atarionline.pl Najbardziej pokręcone teorie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Feb 2016 zmieniony
     
    Czy tego typu oszustwa jakoś wpływają na życie przeciętnego człowieka? Największym kłamcą jest nasz mózg w połączeniu z oczami. Niewidoczny nos, ślepa plamka, widzenie do góry nogami na samym początku. Ciekawe co jeszcze wywala jako nieistotne lub niebezpieczne.
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Feb 2016
     
    no tak ,jeżeli ziemia jest płaska i żyjemy w kłamstwie ...
    hmm ,a może to wszystko jest specjalnie robione dla mnie ,może inni nie mają świadomości tylko ja ...
    może jestem w gorszej wersji Truman Show ...
    ...
    ..
    .
    READY[]
    ;-)
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Feb 2016 zmieniony
     
    Itata4, pierwszy filmik.

    Brak mi słów. Każde pytanie autora ma albo bardzo prostą odpowiedź, albo samo w sobie jest żle postawione i prowadzi na manowce. Autor nie ma wiedzy z geometrii, nie zna zasad optyki, nie studiował matematyki (na pewno), nie ma wyobraźni przestrzennej. nie potrafi liczyć, nie zna zjawisk optycznych we mgle i załamania światła w warstwach powietrza o różnych temperaturach. Ma typowo humanistyczną wiedzę i potrafi ładnie przemawiać, często posługuje się manipulacją podsyłając niejednokrotnie być może fake, a na pewno kotrowersyjne zdjęcia/filmy, jak np. zdjęcie ziemi z pow. Księżyca (kontrowersja dotyczy tu pytania, czy rzeczywiście owa Ziemia widoczna jest z pow. Księżyca, czy może jej obraz wisi na ścianie w studio).

    Powtarzam, KAŻDE jego pytanie ma BARDZO PROSTE UZASADNIENIE - odpowiedź na nie przychodzi wcześniej, niż pada pytanie.

    To, że Ziemia jest okrągła, wszystko tłumaczy. Jeśli Ziemia byłaby płaska, rodziło by to wiele niezrozumiałych kwestii - nie potrafilibyśmy inaczej, jak przez aksjomat wytłumaczyć podstawowych pojęć.

    Ziemia jest przytwierdzona? Do czego? co jest pod tym? Słońce jest podwieszone? Do czego? co jest nad tym?.

    Bozia ludziom dała umiejętność liczenia, korzystajmy z tego, błagam, żeby zweryfikować te kwestie na poziomie czystej geometrii.

    Jak się odrzuci matematykę, to rodzi się niemożliwa do udowowodnienia czy obalenia teoria dowolnego kształtu Ziemi.

    Np. że żyjemy wewnątrz sfery... Tak, są takie teorie, a do udowadniania tego ludzie używają aparatów z superzoomem i im się horyzont unosi na zoomie! Znaczy, że żyjemy wewnątrz sfery!

    A nie, że obiektyw maksymalnie wysunięty zwisa ułamek stopnia pod wpływem grawitacji, co na dystansie 5 kilometrów daje kilka m przesunięcia...

    Brzytwę Ockhama trzeba umieć stosować, bo można się zaciąć :)

    Autor na początku podał założenia, ale nie było wśród nich "obliczenia podane w filmiku są poprawne, wykonane na podstawie odpowiednich modeli geometrycznych i zgadzają się z obserwacjami". Nie ma obliczeń, są pytania świadczące o wysokich umiejętnościach z dziedziny filozofii.

    Nie warto też zapominać, że stosowanie brzytwy Ockhama niejednokrotnie prowadziło na manowce, ->link<-
    • 4: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime29 Feb 2016
     
    @IRATA4: ale co jest nie tak w lotach na księżyc? Tak konkretnie.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Feb 2016 zmieniony
     
    Tu chodzi o to, że pod koniec lat 60 komputer pokładowy kapsuły ksieżycowej miał 40khz(!) zegar procesora, i wg autora nie da się tym korygować trajektorii lotu na Księżyc na bieżąco. Jak to mogło liczyć - ano przy wsparciu mainfrejmów IBM z Ziemi.
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Feb 2016
     
