atarionline.pl Retro Na Gazie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime28 Dec 2018
     
    Co Ty IRATA4 masz menopauzę jakąś czy co? Taki otwarty i sympatyczny człowiek na zlotach zamienia się tutaj w jakiegoś wielkiego marudę.

    Czy naprawdę ten link, co wrzuciłem tutaj z opisem Powrotu do Przyszłości na C64 tak cię rozeźlił? Przecież chyba nie wątpisz, że na Retro Na Gazie kochamy Atarynę?

    ->link<-

    Sam napisałem ponad 100 000 słów o Atari w tym roku, a link o komodzie powoduje u Ciebie ból dupy? Promujesz Playstation tutaj i mi się to podoba. Zawsze dawałem w tym temacie linki tak jak wychodzą wpisy na RnG. Zawsze też daje linki atarowskich artykułów na innych witrynach: ppa.pl, c64 power, c64 scene i jeszcze się tam z takim pultaniem nie spotkałem. Weź zamiast obrażać się o pierdoły i jakiś artykuł z gazety, który Cię wcześniej podminował (CDA?PSX Extreme?) - zadziałaj kreatywnie. Napisz jakiś artykuł świetny z Twoimi ulubionymi grami na Atari, co tak lubisz w Falconie czy STE? Spożytkuj tą złość w sposób kreatywny. Skasujesz konto bo? Artykuł w jakiejś gazecie? Link do recenzji gry na c64? To ci przeszkadza wielbić Atarynę? Mi jakoś nie.
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Dec 2018 zmieniony
     
    nie, już od dłuższego czasu ta cała stagnacja Atari po prostu mnie męczy , do tego nikt niczego w tej kwestii nie chce zmieniać ,widocznie tak ma być i już .
    Lubię różne starsze komputery i konsole zresztą o tym wiesz ,ale krew mnie zalewa że na Atar NIC się w zasadzie nie dzieje ,na przykład dla osób nie zainteresowanych tematyką już taki artykuł w PSX EXTREME o 8-Bitach pokazywało mi kilku znajomych by się pośmiać jakim to zajmuje się dnem... jeden za to o mało nie dostał po mordzie... nie po to siedzę godzinami przy Atari tworząc coś by za to mieć takie podziękowania ,w tym czasie mogę zająć się innymi rzeczami które przyniosą mi większą radość niż wysłuchiwać drwin ,pokazałem artykuł tu na forum i nic , wszystko w normie , plują na nas a ludzie mówią że to normalne bo taka zima ... po prostu nie tak wyobrażałem sobie robienie czegoś na Atari i dzielenie się tym ,skończę co mam skończyć i z forum spadam gdyż to nie dla mnie , tak jak ludzie nie rozumieją moich ironicznych wpisów ,tak ja nie rozumiem ich poważnego pisania bo na to wychodzi .
    • 3: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime29 Dec 2018
     
    IRATA4 - może przedstaw swoje projekty zamiast z nimi walczyć, a krytyką się nie przejmuj, ja tak mam od 10 lat :)
    • 4:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime29 Dec 2018
     
    Witam w sobotnie południe, czas na podsumowanie najfajniejszych retro newsów z miesiąc grudzień 2018.

    Najnowsze Retro Rozmaitości

    ->link<-

    A w nich remaki, premiery, zajawki wyselekcjonowane przez Repipa jako najciekawsze z ostatniego miesiąca tego roku.

    Miłej lektury.
    • 5:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Dec 2018
     
    Nowy rok zaczynamy od nowego odcinka Gramy na Gazie!

    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Dec 2018
     
    @ Gonzo
    Mnie nie chodzi o krytykę moich prac, tylko o to jak Atarowców widzą inni tzn ŚWIAT ...
    Każdy zlewa i jesteśmy z tymi Atarynami na samym szarym końcu , wyszła niezła gierka i lipa , teraz jak coś wyjdzie to do Express/u Ilustrowanego napiszę ...
  1.  
    Zapraszam na premięre, ja idę zapalić.

