atarionline.pl Retro Na Gazie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime24 Jul 2018
     
    Larek czuwa! A Borsuk śpi... Link już jest! Dziękuje.
    • 2:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime25 Jul 2018
     
    Zapraszam ponownie na recenzję konkursową.

    Znowu Sikor zaatakował tym razem w recenzji GHOSTBUSTERS na Atari 2600 (wiem, że nie mikrokomp - ale zrobiłem jeden wyjątek na tą reckę - skoro już podesłał. Zresztą recenzji na konkurs nie było zbyt wiele (może za słabe nagrody - następnym razem będzie samochód, albo dmuchana lala za 6 tysi...).

    Zapraszam do lektury:

    RECENZJA KONKURSOWA | GHOSTBUSTER (Atari2600)

    ->link<-

    Sikor tu poszalał z oceną, a pamiętam jak sam się krzywiłem na wersje na mikrokompy heheh.

    Miłej lektur, i podzielcie siękomentarzami na temat gry czy recenzji.

    Pozdro z Pikselandii!
    • 3:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime27 Jul 2018
     
    Dzisiaj z 8-bitowej Pikselandii zabierzemy was w świat konsol, a dokładniej w piękne czasy pierwszego plejstejszyna i wrażeń jakie dostarczał w wielu gatunkach.

    Dzisiaj na rozkładzie jedna z najlepszych moim zdaniem bijatyk trójwymiarowych czyli niezapomniany Soul Blade!

    Pamiętacie tą grafikę, która zrywała tupecik, albo ścieżkę dźwiękowa, którą nuciło się pod nosem. System walki także fachowy oraz bardzo dużo zawartości jak na bitkę. No i NIEZAPOMNIANE INTRO - ojojo, jak je zobaczyłem u kumpla Wojtka, to normalnie gały z orbit wyszły.

    RECENZJA | SOUL BLADE (by repip)

    ->link<-

    Zapraszam do lektury, i jeżeli ktoś graał o podzielenie się swoimi wspomnieniami. Najbardziej lubiłem walczyć Sophitiią.

    Miłego weekendu.
    • 4:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime30 Jul 2018
     
    Ostatnie dni lipca i ostatnie Recenzje Konkursowe do przeczytania.

    Tym razem LukegaX opisuje dosyć nieznaną grę na podstawie sztuki kukiełkowej Punch and Judy na Commodore 64.

    Zapraszam tych co znają i tych co nie znają do zapoznania!

    RECENZJA KONKURSOWA | PUNCH AND JUDY (Commodore)

    ->link<-

    Niedługo podsumowanie Konkursu i głosowanie.

    Wakacje już w połowie, a ja mam 8-bit w głowie :-).

    Pozdro.
    • 5:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime31 Jul 2018
     
    Witam ponownie.

    Kolejny dzień i kolejna recenzja konkursowa.

    Tym razem Wojt_Gl wziął na warsztat jedną z najlepszych 8-bitowych scrollowanych platformówek, uwielbianą przez wielu Gianę Sisters w wydaniu na Komodę.

    Świetna to gra i przechodziłem ją swego czasu całą, ale Wojt to prawdiwy mistrz, gdyż speedrunuje Gianę zarówno na Amidze jak i na C64 na jednym życiu. Jestem świadkiem na jednym ze zlotów.

    RECENZJA KONKURSOWA | GIANA SISTERS

    ->link<-

    Fajnie, że tak zacnym tytułem kończy się nasz Konkurs Recenzencki na reckę 8-bitową.

    Zapraszam do lektury, wydawania opinii na temat recenzji jak i samej gry. Macie z nią miłe wspomnienia?

    Najlepszego.
    • 6: CommentAuthorokult
    • CommentTime31 Jul 2018
     
    Bardzo przyjemny lejałt i graficzka. Myślę, że będę miał co czytać w robocie. ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime31 Jul 2018
     
    Zachęcam także do podzielenia się swoimi opiniami, wspomnieniami - zawsze miło poczytać retrowspominki. Pozdrawiam
  1.  
    Ostatnia recenzja konkursowa! Przesłana do nas dosłownie o 23,51 czyli 9 minut przed deadlinem nadsyłania prac. Nasz użytkownik Heniek29cr ma naprawdę wyczucie i potrafi budować napięcie!