    uważam że nikogo na księżycu przynajmniej z ziemi nie było ,jest na to cała masa dowodów jak chociażby nagrania,zdjęcia i nie chodzi mi tutaj o różnego rodzaju ślady czy odbicia które mogły zostać sfabrykowane przykład pierwszy z brzegu : na żadnym ze zdjęć nie widać gwiazd co przy braku atmosfery jest dość dziwne ,widać co prawda oświetlony słońcem księżyc kontrastujący z kosmiczną czernią ale gdzie gwiazdy ?,dlaczego ziemia jest wielkości księżyca (z księżyca)choć powinna być dużo większa-gdzie punktem odniesienia może być widoczne ramię astronauty ? takich jak i innych przykładów jest cała masa co z kolei nasuwa masę pytań .
    Tymczasowo gromadzę dowody i składam mocarny teleskop .
    Pooglądajcie filmiki które podesłałem ,jest tam sporo przykładów które można samemu przeanalizować i wyciągnąć jakieś wnioski .
    Wydaje mi się także że zbliżyć można się co najwyżej do Termosfery dalej już są temperatury 8000+(650km) gdzie obiekt poddany promieniowaniu słonecznemu nagrzał by się do bardzo wysokich temperatur prawdopodobnie do 1000000c(przykład) coś jak w The Last Starfighter ładowanie energii ze słońca z tym że taki efekt zaczynał by się od Termosfery .
    Skoro jest kłamstwo więc ja nie biorę oficjalnie podanych wartości itp odnośnie temperatur itp .
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime29 Feb 2016 zmieniony
     
    Wydaje mi się, że na Księżyc dotarli, z tym że fotografie były na tyle kiepskiej jakości, że na Ziemi sfabrykowali lepsze. Wyszło pewnie coś jak pierwsze radzieckie zdjęcia Księżyca z pewnej od niego odległości i niewiele na nich widać. To jak zachowają się aparaty fotograficzne na Księżycu opracowano chyba tylko w teorii, a przetestować nie było jak. Sfabrykowanie fotografii tłumaczy niektóre dziwne ujęcia, które powinny być z wysokości klatki piersiowej astronauty, a zauważano, że tak nie bywa.
    • 8: CommentAuthors2325
    • CommentTime1 Mar 2016
     
    Dokładna mapa mimo 17 wieku:

    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Mar 2016 zmieniony
     
    • 10: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime28 Mar 2016 zmieniony
     
    co do teorii płaskiej ziemi, to moje zainteresowanie nią pewnie wynikało z mojego małego rozumku, ale wiemy na tyle mało o świecie, że pozostawia to pole do interpretacji, tak że nawet inżynierowie, piloci i wojskowi łapią się na tę teorię.
    Oczywiście ziemia jest kulą, w każdym bądź razie pozostaje kilka zjawisk do wyjaśnienia, które pchają niektórych ku wierze, że ziemia może nie być kulą.
    1. Samolot lecący z Polski na równik powinien po doleceniu na miejsce zastać ziemię poruszającą się z prędkością 833 km/h w kierunku poprzecznym, gdyż jego prędkość obrotowa, którą nadała mu ziemia gdy startował różni się od prędkości ziemi na równiku.
    2. Samoloty trzymają przy odpowiednim ciągu poziom, ale nie zmieniają wysokości wraz z dystansem, tak jakby krzywizny ziemi nie było.
    3. Widzimy rzeczy na horyzoncie dużo dalej niż pozwala to krzywizna ziemi, do tego stopnia, że trudno to wyjaśnić zjawiskiem refrakcji.
    4. Szereg nieścisłości jeśli chodzi o misje NASA.
    5. Trudno jest mi zrozumieć jak atmosfera może przylegać do obracającej się z wielką prędkością ziemi, skoro grawitacja działa pionowo.
    6. Eliptyczne orbity planet- trudno mi zrozumieć, jak orbita może się zmieniać ( w przypadku księżyca o 1/8), skoro wraz z odległością słabnie siła przyciągania. No ale nie jestem fizykiem.
    Znalazłoby się jeszcze kilka pytań, większość argumentów zwolenników płaskiej ziemi łatwo jest zbić, ale niektóre argumenty wydają się ciekawe, choćby z samego faktu, że nie są oczywiste. Pozdrawiam i Wesołych Świąt!
    • 11:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime28 Mar 2016
     
    Sezon ogórkowy w Lany Poniedziałek? Czemu nie :)
    A oto moje niezgrabne próby wyjaśnień zapytań Gorgha:

    ad.1 Wpływ trójkąta bermudzkiego na prawa fizyki i pojmowania Rzeczy Wszelakiej. Samoloty wylatujące z Polski czasami natrafiają na cuda natury niewyjaśnialne żadną komisją.

    ad.2 Kopernik powiedział, że Ziemia jest okrągła. Na fizyce pani uczyła, że wektor siły przyciągania jest zwrócony zawsze do jej środka. Możesz to traktować jako dowód na kulistość jądra ziemi. Bo w zasadzie to jądro ziemi oddziaływuje (pewnie jest tam dupny magnes).

    ad.3 Na google maps widzimy jeszcze dalej.

    ad.4 NASA to jedna wielka nieścisłość.

    ad.5 Dokładnie, że też do tego i my nie pospadamy ... znaczy tfu, nie wyfruniemy w kosmos rzuceni siłą odśrodkową.

