atarionline.pl Muzyka z gier, Wasze ulubione soundtracki. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime13 Oct 2014
     
    Mimo doskonałości brzmienia układu Pokey, mam tu raczej na myśli OST z nowszych gier. Podajcie Wasze typy, jestem ciekaw czy ktoś słucha i co się Wam podoba. Na dzień dzisiejszy moje ulubione to:

    1. Deus EX Human Revolution (świetna gra, świetny klimat i do tego muzyka, która pasuje jak ulał)
    2. Halo 3 (chociaż nie grałem to słucha się świetnie)
    3. Remeber Me (świetne dopasowanie - "szarpnięcia", które wpasowują się do treści gry - manipulacja pamięcią)
    4. Seria Mass Effect (czasem za bardzo wzniosłe i patriotyczne, ale muza z pierwszej cześci jest genialna)
    5. Destiny (obczajam obecnie - bardzo ciekawe)
    6. Last Of Us (poczucie pustki i zaszczucia niezwykle wyraźne, znowu świetne dopasowanie)
    7. Escape from Monkey Island (jakość sama w sobie, niezwykle dopracowany soundtrack z nutą piracką)
    8. Deus EX (mimo wieku, dalej słucha się świetnie)
    • 2: CommentAuthorforsberg
    • CommentTime13 Oct 2014
     
    Sam słucham raczej, jeśli z gier, to Atari. Po części dlatego, że nowych gier nie znam, a te, które znam - przy czym za nowe uważam również te sprzed 15 lat :D - nie miały jakichś wyjątkowych soundtracków. Być może Quake 3 zwrócił moją szczególną uwagę, bo muzyka gitarowa, i to stworzona przez znanych profesjonalistów, nie była, i nadal nie jest, czymś powszechnym. :)

    Za to znajdzie się mnóstwo tracków z Atari, od niektórych polskich tytułów, po najbardziej znanych wymiataczy muzyki 8-bit lat 80., jak Hubbard czy Whitetaker.
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Oct 2014
     
    American McGee's Alice, Blood 2
    • 4:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime13 Oct 2014 zmieniony
     
    Hm, prawda jest taka że jeszcze tam z 10,15 lat temu (i wcześniej) człowiek jarał się lepszą muzyką z gier.
    W tym momencie myślę, NIE MA słabej muzyki. Zaryzykuję stwierdzenie, że nawet w najsłabszej z gier z pogranicza indie muzyka jest w najgorszym przypadku dobra.
    W dzisiejszych czasa ciężko jest wybrać ulubioną muzykę z gier, zazwyczaj muzykę można odbierać jako doskonale dobraną lub po prostu taką sobie niezapadająca w pamięć.

    Jeśli chodzi o mnie to muzyka doskonale oddająca klimat gry i jednocześnie bardzo dobra to (kolejność dowolna):
    * Dragon Age

    - naprawdę, grając w to lata temu na konsoli miałem
    ciarki na pleckach. Wyciskacz łez do historii o jednym jedynym który może uratować świat od zagłady.
    Hans Zimmer by się nie powstydził.

    * Fallout 3 - znowu Inon Zur.

    - posępny, epicki soundtrack doskonale malujący obraz świata po zagładzie atomowej. Tak sobie myślę, że dobrze pasowałby do terminatora.

    Przy okazji soundtrack do gry Risen.

    Posłuchajcie chwilkę.... tak! Motyw bardzo podobny lub nawet identyczny z poprzednim (!) Ciekawe kto od kogo zżynał. W sumie chyba to jest motyw serii Gothic.

    Będąc przy serii Fallout nie sposób nie wspomnieć o kultowej części drugiej:

    - myślę, że tutaj każde słowo będzie zbyteczne :) Po prostu posłuchać i odświeżyć swoje wspomnienia (jeszcze raz). Naprawdę, kawał dobrej profesjonalnej roboty.
    No i oczywiście "A Kiss To Build A Dream On" Louisa Armstronga w intrze - miazga!

    * Modern Warfare 2

    Świetna, nastrojowa i epicka momentami muzyka oddająca klimat tego co się dzieje na ekranie. W tle niepokojący motyw Hansa Zimmera oplatający całość historii opowiedzianej w grze.

