atarionline.pl Zmiany / usprawnienia na AOL - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime9 Nov 2014 zmieniony
     
    Sprawdziłem i po prostu po wysłaniu wyświetlony jest komunikat że komentarz jest za długi. Nie robiłem żadnych zmian w kodzie, system nowinek ma to wbudowane, po prostu limit był wyłączony. Hm. Niestety strona jest przeładowywana, więc po wyświetleniu komunikatu trzeba napisać komentarz od początku :)

    Może spróbuję dodać dodatkowe sprawdzanie jeszcze przed wysłaniem.

    PS. Po namyśle ustawiłem na 2048 - to dość sporo a jednocześnie uniemożliwia wieloekranowe wklejki.

    Sorry, ja lubię dowcipy i czasem nawet trollowanie, 3 rozdziały "Potopu" były zabawne, ale powtórzony dowcip w stylu "Pana Tadeusza" w całości już nie jest śmieszny. Przecież to czystej wody grafomania :)
    • 2:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime19 Mar 2015
     
    Wyłączyć komentowanie nowinek dla osób nieposiadających chronionego nicka.

    Ochrona nicka dla każdego, po zatwierdzeniu przez Admina/Moderatora.

    albo wymyśl jakiś filtr.

    Nie mam zamiaru czytać obraźliwych słów pod czyimkolwiek adresem.
    • 3: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime19 Mar 2015
     
    Może coś prostego w JS dało by się do stronki dodać, np. jeśli kod stronki jest w PHP:
    echo "<TEXTAREA id='komentarz' onkeyup='wynik.innerHTML=2048-komentarz.value.length;'></TEXTAREA>";
    echo "Pozostało: <SPAN id='wynik'></SPAN>";

    Oczywiście trza by to uładnić w CSS ...

    Niniejszym zrzekam się wszelkich praw do powyższego kodu i zezwalam na jego dowolne wykorzystanie :-)
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 Mar 2015
     
    @falcon030: ja metodę znam, muszę się tylko zabrać. Już była skarga od jednego kolegi, który jest bardzo wylewny w piśmie, że stracił swój komentarz :)
    • 5: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime19 Mar 2015
     
    Jakby co to mogę coś pomóc w miarę wolnego czasu ...
    Jeśli stronka jest przeładowywana (ajax?) to przecież też można przesłać wpisany tekst w jakiejś zmiennej i go wyświetlić bez żadnych strat ...
    • 6: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 Mar 2015 zmieniony
     
    No dobra coś tam jest :) Największy problem tak naprawdę to było namierzenie gdzie te wszystkie elementy się znajdują, bo jest tu straszny bałagan, wszystko jest generowane z templateów a max długość komentarza ustawia się z panelu. Ale jest.

    Pod polem komentarza pojawia się ilość znaków która jeszcze pozostała. Skrypt pilnuje aby jej nie przekroczyć. Naturalnie można to oszukać, ale to jest tylko dla wygody piszącego, bo przecież przy zapisie i tak po łapkach dostanie ;)
    • 7:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime21 Mar 2015
     
    Jak widać po ostatniej nowince nie jest skuteczne.

    Propozycja: komentowanie wyłącznie po zalogowaniu - jak w ppa.pl. - + bany dla trolli bez ostrzeżenia.

    Być może konieczność rejestracji w celu uzyskania nicka zniechęci kolesia do trollowania.

    Minus - Admin ma władzę absolutną :) Ale tu są porządni Admini.
    • 8:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime21 Mar 2015 zmieniony
     
    W sumie też byłbym za tym, żeby do komentowanie nowinek także wymagane było konto. Dzięki temu na forum panuje porządek i kultura (mówię ogólnie, bo czasami oczywiście i tutaj zdarzają się rozmaite scysje, ale przynajmniej od razu wiadomo kto jest kim), zaś główną to czasami aż strach czytać. A przecież to właśnie ona jest wizytówką serwisu...
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Mar 2015
     
    Słusznie prawisz.
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Mar 2015
     
    Panowie to nie jest żaden problem, to jest decyzja hm, nie techniczna a polityczna. Ten licznik służy czemu innemu. Skonsultuję to z radą starszych i zapytam co oni na to.