    ad.6 Ziemia jest płaska i baska. Trudno mi zrozumieć jak lecąc ciągle w jednym kierunku kiedyś dotrzemy w to samo miejsce. Zapewne gdzieś po drodze jest umieszczony teleport.
    • 12: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime28 Mar 2016
     
    ad5) w sumie ciekawa kwestia - czy kosmos jest naszym sufitem (...wyfruniemy...), czy my jesteśmy sufitem dla kosmosu (...pospadamy...).
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Mar 2016
     
    nie pospadamy ponieważ jesteśmy na dysku który ciągle się unosi ruchem spiralnym w raz ze słońcem i innymi planetami ,lecimy w pizdu - czarna dziura .
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Mar 2016 zmieniony
     
    Jak dla mnie to pogląd na to, że Ziemia jest płaska, może być wynikiem celowej dezinformacji, bo nie wierzę, żeby ludzie sami to wymyślili i wirusowo rozprzestrzeniali (zadawane pytania świadczą o braku elementarnej wiedzy) - @gorgh, bez urazy, jest też taki mechanizm "wkręcenia się" - trzeba umiejętnie się umieć wykręcać - ja ostatnio dałem się wkręcić z tym nieszczęsnym Darwinem, ale poczytałem tu i tam i się wykręciłem.

    Dziwię się, że ludzie po studiach mogą mieć takie pogądy - studia uczą dociekania metodami analitycznymi "sprawdź, zanim coś napiszesz, powiesz etc")

    Poczytajcie Zajdla, on miał wiele takich smaczków, gdzie pozory były w jak najlepszym porządku.



    Jeśli ilość zwolenników poglądu płaskiej Ziemi wzrasta, to jest to albo:
    - celowy błędny przekaz mający podzielić społeczeństwo (virusowa informacja)
    - dorasta pokolenie, które po szkole nie przyjmuje ŻADNEJ wiedzy, tylko generuje własną i nie ma zaufania do nauki (wręcz ją odrzuca jako niewiarygodną)

    Częściowo nowe pokolenie ma rację, że nauce nie należy bezkrytycznie wierzyć, ale gdzie tak nie jest? Po to mamy szare komórki, żeby zauważać prawdziwe intencje dostarczycieli informacji.

    Jeśli ludzie chcą myśleć schematycznie, bo to jest wygodne, a często nie ma czasu w codziennym życiu na przemyślenia, to powinni stosować taki klucz:
    - jeśli za informacją stoją wielkie pieniądze (tudzież potencjalne do zarobienia) - np globalne ocieplenie, lek na raka, właściwości kawy, szczepionki, leki
    - jeśli podążenie za informacją może spowodować ograniczenie praw jednostki (czyli też zwiększenie uprawnień władzy przy zmniejszeniu praw jednostki) - również (np. sprawa uchodźców i imigrantów)
    - jeśli za informacją stoi zwiększenie wpływów dużej grupy (np. innego państwa)
    - jeśli za informacją stoi możliwość manipulowania opinią społeczną w celach powyższych,

    to wierzyć bezkrytycznie nie należy, a często wręcz nie wolno. Należy uruchomić własne komórki i postępować zdroworozsądkowo (ale nie w strachu) korzystając z własnej wiedzy i doświadczenia, lub z góry odrzucić informację jako niewiarygodną.


    Nawiasem mówiąc wg danych z satelitów, od 1998 roku średnia temperatura na świecie jest dokładnie taka sama!
    Porównajcie sobie, jak urósł lód na arktyce w ciągu ostatnich lat!

    ->link<-

    • 15: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime29 Mar 2016
     
    Kuba, dzieki za komentarz. Sadze jednak, ze te pytania nie swiadcza o braku podstawowej wiedzy, u nas w szkole nie wyjasniano tych zagadnien w ogole. Mozesz podac zrodlo tych danych z satelity?
    • 16:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime29 Mar 2016
     
    @jhusak: i tak wiemy, że Ziemi jest płaska a lodowiec na jej biegunach zanika :D Skończysz na stosie, z resztą heretyków ;)

    Swoją drogą, jak zwolennicy płaskiej Ziemi wyjaśnią zjawisko erupcji wulkanów?

    (po chwili zastanowienia) Już wiem!

    Po jednej stronie płaskiej Ziemi jesteśmy My, a po tej drugiej lawa. Czasami lawa chce na spacer i tworzy portal pomiędzy światami, przedostając się na drugą stronę. Energia do wytworzenia tunelu przejścia jest ogromna, samo przejście generuje wiele energii która jest rozpraszana na krańcach tunelu. To tłumaczy wysoką temperaturę lawy oraz można zaryzykować stwierdzenie, że lawa po drugiej stronie ma postać stałą.

    Teraz drugie pytanie, dlaczego więc lawa po drugiej stronie jest chłodna i ma postać stałą?
    A właśnie i tutaj jest klu teorii równowagi - woda z naszego świata tworzy tunel przejścia na drugą stronę i wylewając się studzi gorącą lawę.

