atarionline.pl ATARI 1040STF - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime19 Jan 2016
     
    Witam mam pytanie otoz zakupilem używkę samo ATARI 1040STF i po podlaczeniu pod monitor SM124 mam taki obraz( rzeczywistosci nie widac tych pasow szerokich,wyszlo tak na zdj)- dlaczego nie ma nic na ekranie? żadnych ikon itd?? sprzedajacy mowil ze sprawne... diody w atari swieca obydwie i stacja tyka ale niestety nie mam dyskietek jak narazie, czy cos mam uszkodzone? prosze o fachowa porade pozdrawiam
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime19 Jan 2016 zmieniony
     
    Monitory od Amigi mają z tyłu przełączniki, ten pewnie też, spróbuj po przełączać, ale nie ruszać pokręteł. Każdy przycisk z tyłu jest opisany.
    • 3: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime19 Jan 2016
     
    To jest oryginalny od atari sm124 nie od amigi..są 3 pokrętła z boku ale to są kontrasty itd... hm widzę ze mam atari chyba walnieta ;(
    • 4: CommentAuthorflypeter
    • CommentTime19 Jan 2016
     
    Jak dlugo czekales? ST bez dyskietki z gra czy innym softem dosc dlugo startuje zanim pokaze sie pulpit.
    • 5: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime19 Jan 2016
     
    Kurcze z 1min a to dłużej idzie?
  1.  
    Jak pierwszy raz odpaliłem ST to też miałem podobnie wrażenie. Po prostu włącz i poczekaj. Jak masz PC ze stacją dyskietek i dyskietkę (może być HD) to zrób tak - zaklej otwór żeby dyskietka była DD. Sformatuj dyskietkę (w formacie dos jak to jest unixowate nie winda - ST czyta dyskiekti dosowe). Włóż dyskietkę do ST. Z dyskeitką powinien szybko wystartować. Jak nie to albo stacja albo ST.
    • 7: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime19 Jan 2016
     
    Jutro pokombinuje bo idę na nocke dzięki panowie
    • 8: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime20 Jan 2016
     
    Witam, dziala :) poprostu za krotko mialem wczesniej wlaczony, mam pytanuie poniewaz nie mam myszki, menu mam w Niemieckim... jak kurosowac kursorem z tego co wiem to alternate+strzalki- dzialaja mi ale jak klikac potwierdzenie?tzn co zastepuje klik jak w myszce? jesli enter to nie wiem dlaczego mi nie dziala prosze o pomoc bo chcialbym sprawdzic jaka mam wersje oprogramowania w komputerze
    • 9:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime20 Jan 2016
     
    Spróbuj może spacji, bo w joyu fire odpalało? Taki pomysł.
    • 10: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime20 Jan 2016
     
    @Erhlik: trzymaj alternate + 2 x klik "INSERT" :) Miłego :) Pozdrawiam
    • 11: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime20 Jan 2016
     
    Dziekuje Panowie za kazda pomoc jednak dziala tak jak kolega jesionen pisal 2xinsert :) ale teraz pytanko jak sprawdzic jaka to wersja TOS? kliklem gdzies tam i wyskoczylo takie okono ale tam o wersji nic nie pisze... chcialem sobie gry jakies zamowic ghdzies na dyskietkach ale ktos mi mowil ze trzeba specjalnie pod dana wersje tos i atari zamowic?i pod monitor ja mmam SM124
    • 12: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 Jan 2016
     
    1985 to TOS 1.0, 1987 to 1.02
    • 13: CommentAuthorDUCATI
    • CommentTime20 Jan 2016
     
    GRA MA BYC NA ST, TOS JEST NIEISTOTNY... ISTOTNE JEST, ZE MASZ MONITOR MONO, A WIEKSZOSC GIER JEST NA KOLOR. WIEC PODLACZ INNY MONITOR ALBO TV...
    • 14: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 Jan 2016 zmieniony
     
    Tak, średnia i wysoka rozdzielczość to głównie użytki i trochę prostszych gier ->link<-
    • 15: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime20 Jan 2016
     
    @Erhlik: program SYSINFO powie wszystko :)
    • 16: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime21 Jan 2016
     
    Super juz wszystko czaje dzięki wam, super ta stronka z gierkami a jest tez w color? bo tam wszystko na chromo jest a moze podlacze pod tv ale nie wiem jak bo to stf nie ma wyjscia modulatora :( a dyskietki ma ktos na sprzedaż czyste pod atari?
    • 17:
       
      CommentAuthorIron
    • CommentTime21 Jan 2016
     
    Miałem kiedyś 1040STF i od kogoś miałem kabelek wpinany w gniazdo monitora i z drugiej było euro, wtedy na telewizorze możesz mieć lowres i medium.
    • 18: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime21 Jan 2016
     
    Aha to fajny wynalazek a co do dyskietek to będzie taka stacja czytała hdd od pc jakbym jakoś je sformatować i nagrać gry z atari?
    • 19: CommentAuthorDUCATI
    • CommentTime21 Jan 2016
     
    A MOWILES, ZE WSZYSTYKO CZAISZ... :p

    POWINNA CZYTAC.
    • 20: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime21 Jan 2016
     
    Tak ale jak zrobić aby dyskietki hdd czytała i jak wrzucić gry na nią z poziomu pc?jestem laik co d ST
    • 21: CommentAuthormarekp
    • CommentTime21 Jan 2016 zmieniony
     
    Atari ST(E) nie czyta dyskietek HD 1,44MB. Czyta DD 720KB. (Czepialscy napiszą, że nieco więcej i mają rację).
    Możesz taką dyskietkę zapisać na PC, ale najpierw musisz ją sformatować na DD. Obojętnie czy na ST czy PC. Tyle, że:
    PC rozpozna gęstość dyskietki po otworze, więc musisz go zakleić.
    Formatowanie HD na DD nowych (relatywnie...) dyskietek stwarza problemy z zapisem i odczytem - błędy.
    Generalnie programy uda Ci się przenieść w ten sposób. Zapisujesz atarowski program na PC na dyskietkę, a następnie uruchamiasz go z dyskietki na ST.
    Niestety większość gier tak nie działa. Mają "własne" sposoby zapisu i tu zadziała tylko skopiowanie obrazu dyskietki.

    Edit: Do poczytania ->link<-