atarionline.pl Głośniki 2.1 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Sep 2015 zmieniony
     
    mam do sprzedania nowe na gwarancji głośniki I-Box-2.1 cena :60 zł
    Kosztowały 110 (Paragon).Grają średnio, choć dużo lepiej niż zwykłe 2.0 ze względu na głośnik niskotonowy ,kable od satelit są dość krótkie .
    ->link<-

    Cena jest do negocjacji ,sprzedaje bo chcę kupić inne ,jak dla mnie te za cicho grają a potrzebuje głośniejsze 2.1 bym mógł na zlotach słyszeć jakikolwiek dźwięk ze swojego kompa .
    Osobiście polecam 2.1 Media tech które chcę właśnie kupić o ile sprzedam te.

    ->link<-

    Opinie są różne ,ja przepłaciłem(110) ale uważam że za cenę jaką podałem(60) lepszych się nie kupi.
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Feb 2017 zmieniony
     
    Hej , znalazłem ciekawy retro sprzęt estradowy ,pomyślałem że przydał by się na zloty ,może moc nie powala bo wyczytałem iż to 100Wat choć myślę że powinny dać radę na nagłośnienie zlotowych sal .Do sprzedania są te dwie kolumny plus to co na nich stoi czyli amplituner/wzmacniacz i korektor ,gramofon nie jest na sprzedaż .
    Cena 300zł .
    • 3:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime13 Feb 2017
     
    Na takim eltronie 60 co po lewej stronie stoi, to w okolicach roku 1990 grałem na gitarze wspólnie z kumplem podpiętym pod drugie wejście z gitarą basową. Nie pamiętam, ale chyba wtedy nie istniało słowo amplituner, a dzisiaj brzmi trochę groteskowo w odniesieniu do tego sprzętu:-) Się uhahałem:-)
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Feb 2017
     
    .... fakt ,nie wiedziałem jak to nazwać ...
    dlatego załączyłem fotkę ;) .

    @Mq głośne są te kolumny ? ,jak możesz to napisz coś więcej o nich , ja można powiedzieć że byłem tam służbowo i nie miałem jak przyjrzeć się temu bliżej ,w każdym razie ma to jakiś urok a 300 zł za komplet to chyba niedużo ... chyba że to jakiś straszny chłam ,ale na to nie wygląda ...
    • 5:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime14 Feb 2017
     
    Wiesz co, te kolumny, to nie wiadomo co to jest... Ten wzmacniacz po prawej też nie wiem, bo nie znam.
    My mieliśmy dwa takie Eltrony 60 jak ten po lewej stronie i do nich kolumny też Eltron -takiej wysokości jak te na zdjęciu, na dwóch głośnikach, a z przodu u góry miały też emblematy Eltron. Te wzmacniacze były 60W i kolumny były też 60W, bo w środku siedziały po dwa głośniki Tonsil GD30/30 z tego co pamiętam.
    W każdym razie wszystkie te Eltrony w tamtych latach były masowo wykorzystywane w szkołach, domach kultury itp. Generalnie widziałem tego sporo w różnych miejscach i nie pamiętam, żeby kiedyś trafił się ten sprzęt w dobrym stanie, zawsze był zajechany strasznie, bo wszyscy to katowali. Natomiast każdy kto muzykował w tamtych latach, to wiedział co to jest Eltron i generalnie wszyscy z tego polewali:-)
    Jeżeli chodzi o Eltron 60 to słabo grał, był za cichy, żeby nagłośnić gitarę na próbach jak perkusista grał. Z kolei jak wokal się chciało nagłośnić, to przy reszcie zespołu w ogóle go nie było słychać.
    Do tego Eltron harczał, trzeszczał, przesterowywał dźwięk itp. -no ogólnie nie dawał rady.
    Jeśli chodzi o urok, to dla mnie jedynie zdjęcie Eltrona przypomniało stare czasy -to ma urok rzeczywiście, ale przypomniało mi też, że jak tylko dostaliśmy ten sprzęt do użytku, to od razu marzyliśmy żeby się go pozbyć i mieć coś sensowniejszego, a przypominam że było to blisko 30 lat temu:-)
    Czy 300 to dużo czy mało, to się nie wypowiadam:-)
    Aha, no i oczywiście wszystko zależy od stanu: może być tak, że w starych kolumnach są nowe głośniki, a elektronika jest podrasowana itd. Ale w oryginale ten sprzęt był już słaby 30 lat temu, więc dziś nie spodziewał bym się fajerwerków delikatnie mówiąc:-)
    • 6:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime14 Feb 2017
     