    :D Ktoś ma ciekawsze teorie?
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Mar 2016
     
    Lawa,woda jest między warstwami płaskiej ziemi byśmy nie mogli się przekopać na drugą stronę .
    Zastanawia mnie jedynie dlaczego zawsze drzewa rosną pionowo w górę skoro ziemia jest płaska ,a ponieważ wieżę że jest okrągła zastanawia mnie brak namacalnej różnicy w prędkości ziemi na równiku jak i w pobliżu biegunów ,tak samo jak teoria o zakrzywieniu badana nad powierzchnią lustra wody też mnie zastanawia i chciałbym przeprowadzić test rozciągając np drut pomiędzy dwiema łodziami co by wyeleiminowało ewentualny efekt refrakcji.
    • 18: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime29 Mar 2016 zmieniony
     
    Raz po substancji uważanej przez nasze prawo za nielegalna ( ale ja to szczerze i serdecznie pierdole ) wpadełem na " genialna" idee ze skoro ziemia jest okragała to im szybciej idziemy tym szybciej sie kręci :-) Tak wszyscy sie wkręcili ze prawie przez 20 minut biegliśmy :-) ( a to był początek - matko jaki ja jestem popierdolny jak zapale :-) )
    • 19: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime30 Mar 2016
     
    :D
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Mar 2016
     
    @kosa0
    nie ty jeden, też tak miałem :-) a po nielegalnej to się po kolana w asfalcie zapadałem .
    • 21:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime30 Mar 2016
     
    @irata4:
    Zastanawia mnie jedynie dlaczego zawsze drzewa rosną pionowo w górę skoro ziemia jest płaska

    Też jestem zwolennikiem szkoły, w której drzewa powinny rosnąć równolegle do powierzchni Ziemi a korzeniami powinny tkwić gdzieś daleko w Bezmiarze Wschodnim.
    • 22: CommentAuthorAdamK
    • CommentTime30 Mar 2016
     
    IRATA4: brak namacalnej różnicy jest dlatego, że ziemia obraca się razem z całą atmosferą, a ty masz zbyt małą masę w stosunku do Ziemi aby poczuć różnicę pomiędzy sytuacją na biegunie a na równiku. Natomiast de facto namacalna różnica jest - przykładowo, z tego właśnie powodu, kosmodromy umiejscowia się możliwie blisko równika, że juz o wiatrach okołorównikowych nie wspomnę.
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Mar 2016
     
    @ AdamK
    to jeszcze tylko pozostaje wykonanie testu na wodzie by obalić
    "masońską" teorie .
    Tak dla równowagi dołączam filmik aczkolwiek co do chemtrails to mam inne zdanie ,ponieważ oficjalnie wiadomo o testach pogodowych by przy ważnych wydarzeniach, świętach państwowych było bezchmurne niebo.Nano maszyn ani chorób nie rozpylają aczkolwiek niektóre rozpylane substancje mogą przy okazji wykazywać szkodliwe skutki uboczne ,np aluminium .


    Ja się uśmiałem .
    • 24:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime30 Mar 2016
     
    :D
  1.  
    co do chemtrails to jest jednak cos na zeczy - mnie sie wydaje ze to nie sa smugi kondensacyjne jednak
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Mar 2016
     
    no tak ,jednak tutaj chodzi głównie o absurdalne teorie dotyczące chemtrails z drugiej strony jednak opierając się o wypowiedź widać iż autor nie ma o tym pojęcia i nie wnikał w temat zagadnienia.
    Kontrola nad umysłami ,projekty typu "HAARP" to teorie spiskowe ,musiały by brać w takim projekcie "głowy"wszystkich państw i nie dało by się ukryć takiego "eksperymentu"są laboratoria mamy naukowców niezależnych ,ludzie wykonują badania okresowe ,poddawani są rezonansom elektromagnetycznym takie eksperymenty na ludziach w naszych realiach nie mają racji bytu a to że coś tam rozpylają ... widocznie nie jest to na tyle istotne by mówić o tym głośno.
    • 27: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime31 Mar 2016
     
    Ja juz odrobilem prace domowa, jak radzil Kuba.
    Jest sporo zjawisk wokol nas ktore trudno zrozumiec bez poczytania, wiec sie nie dziwie, ze ludzie sie kusza na rozne teorie.
    Na przyklad dzis czytalem o zjawisku Redshift- obiekt oddalajacy sie od nas i emitujacy swiatlo bedzie postrzegany jako bardziej czerwony, poniewaz fala elektromagnetyczna bedzie odbierana jako dluzsza z powodu relatywnej predkosci. Mimo to swiatlo docierajace do nas ma nadal predkosc swiatla, bo ma ja zawsze. Mind=blown.
    Ogolnie relatywizm Einsteina nie bardzo mi pasi, wole, na tyle na ile ja rozumiem, QM, ale nauka stoi obecnie na stanowisku, ze przestrzen jest relatywna do masy (generalna teoria relatywizmu) oraz, ze nic, wlacznie z informacja, nie moze sie poruszac szybciej od swiatla (szczegolna teoria relatywizmu). Eksperymenty z QM ponoc daja sprzeczne rezultaty z TR ale niektorzy je podwazaja, ja jestem za cienki w uszach aby miec opinie na ten temat.
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Mar 2016
     

