atarionline.pl Silly Venture - rebuilding the ruins... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Dec 2014 zmieniony
     
    Kochani, oto oficjalny wątek dotyczący kolejnej edycji Silly Venture 2k15. Będzie to już nasze 8-me spotkanie w Gdańsku, lecz z małymi zmianami dotyczącymi m.in. terminu imprezy.

    Ponieważ wielu stałych uczestników SV uznało termin letni za bardziej dogodny (w tym ludzie z zagranicy), SV2k15 odbędzie się _prawdopodobnie_ na początku lipca (dokładna data wkrótce). Nie ukrywam też, że okres ten daje większe możliwości organizacyjne i chciałbym je dobrze wykorzystać. O frekwencję martwić się nie musimy, o prace na compo również - jednak te kilka lat pracy nie poszło na marne - SV wyrobiło sobie markę i niektóre grupy zgłaszają się już "z automatu" (mamy zapowiedzi dem od VCS po Jaguara !).

    Jednak zmiana terminu to nie wszystko. Prawdopodobnie zmieni się też party-place, a nasze grono zasilą dodatkowo koledzy ze sceny C-64 - którzy w tym roku nie mają swojego commodorowskiego odpowiednika SV w Polsce. Chciałbym tą edycję zadedykować Ś.P. Jackowi Tramielowi - w hołdzie za fantastyczne platformy zarówno spod znaku Atari jak i Commodore:


    Silly Venture 2k15 ma więc szansę stać się szansą na zakopanie historycznych podziałów. Czy to się uda? Zobaczymy. Obecność C-64 na party oznacza, że staje się ona równoprawną platformą w kwestii compo. Poprowadzą je z dużym prawdopodobieństwem koledzy Booker oraz SuperNoise.

    Przepowiednia że może dojść do takiego pojednania miała już miejsce na SV2k12 :)

    ->link<-

    Od razu uprzedzam ewentualne pytanie - SV nie staje się imprezą multi-platformową. Jest imprezą organizowaną przez fanów Atari, a wspólnym spoiwem edycji w roku 2015 jest osoba wspomnianego Ś.P. Jacka Tramiela - stąd dłoń wyciągnięta w kierunku kolegów (i koleżanek) ze sceny C-64.

    Wszelka pomoc związana z tym wydarzeniem - bardzo mile widziana i pożądana. Nieco ponad pół roku to bardzo mało czasu (zwykle przygotowywanie SV zajmuje mi ok. 10 miesięcy do dnia party).

    Za każdy gest w tym kierunku - z góry dziękuję.
  1.  
    :)zajefajnie!!!
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Dec 2014
     
    Dzieje się, dzieje!
    • 4:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime19 Dec 2014
     
    O będę się mógł pokazać ze swoim C128 ;) A na poważnie: Super wiadomość. Początek lata to dobry termin!
    • 5: CommentAuthoras...
    • CommentTime19 Dec 2014
     
    Piękna sprawa!
    • 6: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime19 Dec 2014
     
    yay!
    • 7: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime19 Dec 2014
     
    Wiedziałem że będzie latem. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczyska. Grey`u możesz wpisać mnie na listę.
    • 8:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime19 Dec 2014 zmieniony
     
    Pomysł z c64, uważam, jest bardzo dobry. To dodatkowy wymiar dla SV.
    • 9:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime19 Dec 2014
     
    status: confused now
    • 10:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime19 Dec 2014
     
    "Jeśli Amigowcy i Commodorowcy są na atarowskim party to świadczy to o...?"

    Zapytałem zanim wlazłem w ten wątek :)

    @Grey - dwa lata temu wpadło mi to do głowy pamiętasz? ;)

    Ale mam nadzieję, że Carrion i Booker będą dalej robić coś na Atarynkę. ;) Silly Venture stało się największym, najlepiej zorganizowanym, "najbardziej klimatycznym" party we wschodniej części Europy. Dlatego na Atari zaczynają tworzyć lub powracają po latach Hartsy z innych platform. Nawet się cieszyłem, że wszystkich przeciągniemy na Atari :)

    To nie jest do końca możliwe (przyzwyczajenia, sentyment itd.).

