atarionline.pl Atari na PocketPC - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Sep 2009
     
    Zgodnie z zyczeniem autora Xoen-a zakladam dodatkowy watek do tematu Atari na PocketPC, ktory poruszyl w swoim artykule: ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorPoklik
    • CommentTime3 Oct 2009
     
    Kończąc temat update emulatora zaczęty w komentarzach artykułu - tutaj: ->link<- znajduje się ostateczna wersja a w niej:

    -poprawiona obsługa wirtualnego joysticka,
    -siatka obrazująca wirtualne przyciski - także w trybie portrait,
    -przycisk do zmiany kolorów rysowania siatki joypada,
    -dostępne kolory joypada: półprzeźroczysty, inwersyjny, biały, czarny, niewidoczny,
    -dodatkowy kolor klawiatury: półprzeźroczysty,
    -przycisk szykiego przełączenia klawiatura/joystick,
    -dodatkowe dwa przyciski fire na obu bokach ekranu,
    -specjalna wersja przeznaczona głównie dla nawigacji - PNA.

    Za dużo tego nie jest, jednak wrzucam tu - może komuś się to przyda.
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime21 Apr 2010
     
    Do emulacji Atari ST na Pocket PC używam i polecam Packard Bell PocketGear 2030 zakupiony za 200zł tutaj ->link<- Dodatkowo potrzebujemy kartę pamięci SD (i oczywiście zwykły PC z czytnikiem kart z którego przenosimy obraz TOSu i gier). Za niezbyt duże koszta możemy mieć ST zawsze przy sobie, gramy kiedy tylko chcemy a procesor ARM 200MHz zupełnie do tego wystarcza. Nie wiem jak na razie jak jest z emulacją Atari XE/XL, może kiedyś spróbuję.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Apr 2010
     
    s2325 - sprobuj z emulacja malego Atari, to moze byc ciekawe. Bo sam emulator ST to za mala motywacja dla mnie, zeby wydac 200 zlotych :)
    • 5:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime21 Apr 2010
     
    Kuna mam tylko szerokie ekrany 240x400 (Samsung Omnia) i 480x800 (Toshiba G900). Sprawdzalem na Omni.... beznadzieja.
    Klawiaturka ekranowa jest w dolnej czesci ekranu (w przypadku widoku pionowego) ale klikac trzeba tak jakby byla te dodatkowe 80pikseli wyżej. W poziomie tak samo - klikac trzeba w bok... Na Tosce nie sprawdzalem....
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Apr 2010
     
    Jednak jeśli chcemy grać nie w pracy i z dźwiękiem z użyciem emulatora castCE to niestety z głośnika wydobywają się bardzo nieprzyjemne dźwięki podczas każdej dekompresji danych (głośne trzaski). Procesor 200MHz wystarczy by grać z frameskip ustawionym na 0 (delikatnie za wolno) lub 1 (w sam raz). Nie mogłem sobie poradzić z klikaniem myszą w GEMie/TOSie, ale dziś w pracy wpadłem na to że może zadziała klikanie stylusem na wirtualną mysz. Sterowanie kursorem myszy odbywa się w ten sposób że ciągniemy go stylusem, niewygodne, ale mogło być gorzej.