    Tyle w temacie :-)
    • 29:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 Mar 2016
     
    @IRATA4

    Ja mam olbrzymią "alergię" na argumenty typu:
    - absurdalna teoria
    - powszechnie wiadomo
    - wszyscy się zgadzają
    - wg ekspertów
    - badania dowodzą

    Jeśli takie argumenty padają to znaczy, że to są pobożne życzenia argumentującego. Niestety, takie argumenty padają przy "uzasadnianiu" największych przekrętów służących do wyciągania pieniędzy z kieszeni podatników.

    Bardzo ubolewam, że jestem żywicielem pasożytów; to nie jest przesadne określenie: pasożyt żeruje na żywicielu doprowadzając go nierzadko do śmierci bądź chorób, a praktycznie zawsze do zmniejszonej wydolności, w celu wygodnego życia w jego osłonie, nierzadko oszukując jego naturalne mechanizmy obronne w celu zabezpieczenia się przed próbami usunięcia go z organizmu. Rozmnaża się niejednokrotnie również wykorzystując naturalne lub modyfikując istniejące nawyki żywiciela.

    Jedynym sposobem na wyleczenie jest permanentna emigracja (uwaga - ryzyko wpadnięcia z deszczu pod rynnę) na jakieś pustkowia...
    • 30:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime31 Mar 2016 zmieniony
     
    @jhusak: nie Ty jeden. I ostatnio również dojrzewam do bycia pustelnikiem.
    • 31: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime31 Mar 2016
     
    Kuba:
    Moim zdaniem jest sporo osób na górze, które są na tyle inteligentne, że potrafią kształtować opinię i świat ludzi, będąc jednocześnie w ukryciu, polecam ten artykuł:
    ->link<-
    Wszystkie idee typu "moc podświadomości", "dwupunkt", "bretarianizm", "OOBE", "pozytywne myślenie", "pseudonauka kwantowa" itd to kreacje tych ludzi.
  2.  
    Hm.
    A ja majacodpowiednie srodki moglbym zmanipulowac dowolnum spoleczenstwem .To. Nie sa zadne czary mary tylko nauka .Wystarczy spojrzec z zewnatrz co sie wyrabia w tej biednej Polsce - ale tak zdroworozsadkowo a nie na zasadzie ja nie lubie tego a ja tamtego bo ten jest gruby a tamten ma pryszcze.

    Wystarczy popatrzec jak codziennie manipuluja nami media , politycy finansiera . To jest naprawde bardzo proste :-)

    A co do chemitrails dziwne ze kiedys tego ludzie nie zauwazali tylko od jakis 5 lat :-)
    Co do rospryskiwania roznych srodkow Rosjanie podczas olimpiady bodajze w moskwie rozpryskiwali jakies swinstwo aby byla pogoda - wiec ja bym tak ostroznie podchodzil
    • 33: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime31 Mar 2016 zmieniony
     
    Inna teoria spiskowa
    Wiedziełiscie ze w samolocie zestrzelonym nad ukraina leciala smietanka naukowcow pracujaca nad lekarstwem na hiv ? lecieli na konferencje - bardzo wygodna smierc :-) zwlaszcza ze nowoczesne leki zapewniaja zycie zarazonemu prawie do konca jego biołogicznego zycia - oczywiscie pod warunkiem brania lekarstw ktoryvh kuracja kosztuje 6-12 tysiecy miesiecznie i jest refundowana przez kazde panstwo rozwiniete :-)
    • 34:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 Mar 2016 zmieniony
     
    Tak, też mnie to zastanawiało, ale nie zgadza mi się kierunek rażenia; powinien być w drugą stronę.

    Ciekawa myśl mi przyszła do głowy - tyle się promuje homoseksualizm - czy to nie gwarantuje:
    - samozmniejszania się pewnej niewygodnej grupy, nierzadko bardzo uzdolnionej i niepokornej? (przy udziale HIV)
    - powiększania rynku zbytu na te leki przeciwko np HIV?
    - no i oczywiście dzielenia ludzi?

    Przeczytałem ostatnio artykuł o tym, że najmocniejszymi i najstarszymi właściwie kulturami na świecie, którym nie zagraża zagłada, to kultury:
    - chińska
    - słowiańska.

