atarionline.pl Retro Na Gazie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime10 Mar 2018

Witajcie kochani.

Zapraszam do lektury:

MEGARECENZJA: LAURA (ATARI)

->link<-

Dawno obiecana recenzja, przesunięta z powodu mojego zimowego snu :-)

Życzę przyjemnej lektury oraz jeżeli Wam się spodoba i bylibyście na tyle uprzejmi - zostawcie jakiś ślad po sobie chociaż w postaci komentarzy, żeby ludzie widzieli jaka siła jest w Atari!

No i zawsze to jakaś motywacja do kolejnych recenzji.

Pozdrawiam wszystkich.
    • 2: CommentAuthorAdin
    • CommentTime10 Mar 2018 zmieniony

Juz zostawiam komentarz, mnie urzekła przyjemnie szata graficzna i czytelność. Trochę długo się wczytywała, warto zwrócić też uwagę na dopasowanie pod smartphony, to obecnie bardzo duży procent ruchu w Internecie. Sam prowadzę stronę na której można kupować poe orbs, PoE Currency, Exalted orbs i około 30-45% mojego ruchu na stronie to telefony komórkowe. Swoją drogą polecam najlepszy PoE Shop z PoE orbs czyli Odealo ->link<-
  1.  
    Witam serdecznie!

Przygotowana dla Was specjalnie:

RELACJA - RETRONIZACJA - First Edition

->link<-

Oj działo się tam!Fajnie było.

Zapraszam do przeczytania i życzę miłej lektury!

Pozdrawiam wszystkich miłośników Atari i nie tylko.
    • 4:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime2 May 2018

Świetna relacja. Dzięki.
    • 5:

CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime20 May 2018

Witam serdecznie kochani Atarowcy.

Z okazji 3 urodzin Retro Na Gazie zapraszam do udziału w naszym:

KONKURSIE NA RECENZJĘ DOWOLNEJ GRY 8-BIT
    oraz na przeczytanie wpisu z okazji urodzin naszej skromnej strony.

->link<-

Zasady konkursu znajdziecie w linku, ja powiem tylko, że jak na hobbystyczną stronę bez zamożnych sponsorów ufundowaliśmy dla Was bardzo ciekawe nagrody!

A za co? Za napisanie recenzji dowolnej 8-bitowej gry na dowolny 8-bitowy mikrokomputer.(Atari jest najlepsze to wiemy hehe).Przesłanie jej do nas na adres mailowy:

centrala@retronagazie.eu

i zajęcie jednego z pierwszych trzech miejsc w tym KONKURSIE!

Tylko tyle, i aż tyle. Przeczytanie dobrej recenzji to jakżeby inaczej - dobra rozrywka!

Mam także skromna nadzieję, że dzięki temu konkursowi rozrośnie się także baza 8-bitowych i atrowskich recenzji w polskich internetach. Od siebie dodam, że sam także wezmę się ostro do pracy, żeby ją poszerzyć bo bardzo się napaliłem znowu na retrorecki po wczorajszym SACP!

NAGRODY:

1. Hicior LAURA na Atari XL/XE (Wydanie Angielskie) CARTRIDGE/BOX - pachnąca nowością w folii!

2. Hicior RETRO CITY RAMPAGE DX (BOX/CD) na WIN / PC-DOS / MAC /LINUX - nówka nie śmigana!

3. Cartridge na C64: Zestaw gier - Super Games / program Visible Solar System lub gra Jack Attack - do wyboru dla laureata 3 miejsca.

Jeżeli macie jakieś pytania to pytajcie.

Pozdrawiam i miłego giercowania życzę na Atarynie! Time Pilot jest miooooodny!

Pozdrawiam
    RetroBorsuk
    www.retronagazie.eu
    • 6:

CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime28 May 2018

Witam serdecznie kochani!

BORSUK I RETRO NA GAZIE PRZEDSTAWIA: :-)

Nie wiem jak to się stało, ale Recenzja przerodziła się w Mega Recenzję, co się będziemy szczypać ;-).

Zapraszam do lektury:

Jedna z moich ulubionych gier w fachowej konwersji na Atarynę:

MEGA RECENZJA TIME PILOT (2018) Atari

->link<-

Proszę także o podzielenie się opiniami na temat gry, konwersji czy samej recenzji w komentarzach na Retro Na Gazie - zawsze to jakieś paliwo do kolejnych atarowskich recenzji. Że nie piszę tych wypocin tylko dla siebie :-).