    Ze wspominanych to oczywiście Deus Ex nowy - świetna muzyka, podobnież wywołujący elektroniczne ciary na plecach soundtrack z pierwszej części Mass Effect - muza elektroniczna pierwsza liga.
    ------------- ------- --- -- -
    Tak pozatym, jak już wspomniałem wcześniej - dzisiaj naprawdę nie ma słabych soundtracków. Są tylko te zapadające bardziej w pamięć, ale myślę że wiąże się to bardzo z tym co widzimy na ekranie i co przemawia do naszej wyobraźni.
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Oct 2014
     
    Silent Hill ,MGS,Ico, Shadow of Colossus,REZ ,Child of Eden,Metroid Prime ,DMC,i masa innych ,Gry których tytuły wymieniłem posiadają osobno wydany sound track.
    • 6:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime14 Oct 2014 zmieniony
     
    Ostatnio strasznie zmasakrował mnie soundtrack do Aquarii. Przepiękne utwory znakomicie pasujące do klimatów podwodnej przygody.








    Tu nie ma słabych kawałków - powyższych kilka wyrwałem na chybił trafił. Alec Holowka po prostu pozamiatał. Zresztą gierka też jest świetna, możecie się spodziewać opisu prędzej czy później.
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Oct 2014
     
    • 8:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime15 Oct 2014 zmieniony
     
    Z tego, co teraz pamiętam, to na pewno:
    "Drakan: Order of the Flame" (kompozytor miał kiedyś coś wspólnego z Atari jak sobie przypominam):
    ->link<-

    oraz
    "Silent Hill: Homecoming"
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Oct 2014 zmieniony
     

    Nie ma lepszej gry.






    - bym zapomniał



    także bardzo dobre -








    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Oct 2014
     
    Kurcze dobry temat a nikt nawet nie napisze co się komu podoba , Tenchi / klimatyczne faktycznie można nawet nie grając wyczuć klimat.
    • 11: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime16 Oct 2014
     


    Muzyka jak rzadko oddaje doskonale pokręcony klimat tej fajnej gry.
    • 12: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime16 Oct 2014
     


    A w to swego czasu grałem tygodniami i z wielką przyjemnością słuchałem muzyki.
    • 13: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime16 Oct 2014 zmieniony
     
    I moja ulubiona swego muzyczka z najfajniejszej "ścigałki" :)



    I jeszcze jedna :)

    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Oct 2014 zmieniony
     


    i


    ;-)

    ,celowo nie podawałem ,wiadomo iż większość muzyczek z ataryny jest super :-),niby ZX jednakże ta muzyczka to z Atarynki
    • 15:
       
      CommentAuthorIron
    • CommentTime19 Oct 2014 zmieniony
     
    Hmm, ja chyba nic odkrywczego atari oczywiscie zybex i draconus, z nowszych tytulow porazila mnie muza mikera do alien 8, amiga obowiazkowo lotus 2 i 3, w trojce najbardzie track numer 2, oczywiscie trojka obowiazkowo amigowa bo gdy pierwszy raz odpalilem lotusa 3 na grzybie z sound blasterem to sie zalamalem, z grzybowych to pierwsza czesc unreala i unreal tournament, poza tym wszystkie kawalki typu heavy metal, trash metal, speed metal etc.
    • 16: CommentAuthors2325
    • CommentTime19 Oct 2014
     
    Pierwszy Unreal miał muzykę robioną na zakurzonym już wtedy Scream Trackerze, można było wyciągnąć pliki .s3m
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Oct 2014
     
    moje ulubione muzyczki z gier (Atari XL/XE):

    PLASTRON


    DEIMOS:


    TANKS:


    PROBLEM JASIA:


    MASTER HEAD:


    A także muzyka z gry INSIDE (nie mogłem znaleźć na YouTube), RUCU (gierka do dupy, muzyka na czołówce REWELACJA), PIEKIEŁKO (vide RUCU).

    No i oczywiście Misja, Fred, Lasermania...
    • 18: CommentAuthors2325
    • CommentTime19 Oct 2014 zmieniony
     


    • 19:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Oct 2014
     
    @s2325: jesteś niesamowity :D dzięki!
    • 20:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime19 Oct 2014 zmieniony
     
    Miało nie być o Atari a tu proszę :) nie mogliście się powstrzymać :D

    @TheFender: Faktycznie ze świecą szukać słabych OST, przynajmniej z tych które znam. Jednak sporo z nich jest podobnych do siebie, mają podobny klimat, są odtwórcze. Podobnie zresztą jest z muzyką filmową. Wśród nich zdarzają się jednak perełki, których mogę słuchać godzinami.