  2.  
    W Nowym Roku w nowym kroku! Tym pozytywnym przysłowiem przywitajmy 2019 rok.

    Zapraszamy na najnowszy odcinek Gramy Na Gazie i wpis dotyczący tego odcinka. Prezentujemy w nim nowość na Atari - Kowalsky's Fury. Niezły run'n gun sprzed dwóch miesięcy.

    Zapraszamy do lektury artka, a w nim:

    GRAMY NA GAZIE | Kowalsky's Fury - Video (recenzja, przejście gry, ciekawostki)

    ->link<-

    a w nim:
    1. Najnowszy odcinek Gramy na Gazie dotyczący tej gry.
    2. Recenzja Gry.

    3. Historyjka fabularna inspirowana grą.
    4. Sylwetki autorów produkcji.

    Najlepszego w Nowym Roku życzą Larek i Borsuk oraz całe Retro Na Gazie. Grajcie na swoich ulubionych retro sprzętach i radujcie się :-)!
    • 9:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime1 Jan 2019
     
    Macie rozmach z tymi opisami :)
    Moja teoria spiskowa na temat Kowalskiego jest taka, że Kowalski jest agentem. A Agentom (zwłaszcza 007) w filmach wszystko się zawsze udaje więc dlatego gra jest łatwa. A poważnie - od czasu do czasu włączę - fajnie połazić i postrzelać :)
    • 10: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime2 Jan 2019
     
    Dziękuję Larkowi i RetroBorsukowi za zainteresowanie się grą, to miłe panowie
    • 11:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime2 Jan 2019
     
    Dziękujemy za fajną grę do po grania.
    • 12:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime2 Jan 2019 zmieniony
     
    Ja tam nic nie sugeruję, ale te wasze podziękowania to tyle słodkości... :P

    • 13:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime2 Jan 2019
     
    Trzeba sobie nieraz posłodzić w zalewie toksyn w retroświecie!
    • 14:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime3 Jan 2019
     
    Kolejny tekst czytelnika Lukegi X.

    Mini recenzje 3 freewarowych shmupów.

    AMANAGI, GENETOS i PIXEL SHIPS.

    ->link<-

    Zapraszam miłośników strzelanin.
    • 15:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime4 Jan 2019
     
    Tekst naszego współpracownika Griftera.

    MĄDROŚCI, KTÓRE WYNIOSŁEM Z GIER w 2018 ROKU

    ->link<-

    a w nim opis wielu starszych tytułów, które ogrywał w zeszłym roku z naciskiem na strzelaniny FPP.

    Zapraszam do lektury.
    • 16:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime5 Jan 2019
     
    Witam serdecznie.

    Jako, że Sikor ciągle przesyła nam nowe artykułu, stwierdziłem, że utworzymy minicykl, w którym będzie rządził i dzielił.

    Od dzisiaj uruchamiamy Dziuplę Sikora, w której ten wielki miłośnik Atari będzie się uzewnętrzniał.

    Zaczynamy od RECENZJI MISSILE COMMAND na Atari 2600

    ->link<-

    W recenzji płyta winylowa do odsłuchania dodawana do gry, a także fajne grafiki z oryginału i mini opowiadanko Sikora.

    Zapraszam do lektury.
    • 17:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime7 Jan 2019
     
    Zapraszam na recenzję ekstremalnej jazdy na rowerze, czyli Repip w swoim żywiole

    RECENZJA | DAVE MIRRA FREESTYLE BMX

    ->link<-

    Jeździł ktoś z was wyczynowo na Bmx? Ja ino w BMX Simulator...

    Zapraszam do lektury!
    • 18:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime9 Jan 2019
     
    Witam serdecznie.

    Rozstrzygnięcie naszego Konkursu na Najlepszą Recenzję Gry Logicznej na Retro Sprzęty.

