atarionline.pl Z jakiej gry jest ta muzyka? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorDope
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    Ok, będzie nietypowo. Wchodzimy tutaj:

    I mamy serial Siedlisko... na czasie 21:30 dzieciaki w chórze "nucą" utwór, który na pewno pojawił się w grze na małe Atari, tylko w jakiej? A jak ktoś mi powie dodatkowo jaki to utwór to stawiam na SV piwo i to pokaźne. :)
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    Nie kojarzę tytułu, ale:
    - muzyka gra po cichu podczas rozgrywki
    - jest głośniejsza gdy zginiemy i cofa nas do pewnego punktu
    - bardzo prosto zagrana, coś jak muzyka z Mountain King - jeden kanał, jedno brzmienie
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    Wydaje mi się, że to muzyka z Dan Strikes Back:
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    @s2325: to nie to. I to poprzednie, nie pomnę tytułu, ale widzę i słyszę to w głowie - to chyba też nie :) Złudzenie podobieństwa wywołane jest przez to, że jedno i drugie to kanon.

    Być może i autorowi pierwszego posta się tylko wydaje, nie jest wykluczone, że utwór się w grze pojawił, ale może pojawił się podobny, wtedy było popularne dość ładowanie klasyki (trudno było o muzykę, bez narzędzi muzyk musiał być w jakiś sposób programistą, a to kosztuje ;).

    Chociaż mi też się tak wydaje. I wydaje mi się że to coś Bacha może być.
    • 5:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    To faktycznie Bacha - Bourrée w e-moll. Na Atari tego nie słyszałem, ale np. wersja nagrana przez Jethro Tull jest w jedną z muzyczek w Commodore'owskim Black Lamp.

    Na SV się nie wybieram, wyślij PRZELEWEM (pun intended).
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    to jest w jakiejs grze na atari. pamietam to, mialem nagrana muzyke z atari na kasecie :-) i ten utworek byl przed lub za muzyka z balblazera - nagrywalem z jakis kolekcji muzycznych wiec jakis trop jest - kolekcja muzyczna z balblazerem ;-)
    • 7:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    No to jest Fidget!

    • 8: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    Hm, no brawo, a jak znalazłeś? Bo ja to słyszałem, a Fidgeta nie widziałem wcześniej, to musi być gdzieś jeszcze :)
    • 9:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime21 Nov 2014 zmieniony
     
    Tak, to muzyka z Fidgeta.
    Kiedyś robiłem listę znanych utworów, które pojawiają się w grach i spisywałem ich kompozytorów itd. Lista dostępna jest tutaj: ->link<-
    Polecam przejrzeć, bo o Fidgecie też tam znajdziesz :)
    A słyszeć to mogłeś byle gdzie, bo to utwór J.S. Bacha!
    • 10:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    @wieczór: Jakiś czas temu był już wątek na AO o muzyce klasycznej w grach i Fidget był wymieniany. :)
    @GAD: lista bardzo fajna. Sam kiedyś miałem pomysł stworzyć coś takiego. Brakuje jednak kilku sławnych utworów z gier. Wieczorem podam do uzupełnienia.
    • 11:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    Rastan: Każda pomoc się przyda :) Będę wdzięczny!
    • 12:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    Wrzuć na google docs arkusz, będzie łatwiej uzupełniać
    • 13:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    Przydałoby się skorelować Twoją tabelkę z bazą ASMA.
    • 14:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    Krótki: w jaki sposób?
    • 15: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 Nov 2014
     

    Gad ZombIE:

    A słyszeć to mogłeś byle gdzie, bo to utwór J.S. Bacha!


    O tym czyj to utwór i jaki dokładnie było już wcześniej :) Chodzi mi o to, że słyszałem to na pewno w jeszcze innej grze.
    • 16:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime21 Nov 2014 zmieniony
     
    Tu jest ten wątek (ale był chyba jeszcze jeden :)):
    ->link<-


    1. Mouse Trap - Claude Debussy: Children's Corner - 6. Golliwog's cake-walk (1906-1908).
    2. Tax Dodge - Beethoven - Symphony No. 5 (ale tylko sam początek).
    3. Tarkus And The Orbs Of Doom - Sibelius - Karelia - Intermezzo I.
    4. Tales of Dragon and Caveman - J.S. Bach, ale nie pamiętam jaki utwór.
    • 17:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    O świetnie, dzięki chłopaki :) Wszystko się przyda, bo jak czegoś mi brakuje, to zaraz dopiszę do listy! Super!
    Ten cholerny Tales of Dragon męczył mnie długo kiedyś i odpuściłem. Widzę, że wam też nie udało się tego odkryć.
    • 18:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    Alleluja! Odkryłem dzięki temu drugiemu wątkowi demo, w którym był ten utwór

    i za cholerę nie mogłem przypomnieć sobie gdzie był! A to ten wspominany Compy Shop, o którym ktoś tam wspomniał.
    Oj wracam chyba do aktualizacji tej listy :)
    • 19:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    Obczaiłem Tales of Dragon and Cavemen, ale to dyskotekowa wersja Beethovena :D
    • 20:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    @GAD ZombiE: Ręcznie.
    • 21:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    Krótki: to może zapytam inaczej: jak to widzisz? Bo w ASMA jest tylko ładny zbiór plików SAP. Jak byś chciał to połączyć z oryginalnymi utworami, które nijak się będą miały do gier, z których muzyka pochodzi?
    • 22:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    @GAD: faktycznie Tales of Dragon to Sonata Patetyczna Beethovena. Coś ostatnio pamięć mi szwankuje. :)
    • 23:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime21 Nov 2014 zmieniony
     
    @GAD ZombiE: ASMA zawiera plik tekstowy STIL.txt, zawierający dokładnie to co Twój arkusz.
    • 24:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    Krótki: o kurde, nie wiedziałem! Super :)
    • 25:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    Przejrzałem ten plik. Trochę tam jest tak, jak u mnie, a trochę na zasadzie "w grze X jest muzyka z gry Y". Ja się skupiałem pierwotnie tylko na muzyce klasycznej, ale potem rozszerzyłem to na inne podkategorie z powodu, że takich też znajdywałem coraz więcej. Faktycznie można by to jakoś połączyć, jednakże to, co zrobiłem zostawię na pewno u siebie, bo od jakiegoś czasu już planuję to upchnąć jako podstronę na classic-games.pl, tylko czasu jest mało. Jako, że temat przypadkowo trochę wrócił, to chyba zajmę się tym niebawem.