    @trocero77: Neverhood wywołuje uśmiech na mojej twarzy :) Moja żona się zagrywała w niego godzinami. OST naprawdę oryginalny - Rayman klimatem odrobinkę podchodzi pod niego (mam na myśli te najnowsze Origins/Legends)
    • 21: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime19 Oct 2014
     
    No to jeszcze z Atari:



    @greymsb: pod Plastronem podpisuje się nogami i rękami :)

    No i z Amigi:

    • 22: CommentAuthorforsberg
    • CommentTime20 Oct 2014
     
    Muzyczki rzeczywiście ciekawe, ale mimo wszystko zawsze odnosiłem wrażenie, że w większości przypadków lepiej posłuchać zespołów (czy też muzyków) tworzących własne albumy, niż zatrudnianych na potrzeby produkcji filmy lub gry. Po za tym produkcja muzyki w przemyśle gier wideo zmieniła się od lat 80.

    Najbardziej spodobał mi się podany przez Irata4 kawałek do "Novastorm". Gdyby istniał jakiś komputer Atari Super-Falcon 2000 (2000 to lata w nowym milenium), tak wyobrażałbym sobie właśnie muzykę na niego. Nie udaje, że jest komputerową muzyką, a przeciwnie - czerpie ze specyfiki gatunku pełnymi garściami. Po za tym bardzo dobry, oryginalny był soundtrack "Aquaria".

    Większość muzyczek do gier dzisiaj, patrząc na te przykłady, jednak udaje w jakimś stopniu muzykę filmową - to dobre rzemiosło, ale nic więcej. Dyskusyjną sprawą oczywiście jest to, czy nie-kosmiczne (dosłownie i w przenośni) tytuły, np. mające akcję w średniowieczu, również powinny brzmieć średniowiecznie - myślę, że w tym przypadku można pokusić się o wyjątek.

    Odnośnie polskiej muzyki na Atari, Tomek Liebich był prawdziwym geniuszem, a jego twory można poznać od pierwszych dźwięków. Oczywiście Kuba Husak to też sama czołówka atarowskiej muzyki - w ogóle (na świecie).

    W kategorii najlepsza muzyka do polskiej gry - nominuję "Technus". (Wybaczcie brak wstawki video, ale nie wiem jak to się robi, ale nawet linka nie dam, bo na YT widzę, że mojego ulubionego kawałku nie dali!). :)
    • 23:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime20 Oct 2014
     
    Tak, Tomek Liebich miał (ma?) bardzo duży talent, wg mnie najlepszy muzyk na Atari. Potrafił świetnie konstruować melodie a jego utwory są spójne i przemyślane, rzekłbym nawet, dojrzałe :)

    Co do muzyków tworzących własne albumy to oczywiście się zgodzę, nierzadko tworzą to co lubią i chcą (sam tak mam jak nie piszę pod zamówienie). Ja słucham wszystkiego co da się słuchać, w tym i muzyki z gier i zespołów. Ostatnio nawet cały dzień trawiłem w pracy blues'a z RMFon.
    • 24: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 Oct 2014
     


    • 25: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime21 Oct 2014
     
    Homeworld
    • 26: CommentAuthormono
    • CommentTime21 Oct 2014
     
    A mnie się bardzo podobała muzyka z World of Goo. I soundtrack z Headhuntera, no ale to staroć. W nowe tytuły nie gram - w zasadzie moja styczność z grami polega na słuchaniu OST :).
    Co do best of the best na Atari to przez lata zmieniało się to i bywały tam różne typy jak Rob Hubbard (IK/Extirpator/JetSetWilly), Adam Gilmore (Draconus/Zybex), David Whitaker (Amaurote/Storm/Ninja), które do dzisiaj pozostają aktualne. Ale dziś bezapelacyjni IMHO mistrzowie to:

    1. His Dark Majesty by Jakub Husak
    2. 47k35 by Caruso (Michał Brzezicki)
    3. HooyF by Pinokio
    4. Knight Lore by stRing
    • 27: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Oct 2014
     
    • 28: CommentAuthorbolo
    • CommentTime24 Oct 2014 zmieniony
     
    Blood 3D PC, gra ktora wywarla spore zmiany w mojej psychice ,prawdziwy horror plus ta niepowtarzalna muzyka




    No i oczywiscie temat z Heroes III miasto Inferno majstersztyk

    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Oct 2014
     
    s2325/ten ostatni kawałek Liebich/a jest świetny ,bardzo doceniam jego talent,zgrabnie łączył pokey/a z samplami ,poza tym dobrzetrafia w klimat choć motywy muzyczne są podobne .

