atarionline.pl Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation ! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 Apr 2016 zmieniony
     
    Silly Venture 2k16 - pierwsza video-invitka i garść newsów !

    Od dawna chodziła mi po głowie invitka, będąca podsumowaniem wszystkich 7 edycji Silly Venture. Znając zacięcie i zdolności Larka, który jest autorem wielu fantastycznych filmów z różnych eventów (m.in. Głuchołaz, Grzybsoniady, Fortification, czy Silly Venture z 2011 roku) zwróciłem się z prośbą o przygotowanie takiego video. No i stało się ! Mam przyjemność zaprezentować Wam pierwszą video-invitkę na tegoroczne Silly Venture 2k16 !



    W przygotowaniu są kolejne zaproszenia, na różne platformy Atari (i w różnym stopniu zaawansowania prac). Nie zabraknie również nowej video-invitki, ale kto będzie jej bohaterem - niech pozostanie to póki co tajemnicą :)

    Przypominam o możliwości dopisania się do listy obecności pod tym linkiem:

    ->link<-

    ...a także przesyłania deklaracji odnośnie zapowiadanych prac na compo:

    ->link<-

    Lista ta będzie na bieżąco uaktualniana, dlatego zachęcam do częstych odwiedzin strony SV2k16 !
    • 2: CommentAuthorMKM
    • CommentTime29 Apr 2016
     
    Film klasa. Brawa towarzysze brawa.
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Apr 2016
     
    dobrze zareklamowane party, choć Wieczor to spikerem radiowym raczej nigdy nie będzie ... choć, jeśli chodzi o stylistykę kronik PRL, to czemu nie :)
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime29 Apr 2016
     
    Niewiadomo, niewiadomo... :) Tembr głosu i akcentowanie było specjalnie modulowane aby wyjść w stylu kroniki :) I było to strasznie męczące, poza tym i tak słyszę, że można lepiej :)
    • 5: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime29 Apr 2016
     
    bierz przykład z "ministerstwa prawdy". fajnie to wyszło
    • 6: CommentAuthornosty
    • CommentTime29 Apr 2016
     
    Nieźle wyszło. Choć oryginalny głos kroniki mówi z większą emfazą ;)
    Larek też świetna robota, jak zawsze.
    • 7: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Apr 2016
     
    Zajebiste!!!!!!
    • 8: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime29 Apr 2016
     
    @nosty: właśnie wiem :) To było trzecie czy czwarte czytanie, jeszcze kilka i byłoby lepiej... Może ;)

    @odyniec1: no brałem :) ale co innego wysłuchać i zrozumieć o co chodzi, a co innego powtórzyć... Aktorstwo głosowe to strasznie ciężka robota i wymaga wielu ćwiczeń, zwłaszcza dla amatora, bez warsztatu itp
    • 9:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Apr 2016
     
    Lektor jest pierwsza klasa. Spróbujcie nagrać samych siebie - ja próbowałem i od razu spaliłem taśmy ;). Wieczór zrobił to bardzo dobrze, choć głos różni się od tego z oryginalnych kronik.
    A ile radochy było przy montażu to inna sprawa :))
    • 10: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Apr 2016
     
    uwaga jeszcze raz napisze:
    ZAJEBISTE!!
    • 11:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Apr 2016
     
    Jeszcze raz bardzo dziękuję Arkowi oraz Bartkowi za realizację tej invitki !

    Na stronie SV2k16 została właśnie uaktualniona lista deklarowanych prac na compo.
    • 12: CommentAuthorAdam
    • CommentTime30 Apr 2016
     
    Gratulacje, chłopaki, fajna invitka!
    • 13: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime1 May 2016
     
    Wieczór, ładnie pojechaliście :)

    btw. było tylko trzech porządnych którzy zdecydowali się jak najbardziej oddalić od tych bezeceństw na drabinki ;) a reszta... wstyd! ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime1 May 2016
     
    invitka wypaśna
  1.  
    Czad! Domyślam się ile czasu musiało pójść na zmontowanie całości. @wieczór jesteś mistrzem jeżeli chodzi o naśladowanie stylu oryginalnego lektora :-)
    • 16:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime1 May 2016
     
    Animacja!

