atarionline.pl Zmiany / usprawnienia na AOL - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime20 May 2017 zmieniony
     
    Tu: ->link<- robi się coraz ciekawiej ;)

    Przy okazji - czy nie dałoby się coś zrobić, żeby linki na AOL nie były takie dziwaczne i długie? Fajnie byłoby też żeby nowinki miały swoje tytuły w nazwie strony - przy zapisie nazwa pliku zawsze jest "Atari".
    • 2:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime20 May 2017 zmieniony
     
    ok, "poprawiłem".
    dzięki za zwrócenie uwagi - będę to monitorował
    • 3:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime22 May 2017
     
    ??? Wchodzę na stronę główną, zamiast nowinki jest:
    "Can not find an article with id: 1495394810"
    • 4:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime22 May 2017
     
    to jest ewidentnie timestamp :]
    • 5: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime27 Jun 2017 zmieniony
     
    Na głównej w "pierwszej kolumnie":

    3&archive=&start_from=0&ucat=7&ct=poczatki&amp%3Bamp%3Bamp%3Bsub=L%2Fadmin%2Fsqlpatch.php%2Fpassword_forgotten.php%3Faction%3Dexecute%2F%2Fadmin%2Fcategories.php%2Flogin.php%3FcPath%3D&amp%3Bamp%3Baction=new_product_preview%2Fadmin%2Fsqlpatch.php%2Fpassword_forgotten.php%3Faction%3Dexecute&amp%3Bamp%3BPHPSESSID=xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx&PHPSESSID=xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx">SYZYGY - spisy treści (9)

    w_product_preview%2Fadmin%2Fsqlpatch.php%2Fpassword_forgotten.php%3Faction%3Dexecute&amp%3Bamp%3BPHPSESSID=xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx&PHPSESSID=xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx">Materiały książkowe: 112 sztuk (47)

    (ID usunąłem)
    • 6: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime9 Nov 2017 zmieniony
     
    ->link<- Czemu tak pusto?
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime9 Nov 2017
     
    Bo coś się skopało i miałeś zły link, tak wygląda poprawnie

    ->link<-

    Coś się wali z lewą kolumną - przypuszczalnie jakiś znak w czymś powyżej rozwala dalszą część (stąd też te wstawki które wklejałeś powyżej) - obejrzę to.
    • 8: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime9 Nov 2017 zmieniony
     
    Tan link jest właśnie z lewej strony.
    ...Znaczy z lewej strony - strony ;)
    • 9: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime30 Nov 2017 zmieniony
     
    Przeglądanie forum staje się już sportem ekstremalnym...



    ...i tak dalej i tak dalej, aż dopiero widzę co jest na forum...

    ...i do tego nie wyświetla obrazków załączonych na forum...
    • 10: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime2 Dec 2017 zmieniony
     
    Już jest dobrze, ktoś to naprawił? Dzięki :)

    PS. Czy tylko mnie prawa strona tego banera:

    kojarzy się z profilem twarzy Himilsbacha? Inicjały się zgadzają :)
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime2 Dec 2017
     
    Nikt nic nie naprawiał :) Nie wiem w sumie czemu warning się pojawił, nie jest on zbyt istotny.
    • 12: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime3 Dec 2017
     
    no QTZ mi też, z lewej też widzę twarz
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Dec 2017
     
    Czasem taki warning się pojawia, ale przeładowanie strony rozwiązuje problem.
    Co do twarzy - dementuję celowe rysowanie twarzy, bo sam ten baner maziałem po bokach, całkiem przypadkowo :)
    A, to co Wam się dzieje, nazywa się pareidolią, naturalna właściwość mózgu:

    ->link<-
    • 14: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime4 Dec 2017
     
    Dzięki sygnałowi Dely'ego udało się problem przypuszczalnie rozwiązać. Jeśli ktoś jeszcze coś takiego zobaczy proszę o sygnał (najlepiej z printscreenem).
    • 15: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime7 Dec 2017 zmieniony
     
    @Wieczór OK, jak jeszcze gdzieś zobaczę twarze to wrzucę screena ;)

    Dzięki, póki co jest dobrze, tylko "czeski film", odświeżanie czasami pomaga, tu jednak nie pomagało.

