atarionline.pl Grim Ritual - game GGJ 2016 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime6 Feb 2016 zmieniony
     
    Grim Ritual to gra z Global Game Jam 2016

    Mamy nową wersję gry 2,1:
    - Dodałem muzykę od V0yagera, ten podesłał ją na czas, jednak miałem na GGJ problemy z internetem więc nie wiedziałem o tym...

    - udoskonalony algorytm generujący grafikę tła gry
    - zwolniłem częstotliwość wypadania części szkieletu z trumny
    - dodałem zerowanie linii z wypadniętymi kośćmi po stracie życia
    - rzucenie egzorcyzmu zmienia kolor tła na zielony (na 16 ramek)
    - ogólne zmiany w kodzie - porządki itp.
    - usunąłem znikanie części trumny gdy kończymy poziom
    - dodałem ostrzeżenie graficzne przed pojawieniem się duszka - respawn
    - poprawiłem wcześniejszą klatkę animacji podskakującej trumny - jest sporo lepiej
    - dorysowałem nowe obiekty do gry (jeszcze ich w grze nie ma)
    - dużo drobnych graficznych
    - dużo usprawnień kodu
    - optymalizacje wyświetlania
    - optymalizacja (RAM) proc wywołującej rysowanie wypadających części szkieletu
    - optymalizacja animacji bohatera
    - nowe pomysły na parallax:
    - duże drzewo (narysowane jeszcze na GGJ)
    - 6 dodatkowych obiektów
    - optymalizacja procesu rysowania
    - dodałem fonty do score jakie zaproponował QTZ
    - optymalizacje efektu parallax

    (wcześniej zaprezentowana wersja gry to 1,6 lub 1,8)

    Ponieważ nie można już nic dodać do projektów na stronie GGJ, to zamieszczam następujące materiały:



    Grim Ritual
    Idea: Tdc
    Code: Tdc
    Graphics: Cherryl
    Music: V0yager
    Additional graphics: Tdc



    Niebawem kolejne wersje gry;)
    • 2:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime6 Feb 2016 zmieniony
     
    Co on robi prawą ręką :D
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Feb 2016 zmieniony
     
    Do nabycia w dobrych Studiach Komputerowych i domach towarowych:

    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime6 Feb 2016
     
    MCMXCII ? a nie MMXVI ?
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Feb 2016 zmieniony
     
    Nie przepadam za współczesnością, jeśli okładka ma udawać starszą to data raczej też. Aha, i telefon nieaktualny.
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Feb 2016 zmieniony
     
    s2325 - dzięki, fajne;)


    Tak mi przyszło do głowy, że dodając dodatkowe linie w trybie 4 + przerwanie DLI, zmieniające fonty co linię (co wydłuży pole gry dwa razy) - można na tym kodzie zrobić uproszczoną wersję Ghosts'n Goblins - 1 level.
    Wtedy byłby to po prostu moment bo właściwie wszystko jest gotowe ;)
    Tylko konwerter grafiki z automatów albo C64 by się przydał, co potrafi podzielić grafikę na dwa naprzemienne zestawy fontów;)
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 Mar 2016
     
    Grim Ritual pojawił się wczoraj także na a8.fandal.cz
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime4 Mar 2016
     
    Dzięki za info, bo ja nie śledzę tego.
    • 9:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Mar 2016
     

    TheFender:

    Co on robi prawą ręką :D


    Ewidentnie wali niewidzialną gruchę :)
    • 10:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime4 Mar 2016
     
    Ewidentnie wali niewidzialną gruchę :)


    No po miesiącu, ale w końcu ktoś też zwrócił na to uwagę.
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Mar 2016
     
    Bo amigowcu za dobry jesteś dla nas, my to stare atarowce, nie łapiemy w lot :P
  1.  
    Macie zboczuchy :)
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Mar 2016
     
    to już trzeba było całą gitarę dorysować.
    • 14: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime9 Mar 2016
     
    mgr_inz_rafal, coś dla kobiet? :)
    • 15:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime9 Mar 2016
     
    @mgr padłem :)))))))
    • 16:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime9 Mar 2016
     
    tdc
    Bo amigowcu za dobry jesteś dla nas, my to stare atarowce, nie łapiemy w lot :P


    To nie jest kwestia ani wieku, ani orientacji (atari/amiga/mydelnica).