    Fajna:), aż chce się już jechać... niestety trzeba czekać jeszcze parę miesięcy.
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 May 2016
     
    Spokojnie, to dopiero przedsmak tego, co będzie się działo już wkrótce. BTW - właśnie powstaje wersja angielska.

    Zaktualizowałem dział "Deklaracje" dotyczące prac na compo. Proszę o kolejne "przecieki" w PM lub na mail'a!
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime16 May 2016 zmieniony
     
    Kilka update'ów na stronie :) Z deklaracji doszło 1 demo na Atari STe.

    Czekam na kolejne "przecieki"!
    • 19:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime16 May 2016
     
    napiszę tu w wątku...
    ja deklaruję:
    grafikę na 8bit atari - 100%
    grafika ST - 50%
    • 20: CommentAuthortebe
    • CommentTime16 May 2016
     
    buuu, to znowu nie zajmę pierwszego miejsca ;) może Ooz i Piesiu wrócą, byłoby ciekawie
    • 21:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime16 May 2016
     
    Jako niegrafik bardzo cieszę się z deklaracji Carriona :)
    A może przez to ściągnie więcej komodowego towarzystwa ?
    • 22:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime16 May 2016
     
    @TheFender
    wątpię...
    na 2015 kiedy jeszcze maiło się odbyć planowali przylecieć koledzy z zagranicy. teraz jak mamy X'16 to pewnie nik nic nie zrobi.
    Ba, w naszym kraju mało już ktokolwiek co robi. czas przesiadać się na Atari ;)
    • 23:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime16 May 2016
     
    A pewnie :)
    Tym bardziej, że świat jeszcze nie poznał "ile dżemu drzemie w atarowskim demie" ;) [/suchar]
    • 24:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 May 2016 zmieniony
     
    W ostatnim odcinku videocastu o demoscenie "Demontaż" (odcinek #9) kilka razy przewinął się temat Atari, SV, a w tle puszczono też demko Boogie Nights grupy Lamers:

    ->link<-
    • 25:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 May 2016 zmieniony
     
    W zeszły weekend (dzięki uprzejmości Muzeum Historii Komputerów i Informatyki) kolega Grzegorz "Fei" Juraszek miał możliwość poopowiadać o demoscenie w ramach wydarzenia "Sztuka komputerem grana". Poniżej zamieszczam linka do klipu na YT od momentu, gdy Fei mówi o imprezach w Polsce - w tym o WAP-niaku i Silly Venture.

    Zachęcam do obejrzenia :)

    ->link<-
    • 26:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime28 May 2016 zmieniony
     
    Jakiś czas temu obiecałem, że postaram się publikować materiały, które nie zostały dotąd upublicznione w sieci, a dotyczą SV :) Jednym z nich są pozdrowienia, które zostały zaprezentowane na Silly Venture 2k13 jako suplement :)



    Wkrótce kolejne :D
    • 27:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime1 Jun 2016 zmieniony
     
    Na stronie SV2k16 zaktualizowałem listę deklaracji dotyczącą prac na compo :)

    W ostatni weekend sierpnia odbędzie się spotkanie organizacyjne pre-SV2k16. Na listę obecności będą mogły zapisać się także osoby spoza grona organizacyjnego.
    • 28:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime1 Jun 2016
     
    demo na c64? fajnie :)
    • 29:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime9 Jun 2016 zmieniony
     
    Demo na C64? Powinno być coś w stylu sławnego "Unite!" Mozarta/WSL. ;)
    • 30:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Jul 2016 zmieniony
     
    @Dracon: pomysł świetny :)

    W najbliższą niedzielę o godz. 22:00 odbędzie się kolejny odcinek videocastu o demoscenie - Demontaż. Tym razem będzie to odcinek w całości poświęcony Atari, a udział w dyskusji będzie brał Wieczór oraz ja. Na pewno nie zabraknie wątku związanego z Silly Venture, dlatego serdecznie zapraszam wszystkich, którzy planują wybrać się do Gdańska w listopadzie.

