atarionline.pl chińczyk czyli człowieku nie irytuj się ;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime5 Aug 2015 zmieniony
     


    stara atarowska zasada mówi, że jak chcesz sobie pograć w chińczyka to najpierw se go napisz, więc nie ma wyjścia, ale może już ktoś to zrobił, hmm...

    każdy chyba w to kiedyś grał. zasady są proste, ale to co bez problemu ogarnia mózg małego dziecka, to niekoniecznie łatwo jest przenieść do bezdusznej pamięci maszyny :)
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Aug 2015
     
    Już w czasach Amigi jakaś polska grupa to przeniosła na komputer więc czemu nie i na Atari.
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Aug 2015
     
    Chińczyk to taka gra, która może grać sama ze sobą...
    • 4: CommentAuthorbrx
    • CommentTime5 Aug 2015
     
    O! Nowy projekt, ale chyba jakiś taki po tylu latach trochę mało rewolucyjny :( Niestety, u mnie "The emulated system has stopped due to a program error" po wciśnięciu fire... Zważywszy na wielkość pliku nie wiem czy jest sens tracić czas na testy z użyciem rożnych ROM-ów i konfiguracji, bo patrząc na ową wielkość pliku podejrzewam, że to tylko interaktywny obrazek. Ale Gonzo, taki błąd wbrew pozorom naprawdę ciężko popełnić, to oznacza, że program włazi w jakieś dane albo skacze w kompletnie krzaki...
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime6 Aug 2015
     
    eee... nie iratuj się?? :)
    • 6:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime6 Aug 2015
     
    Jak Ci się Gonzo uda skończyć tą grę (niezbyt rewolucyjną), będziesz gość. Trzymam kciuki.
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Aug 2015 zmieniony
     
    Może po skończeniu dałoby radę grę choc lekko przyprawic np. zamiast pionów symbole retro komputerów lub postacie z gier. Kuchenna cerata w roli tła jest ok.
  1.  
    Well,

    here in germany the game is called "Mensch ärgere dich nicht" and here is a german A8 version originally in Atari Basic, but converted with Raster`s BAS2COM into a pseudo XEX file...
    • 9: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime14 Aug 2015 zmieniony
     


    trochę się pomyliłem zakładając z góry, że ta gierka na a8 nie istnieje (CharlieChaplin - dzięki), sor, w takim razie będą dwie wersje :) podoba mi się to jak została zrealizowana, ale zastosowany tryb graficzny niestety ciągnie ją mocno w dół :(

    wersja amigowa też mi się za bardzo nie podoba, bo to nie to w co graliśmy w przedszkolu ;)

    ta cerata w tle to pierwotnie była siatka na której wszystko było rysowane, a że też mi się spodobała - s2325 ;) to już tak zostało :)

    nie wiem czy projekt jest mało rewolucyjny, ale jest tu kilka ciekawych rzeczy, chociażby 6 kolorów na całym ekranie bez przerwań dli, i jeszcze parę innych się znajdzie :)

    grafika została mocno przebudowana w porównaniu z pierwszą wersją, sporo roboty jeszcze zostało do zrobienia...
  2.  
    Well,

    some Wikipedia background:
    The game "Mensch aergere dich nicht" was developed by Josef Friedrich Schmidt (Germany) around 1907/1908 and first published in 1910. The copyright by publisher Schmidt Spiele exists to this day. In fact, it is their best selling board game. The game is a simplified variation of the indian game "Pachisi" and the english game "Ludo". In the first four/five years the game was not very successfull, this changed during the first world war, when more and more wounded german soldiers began playing the game - until 1920 one million games had been sold. And until today more than 70 million copies of the board game have been sold internationally.

    The game exists in a 4-player and a 6-player version, but the four-player version is more common (especially for the various clones). There also exists some variations in gameplay, e.g. a) one can freely decide if he wants to kick-off other players figures from the board (send them home) or not and b) one must always kick-off other player figures from the board or receive a penalty (the own figure is send home) and other variations as well.
    • 11: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Aug 2015
     
    Pseudo strona tytułowa z muzyką:

    • 12: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime28 Aug 2015 zmieniony
     
    s2325 - obrazek fajny, ale nazwa "chińczyk" raczej nie może się tu pojawić, hmmm...
    • 13: CommentAuthors2325
    • CommentTime31 Aug 2015 zmieniony
     
    Rysunek można zerżnąc z tego zabytku: ->link<- lub z ->link<-
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Sep 2015
     
    pasował by bardziej super deformed .
    • 15: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime3 Sep 2015 zmieniony
     
    gotowe, uff... nawet dobry czas, niecały miesiąc :)

    na razie puszczam do potestowania wersję 0.7

    screen z prawdziwej rozgrywki, stan po ok. 15min gry.



    nie zauważyłem jakichś większych błędów, ale nie wiem czy udało mi się wszystkie wyłapać
    • 16: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime24 Sep 2015 zmieniony
     
    w końcu udało mi się uruchomić gierkę i wszystko działa jak trzeba - na razie bez dodatkowych ozdobników typu ekran startowy, końcowy, sfx-y czy statystyki (tylko takie tam mini interko jest), ale gra się dosyć przyjemnie, a zwroty akcji są naprawdę zaskakujące.

    zasady gry w chińczyka mogą być bardzo różne, więc podaję jakie obowiązują w tej wersji:
    - wyrzucenie 6 umożliwia wyprowadzenie pionka na trasę lub dodaje dodatkowy rzut
    - w przypadku gdy żaden pionek aktywnego koloru nie ma możliwości wykonania ruchu mamy do dyspozycji 3 rzuty kostką
    - nie można zbić pionka swojego koloru

    sterowanie:

    start - start gry
    spacja - rzut kostką
    m - wykonanie ruchu
    a - zmiana aktywnego piona
    klawisze 1-4 - ręczna zmiana aktywnego gracza (koloru)
    • 17: CommentAuthorAdam
    • CommentTime12 Sep 2016
     
    Gonzo, przeglądam gry z roku 2015 i chciałem zagrać również w Twoją grę. Ale coś jest chyba nie tak.

    Rozpoczynam nową grę. Rzucam jeden raz kostką, wypada mi 6. Naciskam 'm', potem znowu 'm' i tak dalej - pion ciągle skacze (mimo tego, że kostką już nie rzucam), aż za dwunastym razem dochodzę do końca. Naciskam teraz 'a', czyli zmieniam pion i potem znowu wciskam 'm' ile tylko chcę (aż dochodzę do momentu, gdy dalszy ruch jest niemożliwy) i tak dla kolejnych pionów - wszystko to po dosłownie jednym rzucie kostką. Tak to miało działać?

    Co więcej, jak się w tym momencie przełączę na innego gracza, mając cały czas tę starą szóstkę, to mogę również wykonywać ruchy.
    • 18: CommentAuthorAdam
    • CommentTime29 Sep 2016
     
    Gonzo, prośba o informację, jaka jest ostatecznie oficjalna nazwa Twojej gry, pod którą może figurować w bazie AtariOnline i w Kaz Kompo. Pytam, bo niestety nie wynika to wprost z tego wątku. Czy będzie to "Mensch Aergere Dich Nicht" (napis widoczny podczas gry), "Człowieku nie irytuj się" (jak w tytule wątku) czy najprostszy wariant, czyli "Chińczyk" (od której to nazwy jednak się dystansujesz w powyższych wypowiedziach)? :)