atarionline.pl Aukcja ciekawego "sprzętu". - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Pierwszy raz widzę taką ciekawostkę: ->link<-
    • 2: CommentAuthorguma
    • CommentTime8 Oct 2009 zmieniony
     
    Już kiedyś ta sama osoba wystawiała to na aukji, więc albo nie poszło, albo ma więcej egzemplarzy.
  2.  
    A to, co to jest:
    ->link<-
    Oprócz nazwy ma coś wspólnego z ATARI?
    • 4: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime8 Oct 2009
     
    To jest dwustronny cart do A2600. Z jednej strony jest jedna gra, a po obróceniu o 180 stopni jest druga.
  3.  
    Tylko dla prawdziwych fanów Atari:
    ->link<-
  4.  
    Jest takie coś na Allegro:
    ->link<-
    1. czy jest to w zbiorach atarionline (ja nie zauważyłem, ale mogłem przeoczyć)?
    2. czy mój konkurent to ktoś z "naszych", opłaca się licytować dalej?
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Oct 2009
     
    ad. 1 - nie ma tego w zbiorach AOL.
    ad. 2 - nie znam.
    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime4 Dec 2009 zmieniony
     
    Tym razem może nie tyle "aukcje ciekawego sprzętu", co "aukcje ciekawego człowieka". Wygląda na to, że autor gry "Kolony", którą wszyscy znamy również dzięki nowej wersji "Kolony 2106" wyprzedaje swoją kolekcję sprzętu: ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime4 Dec 2009
     
    ja startuję do rarytari :D (obu)
    • 10:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime6 Dec 2009
     
    niestety, wycofuję się z a600XL - pojawiła się informacja, że jest w NTSC :(
    • 11:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime7 Dec 2009
     
    ->link<- baardzo ciekawy sprzęcik
    • 12:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime7 Dec 2009
     
    No ładne cacko :) Ciekawe za ile się sprzeda ?
  5.  
    Na allegro pojawiła się kaseta z ROBBO Konstruktorem. Ciekawe czy ktoś z "naszych" licytuje, była by może szansa na poprawnie działającą wersję.
    • 14:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime17 Dec 2009
     
    hmmm wydaje mi sie ze mam sprawna wersje Robbo Konstruktora...

    (chcialem juz napisac (po gruntownych testach :D ze mam dzialajaca wersje... ale wydawalo mi sie :)
    Niestety Robbo Konsuktor ktory posiadam dziala dopoki ktos przypadkiem nie najedzie na symbol gumki (tudziez inny trudno wyczuc ale w okolicach) wtedy cala planeta sie usuwa. (bylem w stanie stworzyc plansze a pozniej ja przetestowac)

    Wlasnie przetestowalem druga wersje ktora mam (format CAS zrzucana z kasety) - to samo - wydaje mi sie ze to wlasnie symbol gumki.

    Moze ktorys z naszych ekspertow zobaczy co sie tak naprawde dzieje jesli joystickiem przejdzie sie "nad" symbolem gumki nawet nie wybierajac tego symbolu.

    A i jeszcze takie pytanie... czy macie wersje ktore w inny sposob "nie dzialaja" ? :)

    Zawsze pozostaje Robbo Kreator : ->link<-
    • 15:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime17 Dec 2009
     
    ZTCW ten błąd w RK to po prostu zabezpieczenie przed kopiowaniem - na taśmie jest jeden niestandardowy rekord, którego póki co w formacie CAS nie da się reprezentować - i jego brak powoduje ww. usuwanie planety.

