atarionline.pl Grabber USB - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime28 Nov 2015
     
    Hej

    Używa ktoś może grabbera obrazu po USB z Atari? Ktoś coś poleca? przestrzega ?

    Optymalizuje swoją powierzchnię roboczą :) Jakość nie musi być super... (na szczęście nie jestem grafikiem)

    Taką ściemę znalazłem...
    ->link<-
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Nov 2015 zmieniony
     
    Taki sprzęt się trafia tanio w supermarketach. Z ciekawości kupiłem, ale jeszcze nie używałem. Ktoś miał problemy z kolorami podczas zgrywania z VHS (podgląd nie przedstawiał tego co się nagrało), a tak to nie widać w sieci narzekań na podobne urządzenia. Razem z urządzeniem dostajemy oprogramowanie.
    • 3: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Nov 2015
     
    Sprawdza się do oglądania dem itp. Niestety z reguły jest małe opóźnienie między źródłem i odbiornikiem, co przy graniu może czasem doskwierać.
    • 4: CommentAuthorxangel
    • CommentTime21 Dec 2015
     
    Ja kupiłem taki chiński w białej obudowie, ale wygląda podobnie.
    Na gnieździe RCA obraz tragedia, w większości czasu nie łapie synchro.
    Na gnieździe s-video nie udało mi się wcale złapać obrazu.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Dec 2015 zmieniony
     
    To rzeczywiście ściema, bo identiko ale z innym napisem na serwisie aukcyjnym znajdziesz.

    Tylko uwaga, jest ich co namniej 4:
    ->link<-

    A ten logilink też wśród nich jest :)
    Known Easycap devices

    STK1160 EasyCAP
    For the stk1160 based EasyCAPs exists another article on this wiki with further information.
    It is assumed that the stk1160 based "EasyCAP DC60" ist the "originally" EasyCAP device. This device is sold in different varieties (models) and even under different names like: EzCap, LogiLink, Mumbi, Weltbild, and some more.
    Components Used
    Syntek STK1160 (USB video bridge)
    Silan SC8113 or GM7113 (Philips SAA7113 compatible video decoder)
    AC'97 audio processor (In the 4 inputs model this chip is missing. Audio capturing is done by the STK1160 chips built-in ADC for mono microphone audio recording.)
    Indentification
    # lsusb
    Bus 001 Device 003: ID 05e1:0408 Syntek Semiconductor Co., Ltd STK1160 Video Capture Device
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Sep 2018 zmieniony
     
    Przed chwilą Mikołaj Cichal wrzucił na fejsa o interfejsie za circa 30 złotych:

    MC:

    Tani grabber, który działa z ZX / C64 / Atari / Amigą? Sprawa nie jest prosta. Większość opiera się o niekompatybilny chip, który nie radzi sobie ze starymi mikrokomputerami i konsolami. Dzięki wnikliwej analizie technicznej kolega Łukasz Sandomierz wpadł na taki produkt, który wytestowalismy. Nie jest to jakość premium, ale w tej kwiocie jako monitorek poglądowy lub nagrywanie gameplay'u - jest ok. Łapcie link.
    Giantree 2017 Nowy EzCAP 168

    Aha - wszelkie testy szły po Composite. Nie wiem jak po svideo. Może lepiej. Może złącze miksuje chrome i lume... Sprawdze


    ->link<-
    • 7: CommentAuthormiki1406
    • CommentTime24 Sep 2018
     
    Próbne nagranie 130XE
    • 8: CommentAuthormiki1406
    • CommentTime24 Sep 2018
     
    Test robiłem po Composite. Sprawdzę jeszcze czy svideo to svideo, czy "fejk", który miksuje te sygnały
    Urządzenie działa po Otg że smartphonami i tabletami, a po USB z PC. Pozwala na wszystkich tych nagrywać film z dźwiękiem. I najważniejsza UWAGA w tej obudowie występuje kilka różnych grabber'ów. Tylko ten z trzech testowanych działa poprawnie z 8/16bitowcami. Mam taki sam, który działa tylko z PS2, a z innymi przesuwa obraz i zmienia kolory...
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Dec 2018 zmieniony
     
    Mam dostęp do tych graberów -za jakieś 9-15zł ,nie pamiętam dokładnie ,ale sprawdzę to , można by Atari do lapka na zlocie podpiąć , ciekawe jaki to ma lag?

