atarionline.pl Atari w najnowszym Retro Gamer - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthornosty
    • CommentTime9 Feb 2016 zmieniony
     
    Z radością przeglądałem przed chwilą dział Homebrew w najnowszym Retro Gamerze (nr 151) :)
    Pierwszy raz od dawna spora część tego działu jest poświęcona Atari XL/XE. Na wstępie dostajemy obrazek, który załączam :) Kolejna strona to omówienie konkursu Abbuc. Jest też materiał o porcie Saboteur, oraz wzmianka o pracach Mariusza nad Pentagramem.
    No serce rośnie!

    • 2:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Feb 2016
     
    Wow, super! :) Ciekawe jak nasi zagraniczni koledzy zareagowali na wieść o Saboteur na Atari. Zwłaszcza... autorzy gry :D Eh, kiedyś by nam szczeny opadły gdyby przy platformach znajdował się "ptaszek" obok Atari XL/XE :D Ale i tak jest moc.

    Pofatyguję się po Retro Gamera bo widzę że warto!
    • 3:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime9 Feb 2016
     
    szkoda, że jest taki drogi bo to ogólnie fajne czasopismo nawet jeżeli dany numer nie dotyczy atari.
    Ciekawe czy Eagle to czyta gdyż nadal mu wiszę za jeden egzemplarz :)
    • 4: CommentAuthorAdam
    • CommentTime9 Feb 2016
     
    Staram się co miesiąc przeglądać kolejne edycje RG, ostatnio było krucho z tematami powiązanymi z 8-bitowym Atari. Dobrze, że chociaż ten numer jest pod tym względem ciekawszy.
    • 5: CommentAuthorAdam
    • CommentTime10 Feb 2016 zmieniony
     
    Kupiłem numer 151 i co w nim jest: już na początku mamy stronę z artykułem o pięknej szwedzkiej kolekcjonerce sprzętu i gier retro o imieniu Heidi, o której kilka tygodni temu pisaliśmy na profilu facebookowym AtariOnline (oto link do jej strony ->link<- ) :)

    Jeśli chodzi o gry, to w numerze znajdziemy dłuższe artykuły o Street Fighterze II, Scooby-Doo, Micro Machines 2, a z produkcji dostępnych na małe Atari: interesujące artki o Head Over Heels oraz o grze Hunchback. Poza tym zwracają uwagę: materiał o historii komputerów Macintosh i wywiad z Ronem Gilbertem z Lucasfilm/ LucasArts.

    W poprzednim jubileuszowym numerze w ogóle zabrakło miejsca na sekcję Homebrew, natomiast tutaj sekcja znów się pojawia i zaczyna się, jak to widać na zdjęciu Nosty'ego, od całostronicowej grafiki z atarowej gry Blowsub przy informacji o nowych produkcjach. Co ciekawe, po lewej widoczny jest screenshot z Turbo Snaila - nie bardzo wiadomo dlaczego, być może w pierwszej wersji tekstu o nowościach była wzmianka również o tej grze.

    Na następnej mamy akapicik o Saboteurze, później kilka akapitów o konkursie ABBUC (z dużym screenshotem z Bombera i małymi z gierek 3plex i Toy Swap), jest jeszcze jednozdaniowa wzmianka o Pentagramie ze screenshotem.

    A tutaj o zawartości numeru mówią dwaj redaktorzy, niestety gry homebrew akurat ich nie bardzo interesują:

    • 6:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime10 Feb 2016
     
    dzięki Adam :)
    • 7:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime10 Feb 2016
     
    Kolejna informacja o TurboSnailu! Ale się radujemy:)
    • 8: CommentAuthorAdam
    • CommentTime10 Feb 2016
     
    Przypomnę jeszcze tylko, że sekcję homebrew prowadzi w Retro Gamerze Jason Kelk, znany jako TMR, który związany jest najmocniej ze sceną C64, ale jest też np. autorem bardzo ciekawych strzelanek na małe Atari z ostatnich lat: "Callisto" i "Battle Eagle" oraz kilku demek na naszą maszynę. I to głównie jemu zawdzięczamy, że co jakiś czas coś ze świata 8-bitowego Atari pojawia się w magazynie.
    • 9: CommentAuthorAdam
    • CommentTime27 Jul 2016 zmieniony
     
    W ostatnim numerze magazynu (#157): w sekcji Homebrew tym razem Atari jest znacząco reprezentowane, bo poza Sokobanem na Atari ST, a także okraszonym 4 screenami omówieniem Manic Minera i informacją na temat konwersji gry Pentagram na Atari oraz C64 mamy też krótki wywiad (ze zdjęciem) z Mariuszem Wojcieszkiem.

    Interesujący dla atarowców może być też artykuł o historii Big Five Software, firmy programistycznej znanej nam przede wszystkim z takich gier, jak Miner 2049'er i Bounty Bob Strikes Back. Poza tym m.in. dłuższy materiał o historii gier flipperowych na komputery, kilka stron o powstawaniu gry Combat na Atari 2600, krótka notka o Karatece. Tematem numeru jest konsola Nintendo 64.
    • 10: CommentAuthorXuio
    • CommentTime17 Aug 2018
     
    W nowym 184 numerze jest artykul o nieoficjalnych portach gier na Atari, wypowiada sie w nim tez Kaz, jako ekspert (nie jestem zlosliwy!) :)
    • 11: CommentAuthorAdam
    • CommentTime18 Aug 2018
     
    Jest też wywiad z Pawłem Kalinowskim, znanym tutaj jako Pirx.
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Aug 2018
     
    @Xuio - na której stronie widnieje KAZ w RG184 ?
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Aug 2018 zmieniony
     
    Nic o tym nie wiem, że wypowiadałem się dla RG. Tym bardziej jako "ekspert" :). Widocznie coś z naszej korespondencji z Kieranem, autorem artka, zacytowano :)

    Przypominam, że każdy mógł pomóc i zostać ekspertem :D, wystarczyło odpisać na ten wątek Kierana na naszym forum:

    ->link<-

    Paweł "Pirx" Kalinowski też odpisał. Obu panów, a także Nostego skontaktowałem. Polecam tę metodę jeśli ktoś chce promować polskie osiągnięcia, osoby, programy.

    Przy okazji Pirxa, wrzucił on na swój profil kilka zdjątek, więc dołączam.