atarionline.pl 15 kHz - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthormakary
    • CommentTime2 Jan 2017

hospes: tak, też tak sądzę, to co piszesz utwierdza mnie w przekonaniu, że warto poświęcić czas na ten program. Od jakiegoś czasu boksuję się z nim, natomiast na pewno jest to klasa sama w sobie. Tak jak i "Wodospadem Czasu" oczywiście czy "Radioactivity", gdzie (na moje ucho) chyba dość unikalne "patenty" były zastosowane.
    • 2: CommentAuthormakary
    • CommentTime5 Feb 2017

Tutaj:

->link<-

zebrałem w jednym miejscu co bardziej przyzwoite muzyczki: XEX'y i embedy z SC. Jest tam chyba kilka rzeczy, których jeszcze nie udostępniałem na AOL. Audio na SC to nagrania z realnego kompa, ale teraz nieco zmiksowane i zmasterowane.

Formuła bloga, bo od czasu do czasu pewnie uda się coś więcej napisać o muzyczkach, sofcie, patentach itp. Tak że zapraszam :)
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime5 Feb 2017 zmieniony

Dzięki! Świetnie, że zebrałeś wszystko w jednym miejscu i że można tego od razu posłuchać. Niestety nie jest to powszechna praktyka w świecie małego Atari :)

Edit: A ten komodorowy kwałek bardzo ninjowy. Podoba mi się.
    • 4: CommentAuthormarok
    • CommentTime5 Feb 2017

"Snare drum" i cała sekcja rytmiczna brzmią co najmniej dobrze. Ogólnie - spokojny, klimatyczny, choć niedługi, utwór. Dobrze się słucha i się nie nudzi, nawet po dłuższym czasie. Jest dobrze. :)
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime5 Feb 2017

A co z utworami:
    - BikeRide
    - Fiasco
    - Fred
    - RoughVibes
    - Thalamusik
    - TPExp
    - Weekend
    - YokeyPokey
    Nie chcesz ich publikować?
    • 6:

CommentAuthorvoy
    • CommentTime5 Feb 2017

@Mono: wszystkie są w repozytorium ASMA: ->link<-

Przed chwilą dodałem też najnowszy utwór. :)
    • 7: CommentAuthormakary
    • CommentTime5 Feb 2017

@mono: dzięki, no właśnie te wymienione muzyczki są tu i ówdzie, a u mnie czekają w kolejce na zgranie :) A ten sid to przy okazji zabawy SID-Wizardem. Trochę zazdroszczę muzykom ze sceny C= tego softu :). Mam na myśli jakość tego programu, muzyczne ogarnięcie, dokumentację, powiązane konwertery itp.

@marok: dzięki, motałem się, motałem, komplikowałem i... w końcu większość instrumentów i motywów z pierwszych wersji tej muzyczki poszła do kosza :)
  1.  
    fajna perkusja w "broken.." ach jak to brzmi:) !!
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Feb 2017

Miło się tego słucha. Makary - możesz podlinkować źródła?
    • 10:

CommentAuthorbocianu
    • CommentTime5 Feb 2017

zajebiste. zawsze jak widzę nowy wpis makarego to mam dreszcz emocji :D
    też uprzejmie upraszam o dostęp do źródeł.
    • 11: CommentAuthormarok
    • CommentTime5 Feb 2017

@pin: źródła już są udostępnione na podanym blogu (sprawdź dokładniej).

@all: wie ktoś jak można by najprędzej uzyskać efekt przypominający nieco bardziej "buzzera" na pokeyu?

(To niekoniecznie "moje" pytanie.)
    • 12: CommentAuthormarok
    • CommentTime5 Feb 2017

A, przepraszam. Racja, że "czystego" modułu nie ma udostępnionego, więc zgłaszanie potrzeby "źródła" ma swoją oczywistą rację.

Pozwalam sobie w tej sytuacji na dodanie pliku w załączniku.

(Uzyskany z archiwum udostępnionego na blogu. Tą samą operację wykonał wcześniej Voy, umieszczając muzyczkę w ASMA.)
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Feb 2017

o - tnx!