    Słuchajcie chłopaki, nie chce Was zniechęcać czy coś bo może akurat takie brzmienie się komuś (z braku innej opcji) spodoba. Ale stary sprzęt audio ma to do siebie, że gra kiepsko. Głośniki mają wykruszone zawiesia, przez co charczą i dodatkowo przestają przenosić bas. Stare elektrolity dają popalić nie tylko w Amigach, ale p/w w starych wzmiacniaczach. Efekt? Brak mocy, brak dynamiki, brak basu.
    Lepiej te 300 zł zainwestować w zestaw 2.1 na biurko (przy domówkach/mikro zlotach doskonale sprawdza się) a organizując party zadbać o salę z własnym nagłośnieniem, ew. przy organizacji podnająć firmę która zajmuje się nagłaśnianiem mniejszych imprez.
    Sam ostatnio zestaw Diora WS502+korektor+2x Tonsil ZgC60-8-42 75W wywiozłem na PSZOK... Nikt tego nie chciał za darmo.
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Feb 2017
     
    ... myślałem o jakimś zlocie by sobie były na mijscu i nie trzeba by było martwić się o nagłośnienie .
    W domu to ja mam dobre nagłośnienie ,japońskiego Techniksa dość dobry model z analogowymi wskaźnikami ,kupiłem w zeszłym roku po ciężkich poszukiwaniach stan-"jak nówka"-może na dyskotekę by się nie nadawał ale w domu gra przyjemnie zresztą ten model pamiętam jako topowy z końcówki lat 90'i pamiętam jak kosztował 5999zł co było nie do przeskoczenia dla uczącego się nastolatka na utrzymaniu rodziców -teraz go mam :-) ,Logitecha THX Z 5400 - to był szał ,prawdziwe 5.1 @Jury jak był u mnie na sztabie to mocno się zdziwił jakością i mocą dźwięku ,a teraz składam Yamahę Rx-V481 amplituner mam, zastanawiam się czy kolumny brać Yamahy czy jakieś inne no i obowiązkowo Subwoofer .No i do komputera też mam stereo na Eltaxach - grają wystarczająco .
    Jako centrum ROZRYWKI zawsze była jest i będzie konsola ,nie dał bym rady patrzeć na system operacyjny na TV ,ogólnie wywaliłem stacjonarkę i korzystam z laptopa -uraz zawodowy .

    Na zlotach ze sprzętem bywa różnie a tak można by sale wyposażyć na stałe ... ale jak kicha ,to kicha i nie ma co .
    • 8:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime14 Feb 2017
     
    Irata4 mój sprzęt kiedyś też grał dobrze, głównie amigowskie mody :) Niestety, po 25 latach zawiesia szlak trafił i całość przestała fajnie grać. Trzeba by zainwestować w zakup i wymianę głośników, wymienić zwrotnice, elektrolity we wzmaku i pewnie całość odzyskałaby drugie życie. No ale to wszystko kosztuje, efekt nie wiem czy by mnie zadowolił, posiadam niedrogi zestaw 2.1 który zajmuje 1/4 miejsca poprzedniego (wzmak,kolumny) a gra na moje warunki mieszkaniowe podobnie i ... właściwie trochę taka zabawa na chwilę obecną nie ma sensu.