atarionline.pl Odnowa Kaset z Grami - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime6 Dec 2014
     
    Witam czy zajmuje się ktoś z was tutaj "ODNOWĄ" Gier na kasetach? tzn aby były nagrane na Świeżych kasetach?? prosze o odpis Pozdrawiam
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Dec 2014
     
    Część taśm działa do dziś, okazały większą żywotność od dyskietek 3.5'' i 5.25'' Dziś się ich rzadko używa i raczej korzysta z urządzeń sprzedawanych np. przez lotharka lub tańszy adapter kasetowy podłączony do odtwarzacza muzyki.
    • 3: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime6 Dec 2014
     
    tak ale ja chciałbym z "NOWYCH" kaset ... a jak to sie robi przez ten adapter z odtwarzacza?, jest gdzies po kroku opisane jak sie na odtwarzacz gry kopiuje i w jakim formacie i jak sie je odpala przez ta kasete adapter?
    • 4: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime8 Dec 2014 zmieniony
     
    Tu opis podłączenia adaptera. Aby nagrać pliki na nową kasetę użyj kopiera na Atari. Szczegółów poszukaj na tym forum.
    • 5: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime8 Dec 2014
     
    kurcze dla mnie to czarna magia... a nie odnawia ktoś tutaj kaset? tak o poprostu? ze starych na świeże?
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime8 Dec 2014 zmieniony
     
    W systemie normal wczytywanie trwało zdecydowanie za długo. Nikt już nie ma ochoty tyle czekać zdaje się. Spróbuj wybadać gry w systemach Turbo, ale do tego potrzebny jest cartridge z loaderem i przeróbka magnetofonu. Ja miałem loader wczytywany z taśmy (tryb normal, ale program krótki i szybko się wczytywał), ale potem się z tym już nie spotkałem. Systemów Turbo jest kilka i z tego co wiem nie były ze sobą zgodne. W systemie normal trzeba szukać początku programu na słuch lub na podstawie podanej liczby obrotów na liczniku magnetofonu, Turbo robiło to za nas i dodatkowo podawało tytuł gry. Problem w tym, że nie trafiłem jeszcze na obrazy taśm zapisanych w Turbo, co nie znaczy, że ich nigdzie nie ma.
    Skieruj się więc może na współczesne wynalazki tutaj prezentowane lub stację dyskietek.
    • 7: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime8 Dec 2014
     
    zalezy mi na kasetach :( obojetnie kto by mial jakies "używki" na sprzedaz ... no coz pozostaje mi czekac i gdzies moze sie cos trafi, dziekuje za pomoc (nie chce turbo) tylko normalnie wczytywane
    • 8: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime8 Dec 2014
     
    @s2325: Zależy na jakie turbo, ale np. na K.S.O. można przenieść prawie wszystkie dowolne pliki (z cas mogą być problemy, gdyż z reguły mogą to być pliki zabezpieczone poprzez nietypowy format zapisu).

    @Erhlik: Jeżeli sam sobie nie pomożesz to będziesz czekał na Godota. Nowych kaset pewnie nikt Ci nie nagra, możesz zrobić to sam i wcale nie jest to trudne, a jak nie chcesz spróbować to wczytuj z PC/mp3 poprzez adapter kasetowy i już. Jak chcesz stare używane to nie czekaj, tylko daj ogłoszenie, lub szukaj może ktoś ma na sprzedaż.
    • 9: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime10 Dec 2014
     
    Witam, ja tez cche miedzyinnymi odczytywac z kaset (wole stara metode niz tradycyjna karty sd)- zamiast sd to wolalbym emulator na pc ale co to za frajda? wole klasyk... ja mam jedna kasete to wczytuje wylaczenie kompa start i option BRR i play w magnetofoneie gry interesuja mnie najbardziej

    1. RiverRaid
    2. Nadral
    3. Montezuma
    4. Jet Set Willy
    5. Moon Patrol
    6. Phanter
    7. Mouse Trap
    8. Tarzan
    9. Fred
    10.Canvers of Mars
    11.Pasterfinder
    12.Boulder Dash
    13.Dynablaster
    14.Robbo
    15.Jungle hunt
    16.Blinky's Scary school
    17.H.E.R.O
    18.SWAT
    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime10 Dec 2014 zmieniony
     
    Dyna Blaster chyba miała jakieś większe wymagania co do pamięci. Może ktoś kto pamięta lepiej Cię nakieruje.