Ale jak by autor źródła wrzucił w "całości", to byłbym dźwięczny. Łatwiej się tego wówczas na Atari słucha.
    • 14: CommentAuthorantrykot
    • CommentTime6 Feb 2017

A co to jest buzzer?
    • 15: CommentAuthormono
    • CommentTime6 Feb 2017 zmieniony

Modulacja amplitudowa przebiegiem trójkątnym lub piłokształtnym - w AY/YM zwie się to obwiednią.
    • 16: CommentAuthormarok
    • CommentTime6 Feb 2017

Buzzer to, wg podpowiedzi jakiej udzielił mi @makary, dźwięk mocno obecny od samego początku tego utworu (kiedy wybrzmiewa solo):

->link<-

Dziękuję (co najważniejsze, pewnie nie tyle w swoim imieniu) za samą już chęć zainteresowania się sprawą. (Z konkretną pomocą w postaci podpowiedzi może być kłopot, jak się można niestety obawiać - bo to pewnie obiektywnie trudny problem.)
    • 17: CommentAuthormakary
    • CommentTime6 Feb 2017

Pin, Bocianu: dzięki, wrzucę.

Tak jak Mono prawi. Jakiś rudyment efektu buzzera na Pokeyu da się uzyskać w trackerze przy 4 wywołaniach i odpowiednim kształtowaniu obwiedni. Dla niektórych niskich dźwięków brzmi to jako tako, czasami z tego korzystam. W załączniku kilka przykładowych dźwięków pod zwykłym RMT.
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Feb 2017

jak dasz radę, to resztę w RMT też chętnie zanabędę.
    • 19: CommentAuthormono
    • CommentTime6 Feb 2017

@marok: Dzięki za stronkę! Masa świetnej muzyki.
    • 20: CommentAuthormarok
    • CommentTime6 Feb 2017

@mono: dziękuję, ale to od @makarego namiar, więc nie bardzo się czuję właściwym adresatem dla tych podziękowań.
    • 21: CommentAuthormakary
    • CommentTime10 Feb 2017

Przeglądałem sobie trackery i trafiłem na Black Magic Composer. Myślę, że ten program jest mega ciekawy. Opcje takie jak detune, tzw. "sine" i tzw. "saw" w edytorze instrumentów, dość przyjazna obsługa sampli, oczywiście dość charakterystyczny UI... Ma ktoś może myszkę od ST do sprzedania? ;).

Eksperymentalnie coś nabazgrałem. Taki trochę darkwave, no bo w sumie Black Magic ;) Sample pochodzą z Legacy Packa i Speech Syntha z FL Studio, konwersja przez OpenMPT, bo wbudowane tam filtry dają radę przy resamplingu, tak mi się zdaje.

Uruchomienie z atr'a: albo przez BMC (load -> school.msc, paczka digi doładuje się automatycznie), albo przez Basic (trzeba wczytać PLAYER.BAS -> potem wpisać POKE 106,111: GRAPHICS 0 -> potem uruchomić), albo przez player by Mono, ale tej opcji nie sprawdziłem. Właśnie dostałem od zaprzyjaźnionego kodera wskazówki jak zrobić XEX'a, ale już nie zdążyłem tego ogarnąć.

Nagranie z real, trochę zmiksowane i zmasterowane:

->link<-
  2.  
    wiedzialem ze w końcu sie zabierzesz za ten tracker..:) i jest dobrze .troche poszukiwan synthow i bedzie masakra..a z tymi sampelkami wow!!
    • 23: CommentAuthormono
    • CommentTime11 Feb 2017

Świetna synteza mowy!
    • 24: CommentAuthormakary
    • CommentTime11 Feb 2017

Ten BMC to ciekawostka, bo jeśli chodzi o 15 kHz i pokeye z samplami to trzeba raczej działać pod Music ProTrackerem, tak mi wychodzi z próbowania kilku programów.