    Tramiel byłby w szoku :)
    • 11: CommentAuthorjok
    • CommentTime19 Dec 2014
     
    dla mnie nawet lepiej :)
    2 grafiki zapewnione (c64 + małe atari)
    • 12: CommentAuthorbrx
    • CommentTime19 Dec 2014
     
    Ciekawe, ciekawe... Może nieco więcej commodorowców skusi się, by popełnić coś na małe Atari, a potem nawet polubi męczarnie z G2F lub choć od biedy zrozumie Pokey'a? :) Z 10 lat temu pewnie bym powiedział, że taka rywalizacja może znacznie podnieść poprzeczkę jakości produkcji, by choćby spróbować zadziwić "konkurencję" - no ale to by było jakieś 10 lat temu :)
    • 13:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Dec 2014
     
    Przeklejam tu moją wypowiedź z zaprzyjaźnionego forum:)

    Termin faktycznie znacznie lepszy niż robienie czegoś w samej końcówce roku, co niektórym może nie pasować z różnych przyczyn. neutral
    Jak jeszcze będą kompetyszyn o ludzkiej porze, w odpowiedniej sali/plenerze a do tego bonusowo koncert np. Dubmood'a, nie mowiąc o miłej pogodzie to zlot może być MEGA.
    • 14:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime19 Dec 2014
     
    Zgadzam się po części z Brx i wypowiedzią w poście wklejoną przez Dracona.

    Zmiana party place wielce pożądana. Ranga zobowiązuje, nie mówiąc już o aspektach technicznych nagłośnienia, wentylacji pomieszczenia. Warto wziąć pod uwagę takie miejsce, które ma też restaurację i sleeping roomy na miejscu i negocjować upusty przy kilkusetosobowej grupie klientów. Jedzenie i nocleg nie muszą być wliczone w cenę biletu.

    Bonus w postaci koncertu to zdecydowany plus. Panienki nie każdemu odpowiadają.

    Competition podzielone tak, żeby skończyć o godz 23 i każdy dotrwa do końca (są tacy, którzy wstają codziennie o godz 5 rano i na to niemamocnych, a jak przyjadą z rodzinami, to rozsądny termin pożądany).
    • 15: CommentAuthorcobra_c64
    • CommentTime19 Dec 2014 zmieniony
     
    jeśli SV odbędzie się w innym terminie niż końcówka roku (listopad/grudzień) wybiorę się!
    • 16:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Dec 2014
     
    @cobra_c64: będzie mi niezmiernie miło :) termin brany poważnie pod uwagę: 2-5 lipiec (czwartek-niedziela).
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Dec 2014
     
    Obecnie koledzy z grupy DESIRE pracują nad invitką na SV2k15, co właśnie oficjalnie ogłosili.
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Dec 2014
     
    Jeszcze jedna ciekawostka... Dostaję maile od sceny ZX Spectrum (nie tylko z Polski!). Jak się możecie domyślać pytanie jest jedno - czy rozważam udział także tej części sceny z SV. Nie jest to mój pomysł, a samych zainteresowanych, więc pytanie kieruję do Was - kolegów ze sceny Atari i C-64 - co Wy na to?

    Pozdrawiam.
    • 19: CommentAuthornosty
    • CommentTime22 Dec 2014 zmieniony
     
    "Przchodzimy do kolejnej 44-tej pracy w kategorii nr 127: 'GFX na ZX-81'..."

    Tak to będzie wyglądało? ;)

    A poważnie, jaki to ma sens? Tzn ja lubie ZX, mam ten komputer, ale co nas łączy z tą Sceną? Prócz Yerza, rzecz jasna.
    Już teraz nie wyrabiamy się z kompotami. Dorzuć do tego kategorie na C64...

    W tym roku miałem zdecydowanie najmniej alkoholowe party w życiu ;) a mimo to ledwie zdążyłem pogadać z kilkoma osobami o swoim projekcie i obejrzeć kompoty. Brakło mi czasu na pogadanie z wieloma Atarowcami, obejrzenie ich projektów...
    Więc co dobrego nam przyjdzie z dalszego rozbudowywania imprezy, jeśli nie zdążymy nawet się zintegrować z kolegami z "zaprzyjaźnionych platform"?
    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Dec 2014
     
    @nosty: temat poddaję tylko pod dyskusję :) też nie widzę za bardzo wspólnego mianownika, ale nie chcę być posądzony o dyskryminowanie jakiejkolwiek platformy. SV na pewno nigdy nie będzie imprezą multi-platformową, bo KOMPLETNIE tego nie czuję. może jest jakieś małe pole dla ZX Spectrum, skoro jest zainteresowanie. Ale nic ponadto.