    Recenzja dotyczy bodajże najlepszych symulacyjncych wyścigów na 8-bitowce (kto zna lepsze proszę o info) czyli Street Rod na Commodore 64! Tunning samochodów, sillnika, skrzyni biegów, rozbudowany graż, wyścigi na stawke niczym w Szybkich i Wściekłych. Kozak tytuł jak na 8-bitów! Autorowi wyszłą zgrabniutka jednakze przyjemna recka, a kto nie grał dostanie nawet od niego mandat! No i ten wypasiony Komcio stuningowany niczym najlepsza bryka!

    RECENZJA KONKURSOWA | STREET ROD (Commodore)

    ->link<-

    Zapraszam do lektury, powspominania gry, podzielenia się wrażeniami z recki jak i do polecania najlepszych wyścigów na 8-bitowce.

    Pozdro all!
  2.  
    Witam ponownie jest niewymownie.

    Czas na podsumowanie naszego konkursu i głosowanie.

    Wpis podsumowujący, z listą wszelkich nadesłanych recenzji, przypomnieniem zasad, oraz zachęceniem do głosowania.

    Konkurs na Najlepszą Recenzję Gry (Komputery 8-bitowe) | Podsumowanie i Głosowanie

    ->link<-

    NAGRODA DLA GŁOSUJĄCYCH

    Żeby zachęcić mikrokomputerowców do głosowania - za najfajniejszą opinie na temat prac konkursowych także znajdzie się jakaś nagroda dla wyróżnionego przez nas komentatora.

    Odwieczną wojnę Komoda vs Atari w ilości prac wygrała Komoda 7:4.

    Pozdrawiam i zapraszam do udziału w zabawie.
    • 10:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime3 Aug 2018
     
    Borsuk wita wieczorową porą!

    Repip mnie zaskoczył i przygotował na dzisiaj lipcowe Retrorozmaitości. Jedzie na weekend więc publikacja odbyła się niedawno.

    Zapraszam do lektury skondensowanej piguły, co tam w retroświatku ciekawego działo się w lipcu.

    RETRO ROZMAITOŚCI | Lipiec 2018

    ->link<-

    Zapraszam także, jeżeli ktoś chętny do głosowania w naszym konkursie na najlepszą recenzję.

    Z rozmaitości bardzo podoba mi się platformer Lala Prologue i taką platformówkę/komnatówkę chętnie bym na Atarynie zobaczył. Myślę, że do ogarnięcia bez problemu. Szkoda, że byłem zajęty konkursem, to bym wrzucił coś o Atari do Retro Rozmaitości.

    Pozdrawiam wszystkich i miłego weekendu.

    Do zobaczenia na Ironii.
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Aug 2018
     
    @ Retroborsuku ty naprawdę jesteś człowiekiem z pasją, fajnie się grało, szkoda że tak mało czasu było na to granie myślę że będzie jeszcze niejedna okazja, a ja mam nauczkę by nie kończyć grafik na party place ;-).pozdro.
    • 12:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Aug 2018 zmieniony
     
    Ale za to jaka grafika!

    PS. Skądś znam tego chłopa...
    • 13: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Aug 2018
     
    +1
    • 14:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime5 Aug 2018
     
    Dzięki za miłe słowa IRATA. Też jesteś pozytywnie zakręcony na punkcie gier wszelakich. Fajnie się gadało, na przyszłość pewnie znajdzie się więcej czasu.

    Grafika Ci bardzo dobra wyszła! Larek podobny do siebie i Amiga także! Obok Zorro Bocianu to najbardziej mi się ta praca podobała.

    Ogólnie dzięki za miłe przyjęcie, wiadomo, że ze wszystkimi sie pogadać nie udało, ale dziękuje przede wszystkim tym, z którymi spędziłem najwięcej czasu, czyli:

    Sikor - no pełen pasji chłop pokazujący mi dosłownie chyba wszystko co stworzył! Od 10 linijkowców po seksownego Black Jacka. Widać pasję w jego oczach! One Stupid Game - eeee, Dark Souls wysiada...