    Póki co są 2 wyjścia:
    - zgrać taśmę do WAV i użyć emulatora Altirra
    - skutecznie scrackować RK.
    • 16:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime17 Dec 2009
     
    A ten rekord jest na koncu pliku ??
    Bo LK Avalon stosowalo zabezpieczenie polegajace na tym ze program wykonuje gdzies jakies operacje stosujac do obliczen bajt pozostajacy w rejestrze transmisji szeregowej po zaladowaniu pliku (wlasciwie to powinna tam byc suma kontrolna ostatnio wczytanego bloku - z tego, co pamietam).
    • 17:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime17 Dec 2009
     
    Wydaje mi sie ze ten "niestandardowy" rekord jest jakies pare obrotow od sygnalu pilotujacego. W tym momencie chyba kiedy pojawia sie napis informujacy o wczytywaniu sie Robbo Konstruktora. Ja go zawsze nazywalem "ulamanym rekordem" ;) Identyczne byly zawsze zaraz po sygnale pilotujacym wlasciwej czesci gry (po wczytaniu loadera ze scrollem i migajacym napisem) w "dystrybucjach" Atarex'u.
    Na maluchu do tej pory nie udalo mi sie poprawnie takiego programu zaladowac do kopiera.

    Wracajac do samego Robbo Konsutrktora - na stronie projektu CAS - jest obraz tasmy z uszkodzonym loaderem oraz naprawionym loaderem. Uszkodzony (zakladam jedynie) po skonwertowaniu spowrtoem do wav'a i nagraniu na tasme wczyta sie na prawdziwym atari i bedzie dzialac prawidlowo, natomiast wersja z "naprawionym" loaderem niestety (przynajmniej pod emu) kaszani sie w znany juz sposob (czysci planete)


    Tutaj link do Robbo Konstruktora w wersji z oryginalnym loaderem : ->link<- (ten nie dziala w ogole przynajmniej pod emulatorem)

    Tutaj link : ->link<- <- tu mamy wersje z "poprawionym" loaderem - poprawione zostalo na pewno to ze gierka sie odpala (przynajmniej pod emulatorem) ale niestety ma nasza "przypadlosc" znikajacych planet.

    Czy ktos moze potwierdzic ze wersja ze "starym loaderem" ktora podalem powyzej dziala na oryginalnym sprzecie? (mam problem z karta TV Mediona i mam postrzepiony obraz na atari tak ze go nie widze prawie wcale wiec nie mam za bardzo jak przetestowac skoro nie widze ekranu - przy okazji jesli ktos ma tuner TV na USB Mediona prosze o info :)
    • 18:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime17 Dec 2009 zmieniony
     
    Tak Wolfen, dokładnie chodzi mi o ten sygnał po 3 rekordzie - więc nie na końcu. Ale w sumie to trochę nakłamałem - jego brak nie ma związku z żadnym usuwaniem się planety - bez niego program w ogóle się nie wczyta. Wolfen - ta wersja ze "starym loaderem" się nie wczytuje, zarówno na emulu jak i na realu.

    Natomiast wziąłem wersję "poprawioną" i pobawiłem się nią trochę. Z wyjątkiem poprawki loadera (pozwalającej wczytać grę mimo braku niestandardowego sygnału) jest ona identyczna z oryginalnym wydaniem RK. Jakoś nigdy przenigdy używając oryginału RK nie natknąłem się na problem znikającej planszy, a i teraz, po kilkunastominutowej zabawie z wersją "poprawioną" tego błędu nie znalazłem. Zatem - o czym wy mówicie? Gdzie wam te planety znikają?
    • 19:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime17 Dec 2009
     
    W wersji dyskowej, bodajże próba wybrania/zmiany wyglądu twardego murku, kończyła się wymazaniem całej planszy "bez pytania". Może o to biega w temacie.
    • 20:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime17 Dec 2009
     
    Ja wlasnie o tym mowie tylko ja problem zaobserwowalem nawet nie podczas zmiany wygladu murku a po prostu w momencie gdy bylem w tym bocznym panelu i wybierajac cos "przechodzilem" niejako przez gumke - wtedy cala planeta sie resetowala do defaultu ;) (szare kolory, pustka, etc). Podobny problem zaobserwowalem we wszystkich znanych mi wersjach RK (rowniez tej CAS'owej)

    (P.S. Swoja droga... niezly off-topic nam wyszedl ;D
    • 21:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime18 Dec 2009
     
    No nie wiem, panowie, po prostu nie wiem. Kiedyś spędzałem nad RK w wersji kasetowej długie godziny i ani razu problemu nie było. Trzeba przedtem coś zrobić specjalnego, żeby się kaszaniło? Dłużej popracować?