    Jedną z zasad przyświecających temu serwisowi z tego co wiem, była wolność słowa ponad porządek :) (inaczej niż na innych serwisach ;) ). Czy zasada jest słuszna, czy nie - można podyskutować. Jak na razie nikt tu nikogo nie obraził. Boncur potrolował trochę w swojej krytyce, to może oburzać, ale to tylko trolowanie. Sam LiSU skwitował to machnięciem ręki. Zresztą gdyby szły tu jakieś inwektywy czy inne niecenzuralne zachowania, reakcja byłaby inna. Kwestia jest taka, że komentujący sam sobie wystawia świadectwo i jak widać został właściwie zaklasyfikowany. Nota bene to jest to ta sama osoba, która pojawia się jako KubalasaBliskomorski i można wyrobić sobie ocenę tego osobnika :)

    A co do sugestii na temat jego twórczości, to był taki delikatny psztyczek, że prawdopodobnie został zidentyfikowany (jako jeden z atarowskich muzyków) ale póki nie ma pewności, to wprost nie będzie to stwierdzane.
    • 11:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime22 Mar 2015
     
    Chodzi mi o to samo, co Tenchiemu. Swego czasu to ja, Konop, Wawrzyn, ktoś jeszcze robiliśmy sobie jaja pod nowinką o Spece Harrier. Po pewnym czasie wymknęło się to spod kontroli i XLent interweniował, ale wszystko skończyło się dobrze ;) Nikt nikogo nie obrażał, a hasła do dziś pamiętam. ("kolego, trzeba sobie czasem beret poluźnić!").

    Od jakiegoś czasu są "głosy z sali", niki ala fragmenty menu baru mlecznego, itd. Nawet, jeśli nikt nikogo nie obraża to w większości jest poniżej poziomu. Na AOL są megamózgi, ludzie, którymi nie śmiałbym butów wiązać, a tu nagle paaach... i rynsztokowa gadka. Zbliżam się do 40, mnie to razi.

    Nie wiem, jak wy, ja ostatnio z ww. powodów omijam nowinki.
    • 12:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime22 Mar 2015
     
    Ja osobiście nie chcę mieć tutaj systemu z ppa.pl.
    Zresztą tam też poluzowali - bo zamiast banów oznaczają teraz OT.
    Paradoksalnie niektórzy ludzie z ppa.pl po takim pomyśle napisali mi - wiesz xeen, zapomnij. Czasem jako amigowiec zaglądam na AOL i kolejne konto nie wchodzi w grę :)
    Czasem ludzie jednak bez rejestracji napiszą coś fajnego, czasem anonimowo coś skrytykują bo widocznie mają taką potrzebę i jakieś obawy. Ja wolałbym to zachować. jesteśmy dorosłymi facetami i chyba potrafimy odróżnić pewne sprawy od szczeniackiego brudzenia.

    Co nie oznacza, że nie będzie banowania. Obrażanie itp. będą jednak tępione - przynajmniej przeze mnie dopóki mam prawa :)

    Ja nie decyduję ale piszę, że "faszyzacja" komentowania ma też swoje wady.
    Jeżeli ktoś widzi coś do "moderacji" to poproszę o kontakt na prv - zawsze się w miarę możliwości pochylę.
    Dziękuję
    • 13:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime22 Mar 2015
     
    Niechaj zatem tak będzie, ale pozwolę sobie zwrócić uwagę na dwie rzeczy.
    wieczor wspomina o wolności słowa. No i tak w sumie wychodzi na to, że obecnie trolle mają większą niż normalni użytkownicy: dziś bruździ pod jednym nickiem, jutro pod innym, a żadnej odpowiedzialności nie ponosi, bo nie da się wyciągnąć konsekwencji względem osoby bez konta.
    Argument o napisaniu czegoś fajnego bez rejestracji słuszny, aczkolwiek póki co niestety działa to bardziej w drugą stronę. Mnie też szlag trafia, podobnie jak adv, gdy pod nowinkami niekiedy muszę się przebijać przez tony syfu. Wypada zatem zadać pytanie, czy ta skórka warta jest wyprawki.
    Tyle marudzenia chorego człowieka - wracam się wygrzewać do wyrka.
    • 14:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime22 Mar 2015
     
    Kiedyś rzeczywiście działało. Pisali ludzie ze sceny C64, Spectrum, Amig. Fajnie było poczytać, jak ktoś gratulował komuś osiągnięcia, bo napisanie dema, czy gry na takim poziomie, jak robi XXL na przykład, to jest osiągnięcie.