    @KAZ @Gorgh Wracając do OT Twarzy, ten drugi "mazaj" to trochę na siłę, ale też można Twarz zobaczyć :) Szkoda, że nie ukryłeś tego celowo, ale fajnie Ci wyszło i te inicjały - skojarzyłem dopiero niedawno. Tak wiem, że zachodzi taki proces, zawsze mnie ciekawiło jak oceniają te testy, co jak piszą jest bez sensu... Słyszałem, że można również ocenić człowieka po rysunku, np. drzewa, omawiali jak to interpretują i uważam, że częściowo to bzdury, bo np. czy narysuję korzeń, owoce, etc., czy nie, zależy od kontekstu, a nie stanu psychicznego... ale sposób w jaki narysuję to już może coś powiedzieć, ale też niekoniecznie... Widziałem kiedyś w TV film-komiks (klatki z komiksu?), w którym odpadający tynk na ścianie (obdrapane miejsce gdzie już farby nie było) tworzył kształt Polski :) Więc może to być działanie celowe. Ja np. często patrząc na pianę znajduję różne skojarzenia (przeważnie zwierząt, czy twarzy), podobnie niektórzy patrzą na chmury :) Jest taka zabawka - narysowany tył głowy z profilu, a zamiast twarzy łańcuszek, który jak potrząśniemy układa się w zygzak, tworząc przeróżne miny :)
    • 16: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime13 Feb 2018 zmieniony
     
    Znowu się coś rozjechało po lewej.
    A "szukaj plików" (chyba tylko w Operze) nakłada się na "zapomniane hasło".
    • 17: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime13 Feb 2018
     
    A w której operze, bo może mam jakąś starą - u mnie wygląda normalnie (fakt, że jej na codzień nie używam)?

    Niestety update,update wynika z natury budowania tej listy jaka została przyjęta w obecnej wersji serwisu. Pozbycie się tego efektu wymaga głębszej rewizji, aczkolwiek przyczyna jest niemal ( :) ) znana.

    W międzyczasie chciałem ogłosić, że w dniu dzisiejszym zarówno z serwisu, jak i z forum usunięto zdecydowaną większość przestarzałych/usuniętych funkcji/mechanizmów/konstrukcji, uniemożliwiających przesiadkę na nowszą wersję PHP. Co niniejszym zostało uczynione - więc jeśli ktoś zauważy jakiekolwiek niestandardowe zachowanie się serwisu, proszę o zgłoszenia (to była przesiadka z 5.3 na 5.6, więc wtajemniczeni wiedzą, że musiało się zmienić się sporo).

    Poprzez zachowania niestandardowe mam na myśli te, które wcześniej nie występowały oczywiście :) Natomiast dobra wiadomość, która z tego wynika polega na tym, że dzięki temu został usunięty blocker, uniemożliwiający pracę nad nowym, poprawionym serwisem, co powinno rozpocząć się niebawem.

    PS. A teraz powiem dowcip - już myślałem, że coś się skopało, bo włażę na AOL i nie widzę tego posta... Okazało się, że wypostowałem to na localhoście :)
    • 18: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime15 Feb 2018 zmieniony
     
    Opera Mini (chyba tak się nazywa) na komórce, wersja sprzed około roku. Niestety nie mam możliwości update-u.

    Za to pojawił się nowy problem - w miejscu cytatów jest "$4". I to wszędzie - np. w tym wątku na poprzedniej podstronie.

    A co do pojawiania się postów na głównej, to jest spore opóźnienie.
    • 19: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime15 Feb 2018
     
    Cytaty wróciły :)
    • 20: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Feb 2018 zmieniony
     
    Bo też to zauważyłem :) W nowym PHP trzeba inaczej przetwarzać i jedno wyrażenie mi umknęło ;) A teraz już jest PHP 7, więc wszystko szybciej powinno chodzić też.

    Te problemy z rozjazdami w lewej kolumnie po Bibliotece też już nie powinny się pojawiać, coś tam w 5.3.3 się kaszaniło z generowaniem linków, doklejały się śmieci, teraz są wyraźnie inne.