Pozdrawiam i zapraszam także do pobijania rekordu w PILOCIE CZASU!

PS. Jesteśmy pierwsi w internetach z recenzja czy nie ? ;-)
    • 7: CommentAuthorAdam
    • CommentTime28 May 2018 zmieniony

Potężna recenzja :) Dwie uwagi:

RetroBorsuk w recenzji:

Pomimo kilku drobnych niedociągnięć, jest to zdecydowanie najlepsza wersja tej gry dostępna na małobitowe platformy.

Podpięty w artykule filmik pomija wersje Time Pilota na niektóre platformy ośmiobitowe. Na C16, C64, BBC Micro praktycznie ta sama rozgrywka jest dostępna pod nazwą "Space Pilot", a na TRS-80 CoCo istnieje klon nazwany "Fury". Dla spokoju ducha proponuję sprawdzić te wersje ;)

RetroBorsuk w recenzji:

Cała historia przedstawiona w nowej edycji omawianego tytułu jest w 100% wierna oryginałowi. (...) W ostatnim, najtrudniejszym etapie – rok 2001 – zmierzymy się z bezpośrednim atakiem kosmitów i ich latających spodków.

Rok 2001 nie kojarzy się już futurystycznie, więc akcję ostatniego levelu przesunięto w wersji na A8 do przodu (bodajże 2077).
    • 8:

CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime28 May 2018

1. Dziękuje za info co do Space Pilot'a. Tak mi coś świtało w głowie, że może być pod inną nazwą na Komodę, ale zaufałem filmikowi z Let's Compare.

Sprawdziłem filmiki - BBC MICRO i C64 są to porządne wersje, ale i tak mniej wierne i mniej dynamiczne od atarowskiej. Wersja na TSR-80 także nie stanie w konkury. Spokój zachowany, ale wdopiskach dam info o tych wersjach.

2. Heh, no zobacz. Tyle partii rozegranych i nie zauważyłem tego 2077. Adrenalina i emocje przysłoniły wzrok czy coś?

Dziękuje i Pozdrawiam
    • 9:

CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime28 May 2018

Zedytowane i podziękowane Adamie pod wpisem! Fajnie, że ktoś to czyta chociaż ;-). Pozdrawiam
    • 10: CommentAuthorAdam
    • CommentTime28 May 2018

To ja dziękuję i życzę wielu kolejnych udanych (i udokumentowanych recenzją) przygód z nowymi produkcjami na małe Atari :)
    • 11:

CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime31 May 2018

Majowe Retrorozmaitości:

->link<-

Pozdrawiam
    • 12:

CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime3 Jun 2018

Kolejna Konkursowa Recenzja

Nadesłana przez nowego80Retro

Wielki atarowski hit - symulator okrętu podwodnego:

SILENT SERVICE

->link<-

Kilka słów wstępu + VIDEORECENZJA!

Zapraszam do lektury, seansu i podzielenia się wrażeniami.

Pozdrawiam
    • 13:

CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime5 Jun 2018

Witam serdecznie.

Zapraszam na:

RELACJA - SILESIAN AMIGA CLASSIC PARTY MAJ 2018

Nie martwcie się Atarowcy - jest co czytać dla Was.

CAŁA STRONA O ATARI

oraz

POSZUKIWACZE ZAGINIONEGO ATARI!

->link<-

Zapraszam do lektury i podzielenia się opiniami z imprezy czy na temat relacji na RnG!

Mam nadzieję, że w trakcie czytania będziecie się tak samo dobrze bawić jak ja w trakcie pisania.

Pozdrawiam
    • 14:

CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime8 Jun 2018

Witamy ponownie
    Zapomniane luje - czyli bohaterowie z młodości, a w nich wielu znanych herosów z Atari i nie tylko.
    Zapraszam do lektury:

->link<-
    • 15: CommentAuthordiabeł?
    • CommentTime8 Jun 2018

@Retroborsuk
    Miałem napisać po recenzji TP ale piszę teraz dopiero. Ty chłopie powinieneś do jakieś retro magazynu pisać, końcówka relacji z Amiga Party to sam miód!!!!
    • 16:

CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime8 Jun 2018

Dziękuje za miłe słowa :-).
    Bardzo się cieszę, że ktoś to czyta i jeszcze się przy tym dobrze bawi. Bardzo fajnie.