    Chińczycy rzadko kiedy w porównaniu do innych narodów świata byli ekspansywni, podobnie jak słowianie; po prostu wchłaniają wroga i się przez to powiększają; podobnie jak w przypadku Chińczyków, słowianie również właściwie nie mają pokus kolonizacyjnych , a mimo to jest ich prawie czterysta milionów na świecie, głównie w Europie.

    Kilka pokoleń braku Polski na mapach niespecjalnie zaszkodziło naszemu krajowi, a wręcz go wzmocniło. W Niemczech jest mniejszość zwana Serbołużyczanami, którzy przetrwali do dziś (intensywna germanizacja powoduje, że mówiących w rodzimym języku jest ich aktualnie zaledwie ca 20000). 1000 lat przetrwali!!! Język, wierzenia, kultura, stroje.

    Dla mnie to jest niepojęte i fascynujące.
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Mar 2016 zmieniony
     
    Po prostu tacy jesteśmy z natury ,no bo nie wyobrażam sobie na przykład asymilacji w Iraku czy też w Chinach ,no ale przecież słowianinem jestem ;-).
    ... i nie chce żadnych imigrantów u nas w kraju jest masa bezdomnych którym państwo nie potrafi pomóc a pokazówki to niech sobie w gacie wsadzą ,z drugiej strony tchórze bo jak coś się dziać zaczyna to już się chcą wycofać ... nasze państwo kierowane jest poprzez taką inteligencje tak inteligentnie że normalny człowiek to w to uwierzyć nie może i doszukuje się w tym całym bałaganie teorii spiskowych
    ... oni też szukają ...
    ... teczek .
    :-)
    • 36: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime31 Mar 2016
     
    0. Uczulenia na terminy 'powszechnie wiadomo', itd... To zależy na jakim poziomie rozmawiamy i jakiego poziomu od rozmówcy oczekujemy. Bo 'powszechnie wiadomo', że a^2+b^2=c^2 jest prawdą w trójkącie prostokątnym, ale i 'powszechnie wiadomo' w jaki sposób mutacje na ewolucję wpływają.
    1. Z homoseksualizmem. Pomijając osobiste skłonności, warto pamiętać, że niektóre kultury mocno to propagowały, np. starożytna Grecja.
    2. Słowianie za Odrą. No, póki co - wyglądają średnio. Porównaj mapy: średniowiecze (Słowianie to jasne pole): oraz teraźniejszość (https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Germany_sorbian_region.png). Średnio do mnie przemawia argument, że kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy ludzi mówi (jeszcze) ich językiem. Bardziej do mnie dociera to, że na przestrzeni dziejów stracili poważne kilkadziesiąt procent swojego miejsca na ziemi.
    3. A co uporu i braku ekspansywności. No, kresy wschodnie się kłaniają. Mało tam braterstwa było pomiędzy chłopami a szlachtą (że delikatnie to ujmę).
    4. A co z kultrami ugro-fińskimi? Japońska, koreańska? Indianie? Cała Afryka? Oceania? A Chiny to które? Mandżuria czy Tybet, ...? Naprawdę tylko my i Chińczycy tak wyjątkowi jesteśmy? Podaj materiał źródłowy.
    • 37:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Apr 2016 zmieniony
     
    Co do źródła = moja żona nie zdzierżyła - ale ja czytam niemal wszystko, co ciekawe. Tekst na swoje mankamenty, ale i też ciekawą analizę aktualnej sytuacji (Europa<>Azja<>Ameryka)
    ->link<-

    Wg artykułu nie tyle jesteśmy wyjątkowi, a trwali, po podwaliny pod trwałość mamy zakodowane na szczeblu rodzinnym i lokalnospołecznym.

    A kresy wschodnie - nie ma porównania do podbojów np. rzymskich, brytyjskich czy hiszpańskich a ostatnio i niemieckich (XX wiek)

    Natomiast problem tezy "słowianie nie podbijają" stanowią podboje Aleksandra Macedońskiego, który był słowianinem i w takim języku najprawdopodobniej gadał.

    Poza tym spłaszczasz z tą matematyką. Takie rzeczy się dowodzi, a nie powszechnie uważa.

    Chodzi mi o argumenty w dyskusjach na drażliwe i tzw trudne tematy bądź wciskanie ciemnoty,

    Słowianie za Odrą - Ty uważasz, że szklanka jest do połowy pusta, a ja, że do połowy pełna. Ponadto nieuważnie czytasz, bo nie powiedziałem, że słowianie nie podbijają, a że "właściwie nie mają zakus".
  3.  

    bob_er:

    Słowianie za Odrą. No, póki co - wyglądają średnio.
    Od mojego wyglądu to Ty się odwal :)
    • 39:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Apr 2016
     
    :D
    • 40:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime1 Apr 2016
     
    Natomiast problem tezy "słowianie nie podbijają" stanowią podboje Aleksandra Macedońskiego, który był słowianinem i w takim języku najprawdopodobniej gadał.