    Jak by ktoś chciał to mogę załatwić ,mogę załatwić także baterie do PSP,DS,VITA, pady do PS3 (podróbki ale dobre ) .
    Ostatnio dorwałem coś takiego :




    Co prawda nie jest to mini Nes z wyjściem HDMI ,tylko zwykły od strony konsoli jack/czincz i mikro USB jako zasilanie .

    Gdybyście chcieli jakieś zabawki na święta dla dzieciaków to też coś mam . Podaje link do aukcji .
    ->link<-
    Jak jest ktoś zainteresowany to dajcie znać na pw albo mailem (w profilu) kliknijcie na ogłoszenia użytkownika.
    Ps.numer tel jest do mnie .
    • 10:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime15 Dec 2018 zmieniony
     
    zadziala tylko orgynalny EZCAP na chipie VIA EMPIA - reszte nawet szkoda czasu kupowac / testowac.

    ->link<-

    ->link<-

    ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime15 Dec 2018 zmieniony
     
    Jest to prawda jeżeli mówimy o Windowsie, na 7ce
    USBTV007 odpaliłem bez dźwięku (po wielkich bojach) głównie "żeby sprawdzić"

    Na linuxowej maszynie developerskiej USBTV007 działa bez większych problemów, na jakimś zlocie mogę pokazać :)
    ->link<-

    Capturują tylko jako interalce (dwa razy większa rozdzielczość pionowa, jedne klatki wpadają wyżej drugie niżej, ale widziałem zdjęcie TV - chyba larka - który też się na tym gubi). Filmik który jest wyżej też ma ten problem.

    Opóźnienia można zmniejszyć, wystarczy kazać odtwarzać mplayerowi stream 10x szybciej - powoduje to szybsze wylizywanie bufora i jest nawet "dobrze".

    Do dynamicznych gier/dem takie se..., do developerki - super
    • 12:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime16 Dec 2018
     
    A czy ten grabber EzCAP USB ruszy pod nowym Windowsem (8 albo 10)? Czy też jest jakiś nowszy model, który dobrze radzi sobie z 8/16bit?
    • 13:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime23 Dec 2018
     
    A nie... najlepszy w tej chwili jest USBTV007 (ale pod Linuxa)


    (odtwarzajcie w 720p50)

    Zhaczyłem sterownik i mogę się cieszyć nie poszarpanymi 50 klatkami na sekundę - prawie jak na CRT.

    Jeżeli twój grabber robi to tak jak na prawej stronie - robi to źle :)
    • 14: CommentAuthorRocky
    • CommentTime23 Dec 2018 zmieniony
     
    A ja niedawno robiłem zrzut (768x576 50fps) na karcie za 13 zł (aktualna cena)..
    ->link<-

    efekt końcowy tu:



    (oryginał trochę lepszy, bo yt trochę skompresił)

    Demko długo schowane, gdyż były problemy z przejściami (kombinacjami klawiszy) do kolejnych części.. zadziała tylko na real sprzęcie i na real stacji(tu aby wczytać drugą stronę)
    • 15:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime23 Dec 2018
     
    Rocky: a jakim grabberem konkretnie robiłeś ten zrzut?
    • 16:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime23 Dec 2018
     
    Wygląda ładnie, da się zmusić do 50fps ?

    Aby yt nie kompresował, trzeba samemu przekodować na zalecenia yt (https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=en-GB), żeby 50 fps było widać. Scrolle wychodzą super płynnie, tak jak były "przewidziane".

    Zna ktoś jakieś super szybkie demko do testów ? :)
    • 17: CommentAuthorRocky
    • CommentTime23 Dec 2018 zmieniony
     
    zaktualizowałem wpis... teraz to jest na allegro za 13zł
    to jest w 50fps.. ale zgrywane w 25fps, potem zmienione na 50fps.. tylko jedno ale.. stery umożliwiające zgrywanie dobrze działają tylko pod xp.. pod W10 pozostaje tylko DScaler

    tu taniej..
    chyba na tym chipie
    ->link<-
    • 18:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime23 Dec 2018
     
    tylko kto ma jeszcze PCI w kompie....
    • 19: CommentAuthorRocky
    • CommentTime23 Dec 2018
     
    tak.. do tego mam osobnego starego kompa.. choć w głównym, konkretnym też mam :)
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Dec 2018
     
    ja?
    • 21:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime23 Dec 2018
     
    Rocky, a próbowałeś pod PotPlayerem? Obecnie nie ma wygodniejszego kombajnu do nagrywania z dowolnego źródła. :)
    • 22:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime24 Dec 2018
     