    ->link<-

    Zapraszam do zapoznania się z wynikami, komentowanie wyników, zaś laureatów o wybór nagród.

    Pozdrawiam
    • 19:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime11 Jan 2019
     
    Dzisiaj przedstawiamy kolejny odcinek SPUSToszenia czyli cyklu o shmupach.

    LukegaX przedstawia Platypus 1 i 2 oraz Solaris.

    ->link<-

    Zapraszam do szybkiej lektury.
    • 20:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime14 Jan 2019
     
    Witam w pełen kałuż poniedziałek.

    W takim dniu trzeba się przenieść w ciepłe klimaty i najlepiej przeżyć jakąś przygodę.

    Dla miłośników trochę nowszych systemów zapraszamy na recenzję fajnego i trochę niedocenianego platformera Tak and the Power of Juju na PS2.

    ->link<-

    Zapraszamy na wspólną podróż z Retro Na Gazie.

    Miłej lektury.
    • 21: CommentAuthorurborg
    • CommentTime14 Jan 2019
     
    @RetroBorsuk

    Co do shmupów to najlepszym shooterem ever na PC jest Tyrian. Genialna grafika, muzyka i grywalność. Do tego zaawansowany system rozbudowy statku kosmicznego. Gra była już kilkukrotnie wznawiana. W 1999 roku wyszedł Tyrian 2000, wzbogacony o nowy epizod. Obecnie można sobie ściągnąć darmowego, opensourcowego "Open Tyrian", także wzbogaconego o nowe poziomy. Kto nie zna i nie grał to polecam.


    Tutaj jeszcze taki hint na koniec, jak będziecie grali to w konfiguracji nie ustawiajcie poziomu detali na "high". Większość filmików na youtubie jest na takim ustawienu, bo robią je gimby co się nie znajo ;) Najwyższy poziom detali jest bowiem na ustawieniu "Pentium". Oczywiście żeby grać w takim ustawieniu trzeba mieć conajmniej procesor klasy Pentium ;)
    • 22:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime14 Jan 2019
     
    Hejka Uborg. Dzięki za przypomnienie Tyriana, jednego z najlepszych shmupów ever.

    Przechodziłem całego w czasach Cyrixa w ustawieniach Pentium :-). Wtedy to zaczęło się coś dziać w zręcznościówkach 2d na Pieca. Najpierw fajowy Raptor, później Tyrian, Steel gunner. Wszystkie DOSOWE fajne shmupy. Tyriana mam też w nieoficjalnym homebrewie na PSP, ale nie grałem w niego. Muszę kiedyś sprawdzić.

    Trzeba by kiedyś zrobić Przegląd Shmupów PC (starych) ale najpierw amigowe czy aytomaty arcade.

    W głowie to mam wpisów pincettrzy, ale czasowo nie wyrabiam.

    Pozdro Uborg!
    • 23: CommentAuthorurborg
    • CommentTime14 Jan 2019
     
    Jeszcze przypomniało mi się że Tyrian miał sekretne levele. Na pierwszym poziomie np trzeba zniszczyć głaz po prawej stronie ekranu, i zebrać to co z niego wypadnie, aby odnaleźć drogę do bonusowego levelu na którym można zdobyć sporo gotówki. Po ukończeniu sekretnych leveli często pojawiała się możliwość zakupu jakichś dziwnych, "eksperymentalnych" statków, broni , bądź ulepszeń.

    Raptor o którym wspomniałeś to świetna strzelanka. To chyba nawet pierwsza gra jakie uruchomiłem po zakupie PC. Muzyka, grafika, intro, to był wtedy szok, po przesiadce z 65XE. Niemniej jednak Tyrian w mojej ocenie jeszcze o klasę lepszy.

    Pozdrawiam
    • 24:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime14 Jan 2019 zmieniony
     
    PC-towy Raptor (1994) był niezły, ale graficznie to nie był żaden szok, zwłaszcza, że np. na Amidze 500 już w 1989 roku istniał boski Battle Squadron z niegorszą oprawą graficzną i świetną muzyczno-dźwiękową.