    To jest kwestia perspektywy :)
    • 17:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime9 Mar 2016
     
    Perspektywa 16bitowa (wewnętrzna 32bitowa) jest zdecydowanie lepsza ;)
    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Mar 2016
     
    A o co w tej grze chodzi?
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Mar 2016 zmieniony
     
    wrzucasz w dziury trumny ,chowasz zmarłych ,może i by było fajne gdyby potem trupy powychodziły i trza by łopatą łby upierdzielać
    ;-)
    • 20: CommentAuthorAdam
    • CommentTime10 Mar 2016 zmieniony
     
    Chodzimy wte i wewte: prawo-lewo. Po prawej pobieramy trumnę, po lewej nie zbliżamy się do ducha. W trakcie łażenia upuszczamy trumnę do dowolnego dołka, zostajemy z pustymi rękami i możemy wracać po następną. I to chyba(?) wszystko, czyli emocje jak na grzybobraniu ;)

    [EDIT] A nie, TDC napisał coś wyżej o rzucaniu egzorcyzmów. Czyli jest nadzieja na coś więcej :)
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Mar 2016 zmieniony
     
    przepraszam wszystkich, ale ta gra? ...jest fatalna .
    Za drugą część mógłby robić Domain of the Undead.
    • 22: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime11 Mar 2016 zmieniony
     
    @Innuendo
    Nie sądzę, żeby mgr miał na myśli kobiety...
    Poza tym autorką grafiki jest kobieta więc dlaczego nie miała by to być gra dla kobiet?

    @IRATA4
    Mnie ta wersja mgr-a też się skojarzyła z gitarką :)
    Zwróciłem uwagę na tę oryginalną animację już wcześniej, ale mi przyszło na myśl "yessss!" - czyli że cieszymy się z kolejnej fuchy...

    @jhusak
    Tematem był "rytuał", czyli cykliczność, więc tu powtarzamy czynności - samochód (póki co go nie ma) dowozi kości, które musimy ukryć pod osłoną nocy uważając na ducha, którego możemy przepędzić*. Miejsce wybieramy spośród wolnych. Tak nasz "bohater" dorabia nocami...

    @Adam
    *(to już jest - joy up)

    @mgr_inz_rafal
    Fajnie gdyby duszpasterz się w tej grze pojawiał np. jako easter-egg ;)

    @IRATA4
    Tak mniej więcej miała ta gra wyglądać:


    ("screen" zapożyczony od autorki, częściowo zredukowane kolory)

    Generalnie rozgrywka przypomina gry typu "jajeczka".

    Grafika jest skonwertowana, więc mam nadzieję, że pojawi się w kolejnej wersji. Póki co TDC zrobił coś dziwnego - latające "ścianki" - co powoduje, że mam wrażenie, jakbym obserwował rozgrywkę z przejeżdżającego pociągu...

    @TDC
    Czekamy na kolejną wersję...
    PS. Fonty (cyfry) są moje... ale póki co też ich nie ma... podobnie jak muzyki...
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Mar 2016
     
    QTZ@ no tak ,z tym że jak wraca po trumnę to mógłby "flaszkę robić"(zobrazowane stosem butelek gdzieś koło muru ) bo tak to troszkę odrealnione jest ;-),ale muzyka trzyma klimat .
    Jeszcze brakuje krzyży .
    • 24: CommentAuthorAdam
    • CommentTime11 Mar 2016
     

    QTZ:

    Póki co TDC zrobił coś dziwnego - latające "ścianki"

    Ej, to nie są przecież ścianki, tylko nagrobki :) Tyle że wiele z nich przesuwa się zbyt szybko w stosunku do prędkości postaci i efekt jest specyficzny.
    • 25: CommentAuthorAdam
    • CommentTime11 Mar 2016
     

    QTZ:

    Generalnie rozgrywka przypomina gry typu "jajeczka".

    Chyba żartujesz? :) Tam się liczy refleks, szybka reakcja, przyspieszający rytm piknięć i wzrastający poziom trudności.
    • 26: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime12 Mar 2016
     
    Pograłem trochę, niezbyt wciągająca jest ta gra...