    A może Wolfen używasz "złego" emulatora? Patch SIO wyłączony? Ja używam Atari800 2.1.0 i "u mnie działa".
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Dec 2009
     
    Krotki - tutaj kilka konkretnych przykladow niedzialania:
    ->link<-
    • 23:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime18 Dec 2009
     
    Testowane na Atari800Win Plus 4.0
    (z i bez SIO)

    Jakby cos tez moge przygotowac filmik.
    • 24:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime18 Dec 2009
     
    Kaz: więm, dzięki. Ale o wersji kasetowej to jest tam akurat napisane, że działa.
    Wolfen: Zanim się napracujesz zobacz pod Atari800. Nie chce mi się wierzyć że mam jakieś niesamowite szczęście.
    • 25:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime19 Dec 2009 zmieniony
     
    Dobra, wszystko jasne. Żeby plansze nie znikały, wystarczy wyłączyć SIO patch. Ale nie po wgraniu, tylko na czas ładowania. Pomaga zarówno w wersji kasetowej, jak i dyskowej.
  6.  
    Mam pytanie czy taki zasilacz nadaje się do XEP 80?
    Pamiętam, że ostatnio gdzieś o tym czytałem, że wystarczy tylko odwrócić polaryzację?
    ->link<-
  7.  
    Chyba jestem przemęczony pracą na działce i mam omamy bo widzę na Alledrogo takie ceny:

    1. "http://allegro.pl/item969776675_atari_800xl_nowka_igla_rarytas.html"
    2. "http://allegro.pl/item982067614_magnetofon_atari_xc12_nowy_jedyny_rarytas_wawa.html"
    3. "http://allegro.pl/item977663843_atari_600_xl_sprawne_testowane_rarytas.html"

    Może warto kupować hurtowo Atari a za 5 lat będę bogaty? :)
    • 28: CommentAuthorKoval
    • CommentTime1 Apr 2010 zmieniony
     
    Pięękny sprzęt, aż mi się oczy zaświeciły;) Ale za to ceny...:(
    • 29:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime1 Apr 2010
     
    na 99% sprzedaje to pan Vulgar znany niegdyś pod tym nickiem na forum A.Area. Oszukał kogoś na sprzedaży Falcona (nie wiem jak się sprawa zakończyła, ale raczej na policji) a mnie wyrolował na około 80 PLN na zamówionych kabelkach (które sam się zaoferował zrobić) a których nigdy nie otrzymałem. Odradzam - TAK DLA ZASADY.
    • 30: CommentAuthorilr
    • CommentTime1 Apr 2010
     
    Cztery stówki za te 800XL to żadna rewelacja. Tak ze dwa temu taka nówka poszła zdaje się za około 1500. :)
    • 31: CommentAuthorjury
    • CommentTime1 Apr 2010
     
    Wg mnie ten gościu to nie tamten Vulgar.
    • 32:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime1 Apr 2010
     
    Pytanie, skąd wywodził się allegrowy nick Vulgar, bo obecny VL z Suchej Beskidzkiej. Niestety ten pierwszy trudno sprawdzići, bo konto zablokowane a aukcje już dawno pousuwane. Może w mailach mógłbym sprawdzić jak podawał dane do wpłaty za "kabelki" do ST.
    • 33: CommentAuthorjury
    • CommentTime1 Apr 2010
     
    Vulgar był ( jest ) z Trójmiasta.
    • 34:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime1 Apr 2010
     
    No chyba, że tak...
  8.  
    Vulgar - (!?) Chyba miałem kiedyś z kimś takim do czynienia. Korzystałem wtedy jeszcze z konta kolegi. Zdaje mi się, że o mały włos zaliczyłbym dużą wtopę. Na szczęście znalazł się jeden taki co mnie przelicytował. Nie pamiętam już dokładnie o jaki sprzęt toczyłem batalię.
    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Apr 2010
     