    Wiele z nich jest też zarejestrowanych w AOL (np. Gorzyga, Cobra, Carrion, Booker). Ich posty bardzo sobie cenię, było kilka tematów z cyklu Atari vs C64, dzięki nim wiele się można było dowiedzieć, popatrzeć z dystansu. Wydaje mi się, że niezarejestrowany przechodzień odpuści, bo rejestracja musi potrwać, więc ostygnie, zanim coś napisze, a zarejestrowany dwa razy pomyśli albo przeprosi.

    W każdym razie jeśli się będzie pogarszać dobrze wiedzieć, że technicznie nie jest to rzecz wymagająca wielkiego nakładu sił i czasu.
    • 15: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Mar 2015
     
    Nie do końca jest tak, ze konsekwencji nie da się wyciągnąć :) Niektórzy zbyt mocno wierzą w swoją anonimowość w necie, a zostawiają bardzo wyraźne odciski palców. Jeśli kolega Boncur vel KubalasaBliskomorski będzie za mocno fikał (bo na razie są to tylko przedszkolne wygłupy) musi się liczyć z ujawnieniem jego tożsamości, kiedy zostanie w 100% potwierdzona, a w 99 udało się praktycznie w pół godziny. I będzie wstyd, szczególnie jak koledzy muzycy wezmą pod lupę artystyczne walory jego twórczości i zestawią z jego "recenzjami" :)
    • 16: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime22 Mar 2015
     
    @Wieczor - może przynajmniej dodajcie jakieś nowe okno z listą osób z tego samego IP (nawet bez podawania samego adresu). Coś w stylu:
    Z tego samego adresu łączyli się:
    1. X
    2. Y
    3. Z
    • 17: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Mar 2015
     
    Jedno na pewno przeprowadzę - ban centralny na anonimizery.
    • 18:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime22 Mar 2015
     
    Pojawił się taki ciekawy pomysł, że jak ktoś się naprzykrza to można podać jego dane z Facebooka. Ponoć nie jest to łatwe technicznie, ale wykonalne.
    • 19: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime22 Mar 2015
     
    Zaraz będziesz miał wysyp kont nie-facebookowych.
    • 20:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime24 Mar 2015
     
    Wieczorze, chyba czas działać ;)
    • 21: CommentAuthormarekp
    • CommentTime24 Mar 2015
     
    To ja też rzucę pomysł:
    Może robicie wielkie halo a to tylko chwilowe i minie?
    Zrobicie jakieś loginy, bany, tabla z fejsbukami pt. "tego Pana nie wpuszczamy" itp. Ale wtedy zatraci się jednak (jak by to pompatycznie nie zabrzmiało) _wolny_ dostęp dla ludzi którzy chcą tylko coś czasem poczytać i dorzucić kilka zdań komentarza.
    IMHO: Niech ktoś te bzdury pod artykułem wykasuje i tyle. Oczywiście
    można rozpocząć tu dyskusję pt. "co jest bzdurą, co nie. Co wnosi treść do dyskusji a co nie..." i być może taką dyskusję trzeba będzie przeprowadzić.
    Ale teraz to IMHO najprostsze rozwiązanie. Skasować i przeczekać :-)
    • 22:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime24 Mar 2015
     
    Jestem za + ujawnienie tożsamości tchórzy dyskutujących namiętnie nie pod swoją ksywą
    • 23: CommentAuthormuffy
    • CommentTime25 Mar 2015
     