    Kroll (świetne historie o Sokołach i pograliśmy trochę na jednym, mam nadzieję, że dużo zapamiętałem, Hadesy normalnie, nawet nie wiedziałem, żecoś takiego istnieje - no super się słuchało!),

    mgr.inż. Rafał (pozytywny zakręt z poczuciem humoru - będzie odcinek Gramy Na Gazie o tej grze z tymi barwami - najkrótszy w historii buhahaha) no i prawie skończyłem Zwęglij Olimpijczyka! Buhehehe. Świetne poczucie humoru.

    IRATA4 - szeroka wiedza z gier na różne platformy i bardzo towarzyski chłop i dobry gracz. Pobił mnie w Downfall a nabiłem 5400! Spoko jeszcze będzie rewanż!

    Bocianu - bardzo kulturalny i chętny do pokazania swoich prac. Duża wiedza i podobała mi się dbałość o szczegóły, menusy, strony tytułowe w swoich produkcjach. Dopracowane te Twoje gierki. Z tych Twoich kajaków to ja już bym widział wyścigi bojowych motorówek, ze strzelaniem, dopałkami i trybem dla dwóch graczy na osobnych scrollach! Olbrzymi potencjał w grach i pomysłach!

    PIN - no pokazał mi jak pięknie Ataryna mała pogrywa sobie. Miód na moje uszy.W swoim Atari to miał wszystko, o co chyba rozbudowano ten sprzęt. Pomimo, że mam podejście klasyczne do Ataryny patrzyłem z ciekawością! Proszę o propozycje muzycznych demek na malucha - lub własnych kawałków - ale takich dostępnych na youtubie (gdyż będzie to tło dźwiękowe do relacji z Ironii)

    Rastan - za wyjaśnienie, dlaczego na Ricka tak długo czekamy!

    No i wiadomo Larek - Dzięki stary za wszystko. Ty to jesteś równy chłop! I udało się w terenie nagrać kolejny odcinek Gramy Na Gazie - Bruce Lee.

    Do Relacji z Ironii siądę jutro, ale znając mnie to pewnie się rozpisze o jakiś pierdołach, więc musicie się uzbroić w cierpliwość. Dajcie w tym czasie podsumowanie kompotów na AO czy gdzieś, żebym też wiedział kto wygrał. (Dla mnie z grafiki IRATA i Bocianu - chociaż krwiożerczy portal na marsa ukryty w lesie też niezły!). Z gier - to tak rożne, że ciężko ocenić. Jedna edukacyjna dla najmłodszych, a druga, mam nadzieję, że edukacyjna będzie trochę dla organizatora.

    Ogólnie było miło i do następnego spotkania i sorki, że nie gadałem ze wszystkimi bo się nie dało po prostu.

    AHa w Baby Berks przeszedłem 32 plansze (wszystkie dostępne) i dalej się zapętla. Fajna gra, ale za łatwa! Zrobiłem to za pierwszym podejściem :-).
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Aug 2018
     
    @ gorgh
    dzięki za plus :-)
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Aug 2018
     
    @RetroBorsuk
    Jak będziesz w Łodzi to zapraszam na kwadrat,będzie można trochę pograć w różności od Conica Tv sport Game z 73 po PS4 Pro z VR no i w Atari oczywiście :-) .
    • 17: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Aug 2018
     
    O, to twoje? Mega fajna graficzka
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Aug 2018
     
    Na Ironie , nie sądziłem że się spodoba ale się spodobało , później się zastanowiłem że nie każdy dowcip wyłapie ,no a Larek odważny ,sam w gronie Amigowców ... no siekierkę miał, to fakt który wykorzystałem :-).
    • 19: CommentAuthorKroll
    • CommentTime5 Aug 2018
     
    @RetroBorssuk, Oczywiscie jak bedziesz w Krakowie to zapraszam pogramy nie tylko na czystym stockowym Falconie, ale i na 060 :)
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Aug 2018 zmieniony
     
    ... napraw tego stocka bo dość często wisiał..., w sumie to zabrakło jeszcze jednego dnia ;-),sporo mi uciekło przez pikslowanie grafiki na party.
    • 21:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime7 Aug 2018
     
    Dzisiaj na Retro Na Gazie zmiana klimatu i przeskoczenie w PC-towe czasy Złotej Ery RPG. Największy z największych klasyków gatunku, dla mnie najlepsza seria rpg wśród crpg czyli izometryczny majstersztyk FALLOUT w recenzji Mroka.