    Nic podobnego. Aleksander Macedoński był Macedończykiem (quite obvious), którzy to wywodzili się z Dorów. Dzisiejsi Macedończycy (czyli de facto Bułgarzy) mają ze starożytnymi tylko wspólną nazwę i mniej więcej mieszkają tam, gdzie mieszkali starożytni poprzednicy (nie mylić z przodkami). Macedończycy sprzed naszej ery obecnie nie istnieją jako naród, wtopili się bowiem w Greków.
    • 41: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime1 Apr 2016 zmieniony
     
    Obysmy sobie poradzili z OSADNIKAMI przez niektore środowiska nazywane emigrantami z afryki.

    "Osadnik – osoba pochodząca z innego regionu kraju, innego kraju lub kontynentu zakładająca (w grupie) osady (lub miasta) na terenach słabo rozwiniętych, słabo zaludnionych lub niezamieszkanych, albo też przejętych od innego państwa czy właściciela na drodze zbrojnej (wojna) lub pokojowej (traktat pokojowy, nabycie)[1]. Osadników nazywano także kolonistami lub pionierami."
    • 42:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Apr 2016 zmieniony
     
    @dely, nie mów "nic podobnego", bo to wszystko są przypuszczenia. Twoja wersja jest prawdopodobna (rzekłbym: oficjalna) i moja jest prawdopodobna. Polska wikipedia pomija słowian w historii (bo przecież ich nie było) - znacznie więcej informacji jest na angielsikiej wikipedii i tam należy sprawdzać.

    Dość zaskakujące zestawienie (można się kłócić) jest w artykule ->link<-

    Aby zachęcić:
    cytat Michała – Cesarza Bizancjum z Żywotów św. Metodego z 885 roku, który tak mówi do misjonarzy:

    „Słyszysz li filozofie, słowa te. Otóż dam ci dary mnogie, weź z sobą brata swego, ihumena Metodego, i idź. Jesteście bowiem Tesalończykami, a WSZYSCY Tesalończykowie czysto po słowiańsku mówią”

    Można się zgadzać lub nie.

    Tak. Spisek Historyczny to jeszcze jedna Teoria Spiskowa...
    • 43:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime1 Apr 2016
     
    @dely, nie mów "nic podobnego", bo to wszystko są przypuszczenia. Twoja wersja jest prawdopodobna (rzekłbym: oficjalna) i moja jest prawdopodobna.


    A ja rzekłbym, że jest zgodna z aktualnym stanem wiedzy.

    Dość zaskakujące zestawienie (można się kłócić) jest w artykule ->link<-


    Przepraszam za ew. ignorancję, ale po przeczytaniu na tej stronie poniższego akapitu przestałem czytać dalej.

    "pragnę przypomnieć, że polskie słowo “bóg” w formie “bhaga” jest poświadczone w Wedach (Wiedzy), którą Słowianie przekazali Hindusom 4000 lat temu".
    • 44:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Apr 2016 zmieniony
     
    @dely

    No i widzisz... To nie ma dyskusji ...

    Jeszcze niecałe 100 lat temu obowiązywała w nauce zasada, że to białka są nośnikami informacji genetycznych. Nauka ma wiele pól, gdzie "ludzie się umówili, że tak jest" - inaczej - obowiązują paradygmaty. One są i wygodne i grożne, bo ograniczają i powodują "zabetonowanie" nauki. Pojedynczy naukowcy się z tego wyłamują i dokonują przewrotów w nauce.

    Autor nie pisze tego z powietrza. Studiował Wedy, zna kilkadziesiąt języków, zajmuje się etymologią, podpiera badaniami genetycznymi i tak niestety wychodzi. Jeśli Ci się to nie podoba - trudno.

    Pewnie też nie wiesz, że najstarszy bumerang został znaleziony w Polsce i ma ca 30000 lat. Możesz go sobie w Krakowie w muzeum obejrzeć.

    I pewnie też nie wiesz, że Waza z Bronocic przedstawia rysunek wozu kołowego zaprzęgowego (wśród pól i lasów) datowany na ca 3300 lat PNE. Okolice Krakowa. Też do obejrzenia.

    I pewnie też nie wiesz że w Polsce na Kujawach wg najnowszych dowodów - badania dna szczątków w całej Europie i Azji - jest kolebka Słowian, na potęgę teraz tam kopią i wychodzi, że to tam się oddzieliła R1b1 (zachodnia Europa) i R1a1 (tzw. gen słowiański). Jeszcze należy ostrożnie do tego podchodzić, ale najwięcej za tym przemawia.

