atarionline.pl Jak gracie w emulatorze? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime22 Nov 2015
     
    Witam
    Ciekawy jestem, w jaki sposób inni używają emulatora i dlaczego. Chodzi o sposób wybrania gry, w którą chce się zagrać. Ja używam Total Commandera, w którym wybieram plik gry i wciskam enter. Otwiera się Altirra i gram. Ale jest to średnio fajne, więc zastanawiam się nad alternatywą. Żaden z emulatorów, które widziałem, nie dawał możliwości zrobienia sobie listy plików z ulubionymi grami i wybierać je z niej przy pomocy jakiegoś przyjaznego interfejsu.
    Może jest jakiś fajny osobny frontend, który na to pozwoli? Pamiętam, że frontend do MAME 'MadeInMame32' oferował wybór gier z innych platform i podpięcie jakiegoś emulatora, ale ten projekt od dawna nie jest rozwijany, a z pewnością do pięknych i wygodnych nie należy. D-Fend do DOSBOXa ma fajny interfejs, bo można robić screeny z gier i wyświetlać listę gier przy użyciu screenów. Fajne to jest, ale tu się nie da użyć innego emulatora niż DOSBOXa, więc z Atari to nie przejdzie.
    No i stąd powstało pytanie - jak wy to robicie? :)
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Nov 2015
     
    Przy wyborze gry do zagrania najpierw kieruję się tytułem - jeśli mnie zaciekawi z jakiegoś powodu to potem sprawdzam jego język - niemiecki to zazwyczaj wyższa jakość gry, ale gdy jest to przygodówka to odpuszczam, czeski to średnia jakość, ale lubili robić jakieś ciekawe gry naśladujące inne, znane tytuły, a muzyka najczęściej nie pochodziła z innych gier - to na plus. Przy polskich można spodziewać się wszystkiego, ale nie ma problemów gdy potrzebna jest instrukcja lub gra ma sporo tekstu. Polskie gry trochę odzwierciedlały ówczesną rzeczywistość. Używam Altirry.
    • 3:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime22 Nov 2015 zmieniony
     
    Ja właśnie jestem na etapie konfiguracji oddzielnej maszynki do emulacji (pod Win 10). Myślałem o Raspberry Pi, ale MAME na to jest mocno okrojone, więc stanęło na PIPO X7.
    A jako frontend dałem EmulationStation, jak na razie podpiąłem pod niego MAME, a następne będą emulatory Atari 8 i 16bit.
    Myślę, że to dobry kierunek, bo jak na razie wszystko da się obsługiwać wyłącznie padem, a o to mi chodzi.
    • 4:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime24 Nov 2015
     
    Okazało się, że D-Fend Reloaded da się przystosować do dowolnego emulatora. Altirra się podpięła i działa! Jest ok ;)
    Ten wspomniany EmulationStation wygląda ciekawie, ale trochę nie odpowiada mi zbyt nowoczesny interfejs na modłę konsol. Może kiedyś go sprawdzę. Ale też w nim nie ma wyboru gry z 'galerii'. Napisali, że to jest w planach dopiero.