atarionline.pl ATARI 2600 RAMBO - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime12 Nov 2015
     
    Witam Panowie ponownie mam pyt kupilem juz ten zasilacz no i powiedzcie mi jak go skonfigurowac tymi przelacznikami aby odpalilo na tv?????
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime12 Nov 2015
     
    Miker ostatnio Ci napisał tutaj. Można też użyć google bo nie jest to jakiś rzadki problem. Użytkownik mikrokomputerów powinien sobie radzić gładko z podobnymi rzeczami.
    • 3: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime12 Nov 2015
     
    wiem ze mi napisal czyli polaryzacje mam ustawic to pierwsze z lewej tak? panie wybacz ale ja nie znam sie tak jak wy w jednym palcu wiec prosze o wyrozumialosc ;(
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime12 Nov 2015
     
    Nikt nie ma wszystkiego w jednym palcu, ale dobrze najpierw samemu poszukać gdzie się da, a dopiero na końcu pytać.
    • 5: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime12 Nov 2015
     
    A ta polaryzacja do czego jest?to ma znaczenie?
    • 6:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime12 Nov 2015 zmieniony
     
    No, w skrócie, gdzie masz plus a gdzie minus.

    Zajrzyj np. tutaj: ->link<-
    • 7: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime12 Nov 2015
     
    Ustawiłem wedle tej polaryzacji i dałem na 9v i obrazu nie umie znalesc:( nie wiem do daj BG, dk, l czy i? I jaki kanał? (Chodzi mi o wyszukiwanie w tv) :(
    • 8:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime12 Nov 2015
     
    Weź jakieś automatyczne szukanie.
    • 9: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime12 Nov 2015
     
    Lipa nie wiem czemu :( coś nie umie znalesc szkoda ze to atari żadnej diody nie ma to bym chociaż widział czy świeci hmm
    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime12 Nov 2015 zmieniony
     
    Jeśli nie ma wbudowanych gier czerń którą wyświetla konsola może być uważane przez telewizor jako nic i automatyczne wyszukiwanie to pomija. Spróbuj z włożonym cartridgem. Jeśli przez konsolę płynie prąd jej włączanie i wyłączanie powinno powodować bardzo krótkie zakłócenia obrazu.
    • 11: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime13 Nov 2015 zmieniony
     
    A2600 działa na 9V DC z plusem w środkowym pinie, więc przynajmniej teoretycznie ustawienie polaryzacji pokazane na zdjęciu jest złe. Co do napięcia to trudno powiedzieć, bo te zasilacze mają tak nadrukowaną skalę, że tragedia. Sam miałem kilka takich zasilaczy, i nigdy nic do nich nie podłączałem nie upewniając się wcześniej za pomocą miernika, czy na wyjściu jest to co chciałem. Jeśli jest to używany, dość stary zasilacz, to musisz liczyć się z taką możliwością, że kiedyś komuś np. urwał się kabelek i go przylutował na przypał, i teraz polaryzacja jest odwrócona, i uwierz mi, że miałem przynajmniej jeden taki przypadek.

    A tak w ogóle to zastanawiam się jak to sprawdzasz. Mam nadzieję, że nie bawisz się tym przełącznikiem polaryzacji? Jego ustawienie jest kluczowe, i podłączenie konsoli z odwrotną polaryzacją zazwyczaj kończy się jej uszkodzeniem.
    • 12: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime13 Nov 2015
     
    ten duży kondensator co jest na płycie 16V 2200uf puścił soki- dlaczego?
    • 13: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Nov 2015 zmieniony
     
    zijacek prawdopodobnie odpowiedział Ci co jest przyczyną, ale kondensatory puchną też z upływem lat. Martwe Atari należy wsadzić do łodzi, którą należy podpalić i puścić w morze.
    • 14: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime13 Nov 2015
     
    podpalić... mądre słowa, chyba ODPALIĆ ;) no nic zawioze do elektronika i mi tą beczke wymieni... tzn ona nie byla opuchnieta lecz jak wlaczylem atari to jakaś "woda" z niej syczała wiec nie dziwie się że mi obrazu nie umiało znaleść (jesli to to) pozyjemy zobaczymy w takim badz razie dziekuje kazdemu za pomoc w odpisach tych "dogryźliwych" i wiarygodnych pozdrawiam