    Nie zna ktoś? Wątpię.

    RECENZJA | FALLOUT

    ->link<-

    Zapraszam do lektury i podzielenia się opiniami o samej grze jak i recenzji.

    Pozdrawiam
    • 22: CommentAuthorKroll
    • CommentTime8 Aug 2018 zmieniony
     
    @Irata4: stocka to mozna wypic a nie naprawic hehehe :), ale wracajac do tematu, on nie jest zepsuty to i nie ma co naprawiac, a na to ze sie czasami wieszal moglo miec wplyw wszystko, gry zle przerobione (zwlaszcza te z ST), temperatura, napiecie i itp, u mnie chodzi od dwoch dni i wszystko dziala jak nalezy.

    Patrz joystick, odmowil posluszenstwa na party a po powrocie do domu dziala jak nalezy :)

    @RetroBorsuk: spoko nastepnym razem wezme nie tylko jagpada ale i samego jaga, to pogramy nie tylko w Raiden-a ale w wiele wiele innych gier :), czytaj e-majle !!!
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Aug 2018
     
    @Kroll
    W sierpniu bedę w KRK jak pozwolisz to cię odwiedzę i zobaczymy czy działa :-). Trzymam kciuki bo jestem ciekaw tych gier co nie działały.
    • 24: CommentAuthorKroll
    • CommentTime8 Aug 2018
     
    @IRATA4, spoko luzik zapraszam, mamy kontakt :), jak wiesz ja raczej ostatnio zajmuje sie aplikacjami a nie graniem, chociaz na to tez przyszedl czas.
    • 25:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime9 Aug 2018
     
    Tym razem Borsuk zaprasza was na powrót do Bitmapowych Krain czyli reaktywacja mojego głównie amigowego cyklu o Niezapomnianych Bohaterach czasów Amigi

    Tym razem recenzja mojej ulubionej strzelaniny kooperacyjnej czyli świetnego The Chaos Engine.

    NZBBK | The Chaos Engine

    ->link<-

    Zapraszam wszystkich do lektury, posłuchania fajnych muzyczek i do powspominania najlepszych amigowych strzelanin czy run n gunów. Zapraszam także do wyrażenia opinii o recenzji jak i samym Chaos Engine.

    Pozdro.
    • 26:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime10 Aug 2018
     
    Larek i Borsuk atakują kopami z wyskoku i fanga w ryj!

    Dzisiaj przygotowaliśmy dla was specjalną atrakcję:

    Najnowszy odcinek Gramy Na Gazie | Bruce Lee

    (recenzja, przejście gry, ciekawostki)

    ->link<-

    Nakręcony w terenie na zlocie Ironia, którego uczestników serdecznie pozdrawiam! Na koniec filmu macie trochę ujęć z Ironii w fajowym montażu Larka.

    Zapraszam do seansu udanego moim zdaniem filmiku oraz do lektury obszernego wpisu.

    Podzielcie się z nami opiniami zarówno na temat nowego odcinka naszego cyklu, zamieszczonego bloga i oczywiście tej fajnej komnatówki action-adventure o przygodach Małego Smoka wydanej na większość 8-bitowych kompów.

    Mam nadzieję, że umililiśmy Wam ten upalny dzionek.

    Pozdrowienia ode mnie i Larka!
    • 27:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime10 Aug 2018 zmieniony
     
    @RetroBorsuk

    Po takim story przyszła mi do głowy tylko jedna myśl: powinieneś poważnie się zastanowić nad wydaniem własnej książki o grach 8-bit.

