atarionline.pl Grabber USB - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorYosh
    • CommentTime28 Nov 2015

Hej

Używa ktoś może grabbera obrazu po USB z Atari? Ktoś coś poleca? przestrzega ?

Optymalizuje swoją powierzchnię roboczą :) Jakość nie musi być super... (na szczęście nie jestem grafikiem)

Taką ściemę znalazłem...
    ->link<-
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Nov 2015 zmieniony

Taki sprzęt się trafia tanio w supermarketach. Z ciekawości kupiłem, ale jeszcze nie używałem. Ktoś miał problemy z kolorami podczas zgrywania z VHS (podgląd nie przedstawiał tego co się nagrało), a tak to nie widać w sieci narzekań na podobne urządzenia. Razem z urządzeniem dostajemy oprogramowanie.
    • 3: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Nov 2015

Sprawdza się do oglądania dem itp. Niestety z reguły jest małe opóźnienie między źródłem i odbiornikiem, co przy graniu może czasem doskwierać.
    • 4: CommentAuthorxangel
    • CommentTime21 Dec 2015

Ja kupiłem taki chiński w białej obudowie, ale wygląda podobnie.
    Na gnieździe RCA obraz tragedia, w większości czasu nie łapie synchro.
    Na gnieździe s-video nie udało mi się wcale złapać obrazu.
    • 5:

CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Dec 2015 zmieniony

To rzeczywiście ściema, bo identiko ale z innym napisem na serwisie aukcyjnym znajdziesz.

Tylko uwaga, jest ich co namniej 4:
    ->link<-

A ten logilink też wśród nich jest :)
    Known Easycap devices

STK1160 EasyCAP
    For the stk1160 based EasyCAPs exists another article on this wiki with further information.
    It is assumed that the stk1160 based "EasyCAP DC60" ist the "originally" EasyCAP device. This device is sold in different varieties (models) and even under different names like: EzCap, LogiLink, Mumbi, Weltbild, and some more.
    Components Used
    Syntek STK1160 (USB video bridge)
    Silan SC8113 or GM7113 (Philips SAA7113 compatible video decoder)
    AC'97 audio processor (In the 4 inputs model this chip is missing. Audio capturing is done by the STK1160 chips built-in ADC for mono microphone audio recording.)
    Indentification
    # lsusb
    Bus 001 Device 003: ID 05e1:0408 Syntek Semiconductor Co., Ltd STK1160 Video Capture Device
    • 6:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Sep 2018 zmieniony

Przed chwilą Mikołaj Cichal wrzucił na fejsa o interfejsie za circa 30 złotych:

MC:

Tani grabber, który działa z ZX / C64 / Atari / Amigą? Sprawa nie jest prosta. Większość opiera się o niekompatybilny chip, który nie radzi sobie ze starymi mikrokomputerami i konsolami. Dzięki wnikliwej analizie technicznej kolega Łukasz Sandomierz wpadł na taki produkt, który wytestowalismy. Nie jest to jakość premium, ale w tej kwiocie jako monitorek poglądowy lub nagrywanie gameplay'u - jest ok. Łapcie link.
    Giantree 2017 Nowy EzCAP 168

Aha - wszelkie testy szły po Composite. Nie wiem jak po svideo. Może lepiej. Może złącze miksuje chrome i lume... Sprawdze

->link<-
    • 7: CommentAuthormiki1406
    • CommentTime24 Sep 2018

Próbne nagranie 130XE
    • 8: CommentAuthormiki1406
    • CommentTime24 Sep 2018

Test robiłem po Composite. Sprawdzę jeszcze czy svideo to svideo, czy "fejk", który miksuje te sygnały
    Urządzenie działa po Otg że smartphonami i tabletami, a po USB z PC. Pozwala na wszystkich tych nagrywać film z dźwiękiem. I najważniejsza UWAGA w tej obudowie występuje kilka różnych grabber'ów. Tylko ten z trzech testowanych działa poprawnie z 8/16bitowcami. Mam taki sam, który działa tylko z PS2, a z innymi przesuwa obraz i zmienia kolory...
    • 9:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime2 dni temu zmieniony

Mam dostęp do tych graberów -za jakieś 9-15zł ,nie pamiętam dokładnie ,ale sprawdzę to , można by Atari do lapka na zlocie podpiąć , ciekawe jaki to ma lag?

Jak by ktoś chciał to mogę załatwić ,mogę załatwić także baterie do PSP,DS,VITA, pady do PS3 (podróbki ale dobre ) .
    Ostatnio dorwałem coś takiego :

Co prawda nie jest to mini Nes z wyjściem HDMI ,tylko zwykły od strony konsoli jack/czincz i mikro USB jako zasilanie .

Gdybyście chcieli jakieś zabawki na święta dla dzieciaków to też coś mam . Podaje link do aukcji .
    ->link<-
    Jak jest ktoś zainteresowany to dajcie znać na pw albo mailem (w profilu) kliknijcie na ogłoszenia użytkownika.
    Ps.numer tel jest do mnie .