    Posty na głównej pojawiają się niebezpośrednio, zawsze było opóźnienie. Co jakiś czas generowana jest lista ostatnich. Spróbuję to usprawnić. Odświeżanie następuje obecnie co 5 minut.
    • 21: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Feb 2018
     
    Dodałem automatyczne osadzanie załączników, które są obrazkami. To powinno trochę uprościć życie ;)
    • 22:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime15 Feb 2018
     
    Wstecz nie zadziała?
    • 23: CommentAuthorWaldow
    • CommentTime15 Feb 2018
     
    Można poprawić działanie strony (kodowanie znaków) na Links?

    próbka:


    Relacja z KWAS 13

    Kolejne Wroc&#322awskie Atarowskie Spotkanie czyli KWAS numer 13 odbył się nietypowo. Co prawda, mieli&#347my już kiedyś posiad&#243wkę na uchod&#378ctwie, a konkretnie w Londynie, ale w Polsce KWAS miał charakter wybitnie wroc&#322awski. Czego jednak się nie robi, gdy nadarzy&#322a się okazja odwiedzenia fantastycznej ekipy Pomorzan (Gda&#324sk, Gdynia, Sopot, Tczew, Pruszcz Gda&#324ski, Starogard Gda&#324ski) i wsp&#243lnie z nimi spotkania się w klubogalerii o charakterystycznej nazwie "Retromaniak"?
    • 24: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Feb 2018
     
    @mav: zadziała, to tak naprawdę się odbywa przy wyświetlaniu więc gdziekolwiek są załączniki tego typu, to będą się tak pokazywały. Przykład możesz zobaczyć na tej stronie w poście 11-ym, gdzie QTZ ręcznie wkleił odwołanie do załączonego obrazka, ale teraz pokazuje się on też w sekcji załączników.

    @Waldow: obecny system edycji treści tak niestety działa, że zamienia polskie znaki na entities - nie wiem teraz, co było przyczyną, być może jakieś problemy występowały z kodowaniem w plikach. Niedługo cały system kodowania na stronie się zmieni na UTF-8, a wszystkie artykuły będą skonwertowane, być może to poprawi sytuację.
    • 25: CommentAuthormono
    • CommentTime16 Feb 2018 zmieniony
     
    No tak, ale html entities powinny się kończyć średnikiem, a tu go nie ma. Więc to, że przeglądarka jakakolwiek to wyświetla poprawnie graniczy chyba z cudem.
    • 26: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Feb 2018
     
    Faktycznie, nie zauważyłem tego :) Przeglądarki są tolerancyjne - nie wszystkie ale jednak ;)
    • 27: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime22 Feb 2018 zmieniony
     

    wieczor:

    Dodałem automatyczne osadzanie załączników, które są obrazkami. To powinno trochę uprościć życie ;)
    Uważam, że tak jak to zostało zrobione to tylko przeszkadza, zwłaszcza w starszych wątkach, gdzie każde zdjęcie, grafikę którą chcieliśmy pokazać wstawialiśmy w tekście. Teraz są widoczne podwójnie, a do tego również te, które zostały dołączone, a miały być niewidoczne. Dodatkowo skalowanie jest inne i nie wygląda to dobrze. Lepsza by była opcja przy każdym z obrazków umożliwiająca świadome jego "osadzenie", lub opcja wstawienia linku w tekście. Co nie zmieniałoby dotychczas opublikowanych wiadomości. Czyli np. przycisk przy każdym dołączonym pliku, który wstawiałby link (z odpowiednim dla formatu "dopiskiem") do wskazanego załącznika w treści posta.
    • 28: CommentAuthorAdam
    • CommentTime24 Feb 2018
     
    Rozmawiałem z Duddiem, przy okazji wspomniał, że brakuje mu na forum możliwości dorzucenia za jednym razem wielu obrazków do wpisu.
    • 29: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime24 Feb 2018 zmieniony
     
    Po pierwsze ręczne wstawianie w treść było bardzo upierdliwe i wymagało kombinacji takich jak ręczne doklejanie rozszerzenia.

    Po drugie nie zawsze wstawialiśmy bo nie każdy umiał to zrobić.

    Po trzecie skalowanie jest proporcjonalne - ustalana jest maksymalna szerokość.

    Po czwarte nie wiem jaki sens jest załączania obrazka, który miałby być niewidoczny, poza zmuszeniem użytkowników do kliknięcia w niego i otworzenia jakimś zewnętrznym programem.

    Po piąte, zgadzam się że to powinna być możliwość osadzania obrazu w dowolnym miejscu treści, a załączniki powinny być stosowane do innych rodzajów plików.

