atarionline.pl Najbardziej pokręcone teorie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormarok
    • CommentTime31 Dec 2017
     
    Trochę o satelitach i księżycu, z wykorzystaniem cudzego dorobku na YT.

    Znalazłem jakiś kanał (kto wie, może już odwiedzałem wcześniej). Dwa filmy. Może kogoś jeszcze zainteresuje (ich treść - specjalne oznaczenia z czasem przez linki).

    1:
    - jak technicznie (prosto) rozpoznać fakt manipulacji zawartością zdjęcia
    [36:35 ->link<- ]

    - objaśnienie zjawiska rozjaśnienia wokół (szczególnie) obiektu pierwszego planu uchwyconego na zdjęciu - jest to (podobno) charakterystyka ustawień (specjalistycznego) obiektywu w trybie "baby fotos" (trzeba brać to pod uwagę przy ocenie zawartości każdego(?) zdjęcia)
    [35:13 ->link<- ]

    - (rozważanie) "Flat Earth is delusional..." - może tak, ale to co pochodzi z NASA (na pewno) nie jest prawdziwe (więc?)
    [1:09:14
    ->link<- ]

    - o księżycu: na podstawie znanych "dowodów" w postaci zdjęć zaćmienia Słońca (podobno, na których widać dopiero teksturę księżyca) - czym więc może być księżyc i jak może zachodzić zjawisko zaćmienia (hipoteza)
    [1:21:58
    ->link<- ]

    - aparat użyteczny do wykonywania zdjęć (księżyca) - uwagi techniczne
    [6:57
    ->link<- ]

    2:
    - satelity - czym mogą być (bo jednak jakieś są - ale inne)
    [11:21
    ->link<- ]

    - ci "oni" (opinia)
    [19:31
    ->link<- ]

    - "weird, strange deaths" (wśród byłego(?) personelu NASA)
    [29:10
    ->link<- ]
    .
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Jan 2018
     
    Marok, rzuć te prochy:)

    Tym filmikom chodzi o to, żebyś je oglądał. I oglądał... I oglądał...

    A nam chodzi o to, żebyś otrzeźwiał. Nie sądzisz chyba, że jesteśmy w ten "spisek" zamieszani (w to, żeby wmawiać Ci coś...)

    Po prostu przestań, a z czasem (oby) twoje spostrzeżenia będą coraz bardziej twoimi własnymi, podartymi przemyśleniami.

    Nie psuj sobie mózgu, bo jeszcze w jakąś sektę wpadniesz... a to już niefajne jest.
    • 3: CommentAuthormarok
    • CommentTime1 Jan 2018
     
    Na podstawie mało składnych zdań w moich opisach (bo tak mi się chciało), piszesz to co piszesz. Zastanów się, czy przypadkiem nie kierujesz się uprzedzeniami.

    Zakładam, że opinie do tych filmów są nawet bez zaglądania przez te linki (proponuję to nadrobić).
    • 4:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime1 Jan 2018
     
    Kuba chce Ci po prostu pomóc.
    Chyba widzieliśmy już wszyscy wystarczająco dużo takich filmików i pasują do jednej kategorii.
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Jan 2018
     
    ... sf ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Jan 2018 zmieniony
     
    Marok, Enjo ma rację, chcę Ci pomóc.

    Moje podejrzenie co do FE to jest to TEST jak nawet najbardziej bzdurne teorie mogą być podchwycone przez grupy ludzi.
    I pojawią się nowe (bzdurne) teorie, wszystko po to, aby rozbełtać te prawdziwe w oparach tych absurdalnych. Widać to na każdym kroku.

    Naprawdę, prawdziwych niewygodnych faktów uznawanych za zdecydowaną większość za teorie spiskowe jest ogrom.

    Tak, wiadomo, że NASA wiele ukrywa.

    Ostatnio gdzieś przeczytałem (mniej więcej tak):
    Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego na świecie jest tyle cierpienia, tyle wojen, spójrz na listę 20 najbogatszych rodzin świata. Tam są winni.
    • 7:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime5 Jan 2018 zmieniony
     

    jhusak:

    Moje podejrzenie co do FE to jest to TEST jak nawet najbardziej bzdurne teorie mogą być podchwycone przez grupy ludzi.