    Czekam na soczystą opowieść nt. A.D.2044 :D

    Edit: jako, że razem z Larkiem jesteście już w wieku w którym pisze się raczej testamenty radziłbym się pospieszyć...
    • 28:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Aug 2018
     
    @RetroBorsuk:
    Skąd konkretnie zgrać ten "rimejk" Bruce'a na Sega Master System z 2015 roku?
    • 29:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime10 Aug 2018
     
    @ccwrc - Dziękuje za miłe słowa i bardzo się cieszę, że się podobało! Historyjka do AD2044 - no, tu mogłyby być problemy z kategorią wiekową jakbym się rozpędził hehehe. Pomyślimy!

    @Dracon

    Bruce Lee na SMS masz tutaj do zassania:

    ->link<-

    Daj cynk jak pograsz, czy dobre to jest?!

    Pozdro chopy!
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Aug 2018 zmieniony
     
    To to samo ?
    Na skreenach inaczej wygląda , a wersja która mam i znam jest całkiem ok i ma bardzo fajną muzyczkę zgodną z oryginałem , nic dodać nic ująć tylko grać i to można grać w wersję old :-).
    • 31:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime11 Aug 2018
     
    Irata wziąłbyś się znowu zalogował na naszej stronie, fajnie by było bo równy z Ciebie chłop. Kiedyś sie u nas udzielałeś. Zapraszam atarowców także do udzielania się u nas, jeżeli chcecie, ostatnio po moim powrocie Atari znacząco odżyło na Retro Na Gazie.

    W przyszłości:

    2 odcinki Gramy Na Gazie (już nakręcone) oczywiście na Atari
    1 odcinek Gramy Na Gazie specjalny także Atari
    Relacja z Ironii

    Kto wydłuży dobę? Hmm. Larek podeślij mi czasowstrzymywacz!
    • 32:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime12 Aug 2018
     
    Witam serdecznie w niedzielny wieczór!

    Mamy dla Was nie lada atrakcję!

    ODCINEK SPECJALNY

    GRAMY NA GAZIE | SCRAMBLE (2018) - VIDEO (recenzja, przejście gry, ciekawostki)

    ->link<-

    Czyli atakujemy z najnowszą grą na Małe Atari będącą świetną konwersją hitu Konami z automatów - nieśmiertelne i świetne SCRAMBLE!

    Kapitalna dynamiczna strzelanka na Małe Atari z klasycznym rodowodem.

    Całkiem możliwe, że z naszym odcinkiem specjalnym pokazujemy pierwsi w internetach przejście gry, umieszczamy recenzję i tyle screenów z tej fajowej nowości.

    We wpisie tradycyjnie dodatkowo historyjka, trochę o oryginale, konwersjach na inne systemy, o sequelu Super Cobra.

    ZAPRASZAMY DO SEANSU, LEKTURY i PODZIELENIA SIĘ Z NAMI WRAŻENIAMI.

    Pozdrawiają Larek i Borsuk.
    Smacznego!
    • 33:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime18 Aug 2018
     
    Witam serdecznie. Trochę nowsze klimaty tym razem:

    Recenzja | Lego Harry Potter Lata 1-4

    w wydaniu repipa ogrywane na Wii.

    ->link<-

    oraz jajcarski wpis Griftera:

    Czego nauczyły mnie gry video?

    ->link<-

    Jeżeli ktoś chce sobie umilić sobotni obiadek to zapraszam do lektury.

    Pozdrawiam
    • 34:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Aug 2018
     
    Witam serdecznie.

    Dzisiaj specjalnie coś dla Was Drodzy Atarowcy

    1. Przystawka czyli SPRZĘT - RECENZJA VIDEO - Przewód s-video do Atari i Commodore

    ->link<-

    2. Danie główne - smacznego życzę:

    RELACJA | IRONIA - SIERPIEŃ 2018

    ->link<-

    Miłej lektury życzę.

    Bors
    • 35:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime22 Aug 2018
     
    Larek i Borsuk ponownie wyruszają na pełną adrenaliny krucjatę przeciwko najeźdźcom z kosmosu! Tym razem zaatakowali i splądrowali naszą ukochaną planetę czyli
    kolejny odcinek naszego cyklu video połączonego ze wpisem na Retro Na Gazie.