    Po szóste ten silnik forum jest do dupy i można ewentualnie usunąć drobne mankamenty, a lepiej się skupić na jego wymianie na coś porządnego, co wcześniej czy później nastąpi :)
    • 30: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime24 Feb 2018
     
    A po siódme i wilk syty i owca zjedzona - zmieniłem to - w tym momencie rozwijane są tylko te obrazki, które nie zostały zalinkowane w treści, więc w starych postach gdzie to zrobiono nie rozwiną się. W nowych zresztą też.
    • 31: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime25 Feb 2018 zmieniony
     
    Np. tu plik, który celowo nie był widoczny teraz jest - w tym samym wątku - animowany gif "zamula" podwójnie.

    Jak ktoś się nauczył - przeczytał to umiał i stosował, a jak nie to ktoś zawsze pomógł.

    Powyższy przykład jest ekstremalny, ale zdarzało mi się, że umieściłem więcej plików, a pokazywałem tylko wybrany/e i miało to uzasadnienie (np. umieściłem mapy wszystkich poziomów dema Robbo, ale pokazałem tylko te, których wcześniej nie było), więc jestem za grafikami w załącznikach jak dotychczas. A rozwiązanie zaproponowałem powyżej - klawisze wklejenia linków (i ew. pola do zaznaczania - "pokaż w załączniku", ale to w zasadzie moim zdaniem przy tej pierwszej opcji niezbyt potrzebne).
    • 32: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime25 Feb 2018
     
    Ten gif zamula podwójnie, bo ten w treści i w załączniku to nie jest ten sam gif :) Najwyraźniej autor posta przeładował załącznik a potem nie wiedział jak go w poście umieścić i walnął linka do oryginału online.

    Z pierwszym przykładem to nie wiem na czym problem polega :)
    • 33: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime25 Feb 2018
     
    Tak czy inaczej to świadczy o tym, że wyświetlanie plików w załącznikach jest niepotrzebne...

    No myślę, że jakby Larek chciał epatować czyjąś golizną to by wkleił ten obrazek (link) w treści, tak jak to zrobił z innymi obrazkami...
    • 34: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime25 Feb 2018
     
    No właśnie gdyby było wcześniej, to ten ktoś nie wkleiłby tego w treść z zewnętrznego URL-a :)

    Co to znaczy "epatować golizną"?

    BTW - pomyślę nad innym rozwiązaniem
    • 35: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime25 Feb 2018 zmieniony
     
    Chyba nie muszę tego tłumaczyć... kliknij w link i popatrz...
    • 36:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Feb 2018
     
    Ja sobie kliknąłem i powiem tak: kliknę jeszcze raz ;)
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Feb 2018
     
    A ktoś zdążył podziękować Wieczorowi, że grzebie w czymś, w czym nie musi i poprawia? :). Bo widzę, że lista krytycznych rzeczy jest długa, lista wdzięczności jakby krótszy :P

    Dzięki Wieczór. A w którą stronę będzie szła zmiana silnika? Jakieś pomysły już są?
    • 38: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Feb 2018 zmieniony
     
    Krytyczne uwagi są w cenie, ja mogę robić i ewentualnie wymślać jak coś zrobić lepiej - ale sam wszystkiego nie wymyślę - poza tym to użytkownicy powinni mieć zdanie co im pasuje a co nie ;) Ja mogę ewentualnie dyskutować :)

    Tak, aktualnie stwierdziłem, że stosowanie żadnego z gotowych systemów zarządzania treścią nie mają sensu. Potrzeby są zbyt specyficzne i de facto dość ograniczone - praca z dostosowywaniem jakiegoś gotowego CMS-a a potem walka z jego wadami i ograniczeniami nie jest warta wyprawki. Zresztą i tak autorski system składa się teraz z rozmaitych klocków, ale na poziomie bibliotek. Framework już działa.

    Na pewno chcemy zachować styl layoutu - bo lekko bym go usprawnił (archaiczny HTML i konstrukcja tabelkowa, ograniczenie szerokości do 800x600) - na pewno będzie responsywny. No i zostawiamy to archaiczne kodowanie, pora na przesiadkę na UTF-8. Na pewno jednak wrócą wszystkie stare newsy - oczywiście to co znalazło się w backupach - wraz z komentarzami.

    Teraz jeszcze grzebię od czasu do czasu w aktualnym, bo chwilowo nie miałem czasu na nowy build, ale już niedługo.