    pin, jak cie znam to ty maz jeszce ISA i VLB ;-)
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Dec 2018
     
    też mam starego Pc ,przydaje się do różnych rzeczy :-) ,i na maxa dopakowany :-)
    • 24: CommentAuthorRocky
    • CommentTime26 Dec 2018 zmieniony
     
    voy.. win10 w ogóle mi robi dziwne rzeczy.. jak zaczęło mi coś zgrywać to się okazało, że dźwięku nie nagrywa z żadnego wejścia.. a i z video zaczęło gubić klatki.. cudowałem i nic.. odpuściłem bo mam obok odpowiedniego kompa z xp i działa miodzio..
    Powyższy materiał zgrywałem z vbxe puszczonego przez taki konwerterek s-video od drygola.. bo karta jak widać wejść rgb nie ma.. z efektu jestem zadowolony..
    Oryginalny film wcześniej wrzuciłem na pigwę.. chyba go gdzies przeniosłeś.. w katalogu upload2 jest jeszcze BadApple Rapidus zgrany w ten sposób z mojego Atari..
    Jak na tak tanią kartę z wyniku jestem zadowolony.
    • 25:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime26 Dec 2018
     
    Filmiku nie ruszałem, ale go poszukam. Może Azbest coś robił?

    Pod Win10 i PotPlayerem działa mi bez problemu StarTech PEXHDCAP60L i Oupree OPR-HD880, ale to karty pod PCIe. Klatek nie gubi żadnych, a dźwięk biorę z wejścia liniowego. Na moim kanale na YT jest filmik z tego samego demka, zgrany z S-Video za pomocą StarTecha.
    • 26: CommentAuthorRocky
    • CommentTime27 Dec 2018
     
    wgrałem filmik z happy demo na upload
    • 27:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime27 Dec 2018
     
    Obawiam się, że ten graber usb + soft ma sporego laga, bo jakby nie, to tak sobie kombinuję, żeby zbildować do na raspberry pi i ten tego, wiadomo co.
    I o ile dema się poogląda, to pewnie w yoompa się nie zagra. Ale mogę się mylić.
    • 28:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime28 Dec 2018 zmieniony
     
    Mi ciężko stwierdzić, bo kiepski ze mnie gracz :)
    Return w basciu "od razu" - muszę mocno się skupić żeby opóźnienie wyłapać, a i tak nie wiem czy to sugestia ze powinno być..
    w crownland nie wiem czy to mój joystick, czy grabber...

    Można by zrobić test porównawczy (rozdzielając sygnal composite i puszczając go do dwóch odbiorników :) tylko potrzeba szybkiej kamerki..

    mały ze mnie gracz i nie potrzebuje żeby to było super - a jest ok, no i do gier/imprezowania to mam CRT (kosztował mnie 30zł) - i mam true experience(tm)


    raspberry to mój projekt na liście (nigdy nie zrobię). Przy dobrym nap^H^H^H zhaczeniu sterownika, dane mogły by trafiać do frame buffora W TRAKCIE rysowania ramki (scalak wysyła pakiety - wątpię że ma ram na ramkę), co powinno dać opóźnienie poniżej jednej ramki....
    • 29:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime28 Dec 2018
     
    @Yosh:
    Szybkie demo to na pewno "Drunk Chessboard". :)
    • 30:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime28 Dec 2018
     
    Obecnie to można / mógłbyś Yosh,jakbyś się nudził :) / potestować lag programikiem od Sebana (że tak podlinkuję ->link<- - skoro masz też CRT'ka.
    Ja nie upcham na biurko CRT niestety a chcę wykorzystać to co stoi/wisi, bo i tak bajzel już mam nieziemski :)
    • 31:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime28 Dec 2018 zmieniony
     
    programik fajny, dzięki. Szkoda że o nim nie wiedziałem przed nagraniem filmiku :) (chociaż potargany kolorowy scroll i rozciapane gwiazdki w 25fps przy muzyce draconusa też cieszą :D)

    CRT mam pod biurkiem (podłączony) :) Mam taką ciulową kamerkę za 150zł (lol teraz kosztuje 25zł), 187fps w 320x240 do testów laga wystarczy (tylko muszę ją zwieść)
    • 32:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime28 Dec 2018
     
    Ten program Sebana to świeżynka.