    Za to mam nową teorię - postać się prawie nie porusza, więc może jeździ na wrotkach odpychając się - podtrzymując muru :)

    @Adam
    Jak najbardziej "ścianki" - zapytaj kamieniarza :) W Internecie można znaleźć wzory.

    Faktycznie, bliżej tej grze do "ośmiorniczki" ;) Moim pierwszym skojarzeniem był Tapper, ale rzeczywiście brakuje tu dynamiki...

    Mam nadzieję, że w kolejnej wersji dojdzie jakiś element który zwiększy grywalność... i niekoniecznie będzie to flaszka...
    • 27:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime12 Mar 2016 zmieniony
     

    QTZ:

    Tematem był "rytuał", czyli cykliczność, więc tu powtarzamy czynności

    To może przypomnę naszym (moim, Sikora i Cherryl) zamiarem był rytuał pogrzebowy. Jednak specyficzny, poprzez nietuzinkową postać samego grabarza ;)

    QTZ:

    Tak nasz "bohater" dorabia nocami...

    He he właśnie, a jak myślicie dlaczego nocami?;)

    My ten temat przerabialiśmy na GGJ, bo może doprowadzić do wielu daloko idących wniosków ;):P

    Adam:

    (...) Tyle że wiele z nich przesuwa się zbyt szybko w stosunku do prędkości postaci i efekt jest specyficzny.

    To się nazywa efekt perspektywy, jak jedziemy np. rowerem, samochodem czy pociągiem to najodleglejsze obiekty poruszają się bardzo powoli (na horyzoncie itp.) nawet jeśli sami poruszamy się bardzo szybko itp. Natomiast najbliższe mijają nas bardzo szybko (tak szybko jak blisko nas się znajdują) np. słup wzdłuż torów kolejowych/tramwajowych itp.
    • 28: CommentAuthorAdam
    • CommentTime12 Mar 2016 zmieniony
     
    TDC, przez "specyficzny efekt" miałem na myśli rezultat, jaki uzyskałeś przez przedobrzenie scrollingu wielu planów. Postać jest bardzo wolna, a nagrobki zapieprzają. O ile w przypadku kosmicznej strzelanki tak szybki przesuw pierwszego planu byłby zrozumiały, to przy leniwej rozgrywce uzyskany efekt jest komiczny :)
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Mar 2016 zmieniony
     
    a skąd wiadomo że ciała są w tych trumnach? , zdaje się że pierwsze przypuszczenia były słuszne ,to nekrofil i nie wiem co na to PEGI ;-)
    • 30: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime12 Mar 2016 zmieniony
     
    @TDC
    "Rytuał pogrzebowy" to akurat tu jest całkowicie pominięty... Na GGJ mówiłeś, że chodzi o cykliczność życia, jak również właśnie wspomniana przeze mnie cykliczność szemranych "pochówków".

    Postać "Nietuzinkowa"? To typ jakiego nie chcemy znać...

    A co do tego ma Sikor? A właśnie, ukazała się w końcu ta jego gra, która miała być na GGJ?

    Nocami, bo w dzień by go ludzie widzieli... a niby dlaczego? W zasadzie oprócz ducha to powinny być kontrole ;) Np. mógłby się pojawiać duszpasterz ;)

    Ja tu postawiłem inne pytanie skąd się te trumny z kośćmi (wiadomo, że są bo wypadają dość gęsto) biorą? W kontekście ostatnich uroczystości to bardzo źle mi się to kojarzy... Na GGJ obstawiłem mafię, co by nie było aż tak kontrowersyjne (a przynajmniej akceptowalne wytłumaczenie). Myślę, że wygląd samochodu by wiele wyjaśnił.

    Teraz przychodzi mi do głowy jeszcze jedno rozwiązanie - ponieważ gra dzieje się jak wszystkie gry w świecie wirtualnym to te kości również są wirtualne, a skąd mogą się brać wirtualne kości? Z innych gier! To szczątki kolejnych klonów PacMan-ów, Gordonów Freemenów i innych (w tym również przeciwników, którzy znikają bez śladu - i tu jest miejsce dla zombie i innych potworów) ;) Ich szczątki są ukradkiem usuwane, a gracze się nie dowiadują co się z nimi dzieje i tu jest wyjaśnienie.

