atarionline.pl Gniazdo dla VBXE 2.1 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormoby3334
    • CommentTime9 Sep 2015 zmieniony
     
    Mam prośbę, czy istnieje gdzieś schemat podłączenia tego gniazda z Composite Video, VGA (D-Sub) lub Dual Link DVI-I/D.

    Nie znam się na technice, nie wiem nawet jakie to gniazdo ze zdjęcia, więc nie wiem czego szukać.

    Proszę o pomoc, bo niestety mój TV Panasonic Viera nie chce współpracować z rekomendowanym gniazdem SCART - obraz skacze. Jak podłącze monitorowym wszystko OK tylko robią się paski i kolory ledwie widać - obraz przypomina taki jak z konwertera sygnału analogowego na SVGA.

    Na 24calowym monitorze Samsunga z obsługą TV natomiast kompletny odlot obrazu i dźwięku, tu kabel SCART o dziwo pracuje wspaniale.

    Z góry serdecznie dziękuję.
    • 2:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime11 Sep 2015
     
    vbxe do Composite Video, VGA (D-Sub) lub Dual Link DVI-I/D ?

    nie ma takiej opcji bez konwersji 15khz sygnalu do innego formatu.

    obraz skacze ? skad wziales sync dla scarta ?
    • 3: CommentAuthormoby3334
    • CommentTime11 Sep 2015
     
    Nie znam się na technice. Byłem kiedyś z polecenia po 2 SIO2SD. Straciłem kontakt z osobą która mnie poleciła i zrobiła mi kabel.

    Podkreślam na monitorze komputerowym z opcją TV kabel działa IDEALNIE.

    Nie chce współpracować z TV Panasonic Viera 50 cali plazmowym. Obraz skacze - nie potrafi ustalić jakby ramki mówiąc opisowo.
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime11 Sep 2015
     
    Sprawdź (jak mówił Lotharek) wewnątrz komputera, gdzie podłączony jest CSYNC. Co to takiego i jak to ma być podłączone - masz w manualu do montażu VBXE. Niekiedy tutaj tkwi błąd mogący się tak właśnie objawiać.
    • 5: CommentAuthormoby3334
    • CommentTime12 Sep 2015
     
    Przepraszam ale byłem poza domem. Dziś sprawdzę. Dziękuję.
    • 6:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime12 Sep 2015
     
    A mi udało się skonwertować obraz z VBXE na s-vhs. Wszystko oparte na schemacie z cpc wiki i układzie AD724JR zasilanym na szczęście napięciem 5V (w przeciwieństwie do Motoroli MC1377).
    • 7: CommentAuthormoby3334
    • CommentTime13 Sep 2015
     
    Mam 2 Atari z VXBE 2.1 i oba sprawdziłem. Oba zachowują się tak samo co załączam na filmach w tej i drugiej części postu. Obraz na TV plazmowym skacze, a na monitorze z tunerem HDTV obraz idealny. Rozkręciłem oba i luty wyglądają OK. Chyba to wina TV. Temat chyba raczej do zamknięcia.
    • 8: CommentAuthormoby3334
    • CommentTime13 Sep 2015
     
    Film z zachowania się monitora.
    • 9: CommentAuthormoby3334
    • CommentTime13 Sep 2015
     
    Obiekty testowe z dedykowanym kablem RGB.
    • 10:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime14 Sep 2015
     
    moby3334:
    Na 99% Telewizor. Podobne mam objawy z na Vierze i jakiejś plazmie Samsunga. Nowe tv kiepsko sie dogadują. Na jednym TV Atari śmiga aż miło na drugim gubi synchro jak u Ciebie.Z C64 po euro i svga jeszcze wieksze klocki.