Po prostu muza pisana w 15 kHz pod trackerem, którego się nie "przestroi" (wartości w tablicach częstotliwości) ryje uszy :/. Jak się przestroi ryje mniej :D. A MPT pozwala definiować wartości z poziomu programu, nie trzeba zmieniać kodu + można używać sampli. Oprócz tego pozwala na więcej w edycji instrumentów niż BMC, więc i ciekawsze synthy da się zrobić.

Ta apka do syntezy w FL jest bardzo OK, chyba jest w wersji demo programu, nie wiem jednak czy można eksportować audio wtedy. Po pokombinowaniu z parametrami da się dobrać coś co ma szansę jako tako zabrzmieć po konwersji pod Atarkę.
    • 25:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime11 Feb 2017 zmieniony

FL Speech Synthsizer, kto tego nie używał :)

Makary a to znasz?

Z bardziej kreatywnych zabawek polecam:
    ->link<-

...i jeszcze na zakończenie :F
    • 26: CommentAuthormakary
    • CommentTime11 Feb 2017

O, AlterEgo jest świetne. Dzięki! Na razie miałem głównie polewkę z dzieciakami ;), ale pewnie coś pod jakieś sample z tego będzie.

Do FL mam sentyment. Poza tym z 10 lat temu nabyłem w promocji jakąś wyższą wersję i do tej pory dostaję upgrade'y za free.
    • 27: CommentAuthormakary
    • CommentTime22 Apr 2017

Pierwsza muzyczka, którą zrobiłem na Atarce ;) Ostatnio odgrzebałem plik, podszlifowałem tyle o ile. Brzmi jak brzmi, zastanawiałem się czy warta wypuszczania w świat, ale może komuś akurat podejdzie... Tak czy siak wszelkie obelgi przyjmę z pokorą, w czasie pisania nie wiedziałem w sumie co ja dokładnie robię :D

Nagranie na SC:

->link<-
    • 28: CommentAuthormakary
    • CommentTime14 May 2017

Dzięki wielkie wszystkim za głosy oddane na mój cover na Wapniaku!

Jeżeli ktoś chce posłuchać nagrania z realnego sprzętu, z delikatną post-produkcją, to zapraszam na SC:

->link<-
    • 29:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime14 May 2017

Dobre , które miejsce ?
    • 30: CommentAuthormarok
    • CommentTime14 May 2017

Master'o!

Bardzo ładnie ta muzyczka wybrzmiewa, a jeden z dźwięków wyjątkowo fantastycznie (dla mnie) wkomponowuje się w charakter utworu (ten taki "falujący" między częstotliwościami - z prowadzących, którego dużo jest pod koniec, zwłaszcza). Lubię w muzyce (między innymi) takie nostalgiczne i majestatyczne klimaty (rodzaj uporządkowania i wyrazistego rytmu, który trochę przywodzi mi na myśl utwory klasyczne, może trochę barokowe momentami). Technicznie to jest (co prawda tylko z mojej perspektywy - kogoś, kto się w sumie nie zna) też chyba perełka.

A i oryginalny ma początek ta muzyczka. Taki zagrany (solówką) jakby na akordeonie(?). :)

(Z ciekawostek, to mogę dopisać, że oryginału tej melodii nie mam wrażenia żebym kiedyś nawet słyszał, chociaż sam film - oczywiście ;) - oglądałem.)
    • 31:

CommentAuthormiker
    • CommentTime15 May 2017

@makary: sprawdź maila, plis! :)
    • 32: CommentAuthormakary
    • CommentTime16 May 2017 zmieniony

Dzięki!

Oryginalny kawałek bazuje na temacie z wariacji "Enigma" Elgara, więc jest tu rzeczywiście trochę sznytu klasycznego ;)

Marok, no właśnie sprawę związków między akordeonem a chipowymi brzmieniami :D ostatecznie wyjaśnił i zaorał Pan Wojtarowicz z kolegami na “Play Station”:

• 33: CommentAuthormakary
    • CommentTime17 Jun 2017

Źródła muzyczek:

->link<-
    • 34: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime17 Jun 2017

thc, już słucham na sprzęcie