atarionline.pl akcesoria - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorcyberslaw
    • CommentTime5 Oct 2009
     
    poszukuje w przystępnej cenie modułów do podłączenia atari 800xl pod monitor PC, wiem że dużo już o tym jest napisane ale jeśli ktoś ma na zbyciu za rozsądno cenę to proszę.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Oct 2009
     
    Chodzi Ci o przejsciowke do monitora VGA?
    • 3: CommentAuthorcyberslaw
    • CommentTime6 Oct 2009
     
    tak ale widząc ceny w necie to mnie przerasta finansowo, szukam alternatywnego rozwiązania problemu w rozsądnych cenach.
    • 4: CommentAuthorcyberslaw
    • CommentTime6 Oct 2009
     
    P.S. Nie jestem sknerą ale przy zarobkach 1000 zł i opłatach kredytów nie mogę pozwolić sobie na rozrzutność.
    • 5: CommentAuthorcyberslaw
    • CommentTime21 Oct 2009
     
    Widzę że uznaliście mnie za nie wiem co, skoro nikt nie odpowiedział na mój apel a zarazem prośbę, jeśli ma się rozwijać społeczeństwo atarowców, to powinniśmy sobie na wzajem pomóc, nie zależy mi na zarobkach na kimś czy na czymś, po prostu Atari to moja od nie dawna pasja, Atari miałem 10 temu i żałuje że nie zostawiłem go teraz mam praktycznie czyste Atari 800 xl, z magnetofonem xc12 i zasilaczem, to wszystko co posiadam, czy trzeba być milionerem aby się społeczność atarowców zainteresowała gościem na bezludnej wyspie? Ktoś mi dziś pomoże, ja komuś pomogę później kiedy ktoś tak jak ja
    będzie potrzebował pomocy. Jeśli klan Atari ma przetrwać w świecie komercji PC to musimy sobie na wzajem pomóc.
    • 6:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 Oct 2009 zmieniony
     
    Powinieneś się chyba zainteresować zewnętrzną kartą TV, ewentualnie LCD-TV ze złączami composite lub s-video (tu najpewniej w 800XL potrzebna byłaby przeróbka, jeśli masz jedną ze starszych wersji, by wyprowadzić pełny sygnał s-video na złącze monitorowe w Atari).

    P.S.
    Nie dramatyzuj, nikt nie odpisał bardzo konkretnie pewnie dlatego, że problem jest ewidentnie do rozgryzienia w oparciu o Atariki, Allegro, opis wyjść Atari, itp. :-)
    • 7: CommentAuthorScalak
    • CommentTime21 Oct 2009
     
    zaczynałem tak jak Ty i w życiu bym nie zarzucił nieżyczliwości środowisku Atarowców. Wtedy ktoś polecił mi tę stronę ->link<- pomogła w podłączeniu na composite karty tv w pc (zgodnie z peesem Jacques) aczkolwiek w SecamieFR do dziś nie mam kolorków :(
    • 8: CommentAuthorcyberslaw
    • CommentTime22 Oct 2009
     
    Cóż mogę tu napisać, po prostu mogę tu wszystkich którzy poczuli się urażeni, przeprosić, po prostu nerwy mi puściły, a to związane z życiem zawodowym a ściśle mówiąc ze współpracownikami, nie którzy są tak chciwi że by własną matkę na szubienicę oddali za 2 złote nie mówiąc o znajomych i kolegach z pracy. RAZ JESZCZE PRZEPRASZAM
    • 9:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime22 Oct 2009
     
    Nie przepraszaj, odpracujesz tą zniewagę działając prężnie na rzecz Atari ;-)
    • 10: CommentAuthorcyberslaw
    • CommentTime23 Oct 2009
     
    Dobrze, teraz może znajdzie się chętny który mi pomoże poznać w takim stopniu Atari abym mógł przekazać tą wiedzę innym, oprócz tego będę potrzebował kilku rzeczy, jak stacja dysków, sio2pc i inne, oczywiście odpłatnie, może znajdzie się chętny i mający kilka stacji. Znajdzie się pomocna dłoń?
    • 11:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime23 Oct 2009
     
    zacznij od 1mb i sio2pc.

    no i qmega ;-)
    • 12:
       
      CommentAuthorglowas11
    • CommentTime23 Oct 2009
     
    Jeśli chodzi o rozszerzenia to pisz na priv do Lotharka to niewąpliwie góru Atarowskich rozszerzeń wszelkiej maści i napewno pomoże .
    • 13: CommentAuthorcyberslaw
    • CommentTime25 Oct 2009
     
    Pisałem ale dostałem na ogólnym jak powyżej, ale co ja mam zrobić?????? Jeśli Lotharek mi nie pomoże to pujdę na dno, bul, bul, bul. Pomocy!!! Jak mam sobie dać radę to pomocy, chcę poznać 8 bit ale sam nie dam rady.
    • 14: CommentAuthorcyberslaw
    • CommentTime25 Oct 2009
     
    Lotharku, czytałem na forum że możesz odpłatnie zainstalować rozszerzenia, jak jesteś w stanie zainstalować w mojej atarynce sio2sd to napisz mi na maila, będę wdzięczny
    • 15: CommentAuthorcyberslaw
    • CommentTime25 Oct 2009
     
    P.S. Chyba że masz do odsprzedania takie Atari rozbudowane.
    • 16:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Oct 2009
     
    tu masz namiary na Lotharka: ->link<-

    Również go polecam, bo mam od niego SDX i montował mi 1MB. Wszystko chodzi I klasa :)
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Oct 2009
     
    Zeby nie bylo, ze jest jeden elektronik na scenie (ups, w spolecznosci Atari he he) to dodajmy, ze mamy tez takich rozszerzeniowcow sprzetu jak: Pigula, Zenon, Pajero, Candle (pewnie o kim zapomnialem, ale mnie sprostujecie). Namiary mailowe na nich mozna znalezc w komentarzach.
    • 18: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime4 Nov 2009
     
    cyberslaw: może to Cię zainteresuje ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Jan 2010
     
    Gzynio: jeżeli to faktycznie działa to jest to fajna rzecz.