    A muzyka w Raptorze to były zwykłe midy, które bez karty wavetable, na syntezie FM brzmiały naprawdę kiepsko w porównaniu z amigowymi modułami.

    Ale tak, porównując z Atari 8-bit to nadal mógł być szok ;-)
    • 25:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime14 Jan 2019
     
    Raptor był całkiem grywalnym i bardzo dobrym tytułem. Ja go bardzo dobrze wspominam, nawet, że wcześniej zagrywałem się na Amidze w takie świetne shmupy jak własnie Battle Squadron (ukończone na jednym kredycie), SWIV (ukończone 90% na 1cc), Apidya (ukończone 90% na 1cc), Disposable Hero (skończone na 1cc), Project X (no to trudne kure.... było), Wings of Death i Lethal XCess (skończone na 1cc), Z-Out (też trudne...), Agony (łatwizna). Więc pomimo tego, że byłem amigowym weteranem strzelanek jakoś zachwyciłem się Raptorem i Tyrianem. Niestety w pewny momencie na Amidze nie wychodziło już nic nowego i z bólem serca przesiadłem się na PC. Ale Amiga była wtedy ciągle w domu.
    • 26:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime14 Jan 2019 zmieniony
     
    U mnie shmupy w latach 90-tych to raczej tylko na Atari STe. Wings i Lethal grało się. Niestety potem długo, długo nic jeżeli chodzi o tę tematykę na ST. Ograłem jeszcze R-Typa, Darius+ no i nieśmiertelnego Xenona II.
    Pewną nadzieję dawał jeszcze remake R-Typa na STe, niestety autorowi się zmarło w trakcie prac. Gdzieś po sieci, krąży wersja VIP. Naprawdę szkoda, że nie udało się dokończyć tej wersji.



    Może jakiś przegląd gier tego typu na Atari ST?

    ps. RetroBorsuk - Jak znajdujesz czas na te wspaniałe hobby;) ?
    • 27:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime14 Jan 2019 zmieniony
     
    Hejka hospes. Dawno Cię nie widziałem na RnG.

    Przegląd gier na Atari ST(E) mam już w szkicowniku - ale to nie będzie tematycznie, lecz głównie skupialiśmy się z Larkiem na: grach nie wydanych na Amigę (dużo kieprawych staroci, ale i parę fajnych niespodzianek) plus paru konwersjach z Ami, które chciałem zobaczyć oraz paru hiciorach. Wpis będzie duży bo w 8 godzin przejrzeliśmy na SACPie około 100 gier. Ale to muszę napisać jeszcze...

    Przegląd shmupów przewiduje zrobić w kolejności Amiga, Automaty Arcade, Atari8bit, Playstationy. Ale kiedy nie pytajcie, bo ja mam w głowie tyle wpisów, że szok, a w szkicowniku z 15 napoczetych.

    WojT przygotował (własnie wstawiam screeny) przegląd swoich ulubionych shmupów z automatów arcade i to poleci u nas niedługo.
    Trochę o historii shmupów było u nas w pierwszym odcinku SPUSToszenia.

    ->link<-

    Skąd biorę czas? No tu jest nieraz problem. W sumie odwalam przy RnG nieraz drugą dniówkę po robocie (jak pisze tekst) i wtedy śpię po 3, 4 godziny... No a jeszcze trzeba zagrać w te gry, najlepiej przejść... A inne aktywności? Zrezygnowałem praktycznie z filmów (tu żałuje bo filmomaniakiem byłem), telewizji i chodzenia po bzdurnych stronach w necie... Poza tym, mnie to jara, napędza, to jak wpadnę w trans - to spytajcie Larka. Smsy w nocy dostaje bidula...
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Jan 2019
     
    eee ,na ATARI SOM LEPSZE ;-P
    • 29:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime16 Jan 2019
     
    Dzisiaj zapraszamy miłośników Salonów Gier i automatów arcade, gdyż reaktywujemy nasz cykl Legendy Salonów Gier.