    A takie rozwiązanie jak ukrycie postów osób niezalogowanych? Jak ktos będzie chętny poczytać czyjeś głębokie przemyślenia to sobie kliknie i odkryje wpis. W profilu po zalogowaniu można by było to personalizować (czyje mają być widoczne zawsze itp.). Znika wtedy pożywka dla trolbajzlu.
    Pomysł jeszcze nieopatentowany więc można brać za darmo :D
    • 24:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime24 Jun 2015 zmieniony
     
    Poprawcie linki do Reduksów Bajtka na głównej, bo obecne prowadzą do wąsa Lewandowskiego.
    Edit: Nie zawsze do wąsa, ale nie tam gdzie trzeba.
    • 25:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime24 Jun 2015
     
    Poprawione. :) Serwis Try2Emu zmienił nazwę domeny i dlatego następowało przekierowanie na różne dziwne strony.
    • 26:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime24 Jun 2015
     
    widzę że niektórzy mocno dyskutują o anonimowości w serwisie
    a sami nic nie maja w profilu :)
    • 27: CommentAuthoroxy
    • CommentTime29 Jan 2016
     
    Na Chrome pod Androidem (540x960) Nowinki/Newy są baaardzo stare i pomieszane. Co prawda na dzień dobry wyświetla się aktualna nowinka, ale nie da się przeglądać, bo np. mam z roku 2010 :-(
    • 28:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime29 Jan 2016
     
    za kazdym razem? ;)
    • 29: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime29 Jan 2016
     
    Cache'ing nie działa jak trzeba. Trzeba go naprawić albo wyłączyć. W ogóle dużo rzeczy tu trzeba... ;)
    • 30:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Jan 2016
     
    A niestety Wieczór nie ma chwilowo czasu się tym zająć, gdyż kończy muzykę do Laury.
    Liczymy na wyrozumiałość i przepraszamy za kłopot ;-)
  1.  
    larek, nie bój nic.

    Wieczór na pewno zrobi muzę - jak nie w tym roku, to w kolejnym. Założę się, że 99% już jest, tylko tę ostatnia nutkę w RMT trzeba w odpowiednim miejscu dostawić, a to musi trwać :>

    Trzymam kciuki :)
    • 32:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Jan 2016
     
    Końcówka jest zawsze najtrudniejsza, co jest całkowicie zrozumiałe, więc proszę nie angażować Wieczora w jakieś mało istotne sprawy! :-)
    • 33: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime22 Mar 2016 zmieniony
     
    Dawno nie czytałem tego wątku, ale może jeszcze nikt nie wspomniał o takim problemie... a jak wspomniał to się dorzucam :)

    Gdy piszę tekst postu bezpośrednio w "formularzu" forum i nacisnę "Dodaj Odpowiedź" czasami okazuje się, że pisałem tak długo, że w międzyczasie zostałem wylogowany, może i dobrze, ale przy okazji mój tekst znika bezpowrotnie, a skoro pisanie trwało długo to i strata tym większa...

    Propozycja poprawki: przy wystąpieniu takiej sytuacji oprócz informacji, że nie jesteśmy zalogowani wyświetlić okno z edytowanym tekstem... można też ponownie pytać o hasło, ale nawet w przypadku złej odpowiedzi tekst powinien zostać dostępny np. do skopiowania...
    • 34: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime11 May 2016
     
    Kolejny problem - kiedy edytuję post i się rozmyślę i nacisnę "Anuluj i powróć" zostaję przeniesiony na pierwszą stronę, na początek tematu, a nie w miejsce gdzie zrezygnowałem z dokonanej edycji.
    • 35: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime2 Jun 2016
     
    Jak jestem zalogowany na ->link<- i przejdę na ->link<- to tam nie jestem zalogowany...
    • 36: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime7 Jun 2016
     
    Kiedy nacisnę "Załóż nowy wątek" mogę wpisać adresata w polu "Wyślij jako prywatną wiadomość do (opcjonalnie)", ale gdy już ten wątek opublikuję to przy próbie edycji tego pola już nie ma, więc wątek zostaje jako "[Prywatny]"... (wykasowałem treść i założyłem drugi taki sam - publiczny).
    • 37: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime8 Jun 2016
     
    Co do logowania - jesteś zalogowany, z tym że w obecnym kształcie forum tak naprawdę to osobny kawałek software'u i okienko logowania u góry nie pokazuje faktycznego stanu, bo po prostu nie potrafi :)