    GRAMY NA GAZIE | PANTHER (recenzja, przejście gry, ciekawostki)

    ->link<-

    Zapraszam do seansu i sprawdzenia jak Pantera trzyma siepo latach i czy starym dziadkom udało się dolecieć do celu i posłać setki latających talerzy do piachu!

    Zapraszam także do przeczytania wpisu na RnG - gdzie tradycyjnie: historyjka, recenzja, wrażenia zza kulis i inne ciekawostki.

    Miłej lektury do porannej kawy, seansu do obiadu, czy kolacji życzą Larek i Borsuk

    Zapraszamy do podzielenia si ęopiniami zarówno na kanale Larka - Larkadiusz jak i na witrynie Retro Na Gazie.

    Nadawane z placu boju...
    • 36:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime25 Aug 2018
     
    Mój mail to goonies76@wp.pl
    • 37:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime25 Aug 2018
     
    Dzisiaj podsumowanie konkursu - ogłaszamy wyniki!

    Konkurs na Najlepszą Recenzję Gry (Komputery 8-bitowe)| Wyniki

    ->link<-

    Szkoda, że tak mało atarowców wzięło udział. 1 i pewnie zgarnie Laurę :-).

    Pozdrawiam

    Borsuk
    • 38:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime27 Aug 2018
     
    Witam serdecznie.

    Kolejny wpis autorstwa Bob8bita zwycięzcy naszego konkursu.

    Tym razem recenzje

    Montezuma's Revenge i jego sequela Montezuma's Return.

    ->link<-


    Zapraszam do lektury, gdyż oryginał to jedna z najlepszych gier wszech-czasów.
    • 39:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime31 Aug 2018
     
    Witam serdecznie moi kochani.

    Na weekend dwa wpisy.

    Pierwszy sprzed paru dni.
    Schizzm prezentuje recenzje action rpg w klimatach orientalnych znany pewnie graczom wychowanym na PC w latach 90-tych.

    RECENZJA | AL-QUADIM: GENIE;S CURSE

    ->link<-

    oraz najnowszy wpis - trochę nowinek

    RETRO ROZMAITOŚCI | SIERPIEŃ 2018

    ->link<-

    a w nim wiele zajawek nowych gier na retro sprzęty.

    Miłej lektury życze.
    A w weekend zaatakujemy was mega filmem i mega wpisem z 4 grami na Atari!

    Pozdrawiam i zapraszam do udzielania się na naszej skromnej stronie.

    Bors
    • 40:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime2 Sep 2018
     
    Pobudka, kto rano wstaje temu piękna żonka daje!

    Witam serdecznie wszystkich atarowców i zapraszam do seansu oraz lektury.

    Pewnego dnia postanowiliśmy sobie urządzić mini turniej w retro gierki na Atarynie, a później pomyśleliśmy, dlaczego by go nie nagrać i nie zrobić z niego specjalnego turniejowego odcinka Gramy na Gazie? I tak też się stało!

    Na turnieju gramy w:

    RIVER RAID / KEYSTONE KAPERS / GYRUSS i nowiutki PAC-MAD

    oczywiście na ATARI XEGS!

    W trakcie filmu: trochę historii, ciekawostek, informacji na temat konwersji, emocje, pobijanie rekordów, wzajemne uszczypliwości i więcej ryjów niż zwykle. Zapraszamy do seansu.

    Dodatkowo do fajnego filmu przygotowaliśmy obszerny wpis zawierający 4 RECENZJE WSZYSTKICH OGRYWANYCH GIER. Zapraszamy także do lektury. W recenzjach informujemy także o wersjach gry na inne platformy niż Atari.

    GRAMY NA GAZIE - TURNIEJ VIDEO | RECENZJE (River Raid, Keystone Kapers, Gyruss, Pac-Mad)

    ->link<-

    Podzielcie się opiniami w komentarzach na Retro Na Gazie czy na kanale larka larkadiusz,jak wyszło?, jak się podoba?, wiemy, że to pierwszy filmik turniejowy i można by parę rzeczy poprawić.

