atarionline.pl Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation ! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime9 Aug 2016
     
    Zajebiście, będzie grill :D
    Ty nawet nie wiesz jak się kozacko grilluje w zimę :)
    • 2: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime9 Aug 2016
     
    Kozacko to się w zimę driftuje rowerem na lodzie :)
    • 3:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime10 Aug 2016
     
    @Wieczor: To Ty przytargaj rower a ja grilla i będziemy grillować i driftować;P
    • 4: CommentAuthoras...
    • CommentTime10 Aug 2016
     
    Jak będzie grill.... to Pinokio zrobimy pożar compo...?
    Tego jeszcze nie było na SV.
    • 5: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime10 Aug 2016
     
    Jednego Bursztynka wam mało? :)

    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime10 Aug 2016
     
    As - za kompo odpowiada teraz Yolk, więc jego pytaj o rozpalke ;)
    • 7: CommentAuthoras...
    • CommentTime10 Aug 2016
     
    Pin, rozpałki będzie dużo.!
    Co Ty się tam martwisz, zawsze pb98 można dokupić ......
  1.  
    Ostatnio trafo w telewizorze mi fajnie zapłonęło. Da się na tym grilla zrobić? ;-)
    • 9: CommentAuthorVLX
    • CommentTime14 Aug 2016
     
    Do grilla to telewizor Rubin by się nadał. Buda duża to i długo by się palił, a samozapłon miało to ustrojstwo w standardzie. Taki zegarowy koktajl Mołotowa. Ruscy nas chyba nie lubili. ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Aug 2016
     
    Większość z Was z pewnością pamięta czasy, kiedy meble przyozdabiały liczne puszki po napojach - Coca Coli, Pepsi, 7UP etc. Chcemy nieśmiało zaproponować Wam powrót do tej "niechlubnej tradycji", ale w dość niekonwencjonalny sposób. Otóż podczas tegorocznej edycji imprezy będą rozdawane napoje energetyczne z logo Silly Venture 2k16 oraz znaczkiem Atari :) Obecnie opracowywana jest szata graficzna puszki - w momencie jej ukończenia zaprezentujemy projekt. Możemy jedynie zdradzić, że pomysłodawcą jest kolega Kukems, a sponsorem firma SCALAC.

    Bardzo dziękuję za tą Silly inicjatywę i zwracam się do wszystkich o więcej pomysłów! Być może uda się je zrealizować.
    • 11:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime23 Aug 2016
     
    A będzie można kupić parę puszek?
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Aug 2016
     
    @maly_swd: główny target to taki, aby każdy uczestnik imprezy otrzymał gratis taką puszkę. jeśli będzie nadwyżka to na pewno w pierwszej kolejności pójdzie do osób które wsparły SV - bądź więc spokojny ;)
    • 13:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime23 Aug 2016
     
    A jak na SV przyjedzie 1000 osób? :)

    Wiesz, wtedy czarny rynek i takie puszki są po 30 zł :P
    • 14:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Aug 2016
     
    Pożyjemy zobaczymy ;) (co do frekwencji). Na razie jest nieźle, oficjalna lista blisko 170 osób :D
    • 15: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime24 Aug 2016
     
    W końcu jakiś dobry powód żeby kupić meble.
    • 16:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime26 Aug 2016 zmieniony
     
    Przepraszam że trwało to tak długo, ale właśnie jestem w trakcie negocjacji cen z dwoma hotelami usytuowanymi najbliżej party-place:

    Kamienica Panna Gdańska (apartamenty) - odległość: 210 m

    Almond Hotel - odległość: 600 m

    Tak jak w latach ubiegłych, używając hasła "ATARI" podczas bookingu otrzymacie specjalną zniżkę. Na szczegóły poczekajcie jednak do najbliższego poniedziałku 29-go sierpnia (godziny późno popołudniowe) - ogłoszę wtedy co konkretnie zostało wynegocjowane.
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Aug 2016
     
