RSS do nowinek? Od paru dni mam takiego babola:
    Odświeżenie kanału '\atarionline.pl: Wiadomości' nie powiodło się z powodu: nt '', szesnastkowa wartość 0x07, jest nieprawidłowym znakiem. Wiersz 2, pozycja 604.


    RSS do komentarzy do nowinek na szczęście działa dobrze.
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Oct 2014
     
    Warto tez wspomniec, ze Wieczor usprawnil wyswietlanie "logosow" na gorze strony. Obecnie codziennie automatycznie wyswietlany jest nowy obrazek, nie trzeba zmiany robic recznie. Za wszelkie zmiany Wieczor wielkie dzieki! :)

    Przypomne tez, ze jest mozliwosc publikowania wlasnych takich obrazkow na gorze strony. Wystarczy podeslac do mnie odpowiednia grafike o rozmiarze 448x132 piksele.
    • 29: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Oct 2014 zmieniony
     
    @mgr_inz_rafal: jest "śmieszny" znak w treści najnowszej nowinki, a skrypt RSS chyba nie przeprowadza właściwego escape'owania:

    1. Dimo's Quest - 663 punkty  Thomas "8Bitjunkie" Schulz – kod i design gry  Tobias Prinz – grafika  itp.

    Pewnie copy/paste zassało ze źródła (tutaj nie widać ale zrób copy/paste tego tekstu do notatnika ;) ) Zaraz to poprawię.

    @Kaz: z tymi obrazkami to banał, ja się zdziwiłem, że komuś się chciało to ręcznie robić ;)
    • 30: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Oct 2014
     
    @mgr_inz_rafal - check now.
  1.  
    Workuje, tchx! :)

    PS. Ktoś wstawił niewidzialne, atarowskie Ctrl+T.
    • 32: CommentAuthorbolo
    • CommentTime30 Oct 2014 zmieniony
     
    Poprawcie graficzke u gory strony tytulowej , atarowcy rzadaja przynajmniej komandosa z Misji tudziez jskiniowca Freda(no moze byc i robbo) niz Pecetowskiego Dooma podrasowanego meblami z Ikei.
    • 33: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime31 Oct 2014 zmieniony
     
    Graficzki mogą być dowolne, aktualnie rozmiar 448 x 132. Siedzą sobie w jednym katalogu, a skrypt codziennie wybiera jedną i prezentuje przez cały dzień. Wystarczy wrzucić - format gif/png/jpg i sama włączy się do cyklu.

    Stąd apel Kaza, bo biblioteka jak widać dość skromna - twórzcie i nadsyłajcie np. do mnie a ja wrzucę.

    Fajnie jeszcze żeby pamiętać iż po bokach jest czarno, więc żeby graficzka bezczelnie się nie odcinała dobrze jest ją z tym tłem po bokach skomponować - przykład pod spodem. Oto wszystkie graficzki aktualnie uczestniczące w cyklu:























    • 34: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime31 Oct 2014
     
    PS. Możemy też zmienić algorytm rotacji, aktualnie grafika jest wyświetlana na dobę, ale można zmieniać częściej itp.
    • 35: CommentAuthormono
    • CommentTime31 Oct 2014
     
    A może co każdy request? Jaaaaakie piękne Ataryny i te graficzki dwie ostatnie! Inspected by też fajne.
    • 36: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime31 Oct 2014
     
    Można i co request, bo i tak skrypt przy każdym requeście wybiera, tylko kwestia zmiany kryteriów wyboru. Aktualnie jest to kolejny ilość dni wg timestampa modulo ilość grafik w katalogu co automatycznie daje 0, 1, 2, ... ilosc grafik -1 niezależnie od ich ilości. Właśnie zauważyłem, że grafiki są tendencyjne. Gdzie najpiękniejsza na świecie seria XL?? Coś z tym zrobię :)
    • 37: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime31 Oct 2014
     
    zauwazyliscie ze na obrazku kuby sa profile 2 dziadkow w czapkach?
    • 38:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime31 Oct 2014
     
    Dla mnie jeden ma dwa nosy a drugi dwa otwory gębowe. ;)
    • 39: CommentAuthormono
    • CommentTime31 Oct 2014
     
    Bo to są dziadki do orzechów.
    • 40:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime4 Nov 2014
     
    Wchodziłem na wątek o Top Drive Demo i mam taki komunikat:
    "Strona, którą chcesz otworzyć, zawiera złośliwe oprogramowanie

    Osoby atakujące stronę www.autogroup.pl mogą spróbować zainstalować na Twoim komputerze niebezpieczne programy, których celem jest wykradzenie lub usunięcie Twoich danych (na przykład zdjęć, haseł, wiadomości czy numerów kart kredytowych).