    SV w założeniu ma być teraz imprezą 4 dniową.
    • 21:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Dec 2014
     
    Ostatnia edycja też była czterodniowa :) Byłem od czwartku do niedzieli :)
    • 22:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime22 Dec 2014
     
    Termin jest lepszy ale czy dobry dla innych (Forti jest w długi weekend majowy).
    Moim zdaniem: sala musi mieć dobrą wentylację (to początek lata i może być ponad 35 stopni):)
    A może namioty na sleeping roomy?:) U Pina się sprawdziło:)
    • 23:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime22 Dec 2014
     
    Ja jestem za "polem" dla ZX Spectrum. Byłoby super.
    • 24: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Dec 2014
     
    Ja jestem przeciw, chociaż ZX Spectrum mam i lubię (mój pierwszy komputer w życiu). Nie będzie super :)
    • 25:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime22 Dec 2014
     
    A dlaczego nie będzie super jak będą też spectrumowcy (już byli - jeżeli dobrze zauważyłem)?
    • 26: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Dec 2014
     
    Spectrumowcy mogą być :) Miałem na myśli kompoty, dołączenie C64 to jedno, ale wg mnie dualizm a pluralizm to są dwie różne rzeczy, jakoś mi tak nie pasuje, że impreza straci w jakiś sposób swój charakter...
    • 27: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime22 Dec 2014
     
    Jestem za kompotami Atari-C64-Spectrum skoro mówimy już o braciach 8bit, pod warunkiem, że wszystkie konkurencje oprócz wildów będą prowadzone oddzielnie. Ocena prac będzie o wiele łatwiejsza i uczciwsza. Nie warto też ustalać zbyt wielu podkategorii ponieważ jest to pierwsza taka akcja na SV i nowe doświadczenie i prac może nie być tak wiele (obym się mylił!).

    Godziny trwania pokazywania prac musiałyby być ustalone bardziej rygorystycznie biorąc pod uwagę że 3 społeczności oczekiwać będą przede wszystkim na swoją część. W każdym razie lepiej założyć większe widełki czasowe na kompoty w danym dniu bo przesunięcie o cały dzień konkursów na jeden sprzęt będzie bardziej problematyczne dla gości.

    Osobna sprawa: dla zaoszczędzenia czasu grafiki z VBXE gfx compo (b.fajne na marginesie) proponuję wrzucić pod Falcon gfx compo (oczywiście w odpowiednim formacie), O ILE ZAINTERESOWANI TWÓRCY NIE MIELI BY NIC PRZECIWKO :). Grafiki są tworzone i tak na PC/Mac więc IMHO lepiej je konwertować do Falconowych formatów i puszczać na tradycyjnym Atari (no offence). Jeśli dyskusja na ten temat już była to przepraszam :)
    • 28:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime22 Dec 2014
     
    Jeżeli jest obawa co do ocen - to są to osobne kategorie - jak napisał Szeryf. Nie spodziewałbym się 100 prac na ZX spectrum (Chociaż znając Greya ... ;)), także nie będzie to też trwało nie wiadomo ile.


    No ale ja bym zaeksperymentował. To może się sprawdzić (zresztą nic nowego - tak jest na Foreverze, na przykład) i dodać imprezce dodatkowych żagli.
    • 29: CommentAuthormono
    • CommentTime22 Dec 2014
     
    Wspólnych cech z ZX jest kilka:
    - platforma 8-bit
    - ZX81 i Atari XL/XE mają taki sam hires :D:D:D
    - mamy 2 emulatory Spectruma na Atari 8bit :) ZX81 by xxl oidp i ZX Spectrum by drac030,
    - jest przeglądarka plików .SCR na SDX by ja :P
    • 30:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime22 Dec 2014
     
    kompoty ZX Spectrum na Atari z VBXE i emulatorem? Pyszne! ;)
    • 31:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime22 Dec 2014
     
    może zrobić 3 ścieżki w 3 różnych salach :)
    • 32:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime22 Dec 2014 zmieniony
     
    Cytat z Pana Greya:
    "MacGyver: hmm, niby Głuchołazy miały zastąpić Ornetę... więc? Kolejna alternatywa?
    Jeśli byłaby taka wola ludków to zrobiłbym Silly w Gdańsku także dla C-64 oraz Speca (Yup!!).
    Pozdr..."
    Edit: Nie chodzi mi o 50 twarzy...
    • 33:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime22 Dec 2014
     