    Efekt jaki miał być każdy się domyśla, ale tu jak napisałeś nie "jedziemy np. rowerem, samochodem czy pociągiem" "wzdłuż torów kolejowych/tramwajowych itp", więc o co chodzi? W realnym świecie przesunięcia pozwalają nam widzieć przestrzennie, po to mamy dwoje oczu, ale tu jest to nielogiczne, nawet jeżeli gracz jeździ na wrotkach...

    Poza tym jest tam bug - dojedź / dojdź maksymalnie w lewo i rusz się w prawo i znów w lewo do "krawędzi" (przy budynku) - "ścianki" będą w innych miejscach niż przed chwilą czyli przemieszczą się z ruchem gracza, co ewidentnie efektem perspektywy nie jest.

    Tłumaczysz oczywiste kwestie, a mógłbyś już w tym czasie zrobić kolejną wersję ;)

    Edit: dopisałem duszpasterza ;)
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Mar 2016 zmieniony
     
    @ QTZ"W realnym świecie przesunięcia pozwalają nam widzieć przestrzennie, po to mamy dwoje oczu, ale tu jest to nielogiczne, nawet jeżeli gracz jeździ na wrotkach..."
    no tutaj troszkę namieszałeś ,to jednym okiem nie widzisz "przesunięć" :-).

    Tak na poważnie to w grze niejasne są zasady ,są proste to fakt jednakże ten duszek przeszkadza tak jakby chciał a nie mógł,no game play jest niedopracowany , lepiej by było dodać z góry stopniowo powstające błyskawice coś jak ramiona w ośmiorniczce z tym że uderzenie mogło by być poprzedzone stopniowym rozświetlaniem tła w miejscu w które ma uderzyć ,tutaj wieje nudą i jako ciekawostka może być ,winnym wypadku trza cuś dodać bo monotonia zabije,tym bardziej że nie wiadomo jak muzyczka(swoją drogą fajna) po dłuższym odsłuchu wpływa na psychikę (myśli samobójcze itp )mnie się akurat podoba ale mnie się różne dziwne rzeczy podobają .
    Kobitka moja powiedziała że gra fatalna ,pytała czy gość od fekaliów ją robi :-),ona się na grach nie zna ;-) .
    • 32: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime12 Mar 2016 zmieniony
     
    Tak ale nieruchome obiekty mi nie "latają" przed oczami :) No chyba, że sam jestem w ruchu. Chodziło mi o sam mechanizm, który w 2d ma odzwierciedlać przestrzeń.

    Muzyczki ani mojej czcionki (jest na filmiku) u mnie nie "widzę"...

    Póki co to dopiero druga wersja, te pioruny to od czasu do czasu, mogły by być np. na dalszym poziomie.

    Może trzeba TDC-owi podrzucić jeszcze jakieś pomysły, bo wieje nudą, a mogło by być całkiem... grywalnie.

    W każdym razie grafika fajna, choć mało (i póki co jeszcze mniej w samej grze).

    Edit:

    Teraz pomyślałem, że wg mojej teorii to jak giniemy w tej grze to potem sami siebie chowamy ;)
    • 33: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime13 Mar 2016 zmieniony
     


    Ponieważ w grafice którą dostałem do przekonwertowania nie było samochodu to go narysowałem (wersje: white, silver, black) ;) Dla niepoznaki jest to karawan ;) W komplecie jest też trumienka. Jakby się spodobał to dorysuję wersję z otwartymi drzwiczkami.

    Edit: Dodałem kierowców, jest i kobieta :)
    • 34:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime30 Sep 2016
     
    Spodobał, spodobał - bardzo fajny. Ale jak mówiłem gra nie jest technicznie przygotowana na pojawienie się tak dużego obiektu (wszystko poszło na sporo dużych obiektów przeciwników, których jeszcze w grze nie ma...). Czyli aby w tej wersji dodać to do gry to trzeba by się sporo namęczyć. Do zrobienia, ale są pilniejsze rzeczy, które może w końcu dodam...