atarionline.pl Brak obrazu Atari 130XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxeno11
    • CommentTime29 Nov 2014
     
    Witam odkopałem ostatnio Atari 130XE.Podłączyłem przez kabel antenowy i niestety nie ma obrazu próbowałem też podłączyć przejściówką DIN-5-Scart i też nic.Lampka na atari świeci się na zielono.Co się mogło stać po około 15 latach nieużywania sprzętu ?
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime29 Nov 2014
     
    Spróbuj może podłączyć do starszego TV który ma strojenie ręczne, a nie automatyczne. Niektóre TV omijają Atari nawet gdy przez moment widać okno Basica. Wtyczki scart różnią się ilością pinów i może brakuje czego trzeba.
    • 3: CommentAuthorxeno11
    • CommentTime29 Nov 2014
     
    Podłączałem do starego TV 94 rocznik.Wszytko raczej było podłączone dobrze.Możliwe jest że zepsuł się układ odpowiadający za grafikę ?.
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime29 Nov 2014
     
    Jeśli łapiesz tylko jednokolorowy ekran bez żadnych napisów to spróbuj powciskać kilka razy klawisz Reset komputera i zobacz czy ekran TV nie miga. Spróbuj może znaleźć w okolicy jakiegoś atarowca, który by potrafił zdiagnozować co się dzieje. Kiedyś tu się przewijała mapa posiadaczy tego sprzętu, ale może łatwiej będzie gdy podasz jakieś namiary. Jeśli gdzieś w okolicy trafisz na zjazd fanów to czasem są w stanie naprawić drobne usterki.
    • 5: CommentAuthorxeno11
    • CommentTime30 Nov 2014
     
    Wciskanie Reset nic nie daje.Jestem z okolic Warszawy,jest jeszcze ta mapa ?
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime30 Nov 2014
     
    Może poczekaj aż odezwie się tu ktoś kto w Atari dłubie. W Warszawie moim zdaniem uchowało się takich całkiem sporo. Jesteś w dobrym położeniu w porównaniu do jakiejś wioski na której droga się kończy.
    • 7: CommentAuthorxeno11
    • CommentTime30 Nov 2014
     
    A co się zazwyczaj psuje w Atari ?
    • 8: CommentAuthorrj1307
    • CommentTime30 Nov 2014
     
    Zimne luty, przegniłe ścieżki, pamięć, Freddie.....