    Grey - ja Cie podziwiam za ogarnianie tego wszystkiego. Ile to pracy to mimo, ze sobie wyobrazam, to nie sposob wyrazic. Wielkie dzieki, ze tyle lat juz dzialasz przy organizacji tego party.
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Aug 2016
     
    @Kaz: dzięki, mimo iż nie wszystko idzie po mojej myśli. jak każdy mam też swoje życie prywatne i związane z nim problemy, dlatego przeraża mnie szybko uciekający czas. momentów zwątpienia na szczęście nie ma, ponieważ wyznaczam sobie nowe cele związane z SV, więc jest determinacja aby dociągnąć temat do końca, najlepiej, jak to jest w obecnej sytuacji możliwe.
    • 19:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 Aug 2016 zmieniony
     
    Kochani, negocjacje ze zniżkami w "noclegowniach" poszerzyłem dzisiaj dodatkowo o hostel "Old Town" znajdujący się 1,3km od party-place, dlatego kompleksową informację przedstawię Wam jutro obejmującą wszystkie 3 obiekty (różniące się zarówno ceną jak i standardem).

    Uwaga: osoby które dokonały już rezerwacji w Kamienica Panna Gdańska otrzymają dodatkową zniżkę. Szczegóły jutro!
    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Aug 2016 zmieniony
     
    Ok, wszystko już dopięte w kwestii noclegów :) Przepraszam że trwało to tak długo, ale sądziłem że okres nieco ponad 2 miesięcy do party to wystarczający czas, aby tym się zająć :) Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że w jednej z wymienionych "noclegowni" wszystkie pokoje w okresie SV są już zajęte! :) (przypadek?) Ale skoro niektórzy z naszych zagranicznych Gości mają pobookowane bilety już od miesięcy to nie powinno być to wielkim zaskoczeniem. Mimo iż miejsc w Kamienica Panna Gdańska nie ma, to... teoretycznie są :D I to poniższej cenie niż oferowana przez booking. O co c'mon? Po kolei...

    Wybrałem 3 noclegownie w zależności od zasobności portfela i oczekiwanego standardu. Robiąc rezerwację na hasło "ATARI" (umieszczając je w temacie e-mail'a bądź podając drogową telefoniczną) otrzymujecie specjalną zniżkę:


    OPCJA NAJTAŃSZA (HOSTEL)

    HOSTEL OLD TOWN
    ul. Długa Grobla 7
    e-mail: hostel@hostel.gda.pl
    tel.: +48 58 351 31 31

    Odległość od party-place: 1,3km

    Pokoje 2 osobowe: 40 zł za osobę, czyli za cały pokój 80 zł (bez zniżki: 120 zł)
    Pokoje 4 osobowe: 40 zł od osoby, czyli za cały pokój 160 zł (bez zniżki: 240 zł)
    Pokoje 6-8 osobowe: 30 zł od osoby (bez zniżki: 40 zł od osoby)


    OPCJA DROŻSZA (APARTAMENTY)

    KAMIENICA PANNA GDAŃSKA
    ul. Toruńska 28
    e-mail: kamienica@pannagdanska.pl
    tel.: +48 696 02 12 20

    Odległość od party-place: 210m

    Ta opcja kierowana jest WYŁĄCZNIE do osób, które zarezerwowały już tutaj nocleg poprzez booking. Należy go ANULOWAĆ i automatycznie zrobić rezerwację drogą mail'ową bądź telefoniczną. Otrzymacie 7% zniżkę od kwoty oferowanej przez booking! Oczywiście hasło "ATARI" jest tutaj NIEZBĘDNE.