    I że w Polsce jest kilka kurchanów sprzed tysięcy lat, kilkadziesiąt piramid (niskich bo niskich, ale rozległych)...

    I że napisy runami na wielu (kilkuset) znaleziskach czyta się runami właściwie z marszu (np. Hełmy z Nagau), możesz sobie je w Niemczech w muzeum obejrzeć. Drugi hełm też ma napis, ale nie ma zdjęcia w necie...

    I że w Ameryce Północnej znaleziono kamienną mapę z napisami po słowiańsku ->link<-
    A co pisze Wiki? - falsyfikat, bo się nie wpisuje w ogólnie przyjęte "fakty"

    Albo np: ->link<-
    Porównaj sobie tłumaczenie z Wikipedii z odczytem z poniższej książki.
    Daje do myślenia. W angielskiej piszą "uważa się za falsyfikaty" - Ale później "Jeśli są prawdziwe - trzeba zrewidować fakty o podbiciu Ameryki.

    Itp itd.

    Polecam książkę Kossakowskiego "Polskie runy przemówiły". Jest dostępna online (legalnie).
    ->link<-

    Sam już je prawie czytam :)
    • 45:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime1 Apr 2016
     
    No i widzisz... To nie ma dyskusji ...

    Wręcz przeciwnie, jestem zawsze otwarty na dyskusję. Problem jest w tym, że wspomniana strona nie zawiera żadnych odnośników do rzetelnych, zrecenzowanych źródeł. Ani potwierdzających, ani zaprzeczających.

    Jeszcze niecałe 100 lat temu obowiązywała w nauce zasada, że to białka są nośnikami informacji genetycznych. Nauka ma wiele pól, gdzie "ludzie się umówili, że tak jest" - inaczej - obowiązują paradygmaty. One są i wygodne i grożne, bo ograniczają i powodują "zabetonowanie" nauki. Pojedynczy naukowcy się z tego wyłamują i dokonują przewrotów w nauce.

    Ależ zgadzam się z Tobą w pełnej rozciągłości. To jest właśnie piękno i potęga nauki, że dzięki dowodom i zweryfikowanym teoriom nauka jest w stanie przyznać się do błędu i zmienić zdanie. Ale, powtórzę, dzięki dowodom i ich weryfikacji. Tu nic takiego nie występuje.

    M.in. dlatego też napisałem "zgodna z aktualnym stanem wiedzy", a nie "tak jest i koniec" ;)
    • 46:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Apr 2016
     

    bob_er:

    Wręcz przeciwnie, jestem zawsze otwarty na dyskusję. Problem jest w tym, że wspomniana strona nie zawiera żadnych odnośników do rzetelnych, zrecenzowanych źródeł. Ani potwierdzających, ani zaprzeczających.


    Fakt, wiele osób zarzuca autorowi "przetworzoną papkę".
    Jednak on to skądś wziął. Wystarczy się zakręcić i ja przynajmniej znajduję informacje, na których on się opiera.

    Druga strona to to że jego wnioski (przynajmniej niektóre) są nowatorskie i same w sobie są źródłem.

    Rzetelniejsze (poparte długimi ciągami dowodów), ale trudniejsze w czytaniu, są wpisy ze skribh.wordpress.com , ale należy zaakceptować nieco dobitny styl krytyki obecnego stanu rzeczy.
    • 47:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Apr 2016
     
    to miały być najbardziej pokręcone teorie a mamy "poszukiwania Słowian w Afryce ";-)
    • 48:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Apr 2016
     
    Teoria jest taka, że słowianie powstali z niczego (albo zeszli z drzew) w 5-6 wieku i opanowali w ciągu 150-300 lat CAŁĄ środkową i wschodnią Europę skończywszy od zachodu na Łabie. W tym czasie powstały ich wierzenia, bardzo wnikliwa wiedza astronomiczna i ciekawy system/ustrój społeczny, a przede wszystkim najspójniejszy język na świecie, gdzie podobne wyrazy w 90% oznaczają mocno spokrewnione terminy, np. ser(d)ce, sierdzie, środek, środa, czy kryć, skóra, kra, kora, kolor, kordła (a to w ramach Prima Aprilis), czy np. piec, pieczeń, pieczara, pieczarka, piecza, piekarz, albo góra, gród, garb, karb, grób, grabić, grabie, a nawet brzeg (berg).

    Jak mówię - mnie to fascynuje i NIE WIERZĘ, że taki język powstał w kilkaset lat. Nie ma opcji.
    • 49:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Apr 2016
     
    Jest to wysoce prawdopodobna teoria,sam zresztą wieżę w jakąś wyższą ingerencje którą śmiertelnicy nazywają boską w każdym bądź razie obcą na pewno .
    • 50:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Apr 2016
     
    dużo osób nieświadomie wzywa diabła do umierającej osoby dzwoniąc pod ...
    no właśnie :-)