    Automatycznie przesyłaj do Google szczegółowe informacje o możliwych zagrożeniach. Polityka prywatności
    Powrót do bezpieczeństwaUkryj szczegóły
    Bezpieczne przeglądanie Google wykryło ostatnio złośliwe oprogramowanie na atarionline.pl. Strony, które zazwyczaj są bezpieczne, zostają czasem zainfekowane destrukcyjnym oprogramowaniem. Źródłem złośliwej zawartości jest www.autogroup.pl – znany dystrybutor złośliwego oprogramowania.

    Jeśli rozumiesz zagrożenie, możesz odwiedzić tę niebezpieczną stronę, zanim niebezpieczne programy zostaną usunięte."
    • 41: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime4 Nov 2014
     
    Hm, dziwne to. Właśnie obejrzałem ten wątek i nie ma tam żadnych odniesień do autogroup, jest parę zdezaktualizowanych obrazków, które były hostowane na imageshack i imagehost ale to wszystko. No i kolejne buildy top drive demo hostowane u nas. Zinspektowałem wszelkie włączane skrypty, nie widzę nic podejrzanego, jak również żadnego dodatkowego ruchu sieciowego po załadowaniu strony.

    Nie dostaję również takich ostrzeżeń (a teoretycznie powinienem) przez żaden z browserów. Faktem jest że jakiś czas był problem ale nie z tym konkretnym wątkiem, była u nas hostowana strona która przez iframe włączała inną a ta została zainfekowana. Ale to było parę miesięcy temu i już wszędzie powinno być czysto.
    • 42:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime4 Nov 2014
     
    Żeby nie być gołosłownym, w załączniku zrzut ekranu
    • 43: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime4 Nov 2014 zmieniony
     
    To ja się domyślam że widzisz to co widzisz :) Pytanie tylko brzmi - skąd ten autogroup? W sieci znalazłem podobny problem, koleś dostawał komunikat o stronie wigpol.pl . Wygląda na to, że chcesz połączyć się z atarionline a przypadkiem łączysz się z czymś innym. Ciekawe że dla konkretnego wątku. Używasz jakiegoś proxy?

    Może się też zdażyć że to Twój browser ma jakiegoś robaka. Masz inny browser żeby sprawdzić czy efekt jest ten sam?
    • 44:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime4 Nov 2014 zmieniony
     
    Jakby co, mam to samo.

    Ostrzeżenie o wirusach pochodzi z Chrome.
    • 45:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime4 Nov 2014 zmieniony
     
    też mam wirusa;)
    edit: chrom, linux, fedora 20, gnome3
    • 46: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime4 Nov 2014 zmieniony
     
    Czy to dotyczy tylko wzmiankowanego wątku czy macie alert w innych miejscach?

    PS. Teraz to i ja mam, coś świeżego.
    • 47: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime4 Nov 2014
     
    To jest interesujące wygląda na to, że podstrona została z d... dodana do listingu bo jakoś nic innego nie może nic takiego wykryć. Nie ma tam nic podejrzanego
    • 48: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime4 Nov 2014 zmieniony
     
    A jednak. Do postu Kaza z 2010 roku były doczepione linki do autogroup.pl. To było dawno, ale może Kazowi coś się przyczepiło. Kolega Kaz proszony jest o przeskanowanie komputera (4 lata temu, to i pewnie musztarda po obiedzie).

    W każdym razie już wyczyszczone - dzięki za alert. Skanuję teraz całe forum w poszukiwaniu tego badziewia.
    • 49: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime9 Nov 2014
     
    Wprowadzono 2014.11.08:

    Limit długości komentarza pod nowinkami: 1024 znaki. Wartość optymalną dobierze się na podstawie doświadczeń użytkowników (tzn. jeśli ktoś stwierdzi, że brakuje to się zwiększy). Ma to na celu ograniczenie nagłego ataku miłośników polskiej literatury :)
    • 50:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime9 Nov 2014
     
    W jaki sposób objawi się limit? Edytor przestanie przyjmować dalsze znaki, czy komentarz po opublikowaniu zostanie brutalnie obcięty?