    Podzielcie się także opiniami na temat recenzji gier, waszymi wspomnieniami z tymi grami, a może zechcecie się włączyć do zabawy w pobijanie rekordów tych 4 pozycji?

    Pozdrawiamy i zapraszamy do seansu oraz lektury.

    Larek i Borsuk
    • 41:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime5 Sep 2018
     
    Witam wieczorem z otwartym parasolem!

    Dzisiaj trochę nowocześniej, bo znane i lubiane wyścigi z ery PS2/Xboxa/Gacka

    NEED FOR SPEED HOT PURSUIT 2 w recenzji repipa.

    ->link<-

    Kto zainteresowany, zapraszam do lektury.

    Pozdrawiam
    • 42: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Sep 2018
     
    Fajnie się czytało, dzięki
    • 43:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime7 Sep 2018
     
    Dzisiaj zapraszam na smaczne danie dla posiadaczy Przyjaciółki, lub tych, którzy mieli przyjemność się z nią przyjaźnić w przeszłości.

    Obszerna i wyczerpująca recenzja świetnej nowości z tego roku w wykonaniu naszego nowego zgreda WojT'a:

    RECENZJA | WORTHY (2018) AMIGA

    ->link<-

    Zapraszam do lektury tekstu o tej świetnej zrecznościowo-logicznej grze, z wysokim poziomem trudności i kapitalnym designem poziomów.

    Miłej lektury i do zobaczenia!
    • 44:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime11 Sep 2018
     
    Witam i zapraszam na coś nowszego od naszych ukochanych pikseli.

    Mitologiczna rzeźnia z Kratosem czyli Bóg Wojny na PS2
    w recenzji Mroka

    plus trzy grosze ode mnie.

    ->link<-

    Zachęcam do lektury i pozdrawiam!
    • 45:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime14 Sep 2018
     
    Witam serdecznie.

    Dzisiaj mniej retro, ale gry niezależne popularne zwane indykami, często są mocno zakorzenione w stylistyce i mechanice 8 lub 16-bitów. Wśród indorów można ciągle spotkać takie wymarłe gatunki jak shmupy, strzelanki na dwie gały, chodzone mordoklepki, czy platformery 2D.

    Rekatywacja mojego cyklu

    INDYCZA FERMA | RECENZJE DOUBLE DRAGON NEON, SPLOSION MAN, ROCKETBIRDS

    ->link<-

    W tekście przedstawione te dwie gry wraz z krótkimi recenzjami.

    Do porannej kawy jak znalazł.

    Pozdrawiam
    • 46:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime16 Sep 2018
     
    Dzisiaj nie lada gratka dla wychowanych na Pegazie lub miłośników run n gun.

    Jedna z najlepszych serii tego gatunku - czyli Contra / Gryzor w przeglądzie od naszego czytelnika LukegiX'a na konsolę NES/PEGAZUS.

    ->link<-

    Zapraszam do lektury, umilenia sobie obiadku, czy popołudniowej kawki i podzielenia się wrażeniami.

    Pozdrawiam
    • 47: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime16 Sep 2018
     
    bardzo fajna jest wersja na ZX Spectrum, tylko, że diabelnie trudna
    • 48:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime19 Sep 2018
     
    Witam w środę wieczorem i zapraszam do przeczytania i ewentualnie skomentowania recenzji Daaka

    Konami GB Collection Vol.4 na Gameboya zawierającą takie hity jak:

    ->link<-

    Nemesis II (Gradius II), Castlevania II, Yie Ar Kung - Fu, Antarctic Adventure
    - świetne klasyczne gierki!

    Zapraszam do lektury.

    Gorgh: O wersji na Speccy - Gryzora napisze jak będe opisywał Gryzor/Contra w Legendach Salonów Gier - wtedy napomknę o edycjach na 8-bitowe komputery.

    Pozdrawiam
    • 49: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime19 Sep 2018
     
    RetroBorsuk: ile masz wejść dziennie z google analytics?
    • 50:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime19 Sep 2018
     
    z Redy to moje :)