atarionline.pl Kartridże Atari 8bit - kto? gdzie? jak? za ile? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime26 Aug 2015
     
    Hey, czy ktoś z forumowiczów orientuje się w temacie "jak w temacie" czyli: produkcja, zaprogramowanie, oklejenie, zapakowanie kartridży i dobrze by było żeby działały;)

    Jeśli tak, proszę o info na priv lub wskazanie osoby posiadającej potencjalny potencjał w temacie:) Dzięki:)
    • 2: CommentAuthornosty
    • CommentTime26 Aug 2015
     
    Ja się orientuję. Tzn mam pełny "know how" i doświadczenie. Chętnie pomogę, doradzę, udostępnię projekty.

    Ale sam nie podejmę się wyprodukowania cartów (brak czasu i chęci), a jak rozumiem szukasz wykonawcy "pod klucz"?
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Aug 2015
     
    ->link<-
    ->link<-

    Rozmawiałem z tym człowiekiem :"Płytkę zaprojektowałem na wzór oryginalnej z projektu kolegów Raster/Bob!k, a jej wykonanie zleciłem firmie, która zajmuje się wykonywaniem płytek. Przelotki i złącze są złocone."
    • 4: CommentAuthorbrx
    • CommentTime26 Aug 2015
     
    @kris3d: Hm. Mam nadzieję, że nie zwietrzyłeś interesu w produkcji "magazynków" i sprzedawaniu ich po 20 dolarów za sztukę ;-)
    • 5:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime27 Aug 2015
     
    @brx, wszystko w swoim czasie:)
    • 6:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime27 Aug 2015
     
    @irata4, dzięki za linki, już tam trafiliśmy:) risercz trwa:) do zobaczenia na Gryll#2, podobno ma być w KRK +34;)
    • 7: CommentAuthorxangel
    • CommentTime5 Sep 2015 zmieniony
     
    Witam Wszystkich.
    Patrzę, że ktoś wypatrzył moje cartridge na allegro :)
    To ja zajmuję się robieniem tego (zrobiłem projekt w Eaglu, zleciłem produkcję PCB.
    Do pełni szczęścia przydałaby się obudowa oraz PCB, w którym nie trzeba ciąć ścieżek (może następna wersja).
    Zrobiłem też takie coś:
    ->link<-
    Na razie mam jakieś przejściowe problemy z uruchomieniem - w 3 cartach co któraś gra nie działa, i nie wiem, czy to scalak nie łączy w podstawce, czy kwestia timingów, bo ten zielony działa idealnie.

    I zrobiłem też takie coś do 2600:

    Są drobne błędy, ale można to potraktować jako prototyp :)
    W 3 takie carty wejdą wszystkie gry 2k i 4k, które wyszły na Atari 2600 :)
    No i mam gotowy projekt PCB bankswitch, muszę dać do wykonania PCB, ale jeszcze czekam na inne płytki w międzyczasie i straszne mi się już robi z nimi zamieszanie :)

    Pozdrawiam
    • 8:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime7 Sep 2015
     
    @xangel, przyglądaliśmy się Twojej wersji. Jednakże na ten moment, potrzebujemy stabilnej i działającej wersji kartridżów razem z usługą programowania i składania w całość a więc nie mamy czasu na prototypy:(

    Tak że tym razem dzięki za info i cenimy zaangażowanie w temat 8bit:)
    • 9: CommentAuthorxangel
    • CommentTime7 Sep 2015 zmieniony
     
    Ale mówisz o których cartridgach?
    Zielone te z allegro są 100% OK.
    Niebieskie są już OK - niechcący dałem pamięci 39VF040 na 3.3V zamiast 39SF040 na 5V.
    A czerwone (do Atari 2600) też działają OK, ale jeśli chodzi o sprzedaż, to trzeba by puścić jeszcze raz PCB do produkcji, bo poprawiłem 3 błędy.

    Poza tym mam pewien pomysł na cartridge z pamięciami 4Mbit bez żadnych przełączników, ale ktoś musiałby napisać Creaxin1 od nowa, aby obsługiwał takie pamięci, a to już zadanie dla jakiegoś programisty....
    Ja byłbym w stanie jedynie dostarczyć hardware na testy.
    • 10:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime23 Oct 2015
     
    Kuba Husak proszony o kontakt z KRIS3D:) w sprawie kartridży:) "Nadejszła wiekopomna chwiła...":)
    • 11: CommentAuthordaro
    • CommentTime24 Oct 2015
     
    Chętnie bym taki cartridge, mało na allegro do tych konsol. Z jedną grą nie opyla się kupować.

    Też myślałem o zrobieniu, ale brak czasu.

    Jak z legalnością tego, można seryjnie produkować i nikt nie przyczepi się do praw autorskich?

    Chętni będą na pewno, Ile by kosztowała sztuka, może być bez obudowy?
    • 12:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime25 Oct 2015
     
    @daro, my robimy swoją grę więc prawa to nie problem.
    Co do sprzętu to nie widzę przeszkód, Kuba Husak montuje i programuje więc nie ma problemu z prawami. Ceny, nawet za pojedyncze sztuki są do przejścia.
    • 13: CommentAuthorxangel
    • CommentTime18 Nov 2015
     
    Cartridge mógłbym wykonać, co do praw autorskich, to dla mnie idealnym rozwiązaniem jest, jak ja tylko montuję i programuję cart, plik podsyła mi przyszły właściciel. Wtedy ja nie wnikam co wgrywam....

    W trzy takie carty daje się upchnąć chyba wszystkie gry 2k i 4k jakie wyszły na Atari 2600 - pozostałe gry wymagają cartów bankswitch, czyli tak z grubsza to jeden cart - jedna gra.

    Powyższe wywody tyczą się cartów do Atari 2600 - dla 65XE/800XE/XL jest trochę inna sytuacja - do jednego carta daje się upchnąć kilka gier - około 127kb. Da się zrobić cart z dwoma lub czterema takimi bankami, ale przełączanymi przełącznikami. Więcej będzie ciężej, bo flash równoległy 8mbit jest dość drogi i przeważnie występuje w obudowie SMD takiej dość niewdzięcznej (TSOP).
    Gdyby ktoś podjął się napisać Creaxin1 od nowa z obsługą pamięci 2 i 4mbit, a nie tylko 1mbit, to można by robić całkiem fajne carty z dużą ilością gier i bez przełączników.