    WojT opowiada swoje początki gracza, gdzie spędził dzieciństwo w Salonach Gier.

    LEGENDY SALONÓW GIER | Historia automatem arcade pisana i przegląd shmupów.

    ->link<-

    We wpisie znajdziecie sylwetki jego ulubionych shmupów z tamtego okresu: Time Pilot, Scramble, Flying Shark, Terra Cresta, R-Type.

    Zapraszam do lektury.
    • 30: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime21 Jan 2019
     
    gramy na gazie!!!gramy na gazie!!!gramy na gazie!!!
    • 31:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime22 Jan 2019
     
    Na razie chłopaki trochę odpoczywamy, ale już powoli uzgadniam z Larkiem kiedy nagrywamy.

    A dzisiaj znowu wieczór ze SPUSToszeniem czyli strzelaninkami latanymi.

    Tym razem nasz towarzysz broni LukegaX przypomina parę trójwymiarowych shmupów z helikopterami w rolach głównych. Trochę budżetowych tytułów od TopWare Interactive, które były do kupienia za dychę.

    RECENZJE | HELI HEROES, SERIA AIR STRIKE

    ->link<-

    Wszystko oczywiście lub niestety tylko na PC.

    Zapraszam do lektury szybkiej niczym seria z miniguna!
    • 32: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime22 Jan 2019
     
    gramy na gazie!!!gramy na gazie!!!gramy na gazie!!!
    • 33:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime22 Jan 2019
     
    @astrofor

    Tu masz link:
    ->link<-

    I będzie ;)
    • 34:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime24 Jan 2019
     
    Zbliżamy się powoli do podsumowania roku 2018 oraz wyboru najlepszych naszym zdaniem retro gier z poprzedniego roku - w ten weekend ogłosimy wyniki głosowania naszej redakcji na Retro Na Gazie.

    Wypadałoby nadrobić zaległości i przedstawić recenzję jednej z najlepszych 8-bitowych gier wydanych w 2018. Naczelny Kark prezentuje wam dzisiaj recenzję konwersji wielkiego polskiego, atarowskiego przeboju na konkurencyjną platformę - Commodore 64 - czyli YOOMP!64. Za którą odpowiadają także Polacy, a w szczególności Zbigniew Ross, któremu dziękuje za świetne przeportowanie gry. Całość wydał nawet sławetny Psytronik. Olaboga.

    RECENZJA | YOOMP!64 (Commodore 64) autorstwa repipa.


    ->link<-

    Jak wrażenia? Z mojej strony napiszę, że są różnice w obu wersjach gry (Atari i C64) co jednak nie zmienia faktu, że to ciągle kawał przemiodnego szpila!

    Zapraszam do kupienia i ogrania Yoompa 64!, (jest też dostępny w wersji cyfrowej za co łaska) oraz do przeczytania recenzji i komentowania.

    A w weekend widzimy się na Gali RnG gdzie cała redakcja wybiera najlepsze retro hity 2018 roku!
    • 35:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime26 Jan 2019
     
    Witamy w cudowny weekend. Dzisiaj mamy dla was Galę z wyborem Najlepszej Retro Gry Roku 2018 na wszystkie retro systemy.

    Głosowała cała redakcja Retro Na Gazie, dodatkowo trzech najbardziej aktywnych zgredów czyli ja, repip i Wojt przedstawiło swoje opinie o zeszłym roku oraz najlepszą 5 gier z 2018.

    Na drugiej stronie możecie zaznajomić się ze wszystkimi nominowanymi produkcjami oraz z wynikami głosowania całej redakcji.

    Zapraszam do lektury i komentowania. Z autorami gier skontaktujemy się osobiście celem wręczenia pucharów!