    ->link<-
    • 31:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Jul 2016 zmieniony
     
    Update deklarowanych prac na compo. Szczegóły na stronie eventu - ->link<-
    • 32:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime21 Jul 2016
     
    demo na Lynxa? Stawiam na Desire :)
    • 33:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Jul 2016 zmieniony
     
    @xeen: przecież Wiesz, że zobowiązuje mnie tajemnica :)

    W tzw. "międzyczasie" (zaraz po info na forach) doszły kolejne prace ! 1 demo na Atari VCS, 3 dema na ST (w tym 2 na STe) i 1 demo na Jaguara :)
    • 34:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime21 Jul 2016
     
    wiem i doskonale rozumiem, ale pospekulować "se" można :)
    • 35:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime25 Jul 2016
     
    Doszły 4 zapowiedzi prac, a konkretnie... 4 GOTOWE, które fizycznie znajdują się już na moim dysku :) Aby zaoszczędzić Wam "wyłuskiwania" z listy o które chodzi, oto one:

    1 praca graficzna na ST
    2 intra 256B na małe Atari
    1 intro 16kb na małe Atari

    W sumie prac gotowych jest obecnie 10.

    Czekam na kolejne zapowiedzi bądź gotowe prace :)
    • 36:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Aug 2016
     
    Chciałbym przeciąć wszelkie spekulacje, jakoby przyszłość SV stała pod znakiem zapytania, a zwłaszcza tegoroczna edycja w listopadzie. Ostatnio otrzymałem zapytanie od 2 ludzi z Polski (konkretnie od Duddiego i Hospesa), czy impreza na pewno się odbędzie, bo "różnie ludzie mówią". Nie wiem skąd tego typu wątpliwości, dlatego chciałbym ogłosić wszem i wobec, że nie ma zagrożenia jeśli chodzi o SV2k16. Takie wątpliwości dziwią mnie tym bardziej, że oficjalna strona eventu funkcjonuje już od kilku miesięcy, ukazały się do tej pory 2 video-invitki, 3 invitra (2 na małe Atari, 1 na Falcona), wątki o SV przewinęły się w demach grupy Desire (Atari XL/XE i Lynx), reklamy w pismach RetroKomp i Bajtek, ludzie mają od dawna wykupione bilety lotnicze i nawet zarezerwowane hotele. Jakby tego było mało, część osób wsparła imprezę finansowo i rzeczowo, kolejne invitki są w przygotowaniu. Lista obecności na chwilę obecną to blisko 160 osób... Jedyne co może mnie powstrzymać to choroba, której (jak sądzę) nie życzą mi nawet wrogowie. Nie ma opcji aby SV się nie odbyło.
    • 37:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime3 Aug 2016
     
    Grey aka Michale;)
    Ja sie tylko tak bardziej z niecierpliwości dopytuje;)
    Na zlot juz mam też czas wolny od żony zabukowany. To nawet wiecej niż bilet z Gwatemali do Polski.
    Zresztą znasz moją żone ;)
    ps. demo na STe też sie robi wiec SV musi być!
    • 38:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Aug 2016
     
    Duddie napisał mi, że "różnie ludzie mówią" i czy ma bookować hotel. Przyznam, że na 3 miesiące przed party takie pytania są bardzo niepokojące, na dodatek Ty też pytasz się mnie średnio co tydzień czy SV będzie, tak, jakby cokolwiek wskazywało że może nie dojść do skutku :)

    Masz przepustkę od żony? Świetnie! A nie musisz jej stemplować co 2 godziny? :D
    • 39:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime3 Aug 2016
     
    Grey: "na dodatek Ty też pytasz się mnie średnio co tydzień " - bo właśnie co tyle musze stemplować przepustke :P
    • 40:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime3 Aug 2016
     
    @Greymsb: Wiesz, że jakbyś odwołał teraz SV, to te 160 osób by Cię znalazło i zawlekło na salę gimnastyczną ;) (a dalej to już nie wiem co by Ci zrobili).