    Ja nie mam takich podejrzeń. To po prostu efekt wolności słowa (którą popieram), trafiającego na podatny grunt, bo wielu z nas ma za sobą jakąś przeszłość religijną, której istota polega na słuchaniu takiego czy innego guru.

    Nie uznając już religii, lub mając dość katolickiego pieprzenia jednego i tego samego, szukamy guru gdzieś indziej.
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 Jan 2018 zmieniony
     
    Wolność słowa nie wolność, ale te filmiki o FE są bardzo profesjonalne, niemal jak discovery chanel. To jest budżet, zwykle osoby prywatne raczej takiego rozmachu nie mają. Stąd ta siła rażenia.
    • 9:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime8 Jan 2018 zmieniony
     
    ja mam taką teorie, że podpinasz/wymyślasz się pod coś popularnego/szkoującego...i.... jeździsz na konferencje, zbierasz liki na portalach społecznościowych i kasa się zgadza - część osób wie że to bzdury ale nie przeszkadza to czerpać z tego zysków
    (vel mój pogląd na homeopatie....(tzn nie że czerpie z tego zystki - tylko że to bzdura :P))
    • 10:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime8 Jan 2018 zmieniony
     
    Też zauważyłem to co Yosh, że kontrowersje na jakikolwiek temat sprzedają się ostatnio bardzo dobrze.
    Kuba: zauważ, że jeśli kasa się zgadza takim domorosłym guru, to mogą oni lekko zatrudnić profesjonalistę od montażu filmów.
    • 11: CommentAuthoreroneder
    • CommentTime8 Jan 2018 zmieniony
     
    Bo kontrowersja to najszybsza metoda rozgłosu :) Księgowa Jelenia Góra
    • 12: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime9 Jan 2018
     
    Panowie, z religią się nie dyskutuje. Możemy się spierać, dyskutować,przedstawiać swoje racje, przemyślenia itd.

    Tylko czym je poprzemy??

    jeśli jeszcze jednym filmikiem z sieci to ja wysiadam.

    Uzgodnijmy że każdy posiadacz "użytkownik" małego ATARI w dzisiejszych czasach a mamy 2018 rok, dwudziesty pierwszy wiek, jakby ktoś zapomniał, jest lekko zakręconym, trochę inaczej postrzegającym świat "trzeźwiej?" osobnikiem mającym swoje poglądy, doświadczenia życiowe nie wspomnę o wykształceniu i wiedzy bo to nie to samo.

    Przekonywanie kogoś do prawd dla nas oczywistych przypomina mi dyskusję na temat: co jest lepsze Atari czy.... inny komputer :)

    Możemy tak w nieskończoność przekonywać się linkami do coraz bardziej przekonujących filmików z jeszcze bardziej przekonującymi linkami do jeszcze bardziej przekonujących filmików.

    Paranoja się kłania.

    Jeśli jest takie zapotrzebowanie, proponuję utworzyć nowy temat na stałe na naszym forum. Dodać go do działu Kategorie i po sprawie. Co myślicie o takiej teorii ???.
    • 13: CommentAuthormarok
    • CommentTime16 Jan 2018
     
    Gdyby kogoś (stąd) interesowały praktyczne sposoby na ochronę przez chemitrialsami (nie piszę tego całkiem bez przyczyny), jakie ludzie wymyślają (a nie mnie to oceniać, czy faktycznie działają - daje temu jedynie swój jakiś tam "kredyt zaufania", sam to dopiero znalazłem), to może powinien obejrzeć ten filmik:

    ->link<-

    Tak w ogóle, chyba dobry (choć "kontrowersyjny"/ "zakręcony") kanał (znam go już troszkę).
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Mar 2018
     


    Kolejny filmik ale ciekawsza tematyka .
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Mar 2018 zmieniony
     


    Pierwszy filmik jest lepszy ,taki tajemniczy , tutaj pewien pan wyjaśnia sprawę na logiczny sposób,ciekaw jestem waszych opinii o stacjach numerycznych .
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime8 Mar 2018
     
    kiedyś złapano jakiegoś człowieka, który miał książeczkę deszyfrującą stacje numeryczne
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Mar 2018
     
    w jakim sensie złapano,za co ?
    jakieś służby specjalne ?
    • 18:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime9 Mar 2018 zmieniony
     