    OPCJA NAJDROŻSZA (HOTEL 4*)

    HOTEL ALMOND
    ul. Toruńska 12
    e-mail: recepcja@hotelalmond.pl
    tel.: +48 58 351 90 00

    Odległość od party-place: 600m

    Pokoje jednoosobowe w cenie 320 PLN / pokój / noc
    Pokoje dwuosobowe w cenie 370 PLN / pokój / noc
    pokoje trzyosobowe w cenie 490 PLN /pokój/ noc

    W cenie wliczone jest: śniadanie, wi-fi, VAT, wejście do strefy SPA&Wellness: basen kryty bez chloru, sauna sucha i parowa, jacuzzi.

    W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, lub problemów z dokonaniem rezerwacji - proszę o kontakt.
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Aug 2016
     
    to ja dopiszę ponieważ rozmawiałem z właścicielem kwatery na której przebywam i jak co to miejsca będą -50/40zł osobodoba, pokoje jedno,dwu,trzy i czteroosobowe osobno kuchnia ,na piętrze dwie łazienki dwa prysznice ubikacja,bidet .
    Ulica Sebastiana Klonowicza 77 Dobry dojazd, od dworca 20 minut tramwajem nr 3 .
    • 22:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Aug 2016
     
    @Irata4: dzięki za kolejną opcję, ale główna myśl która mi przyświecała to: noclegownia opanowana przez atarowców i blisko party-place (w ubiegłych latach hostel Bursztynek opanowany był w 90% przez uczestników SV, takie drugie "party-place" :) Makymalna odległość do 1KM z groszami (vide Hostel Old Town). Inne opcje są raczej słabe z tej "perspektywy", ale doceniam chęć pomocy i bardzo za nią dziękuję - może ktoś z niej skorzysta :) Pozdrawiam.
    • 23: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime31 Aug 2016
     
    W "Kamienicy Panna Gdańska" (do drugiego punktu Hostel Old Town na razie się nie dodzwoniłem), miejsca są już zajęte zapewne przez najszybszych Atarowców, natomiast polecono mi tam inny kontakt jeśli ktoś jest zainteresowany pobytem na co najmniej 2 dni w okolicach party place. Można się kontaktować z Panem Maciejem, który wynajmuje apartamenty w lokacjach oddalonych o parę minut drogi, tel.: 513088278. Możliwe że komuś ułatwi to znalezienie miejsca.
    • 24: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime31 Aug 2016
     
    Aby nie pozostawiać niepewności odnośnie mojej wcześniejszej informacji: w Hostelu Old Town jeszcze są wolne pokoje na warunkach opisanych przez Greya. Dziękuję, dobranoc.
    • 25: CommentAuthorpin
    • CommentTime31 Aug 2016
     
    kiedyś, to wszyscy spali na partyplace :).. i nikomu to nie przeszkadzało.
    • 26:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime1 Sep 2016
     
    A to już nie funkcjonuje coś takiego jak Sleeping room? :)
    • 27:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime1 Sep 2016
     
    @Miker: Funkcjonuje SR ale większość partyzantów nie myje nóg i śmierdzi jak przy produkcji sera dojrzewającego! :P

    * człowiek starszy = bardziej śmierdzi :P
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Sep 2016
     
    To do SR wpuszczac tylko mlodych! I mlode! :P
    • 29:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Sep 2016
     
    Update newsów na stronie, zapraszam :)
  2.  
    a moze by ich tak zaprosic na SV2k16 ;)
    • 31:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Sep 2016 zmieniony
     
    @blasph: nie mam tutaj głośników, zobaczę w domu :)

    UWAGA: istnieje duże prawdopodobieństwo, że SV zmieni swoje party-place (rozważanych jest kilka opcji w pobliżu - w tym ta oddalona o 100m). jeśli tak się stanie to na "starym" miejscu znajdzie się odpowiednia informacja.
    • 32:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Sep 2016 zmieniony
     
    Jako ciekawostkę zamieszczam ogłoszenie, jakie ukazało się w reaktywowanym Bajtku podczas imprezy Pixel Heaven w Warszawie:



    Wykonał: Hospes / MSB
    • 33:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Sep 2016
     
    Miło mi zakomunikować, że największy na świecie klub zrzeszający miłośników komputerów 8-bitowego Atari...