    A wymigiwanie się chorobą też nic nie da. Wstawimy Ci łóżko polowe w kącie sali i będziesz tam leżał ;P aż wyzdrowiejesz.

    Są jakieś tajne hasła na zniżki w hotelu?
    • 41:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Aug 2016
     
    @maly_swd: nie no spokojnie ;)

    co do hoteli to rozeznam temat do wtorku i dam znać odnośnie zniżek itd. akurat na 3 miesiące przed eventem :) dzięki za przypomnienie.
    • 42:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime3 Aug 2016
     
    @Greymsb: Jak już jest kącik życzeń to:
    - poproszę aby były hostessy z RedBullem
    - więcej worków na śmieci + stojaki (przyklejanie do ścian - odpada)
    - dla palących większa popielniczka + ławeczka
    - GRIL! No weź daj się przekonać. (Chodzi o to abyś tylko zapewnił ruszt, reszta się sama załatwi).
    • 43:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Aug 2016
     
    @maly_swd: większość z wymienionych tutaj rzeczy da się załatwić, ustalimy w PM ;)
    • 44:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Aug 2016 zmieniony
     
    Zachęcam do zaglądania na stronę SV2k16 do działu "Newsy".
    • 45: CommentAuthorpajero
    • CommentTime5 Aug 2016
     
    Ja z poprzedniego zlotu źle pamiętam kompoty nie podzielone na dwa dni :(
    Po 1:00 to już mało co pamiętam, spałem na krześle.

    Grey - jeśli znowu podejdzie do rekordu ilości - nie komasuj tego na jeden dzień.

    Ten GRIL w listopadzie ?
    • 46:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Aug 2016
     
    @pajero: teraz będzie lepiej. obiecuję :)

    z grillem to zobaczymy :) maly_swd ciągle o tym wspomina, a ponieważ "lubię człowieka" to będę musiał temu jakoś w końcu sprostać ;)
    • 47:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime6 Aug 2016
     
    Tu nie chodzi o komasowanie na jeden dzień tylko o to aby kompo wcześniej ruszyło. Dla mnie osobiście nie jest dobrze jak kompo startuje w piątek gdyż masa ludzi nie dojeżdża, ludzie mają parę (bezcennych - wiem wiem, deadline) godzin na rzut na taśmę który ewentualnie zostanie uwzglęniony w konkursach :)

    Jeżeli kompo jako całość będzie ok 16 w sobotę zaczęte od msx compo - które jest najtrudniejsze do ocenienia i odbioru (i z reguły jest też najdłuższe) to będzie chyba najlepiej.
    • 48:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime6 Aug 2016 zmieniony
     
    Jeżeli mogę coś zaproponować - na sali do połowy od rzutnika rzędy krzesełek 25x10, a nie stoły z krzesłami. Może te ławki z pod drabinek też tam dać (of coz poza stanowiskiem dowodzenia)
    Tak jak na Revision. W ten sposób będzie chyba mniej kotła bo ludzi sporo się zapowiada a 250 osób to już chyba udźwignie kompo place:) Rezerwa jest zawsze na oknach - wiadomo :)

    Stoły z tyłu, może też na korytarzach awaryjnie (tym bardziej jak ludzie nie odpalają R/HW tylko zwykłe lapki na stołach - na konkursach daje po oczach). A RHW to wiadomo - im więcej tym lepsiej :)
    • 49:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime6 Aug 2016
     
    i dajcie jakiegoś VIP rooma Lotharkowi i jego lutownicy :)
    • 50: CommentAuthorpin
    • CommentTime7 Aug 2016
     
    Biorę o połowę mniej, więc miejsca na sali będzie w nadmiarze ;)