    Przypomne tez dla rownowagi, ze przez dlugi czas Vulgar udzielal sie w srodowisku milosnikow duzego Atari, wydawal magazyn Atari Fan, rysowal grafiki na ST: ->link<-

    Szkoda, ze popadl w jakies klopoty, ktore tak nieprzyjemnie sie skonczyly dla niego i jego klientow, bo zniknal kompletnie ze sceny.
    • 37:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime2 Apr 2010
     
    No i dzięki niemu światło dzienne ponownie ujrzało to: ->link<-
    • 38: CommentAuthormarekp
    • CommentTime2 Apr 2010
     
    Vulgar. Sympatyczny (mailowo i telefonicznie) facet. Do końca (a trwało to ponad rok) dzielnie tłumaczył mi, że kiedyś zobaczę sprzęt który mi "sprzedał" albo pieniądze. Nie wiem w jakie kłopoty trzeba wpaść żeby robić tak _debilne_ przekręty. No ale w sumie wszystkiego to ja wiedzieć nie muszę... ;-)
    • 39: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime2 Apr 2010
     
    Spory wysyp 800XL-ek, pewnie jest cień szansy ugrać jakąś poniżej 500 zł.

    ->link<-

    Mnie zaintrygowało coś innego. Co to za magnetofon?? Nigdy nie widziałem takiego cuda. Piękne!

    ->link<-
    • 40: CommentAuthorilr
    • CommentTime2 Apr 2010 zmieniony
     
    XC11. Były dostępne w początkowej fazie "ataryzacji" Polski przez Pewex.
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Apr 2010
     
    Mam XC11 i bardzo sobie chwale. Na jednym z poprzednich KWAS-ow gralismy w gry tylko z magnetu i nie bylo zadnych problemow z wczytywaniem, co niestety zdarzalo sie z CA-12.
    • 42:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Apr 2010
     
    Nie Atari, ale dla kolekcjonerów perełka i warto pokazać:
    ->link<-
    Cena, jak na unikat, chyba też nie jest wysoka ;-)
    • 43: CommentAuthormarekp
    • CommentTime5 Apr 2010
     
    Virtual Boy był chyba największą wtopą Nintendo.
    Chętnie bym na tym pograł - ponoć efekt jest beznadziejny ;-).
    Jak ktoś to kupi to niech da znać :-)
    • 44:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Apr 2010
     
    Sklep we Wrocku, wiec sie przejde kiedys zobaczyc, bo widze, ze maja tez sprzet Atari:

    ->link<-
    • 45: CommentAuthorurborg
    • CommentTime6 Apr 2010
     
    Na Allegro pojawił sie Falcon

    ->link<-
    • 46: CommentAuthorguma
    • CommentTime6 Apr 2010
     
    to jest ten sam falkon ->link<-
    • 47: CommentAuthorurborg
    • CommentTime6 Apr 2010
     
    Podoba mi się komentarz Bartosza P.
    "A nie lepiej było najpierw tu zaproponować ? Zamiast do obcych pchać ..."

    Przecież sprzedający chce sprzęt sprzedać za możliwie jak najlepszą cenę, a nie "oddać psa w dobre ręce" :)
    • 48:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Apr 2010
     

    Urborg:

    Na Allegro pojawił sie Falcon


    Falkony nadlatują! Tu jest drugi: ->link<-
    • 49: CommentAuthorBartoszP
    • CommentTime6 Apr 2010
     
    "..Podoba mi się komentarz Bartosza P...."

    Kontekst jest większy...jednorazowe zapisywanie się na forum w celu reklamowania sprzedaży...Słowo "TU" miało znaczenie "ATAROWCOM"
    • 50: CommentAuthorurborg
    • CommentTime6 Apr 2010
     
    Chce chłop dobrze sprzedać (czyt. maksymalną cenę wyciągnąć) to się reklamuje. Ta rejestracja na potrzeby jednego postu i rozreklamowania aukcji może mu się opłacić więc to zrobił. Nie sądzę aby mu zależało aby sprzęt trafił do Atarowca (sam nim nie jest), ale do tego kto może najwięcej dać. Normalne.