    A ja uważam co za dużo to nie zdrowo. Teraz Greyu ma czas aby poszukać fajnych twarzy /nie ... nie 50 twarzy Greya ;D./
    czyli konstruktrów Lynxa, ST, Jaga.
    Commodore w tej edycji też pasuje bo ten sam Biznesmen dał "życie" Atari i C64.
    Ale Speccy, hmm nijak się do tego ma. Firma bardzo europejska, która praktycznie więcej nigdzie nie zaistniała. Nie pasuje do profili SV.
    SV powinno być kojarzone z Atari i Greyem jako Wielkim Fanem Atari;)
    Czyli plynąc do brzegu. Atari i C64 jako jednorazowy skok na Tramiela pasuje mi.
    Multi 8-bit - ni cholery...
    • 34: CommentAuthortebe
    • CommentTime22 Dec 2014
     
    apetyt rośnie w miarę jedzenia, bańka będzie coraz większa, większa, aż pęknie, bo ile można
    • 35: CommentAuthorEdward
    • CommentTime22 Dec 2014 zmieniony
     
    Ataroywcy tylko tego Trzmiela i Trzmiela :) Jak Tramiel był kiedyś w Łodzi to z gadki wyszło że mu obojętne było czy handluje komputerami czy kartoflami, byle zysk był. Dla mnie tylko Jay Miner potrafił tchnąć duszę w komputer - małe Atari i Amiga to komputery z duszą.

    Co do SV to będąc pierwszy raz od wielu lat na party byłem zaskoczony że taką imprezę można postawić, a to że było to tylko Atari tym bardziej dodawało smaczku. Grey też mnie zaskoczył, poznaliśmy się prawie dwie dekady temu w dość dziwnych okolicznościach, a tu po latach taką imprę animował. Mam nadzieję że uda mi się postawić mu jakąś porządną flachę.

    Przez pracę do późna w piątek i w niedziele rano przyjechałem tylko na sobotę. Przyjechałoby ze mną jeszcze ze 2-3 kumpli związanych z gamedevem, dla których Atarynka była ich startowym komputerem z dzieciństwa. Przestraszyli się jednak że będą musieli wykupić pełne wejściówki. Może zrobić opcję wejściówki dniowej dla zapracowanych.

    Teraz prośby:

    Miłowan
    podeślij jeszcze raz zdjęcia z SV i Lirojem bo nie doszły, może być na adres w robocie.


    sOnar
    Jak się z Tobą skontaktować elektroniczne?
    ->link<- - wrzuciłem swoją dawną animę z Amigi jako bardzo luźny "koncept art", ->link<- SV dało mi kopa żeby w Oldschool'u zrobić zakładkę Atari.
    • 36: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime22 Dec 2014
     
    Przydałby się feedback ze sceny Spectrum w zakresie możliwości udziału. Może się okazać, że to nie dużo zachodu jeśli byłaby odpowiednia osoba która by zorganizowała kompoty i nie trzeba by było profilaktycznie oklejać niczyjej bańki taśmą :) A jeśli nie będzie dużego zainteresowania w najbliższym czasie to problem rozwiąże się sam.

    Co do wspólnego ojca czy pochodzenia firmy - wydaje mi się, że to ma drugorzędne znaczenie. Po prostu jest to jeden z 8-bitowców cieszących się w swoim czasie podobną popularnością i tworzących wspólną historię z Atari i Commodore w Polsce.
    • 37: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Dec 2014 zmieniony
     

    Xeen:

    kompoty ZX Spectrum na Atari z VBXE i emulatorem? Pyszne! ;)


    To już było na Wapniaku. Gra na kompo na Spectrum została odpalona z Atari 130XE/rapidus/evie/vbxe/sdx. 100% prędkości, dźwięk AY, kolory. Autor stwierdził, że chodzi dokładnie jak oryginał i zezwolił na uruchomienie z ... emulatora na Atari ;)
    • 38:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Dec 2014
     
    W dalszym ciągu jestem sceptyczny co do opcji ZX na SV - mało przekonujące argumenty Panowie (póki co). Nie chcę robić party podobnego do Forever'a, kompletnie nie czuję takiego party (dlatego też tam nie jeżdżę). Przyłączam się do zdania Hospesa - SV2k15 to nadal atarowski event (VCS/A8/ST/FALCON/JAGUAR) z ukłonem w stronę sceny C-64. Wierzę, że akurat to się uda i sam postaram się o prace na ten komputer.
    • 39: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime23 Dec 2014
     
    @Grey: Ja zrobiłbym party takie które zaproponowałeś w pierwszej myśli czyli poświęcone Ś.P. Jacku Trzmielowi, czyli uwiecznienie tego co stworzył C64 i Atari ST. Pozdrawiam
    • 40:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime24 Dec 2014 zmieniony
     
    Pytania (pomocnicze :) )

    1) Ile prac w danej kategorii może być minimalnie na ZX, a ile jest zdeklarowanych ?