    Jedyne co obecnie budzi moje wątpliwości, to jaki silnik forum wybrać. Zresztą też nie jestem do końca pewien, czy gotowy silnik np. punBB czy Vanilla - to krok we właściwą stronę. Forum jako takie jest dość prostym kawałkiem oprogramowania, jeśli weźmiesz pod uwagą funkcjonalność. Ot tak w sam raz na tydzień roboty ;)

    I co do tej funkcjonalności mam właściwie główną wątpliwość, a myślę że tu wszyscy użytkownicy powinni wyrazić opinię - wiadomości prywatne. To jest w zasadzie jedyna rzecz (poza różnymi brakami edycji na przykład), która obecny silnik różni od pozostałych. Czy zostajemy z privami w treści wątków - wady i zalety wszyscy znają - czy jednak robimy osobne skrzynki na privy? Oba rozwiązania mają plusy i minusy. A może w ogóle rozwiązanie hybrydowe? W sensie - prywatne wiadomości w osobnych skrzynkach, ale z możliwością wysyłania ich z poziomu wątku i wtedy pozostające z nim powiązane. Jednak nie pokazywałyby się w głównym ciągu dyskusji, a np. na marginesie wątku - z głównym ciągiem wszyscy wiedzą jakie pomyłki to czasem powoduje.
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Feb 2018
     
    Jakieś wyróżnienie prywatnych postów by się przydało. Może to być lepsze wyróżnienie graficzne (np. inny kolor tła). I dodatkowo - żeby można było dostać info na maila, że taki post się pojawił. A jeszcze lepiej, żeby można było zaprenumerować wątki na maila :)

    To by mi osobiście wystarczyło.
    • 40: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Feb 2018
     
    One już mają inny kolor tła :) Może jest zbyt delikatny. Ja myślę że tak jak wiadomości w głównym wątku idą ciągiem, to privy powinny być wyświetlane lekko z boku - żeby było oczywiste iż to nie fragment wątku, wypowiedź dla wszystkich. Miejsce się znajdzie, jak się usunie ograniczenie szerokości.

    O cytowaniu itp już nawet nie wspominam bo to oczywistość.

    Chodzi mi jeszcze po głowie stosowanie wysiwyg, Zamiast ręcznego klepania BB code. Oczywiście wklepać też można a wysiwyg generował by właśnie BB code - i nie ze wszystkim a z tym co można, w sensie podstawowe formatowanie tekstu, wstawianie załączonych obrazków w treść itp. Taki edytor posta generujący BB a nie HTML jest np. na AtariAge i uważam, że sprawdza się świetnie. W dowolnym momencie można zresztą przełączyć się w tryb czystego tekstu.
    • 41:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime28 Feb 2018
     
    Może i archaiczny, ale phpbb w dalszym ciągu działa i ma się dobrze, łącznie na starych instalacjach, jakie do dziś działają w wielu miejscach nietykane przez lata.

    Jak chcesz, to mogę Ci z nim pomóc, bo jestem jako-tako na bieżąco.
    Czego na pewno NIE polecam, to wordpressa z ichnimi dodatkami forumo-podobnymi.
    • 42: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Feb 2018
     
    Ja wiem, phpBB (tudzież odnogi typu punBB) również rozważam. Dużo zależy od oczekiwanej funkcjonalności, to jest dla mnie priorytet.

    Do Wordpressa mnie akurat zniechęcać nie trzeba :) Nawet do korporacyjnego website'u bym tego nie użył z własnej woli, za dobrze wiem jak jest zrobiony ;)
    • 43:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime28 Feb 2018
     
    Stawiałem punbb, stawiałem phpbb, chyba wolę tego drugiego. Myślę, że "zaspokaja" wszystkie potrzeby. ten pierwszy chyba jednak trochę za prosty, chociaż minęło trochę czasu od tego, jak go używałem, mogli go mocno rozbudować.
    Z drugiej strony oczywiście nie trzeba też korzystać ze wszystkich rzeczy, jakie phpbb oferuje.
    Zresztą możesz mi dokładnie opisać, czego właśnie oczekujesz, to mogę określić, na ile to się pokryje z możliwościami.
    Jakiś moduł do wysiwyga też ma, zresztą nawet jeśli nie ma, to można łatwo doinstalować jako zewnętrzny plugin.
    • 44: CommentAuthormono
    • CommentTime28 Feb 2018
     