    IRATA4:
    To nie "kolejny filmik". Różni się on od sterty wklejonych filmików tym, że zagadnienie jest namacalne, tj. każdy może to sprawdzić we własnym zakresie. Nie ma też retoryki wielkiego spisku. Każdy potwierdzi, że wywiad istnieje.
    • 19: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime9 Mar 2018
     
    irata4: no na którymś z polskich portali o tajemnicach jest audycja o stacjach numerycznych i tam mówili, że złapano kiedyś jakiegoś agenta
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Mar 2018
     
    ... ja wiem , chodziło mi przekornie, o ogólną stereotypową wartość filmików z YT,podałem ten gdyż według mnie ciekawa tematyka,zastanawiam się czy udało się komuś złamać i opublikować fragment takiego kodu ... choć do złamania potrzebny jest unikalny klucz ...
    Ciekawe czy @Sonar natrafił na taką audycję , w końcu jest krótkofalowcem.
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Apr 2018
     
    Odkopuje temat .
    Ostatnio rozmawiałem z pewnym człowiekiem który twierdzi że Ziemia jest płaska(ajć) i nie da rady wzbić się wyżej niż 3 kilometry(kopuła),kamery np w dronach mają spreparowane obiektywy ... no ręce opadły ,nawet o samolotach pasażerskich nie chce słuchać .... więc postanowiłem wzbić się swoim dronem na większą wysokość niż te 3km ,zamówiłem wzmacniacz sygnału 2,4ghz gdyż na takiej częstotliwości działa zasięg radia ,na 5,8 przesyłany jest obraz .
    Zauważyłem ciekawą rzecz i mam w związku z tym pytanie , w linni prostej bez dopałek mój dron jest w stanie polecieć na odległość niecałego kilometra , natomiast lecąc w górę nie wiadomo z jakich przyczyn wznosi się nie wyżej niż 350metrów i mimo że sygnał wizyjny się nie zrywa(sygnał wizji do kilometra choć podane jest 800m z ripiterem)oczywiście nie wznoszę się w linii prostej(odlatuje jakieś 150 metrów i dopiero góra ) ,przechodzi w powrót do domu no i wraca , chyba będę musiał przejść całkowicie na sterowanie manualne wyłączając kompas i gps , nagrywanie mogę ustawić ręcznie ... wiem że wpływ na zasięg mają wszelakie pola elektromagnetyczne ,ale z jakiego powodu w tych samych warunkach jest taka różnica w zasięgu pion/poziom ???


    Ciekawostki :
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Apr 2018 zmieniony
     




    I moje ulubione na koniec , akurat w to wierzę ... no w coś trzeba ;-) .
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Apr 2018
     
    No właśnie dlatego tylko 350 metrów, że to kontroluje światowy rząd iluminatów i to oni obcinają Ci zasięg :). Chcą ukryć, że Ziemia jest płaska :P
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Apr 2018
     
    no właśnie ;-) ,zamontuje kamerkę do latawca ,tylko będę musiał zrzutkę na sznurek zrobić .
    • 25:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime22 Apr 2018
     
    A kamizelkę założyłeś? :D
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Apr 2018
     
    ... z napisem NASA?
  1.  
    IRATA4, niniejszym wyjaśniam:

    "odległość niecałego kilometra" = "nie wyżej niż 350metrów"

    I odwrotnie.

    Skąd więc Twoje wątpliwości? Moim zdaniem Twój dron jest po prostu przedmuchnięty i musiałbyś mu wyfrezować klapy.
    • 28:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime22 Apr 2018
     
    Rozumiem, że rekreacyjnie na partyzanta latałeś? ;) za takie wpisy na grupie dronowej już by Cię janusze zgłaszały :D
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Apr 2018 zmieniony
     
    mam ich i ich przepisy gdzieś .
    Jak będę leciał wyżej to oczywiście zgłoszę to do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i tyle ,z wykrywaczem też nie można chodzić choć znam sposób na obejście chorego prawa :-) , poza tym nie latam w rejonie lotniska i jak dotąd problemów nie miałem .

    Ps.Dla tego nie pisze na forum droniarzy ;-)
    • 30:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime6 May 2018 zmieniony
     
    Mam pewien mały problem zdrowotny. Historia wygląda nastepująco:
    Pierwszego smartfona mam od roku 2012 i po 2 latach noszenia go w lewej kieszeni zauważyłem, że kawałek skóry pod fonem zaczął mnie swędzieć. Później zauważyłem, że dwa mieszki włosowe zostały zapalone. Później, po kolejnych 2 latach jedynie sporadycznego noszenia fona w tym samym miejscu, skóra się wyleczyła, choć dalej swędziała.