    ...ponownie sponsoruje nagrody na nadchodzące Silly Venture 2k16 ! Na party obecny będzie też szef tego klubu - Wolfgang Burger.
    • 34:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime6 Sep 2016
     
    @mały_swd: mocne 2/10 ;)
    • 35:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Sep 2016 zmieniony
     
    Na stronie SV2k16 znajduje się update "Deklaracji" prac na compo. Osoby chcące podzielić się podobną informacją proszone są o kontakt z organizatorem :)

    W tej chwili testowane są już pierwsze prace na małe Atari oraz ST/Falcon. Wszystko po to, aby compo przebiegło sprawnie i bez przykrych niespodzianek :) BTW - pamiętajcie o załączaniu pliku info do każdej pracy.
    • 36: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime12 Sep 2016 zmieniony
     
    UWAGA MUZYCY: Dodamy kolejną kategorię konkursową na nadchodzące SV2k16 party - MSX Compo dla Atari 2600. W czerwcu pojawił się TIATracker grupy Cluster, dzięki któremu o wiele łatwiej będzie wziąć udział w tym konkursie innym muzykom. Podejmijcie wyzwanie!

    Link do trackera ->link<-
    • 37:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Sep 2016 zmieniony
     
    Autor TIATrackera jest bardzo mile zaskoczony muzycznym compo dla A2600 na SV, dlatego zadeklarował wszelką pomoc dla osób, które potrzebują jej przy pracy z trackerem.

    Może najlepiej będzie jak wkleję fragment naszej korespondencji:

    Kylearan:

    "Anyway, I just saw that there will be a TIATracker compo at SV - wow! :) When I wrote it I honestly believed nobody would use it, so that's awesome. If you (or any musicians) need any help or additional features, I'd be glad to help, just send me a mail."


    e-mail: andre.wichmann@gmx.de
    • 38: CommentAuthorxxl
    • CommentTime13 Sep 2016
     
    jak ktos pokaze mi jak zmieniac banki w karcie na a2600 (bo 4kb to za malo) to moznaby pokazac dwukanalowego mod-plajera. dzwiek a2600 z przetwornikow pojdzie prawie jak z amigi :D
    • 39:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime13 Sep 2016
     
    Jest nieco o tym tutaj:

    ->link<-
    ->link<-
    ->link<- (bankowanie obecne tylko w emulatorach)
    • 40:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Sep 2016
     
    Jestem pod wrażeniem zaangażowania i profesjonalizmu Yolka. Pierwszą część stuff'u mamy już przetestowaną, obecnie testowany jest Covox w compo-maszynie na SillyVenture 2016. Jeśli równie sprawnie pójdą przygotowania w compo dla A2600, ST/Falcon/Jaguar i Lynx to zaczniemy o normalnej porze i bez niespodzianek (o zakończeniu nie napiszę, bo to zależy już od ilości prac) :)



    BTW prac na compo - bardzo prosimy o podsyłanie kolejnych GOTOWYCH prac na maila. Nie trzymajcie wszystkiego do ostatniej chwili lub do czasu party. Pliiiis :)
    • 41: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Sep 2016
     
    @Grey - to z tego Covoxa i ramu ma to polecieć?
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Sep 2016
     
    ... kurcze ,z tymi pracami to kończę równolegle cztery w czterech kolorach a jak się uda(jak zdążę)to na VBXE coś zapodam i na prawdę im dłużej będę je szlifował tym lepiej dla nich jak i dla tłumów widzów którzy zostaną nimi zahipnotyzowani :-p ,więc jak mam nie trzymać skoro je kończę ?
    Obiecuję iż wyślę je minimum tydzień przed party .
    ok?
    • 43:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Sep 2016 zmieniony
     