    GALA RNG - WYBÓR RETRO GIER 2018 ROKU + WYRÓŻNIENIA

    ->link<-

    A jak wasze opinie na temat zeszłego roku w przypadku gier na wasze ulubione retro systemy?

    Zapraszamy do wspólnej zabawy.
    • 36:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime29 Jan 2019
     
    Dzisiaj mamy dla was trochę archeologii i shortów, nie mylić z szortami, prosto od Sikora (atarowskiego wydawcy i programisty).

    Czyli 4 krótkie recenzje prostych gier, osadzonych w klimatach strzelankowo science-fiction, z których najsławniejsza to Caverns of Mars. Pamiętacie tą przyjemną wariację Scramble tylko w dół? Prosta, ale całkiem zabawna. Sikor dzisiaj przedstawił więcej takich nieskomplikowanych gierek i zachęcam do zapoznania z jego artykułem. We wszystko wplątał Pamiętniki Pilota Czasu - naszego witrynowego herosa...

    RECENZJE | BALLISTIC INTERCEPTOR, BOMBASTIC!, CAVERNS OF MARS, HYPERBLAST!

    ->link<-

    Zapraszam do lektury i podzielenia się wrażeniami.
    • 37:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime2 Feb 2019
     
    Zapraszamy na najważniejsze naszym zdaniem, zbiorcze wiadomości ze świata retro za styczeń 2019.

    RETRO ROZMAITOŚCI - STYCZEŃ 2019

    ->link<-

    A w nich gry na Amigę, Atari XL/XE, Commodore 64, Spectrum, remaki na PS4/PC, i inne ciekawe newsy ze świata Retro Grania.

    Miłego weekendu życzy Borsuk i spółka.
    • 38:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Feb 2019
     
    Ten klon Rastana na C64... Ciekawy, ale zrzynka
    • 39:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime2 Feb 2019
     
    Może dlatego, że Rastan na C64 to kaszanka? I chłopaki chcą mieć porządnego?
    • 40: CommentAuthorurborg
    • CommentTime2 Feb 2019
     
    Jakiej Amigi wymaga ten Wolfenstein do działania? Czy moja Amiga 500 z pamięcią rozszerzoną do 1MB to już jest megawypasiona? ;)
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Feb 2019
     
    @ RetroBorsuk \
    ...to powinni sobie wymyślić nowego bohatera zamiast zrzynać z Segi ,tak aby nie kojarzyło się.
    Rastan na C64 jaki był taki był ale było wiadomo że to , chciałbym na A8 takiego "kaszaniastego" Rastana .

    Ps. Krew by mnie zalała gdybym na konsoli zobaczył np Solid Snake/a w jakiejś grze "garażowej" (low budżet;-) ) z innym tytułem ,tyczy się to także innych postaci które ktoś sobie wymyślił. Na Atari też niefajnie jak spotykamy czasem w grach zapożyczone obiekty, postaci itp... np "Maszyna Czasu"
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Feb 2019 zmieniony
     
    Co do filmiku z MGS to nie bardzo wiem co tam zachwycającego ? ,jakość jak z komórki z końcówki 2000r, muza do bani z wrzuconą na siłę wariacją oklepanego dźwięku "trąb" ...ech ,oryginał o niebo lepszy . PROSZĘ :-)



    Piękna Gra .
    • 43:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime3 Feb 2019
     
    Co do Age of Heroes i podobieństwa postaci do Rastana to nie wiem dlaczego tak jest. Może to oficjalna/nieoficjalna kontynuacja, może hołd dla tej gry, marka chyba jest martwa, a może mają zgodę od Taito, albo to samowolka, lub tylko w becie tak bedzie? Pożyjemy zobaczymy. Na Atari też było w cholere gier co wykorzystywały o wiele więcej z innych, znanych tytułów.