Pozdrawiam
    • 17:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime9 Jun 2018 zmieniony

...hmm w ostatnim Psx Extreme też było o bohaterach...

A po co pisać dla kogoś, lepiej dla siebie... Tzn jakby powstała papierowa wersja Retro na Gazie.
    • 18:

CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime9 Jun 2018

Heja IRATA4. Pewnie zbieg okoliczności, gdyż Zapomniane luje leżały u nas w edytorze kilka miechów zanim je repip graficznie obrobił...

Zresztą na stronie PPE.PL (strona gazety PSX Extreme) - miałem kilkunastoodcinkową serię blogów - Zapomniani Bohaterowie - ale jak się zwijałem stamtąd to poprosiłem o usunięcie wszystkich wypocin. Więc mogli po prostu mieć podobny pomysł i tyle.

Pepierowa wersja cykliczna? Hmm raczej nie. A może na iluś lecie strony, jakaś broszurka z najlepszymi tekstami według czytelników.

IRATA4 - bo wiem ,że lubisz klimat starych pism TS, SS. Wrócił nasz rysownik (trenował ostro i zakupił lepszy sprzęt do rysowania) i uruchamiamy KOMIKS NA GAZIE

Jeżeli miałbyś jakiś scenariusz śmieszny w głowie co do komiksu (max 2 plansze A4) na tematy okołogrowe: retro, dzisiejsze gry, stare i nowe wojenki sprzętowe - Atari vs Commodore - czy coś takiego - zapraszam do przesyłania na maila

centrala@retronagazie.eu

Zresztą zapraszam każdego z pomysłami na scenariusz jajcarskiego komiksu do współpracy. Wojtek to narysuje, a scenarzysta oczywiście zostanie wymieniony we wpisie.

Pozdrawiam
    • 19:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime9 Jun 2018

Sam potrafię rysować :-),rysowałem do kilku brukowców , jednakże formy komiksu preferuje różne a techniki mieszane np: łączone foto z rysunkiem,grafiką itp taka stara szkoła jak ludzie jarali się fotomontażem , nie lubię komiksu sterylnego,eleganckiego na siłę jak grafa na kompo ... to takie sztuczne i często forma i jakość grafiki przewyższa treść .
    Zobacz to co podesłałem na mail , było już pokazywane ,zresztą powstało na kolanie przy jakimś głupim poście tu na AOLU typu C64 Vs A8 ... a akurat kumpel dał cynk że ma dla mnie kolejne Atari i jakoś tak wyszło ... tak z ciekawostek dodam że ów komiks robiłem jakieś cztery miesiące od mojego zaprzestania picia i niewiele jeszcze wtedy miałem ...
    • 20:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime9 Jun 2018 zmieniony

"Heja IRATA4. Pewnie zbieg okoliczności, ..."

Dobra,dobra ... he,he ;-).

Mnie to chce się śmiać jak swego czasu(jeszcze nie utożsamiałem się z IRATA4) próbowałem na łamach Psx/a napisać coś o Atari ,że jest coś takiego jak AOL,scena ,że są ludzie którzy tworzą ,robią cały czas gry na ten sprzęt i ogólnie ... to nikt nie chciał słuchać ... .

A jak przyszła moda na retro to i dział odpowiedni się pojawiał ,miałem napisać do nich list,pochwalić się grawitacją,pokazać że jak bardzo się chcę to można zaistnieć w Credit's ach na ulubionej platformie ,i wiesz co ?? ,waham się ...
    , teraz ja na to leje a pisał będę ale do ATARI FANA :-) .
    • 21:

CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime10 Jun 2018

Co do PSXa to nie kupuję już gazety tej hohoho to nawet nie wiem co tam piszą, a na PPE nie jestem zalogowany to rzadko wchodzę. Nieraz z kibla jak na AOL, PPA czy na RnG nic się nie dzieje...

Przeczytałem te komiksy. Fajne - szczególne ten pierwszy - uśmiałem się buhahaha. Jakbyś coś ciekawego spłodził i chciał opublikować, myślę, że możemy. Najpierw poczekajmy, aż nam te komiksy w ogóle wystartują i później w ramach cyklu jak najbardziej moglibyśmy. Chyba, że mi repip zablokuje.