    @pin: skontaktowałem się z Yolkiem aby odpowiedział na Twoje pytanie :)

    @IRATA4: Spokojnie, to był apel do osób które mają już skończone prace :) (a są tacy) Wiadomo że nie wszyscy je wyślą, a niektóre będą kończone na party-place. po prostu - im więcej prac dostaniemy wcześniej, tym mniejsze zamieszanie podczas imprezy i płynne przeprowadzenie compo (testowanie przed imprezą, katalogowanie itd.).
  3.  
    Dzięki za miłe słowa, Grey. :-)

    @pin, tak to z tego Covoxa. Konstrukcja opisana tutaj: ->link<- Całkiem ładnie wykonane. Montaż nieinwazyjny pod warunkiem, że ma się w komputerze złącze ECI. Gra czysto, na tyle na ile mogę stwierdzić.

    Ale RAM z tej puszki mam wyłączony i jadę na tym z U1MB.
    • 45:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Sep 2016 zmieniony
     
    Potwierdzone Silly Talks - plan:

    Cross Development przy użyciu WUDSN IDE
    prowadzi JAC!

    Wszystko co chcielibyście wiedzieć o życiu w domu wariatów, ale baliście się zapytać
    prowadzi nieujawniony Silly Talker

    Atari 2600 VST - plugin VST do tworzenia muzyki dla Atari 2600
    prowadzi KK

    Programowanie Atari VCS 2600
    prowadzi JAC!

    Opowieści ze sceny Atari 8-bit - budowa timeline'u
    prowadzą Pirx i Frankenstein

    Format MPP
    prowadzi Zerkman/Sector One

    Kompilator K65 - nowy język dla procesorów rodziny 65xx
    prowadzi KK

    Jak umiejętności nabyte przy programowaniu dem dla Atari 8-bit mogą pomóc w budowie enginów handlowych o niskiej latencji. Czy kodowanie przy użyciu instrukcji AVX na Core i7 jest podobne do 6502?
    prowadzi były Wiceprezes Goldman Sachs, Dyrektor wykonawczy JP Morgan i demo coder.
    • 46:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 Sep 2016 zmieniony
     
    Na stronie SV2k16 zaktualizowano sekcję "ZAPOWIEDZI" prac na compo.

    Prosimy o kolejne zgłoszenia.
    • 47:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Sep 2016 zmieniony
     
    No i stało się! Mamy nową miejscówkę :) Trochę to trwało, ponieważ negocjacje trwały do samego końca. Sala większa o ok. połowę, lepsza lokalizacja (blisko starówki). Dla części osób, które zarezerwowały noclegi będzie to lepsza informacja, dla drugich ciut gorsza (dłuższy spacerek) :)




    Nowe party place to:

    Szkoły Ekonomiczno-Handlowe im. Macierzy Szkolnej w Gdańsku,
    ul. Seredyńskiego 1A
    Gdańsk


    1,2 km od starej miejscówki przy ul. Śluza 6. Zmieniły się oczywiście również odległości do wymienianych w wątku noclegowni, i teraz wygląda to tak:

    Hostel "Old Town" - 290 m (zamiast 1,3 km)

    Apartamenty "Kamienica Panna Gdańska" - 1,4 km (zamiast 210 m)

    Hotel "Almond" - 1,7 km (zamiast 600 m)

    Natomiast nie zmienia się odległość dla osób, które wybrały "Dom Muzyka" - pozostaje taka sama odległość, a więc 650m :)
    • 48:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime21 Sep 2016
     
    fajnie, jest tam gdzie parkować jakby co?
    • 49:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Sep 2016
     
    @xeen: tak, miejsca wokół szkoły jest sporo, poza tym party przypada w okresie świąt i będzie tam pusto. miejsca oczywiście bezpłatne.
    • 50:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Sep 2016
     
    I pięknie. Mam bliżej :)