    A co do filmiku z MGS, który umieściliśmy, to podoba mi się, że jest właśnie bez filtrów, tak jak w oryginale na ps1. Mną filmik pozamiatał, pokazałem repipowi i najwidoczniej też mu się spodobał, bo umieścił go w Rozmaitościach. Ten co ty dałeś też fajny.
    • 44:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime4 Feb 2019
     
    Dzisiaj odpoczywamy od mikrokomputerów i przeskakujemy w świat konsol.

    Repip przedstawia recenzję ciekawej indiańskiej platformówki.

    RECENZJA | BRAVE: THE SEARCH FOR SPIRIT DANCER (Playstation 2)

    ->link<-

    Zapraszam do lektury.
    • 45:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime6 Feb 2019
     
    Witamy w środku tygodnia.

    Dzisiaj zapraszamy na recenzję kapitalnej i w miarę nowej gry logiczno-platformowej na Amstrada czyli BABA'S PALACE , które ogrywał WojT.

    RECENZJA | BABA'S PALACE (CPC)


    ->link<-

    Muszę się przyznać, że zagrywałem się także w tę grę na Retronizacji u Stoopiego na jego piknym Amstradzie i podzielam zachwyty naszego recenzenta. Baba's Palace to przemiodna i wymagająca myślenia świetna produkcja.

    Polecam zapoznać się z samą grą jak i recenzją i zachęcam do wyrażenia swojej opinii.
    • 46:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime6 Feb 2019
     
    Retroborsuk: to ja podziękuję za linka do ->link<-
    ale materiału do czytania. Chociaż dla mnie PSX to jeszcze nie retro ;)
    Plus bedę musiał chyba odpalić mojego Schneidera 6128. Coraz więcej fajnego softu się robi na tę maszynę. Ehh tylko tylko gdzie ja kolejny monitor upcham:/
    • 47:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime6 Feb 2019
     
    Nie ma sprawy hospes - życzę smacznego. Amstrad/Schneider to świetna maszynka i naprawdę przeżywa drugą młodość. Ja się napalałem na tego Amstradzika, co Kaz sprzedawał, ale już mam tyle gratów, że nawet szuflad na to nie mam. I tak 90% czasu siedzę na Małej Atarynie.

    W piątek spodziewaj się u nas wpisu na temat Twojego ulubionego Atari ST. Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę.
    • 48:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime6 Feb 2019 zmieniony
     
    RetroBorsuk:
    Ooo szykuje się wieczór z hobby. Mam na myśli Atari nie whisky. Chociaż do dobrego nastroju, ten drugi składnik też się przyda.
    Czekam niecierpliwie!
    ps. jestem fanem Atari STE, niestety ST to niedokończona, zbyt wczesna forma ewolucji;)
    • 49:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime6 Feb 2019
     
    Przegląd gier robiliśmy z Larkiem na STE, ale wiadomo, gry zarówno na ST oraz STE. Ograliśmy tyle gier, że wyjdzie z tego przeglądu pincet artykułów. Ale będę dawkował chyba raz na miesiąc, no może dwa tygodnie.
    • 50:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime8 Feb 2019
     
    Witamy w poranek weekendowy.

    Dzisiaj startujemy z przeglądem gier na najbardziej zaniedbany na naszej witrynie sprzęt czyli Atari ST.
    Zamiast odcinka giganta, stwierdziłem, że podzielę wpis na kilka części i raz w miesiącu będę was raczył krótkimi opisami gier na Atari ST(E).

    PRZEGLĄD GIER NA ATARI ST(E) CZEŚĆ I

    ->link<-

    Przegląd ten odbył się na ostatnim zlocie Amigowców :-), gdzie wraz Larkiem ograliśmy kilkadziesiąt najróżniejszych gier na ten system. Amigowcy także znajdą w tym wpisie coś dla siebie, gdyż często porównuję wersję gry na Duże Atari z Przyjaciółkową. No i oczywiście znajduję się tam także zdjęcia z SACPa.

    Zachęcam do lektury o komentowania.
    PS. Do zobaczenia jutro na SACP (kto będzie).