Bardzo podoba mi się ten pierwszy komiks z Atari i C64!

Pozdrawiam
    • 22: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime11 Jun 2018

Nazwa "retro na gazie" kojarzy mi się ze skeczem "kiełbasa z dymem na wodzie" :)
    • 23:

CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime11 Jun 2018

KOC! Świetni. A tego skeczu nie widziałem. Bomba!
    • 24:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime11 Jun 2018

Ale mnie się przypomniało ,a macie :
    • 25:

CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime7 dni temu

Witam serdecznie!

ArSoft CORPORATION i Retro Na Gazie

prezentują:

Na życzenie gawiedzi - nowy FILMOWY / YOUTUBOWY cykl na naszej stronie internetowej

GRAMY NA GAZIE!

->link<-

W pierwszym odcinku prezentujemy grę na podstawie naszego ulubionego (Larka i Borsuka) filmu z młodości The Goonies (Gagatki 1985) - wydaną przez Datasoft w tym samym roku.

Oczywiście gramy na Atari, a jak!

W filmie znajdziecie nasze wrażenia z filmu i gry, przejście gry, rożne ciekawostki i nasze ryje oczywiście :-). Pomimo, że byłem zestresowany (mój debiut buhahaha), myślę, że wyszło całkiem fajnie :-).

Zapraszam do seansu i powspominania z nami, do lektury wpisu oraz do zostawienia komentarzy i opinii. Jeżeli Wam się spodoba będziemy kontynuować ten cykl, więc prosimy o opinie:
    co zmienić, co poprawić, jakie gry chcielibyście zobaczyć w naszym cyklu, jakie mamy dla Was ukończyć.

Prosimy o propozycję kolejnych tytułów do ogrywania!

Film jest dostępny jednocześnie na naszej stronie internetowej Retro Na Gazie oraz na youtubowym Kanale Larka - Larkadiusz .

Gramy Na Gazie i zapraszamy do seansu.

Z pozdrowieniami Borsuk i Larek!
    • 26: CommentAuthordiabeł?
    • CommentTime5 dni temu

Właśnie obejrzałem i co mogę powiedzieć. Rewelacyjnie się Was słuchało i oglądało:) Lepszej gry nie mogliście wybrać (The Goonies to jeden z moich ukochanych filmów z dzieciństwa:) ).
    @RetroBorsuk - z przyjemnością się Ciebie słuchało, niepotrzebna trema:)
    Dzięki za super materiał panowie!

ps. A może następnym razem Bruce Lee ? :)
    • 27:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime5 dni temu

jak będziecie zapraszali innych graczy to piszę się na Zybex/a :-) .
    Super materiał dobrze zmontowany ,odrobina humoru by sie zdała , no ale poważni ludzie poważny materiał i w dodatku dobry :-) ,no i reklama Sony to nie w kij dmuchał ,po PS4 pewno dostaliście :-) .

Mnie się marzy nakręcenie czegoś w tym stylu ,tyle że JIL vs C64
    • 28:

CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime4 dni temu zmieniony

Dzięki za miłe słowa. Montaż to zasługa Larka - świetnie to zrobił. Postaramy się o trochę więcej luzu, ale wiecie przy Larku to staram się fason trzymać, żeby cenzuralne to było ;-)

Bruce Lee byłby także do zrobienia bez problemu i można grać na dwóch w coopie prawie :-).

Za reklamę sony dostaliśmy po dualshocku 4 - zawsze coś :-)

Jak macie jakieś fajne propozycje gier na Atari żebyśmy ogrywali / filmowali / skończyli - to dajcie cynk

Pozdrawiam
    • 29:

CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime2 dni temu

Witam serdecznie.
    Kolejna recenzja konkursowa w naszym konkursie na najlepszą recenzję gry na mikrokomputery.
    Tym razem nowość na Commodore.

->link<-

ARGUS - PSEUDO RPG/PRZYGODÓWKA

Zapraszam do lektury oraz podzielenia sięopinią o grze czy recenzji.

Zapraszam także do udziału w konkursie - trwa jeszcze miesiąc czasu. Na razie mamy tylko 4 nadesłane prace - wiec przy odrobinie chęci można zgarnąć Laurę czy Retro City Rampage w boxie.

Pozdrawiam
    Borsuk