    Od połowy 2017 roku, czyli prawie od roku, jestem zmuszony nosić dwa fony - jeden z polską kartą SIM, drugi z niemiecką. Zauważyłem, że nie tylko powróciło zapalenie mieszków włosowych, lecz też wyłysiała mi tam skóra!



    Czy uważacie, że mógłby być to efekt promieniowania (teraz podwójnego), czy zwyczajnie efekt ocierania się fonów o skórę i blokowania jej procesu wymiany powietrza?

    Od teraz przestanę nosić fony w kieszeni, żeby pozwolić skórze się wyleczyć, a później powtórzę eksperyment, nosząc fony w trybie off-line, lub całkowicie wyłączone.
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 May 2018 zmieniony
     
    lepiej na sobie nie eksperymentuj ,może coś cię ugryzło ??




    ...by powstało odparzenie musiał byś nosić obcisłe spodnie i sporo czasu siedzieć z telefonem w kieszeni ,jest to możliwe ale nie sądzę,proponował bym wizytę u dermatologa.
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 May 2018
     


    Zbiegi okoliczności.
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 May 2018 zmieniony
     
    A na koniec dam ulubione ;-) 1:52 ciekawe...


    • 34:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime7 May 2018 zmieniony
     

    jhusak:

    Ma ktoś jakieś sensowne info poza domysłami na temat chemtrailsów?


    Działa orgonowe - sposób na walkę z chemtrails:

    ->link<-

    Można zbudować samemu albo kupić:
    • 35: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime7 May 2018 zmieniony
     
    kilkanaście lat temu działo orgonowe to była tajemna broń Rosjan do wywoływania kataklizmów, a teraz proszę - każdy może sobie w ogródku zamontować:)
    • 36:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime7 May 2018
     
    Chyba sobie zrobię w weekend:

    ->link<-

    Znacznie poprawia pogodę i samopoczucie mieszkańców miasta.
    • 37:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime7 May 2018
     
    Oj ludzie ludzie ... ale się Wam nudzi :) Kodować gry na Atari a nie pierdołami się zajmować :D
    Ale :D
    Zaciekawił mnie ten kosmonauta z katedry w Salamance, poszperałem chwilę i wyszło że kilka easter-eggów zostało dodanych przy okazji rewitalizacji/remontu w 1992 roku. Jest też tam motyw lodów w rożku :) W PL by taki numer nie przeszedł.
    Teoretycy płaskiej ziemi to dla mnie jest już totalny odjazd (ciekawe jak tłumaczą tęczę :D ).
    • 38:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 May 2018
     
    @ mgr_inz_rafal,@ odyniec1,@ bocianu
    ja się czasem na forum wydurniam , ale wy tak serio ???
    • 39:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime7 May 2018
     
    @IRATA4 - zamówiłem już kryształy górskie z brazylii.
    • 40:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 May 2018
     
    dobra szamanie ;-),będziesz teraz przed każdym JIL Party rozganiał nam chmury :-)
    • 41: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime8 May 2018
     
    nigdy nie lekceważ potęgi orgonu!
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 May 2018 zmieniony
     


    Naprawdę ciekawe .

    Więc jednak Matrix .
    • 43:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 May 2018
     
    • 44:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 May 2018 zmieniony
     
    na koniec mózgotrzep




    8:50 - cały film fantastyka a na koniec , koleś zbudował perpetuum mobile i pokazuje jak to zrobić,do tego darmowy prąd i to z rzeczy które każdy posiada, aż sprawdzę .
  2.  
    Wg mnie wszystko tu do siebie pasuje, co udowadnia zorza polarna.
    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 May 2018 zmieniony
     
    zobacz od 8:50 .
    Teraz moje ATARI będzie działało WIECZNIE HA,HA,HA,HA,HA,HA.
    • 47:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 May 2018 zmieniony
     


    skojarzyło mi się z tym :

    • 48:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 May 2018
     


    Ciekawe ...
    jeszcze kilka i mózg mi wypiorą ;-)
    • 49:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 May 2018
     
    ->link<-

    14:17
  3.  
    IRATA idź spać, bo jak będziesz klikał w te polecane filmy jeszcze kilka godzin to całkiem spłowiejesz umysłowo...