    Jakiś mało znany autor ;-p
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Oct 2014
     
    ... "Rycerz próbuje uniknąć nieszczęść " ...
    ... może jak się postaram także mnie się uda ...?
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Oct 2014
     
    forsberg/ widzisz tak już jest iż wraz z nadejściem CD a później DVD ,firmy które mogły sobie na to pozwolić zatrudniały orkiestry jak również solowych wykonawców np Muzyka z Ico zagrane przez Michiru Ōshimę i Kōichiego Yamazaki a także może poszczycić się wokalem Stevena Geraghty'ego byego członka zespołu Libera.
    ->link<-

    ->link<- .
    Jak nie czują klimatu to oczywiście rzemiosło ,na szczęście zdarzają się wyjątki :-).
    • 32: CommentAuthorbolo
    • CommentTime25 Nov 2014 zmieniony
     
    Mi ostatnio spodobala sie oryginalna piosenka z The Goonies

    • 33:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime26 Nov 2014
     
    Noo, z Goonies to cała muzyka jest bardzo dobra (jedna z lepszych filmowych wg mnie), o np. ten kawałek:

    • 34:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime7 Jan 2015 zmieniony
     














    • 35:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime8 Jan 2015
     
    Ech jak to brzmiało na Gravisie



    i chciałbym by coś fiknęło muzyce z Final Fantasy VII

    • 36: CommentAuthorDamaskRose
    • CommentTime26 Sep 2015
     
    Moja ulubiona muzyka Ninja commando, Zybex, Draconus, Jet set Willy, Miecze Valdgiry
    • 37:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime19 Feb 2016
     


    Gra genialna, OST wyśmienity.
    • 38: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime20 Feb 2016 zmieniony
     
    a8 pani basia, to chyba mój ulubiony :)
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Feb 2016
     

    18. I Was Born FOr This
  1.  
    Journey is great, but errmm, I mean the rock-group Journey (Don`t stop believin, Wheel in the Sky, Faithfully, Who`s crying now, Worlds apart, ...). They even had a game on the VCS 2600: Escape.
    ->link<-
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Feb 2016
     
    It same group ,surely?
    Mind are changed in course of time.
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Feb 2016 zmieniony
     
    Podobne brzmienia do tych @TheFender/owych lecz jak dla mnie ciut słabsze .
    dla porównania : ->link<-
    • 43:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Apr 2016
     
    Przypadkowo odkryłem fajną muzyczkę ,no spore zaskoczenie ,brakowało mi tych dźwięków.
    • 44: CommentAuthormono
    • CommentTime20 Apr 2016
     
    Wygląda na kawałek skomponowany przy użyciu BMC (sample, player).
    • 45: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Apr 2016
     
    Jesteś pewien że są sample? Na moje ucho wszystko co słychać da się zrobić bez...
    • 46: CommentAuthormono
    • CommentTime20 Apr 2016
     
    Jestem pewien.
    • 47:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime20 Apr 2016
     
    To jest "Opus X" Swena Tegethoffa, tylko puszczony "nieco" wolniej i ew. nieco zmieniony. Porównajcie sobie. Jest w ASMA.
    Dla leniwych, link "samogrający": ->link<-
    • 48:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Apr 2016 zmieniony
     

    od dwudziestej piątej minuty fajny moment Przypominający Zybex/a.
    • 49:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime26 Apr 2016
     
    Przydałoby się coś na Atari ST, więc przykładowo mamy remix GODS:


    GODS to bardzo ładna gra na Atari ST, fajnie się gra no i jest naprawdę odlotowo zrealizowana graficznie, w późniejszych poziomach ST chwali się kolorami w tle rozgrywki, zupełnie jak małe Atari w Dli ;)
    • 50:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Apr 2016 zmieniony
     
    Znalazłem taki fajny kawałek z intra czeskiego FLOP/a