    (- żeby nie było, że na ZX odbędzie się ostatecznie jedynie gfx compo albo msx compo gdzie będą dwie prace, a na demo compo jedna).


    2) Ile czasu zajmą compoty na ZX i kiedy by to miało się odbyć

    (- żeby nie było, że zajmą dwie godziny między 4 a 5 nad ranem, albo wyłącznie dla tej platformy następnego dnia, co przy większości atarowców może okazać się dla pozostałych jedynie koniecznością pozostania dzień dłużej w oczekiwaniu na wyniki compotów i rozdanie nagród)


    3) Czy ZX mogłoby dostać swoje zarezerwowane stoliki ?

    (- Osobiście uważam, że jeśli na pkt 1) i pkt 2) odpowiedzi będą negatywne, to pkt 3) przy tek dużej l-bie osób nie jest bez znaczenia).


    Oczywiście wszystko da się zrobić, ale SV jest tak bogate w wydarzenia (koncert, konkursy TDC), że może się okazać, że zwyczajnie nie starczy czasu. To dobrze, że jest nas tyle. Jeśli spadnie ogólna l-ba prac, będziemy się posiłkować innymi platformami. Całkiem możliwe, że nie za długo. Przecież nie żyjemy wiecznie, nie zawsze mamy tyle czasu, a i starzejemy się szybciej, jak te maszynki.

    Pozdrawiam
    • 41: CommentAuthortebe
    • CommentTime24 Dec 2014
     
    ADV nie przejmuj się termin SV będzie ustalany dla każdej platformy oddzielnie, xe/xl 6-7, c64 8-9, st 10-11, zx 12-13, jeśli chcesz wszystkie platformy obejrzeć będziesz musiał przejść najpierw szczegółowe badania lekarskie i dostać zaświadczenie od lekarza, to z obawy o starzejącą się kadrę scenowiczów, ich krótki czas życia, obawy o odszkodowania, procesy o zaniedbania itp. itd. ;)
    • 42:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime25 Dec 2014
     
    @Tebe Badania do dobry pomysł pod warunkiem, że przeprowadzać je będzie pani doktor w wieku 26-36 lat i nie będę rozbierać się sam ;)
    • 43: CommentAuthorPeter.Dell
    • CommentTime27 Dec 2014
     
    As for ZX etc.: If they are fans of SV, they could join in the Wild Compo, don't they? No discrimination, no additional effort.
    • 44:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime28 Dec 2014
     
    Wczoraj podczas spotkania w którym uczestniczyło ok. 30 osób + osoba zajmująca się sceną ZX Spectrum w Polsce (Tygrys - rozmowa na Skype) ustaliliśmy, że nie ma sensu rozdrabniać SV na kolejne platformy. Tym samym Silly Venture pozostaje imprezą atarowską, poszerzoną w roku 2015 o naszych braci ze sceny Commodore.

    @JAC!

    Yeah, looks like it's the best solution. We've decided to not "split" Silly Venture into smaller parts with another platforms. Just extend 2015 edition inviting C-64 folks who don't have their own party in Poland.
    • 45: CommentAuthorRocky
    • CommentTime29 Dec 2014
     
    Grey, czy kompo ma być dzielone dla A8 i C64?
    Ciekawy eksperyment byłby, gdyby wymieszać, dema, grafiki, muzykę.. W końcu platformy zbliżone możliwościami, a i byłby to impuls dla twórców, aby pokazać tym drugim...
    • 46:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 Dec 2014
     
    @Rocky: jeszcze o tym nie myślałem, ale ktoś już podrzucił podobny pomysł. ciekawy temat swoją drogą :)
    • 47:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Dec 2014 zmieniony
     
    Ciekawe, jakby z muzą poszło... możliwości podobne...
    :D
    A skoro c64 to czy Amiga też?
    • 48: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime29 Dec 2014
     
    Hmmm.... Commodorowskich dem (z czasem trwania 15 minut) możemy nie wytrzymać..... Tak o 3 rano.......
    • 49:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 Dec 2014
     
    @jhusak: nie nie, C-64 to jedyna platforma, która została zaproszona do (nazwijmy to) wspólnej zabawy ;)
    • 50: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime29 Dec 2014
     
    @Rocky: Wyobraź sobie tylko ile problemów da się uniknąć jeśli prace na Atari i C64 będą oceniane osobno. Uważam, że, paradoksalnie, wrzucenie wszystkiego do jednego wora bardziej nas podzieli niż zbliży :) A w dalszej przyszłości, czemu nie :)