atarionline.pl AspeQt na Androida. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime5 Jul 2015 zmieniony
     
    Witajcie.

    Postanowiłem nauczyć się czegoś nowego i przenieść AspeQt na Antka. Pierwszy raz udało się załadować River Raid dziś rano, żona nadal mnie nienawidzi :):

    ->link<-

    Repo na github:

    ->link<-

    a apka do ściągnięcia stąd:

    ->link<-

    Aktualnie obsługuje tylko 19200, działa bootowanie atr i uruchamianie xex. Ładowanie Cas jeszcze nie.

    Co trzeba, żeby to odpalić:

    1. Urządzenie z Androidem z obsługą USB Host (OTG) - zwykle tanie tablety to mają, średnio drogie telefony nie koniecznie.
    2. Kabel OTG.
    3. Sio2PC-USB od Lotharka ;). Tylko na takim testowałem.
    4. Działa na Antku 4.2.2 (może wcześniejszych, ale pewnie nie poniżej Antka 4.
    5. Nie potrzebny root.
    6. Nie potrzeba sterowników (d2xx w pakiecie)
    7. Przy pierwszym uruchomieniu zapyta czy przejść do ustawień, można spokojnie dać nie. Ustawienia są zakodowane "na sztywno".

    Ważne:

    Jest głupi błąd w ftd2xx (z tego co wiem, jest to błąd libusb) z powodu którego d2xx nie potrafi otworzyć urządzenia za pierwszym razem, trzeba więc najlepiej:

    1. Odpalić AspeQt
    2. Podłączyć Sio2USB
    3. Odpowiedzieć Tak na monit o uprawnienia do urządzenia
    4. Kliknąć na ikonkę połączenia, żeby uruchomić emulację.

    Tutaj może się przydać 8-10 cali ekranu, w przyszłości powiększę tą ikonkę ;) Można też wybrać z menu Plik i Rozpocznij Emulację.

    Dla odważnych, którzy chcieliby skompilować lub poeksperymentować z kodem:

    Pod Windows trzeba użyć wersji qt-opensource-"$twoja_ulubiona_platforma"-android-5.4.2, w Qt5.5 coś się posypało w JNI.

    Pod Linuksem działa Qt5.5 bez problemu.

    Odpala się na 4.4 KitKat, ale wygląda na to, że sterownik ftd2xx nie obsługuje jeszcze tej wersji Antka (czekam na odpowiedź supportu co z obsługą 4.4 i wyżej).
    • 2:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime5 Jul 2015
     
    osobiście nie bawię sie takimi programikami ale czy testował ktoś to coś ? niby obsługuje cas hmmm

    ->link<-