    Co do wiadomości prywatnej to tak to niestety tu działa - wiadomość prywatna jest widziana tylko przez nadawcę i adresata, raz wypostowana wiadomość nie ma opcji zmiany rodzaju, a jeśli wiadomością prywatną zacznie się wątek, to on siłą rzeczy robi się "prywatny" no bo nikt inny go nie zobaczy (ponieważ w środku nie ma żadnych innych wiadomości niż prywatna ;) ) Engine forum też przyda się wymienić, bo chociażby ta funkcjonalność okazała się wielokrotnie problematyczna (przypadkowe publiczne wysyłanie wiadomości, które miały być prywatne itp)
    • 38: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime8 Jun 2016 zmieniony
     
    Dzięki za odzew!

    A co z załącznikami w wiadomościach prywatnych - czyżby to było już poprawione (były dostępne dla każdego)? Obrazek który był w tym moim prywatnym wątku był widoczny w publicznym tylko wtedy, kiedy byłem zalogowany :)

    Czasami muszę się logować jak jestem już zalogowany...

    Posty zaadresowane prywatnie można "odprywatnić" lub zmienić im adresata, z czego czasami korzystam podczas edycji treści (w ten sposób można ukryć post) ;)
    • 39: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Jun 2016
     
    proponuje wylaczyc mozliwosc wysylania prywatnych wiadomosci albo wyswietalac takie wiadomosci zalogowanemu adresatowi niezaleznie od watku.

    wszedlem do starego watku i kapnalem sie ze mam prywatna wiadomosc tylko dlatego ze licznik stron sie nie zgadzal i przenioslo mnie na strone wczesniej.
    • 40:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Jun 2016
     
    Wystarczy dodać do wyszukiwania pole "wiadomości do użytkownika", a następnie dodać to jako link z domyślnym loginem zalogowanego.
    • 41: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime9 Jun 2016
     
    Podobne usprawnienie jak proponowałem przy zapisywaniu głównej - dodanie tytułu nowinki, przydałoby się na forum - żeby zapisywać z numerem strony, niewielkim problemem będą prywatne wiadomości, jeżeli zapiszemy zalogowani nr-y stron mogą się różnić.
    • 42: CommentAuthorszary
    • CommentTime7 Jul 2016
     
    hmm.. pewnie coś przegapiłem... lub nie doczytałem :(
    Kiedy próbuje dodać odp. na głównej pod swoim nickiem to otrzymuję info że ten należy do stałego użytkownika i muszę podać hasło. Podaję zatem moje hasło forumowe i... nic :(
    Do wpisów na głównej wymagane jest osobne hasło?
    • 43: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime7 Jul 2016
     
    Tak, skontaktuj się z... kiedyś KAZ zakładał te hasła...
    • 44:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Jul 2016
     

    szary:

    Podaję zatem moje hasło forumowe i... nic :(
    Do wpisów na głównej wymagane jest osobne hasło?


    Tak, to są dwa niezależne hasła.
    • 45: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime9 Jul 2016
     
    Kolejny problem przy edycji posta - kiedy edytuję post w którym mam załącznik i po edycji tekstu zdecyduję, żeby usunąć plik z załącznika tracę nowo wpisany tekst...
    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Jul 2016
     
    Szary - tak, nowinki to odrebny system od forum, wiec tam login i haslo moze byc inne. Tam jestes zarejestrowany i masz inne haslo niz na forum.
    • 47: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime7 Feb 2017 zmieniony
     
    zonk:

    i za chwilę dodatkowo drugi:
    • 48: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime7 Feb 2017
     
    eregi_replace... no faktycznie wiekowy engine naszego forum musi być :) Najwyraźniej ktoś na hostingu php zaktualizował w końcu :) Dzięki za sygnał, obejrzym.
    • 49:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime7 Feb 2017
     
    Tak to jest jak na forum używa się "nielegali" :)
    • 50: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime7 Feb 2017
     
    Forum jest 3rd party :) Poza tym to jest legal. Tylko dawno, dawno temu :)