    Proponowałbym wziąć pod rozwagę kilka kwestii:
    1. Ograniczyć do minimum obrazki. Niech obrazki będą tam gdzie faktycznie ma być obrazek np. banner, zdjęcie w artykule, screenshot.
    2. Nie używać obrazków do elementów dekoracyjnych strony (jakieś ramki, itp.), raczej sugerowałbym arkusze styli.
    3. Zaprojektować minimalną i elegancką strukturę strony (mam na myśli HTML - im mniej elementów w DOMie tym prościej i szybciej się to będzie renderować).
    4. Zminimalizować wodotryski typu javascriptowe animacje i różne bajery typu combobox edytowany z wyszukiwarką realtime, jakieś wyskakujące popupy, itd. To są fajne rzeczy jeśli się na stronę wchodzi raz po to, żeby wysłać maila z CV albo wziąć telefon lub adres :], ale serwis jest odwiedzany kilkakrotnie w ciągu doby i po pewnym czasie takie rzeczy stają się denerwujące.
    O responsywnym designie chyba nie trzeba pisać bo to wygodny wynalazek.

    Preferowałbym ascezę z kilku względów:
    1. Ciągłe lub częste korzystanie ze strony.
    2. Możliwość wyświetlania strony na komputerach, które nie są pędzone Gigahercami, np. Atari ST, Falcon, czy może w przyszłości też Atari XL/XE.
    3. Możliwość wyświetlania strony w przeglądarkach nie wyposażonych w nowe standardy (HTML5, CSS3, wideo, canvas, canvas3d, javascript itd.) stąd sugestia projektowania minimalnej struktury HTML i zminimalizowania użycia JS. Byłoby miło gdyby strona się poprawnie wyświetlała i funkcjonowała kiedy nie wyrenderuje się pełny CSS poprawnie.
    Byłoby trochę słabo gdyby nie dało się korzystać ze strony z poziomu Atari :) (czy to będzie ST czy XE to nie ma wielkiego znaczenia, choć pewnie przeglądarka w XE to pewnie pieśń przyszłości).

    Nie żądam oczywiście, żeby te postulaty zostały spełnione, ale tylko poddaję te kwestie pod rozwagę.
    • 45: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Feb 2018
     
    Raczej nie uda się wszystkich postulatów spełnić naraz :) Co do obrazków, to serwis i obecnie nie ma ich za dużo, DOM to inna sprawa, jest skopany - ale taki właśnie stare przeglądarki będą lubić. I chyba UTF-u raczej na Atari się nie przeskoczy, ale być może coś mnie ominęło :)

    Żadnych sztuczek w javascript to i teraz za bardzo nie ma :) Na pewno będę starał się minimalizować output, bo to ma znaczenie dla ogólnego performance'u. Strony responsywne z reguły wyświetlają się dobrze nawet i bez CSS-a bo taka ich natura, ale obecnej nie jestem pewien ;)
    • 46: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Mar 2018 zmieniony
     
    z usprawniej:

    - w profilu jest obrazek profilu (nie ikona), udostepnic go w postaci obrazka w stopce pod postem :-)
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Mar 2018
     
    Zaśmiecać rozmowy jakimiś elementami, które nie dotyczą rozmowy? Jestem przeciw :)
    • 48: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime14 May 2018 zmieniony
     
    Nie wiem czy to dobrze, czy to źle, ale zauważyłem, że jak skasuję załączony obrazek, który jest wstawiony w tekście, to nie ma go w załączniku, ale dopóki jest w tekście, to nie jest skasowany (wyświetla się i można go zapisać), kasuje się automatycznie w momencie jak zostanie usunięty z tekstu.

    Dochodzę jednak do wniosku, że przy wielu podobnych obrazkach robi to zamieszanie, bo nie wiem czy wyświetla mi ostatnią wersję, czy "echo" poprzedniej...
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 May 2018 zmieniony
     
    Przypomina mi się taki człowiek, który przychodził czasem do siedziby firmy Atar System we Wrocławiu, gdy mieściła się jeszcze przy ulicy Wieczystej. Ów człowiek, miał wielki problem z tym, że w programach na Atari i inne komputery używa się sentencji "Press any key".

    Dowodził, że przecież można nacisnąć też klawisz Reset i wtedy program wcale nie zadziała jak zamierzali autorzy programu. Więc jest to oszustwo wobec użytkownika i nie powinno się tak pisać :D
    • 50:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime16 May 2018 zmieniony
     
    Ciekawe czy "Press any alphanumeric key" byłby lepiej zrozumiane. Po prostu wybrali mniejsze zło.