atarionline.pl Przeniesienie listingu atari basic do PC - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthoramorphous
    • CommentTime3 Mar 2015
     
    Witam. Uzywam emulatora atari800 na ubuntu. Jast tam mozliwosc zapisania plików basica na wirtualnym twardym dysku. Pliki te pokazują się potem w systemie plików hosta. Pytanie - jak otworzyc plik z listingiem basica by mozna bylo go podejrzec na pc. Probowalem otwierac zapisane pliki w edytorze tekstu ale nie wyglada to na ascii...
    • 2:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime3 Mar 2015 zmieniony
     
    A jak zapisywałeś listing? Jeśli przez SAVE, to wyjdzie Ci kaszanka. Spróbuj zastosować polecenie LIST, np.
    LIST "D:CZAPKA.LST"

    Dodatkowo, przynajmniej w atari800win jest możliwość automatycznej konwersji znaków końca linii z Atarowych na te dziwne, nowoczesne, poprzez zapis bodajże na numer stacji zwiększony o 5, np. zamiast H1: zapisujesz na H6:.

    PS. Listing zapisany przez LIST wczytujesz za pomocą ENTER, a nie LOAD.
    • 3:
       
      CommentAuthoramorphous
    • CommentTime3 Mar 2015
     
    Dzieki udało się! atari800 nie konwertuje EOL ale to już pikuś ;-)
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Mar 2015
     
    Atari800 konwertuje eol, tak jak mrg_inż_rafal prawi. Czy to a800wim, czy to Atari800MaxX, czy pure atari800.
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Mar 2015 zmieniony
     
    Mi się bardzo podoba w Atari800Win Plus opcja druku danych poprzez urządzenie P: do notatnika.

    Za to nie mogę takiej możliwości osiągnąć w żaden sposób w Altirze, tam można wygodnie zaznaczyć tekst myszką i wkleić go gdzieś, ale to jest ograniczone rozmiarem tego co się zmieści na ekranie.
    Gdy próbowałem chyba na Fortyfication drukować poprzez P: to co prawda drukował, ale gdy to wklejałem gdzieś to nie wklejały się poprawnie oznaczone końce linii co w obszernych danych (o których tu mowa) kompletnie zaciemnia czytelność :(


    ps. jest jeszcze jeden myk, gdy w Atari800Win Plus wydrukujemy coś do notatnika, to zamknięcie okienka emulatora bez notatnika powoduje że emulator nie zostanie zamknięty i może to prowadzić do dziwnych problemów (np. pliki ATR są dalej trzymane przez emulator itp.).
    • 6: CommentAuthorvenex
    • CommentTime28 Mar 2015 zmieniony
     
    @tdc Znaki końca linii można prosto poprawić tym utilem z pakietu cc65 ->link<-
    Standardowy ANSI C, więc powinno dać się skompilować czymkolwiek (ja akurat siedzę na Linuxie, więc użyłem gcc).
    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime29 Mar 2015
     
    Dzięki z pewnością się da, jednak ja chciałem podkreślić że opcja notatnika z Atari800Win Plus świetnie sobie radzi z końcami linii, a Altirra nie.