atarionline.pl Lotharek i Nosty - 4 strony wywiadu w Pixelu :) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorlapusz
    • CommentTime25 Feb 2016
     
    Zapraszam do lektury - nowy Pixel od dziś w kioskach. Wywiad Nosty'ego z Lotharkiem - cymes!
    • 2:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime25 Feb 2016
     
    Nosty'ego i Lotharka znam... a kto to ten PiXEL ?
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime25 Feb 2016
     
    Taki drobny, nie rzucający się w oczy.
    • 4: CommentAuthorlapusz
    • CommentTime25 Feb 2016
     
    Zapytaj Lotharka albo Nosty'ego
    • 5: CommentAuthorkade
    • CommentTime25 Feb 2016 zmieniony
     
    Bardzo fajny wywiad. Oby więcej takich np. Z współczesnymi twórcami gier na A8 :)
    • 6: CommentAuthorAdam
    • CommentTime28 Feb 2016
     
    Kupiłem, przeczytałem. Bardzo dobrze się czyta, natomiast jakoś tak brakuje finału - wywiad urywa się nagle. Wrażenie jest takie, jakby redaktorskie nożyczki po prostu zrobiły czysto mechaniczne "ciach" i tyle, koniec. Dobrze, że nie w środku zdania ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime28 Feb 2016
     
    Mam wrażenie, że Pixel tak ma - co drugi artykuł przewracam na drugą stronę na a tam już coś innego.
    • 8: CommentAuthorAdam
    • CommentTime28 Feb 2016
     
    Generalnie warto przeczytać ten wywiad, nie miałem pojęcia np. o dostawach Lotharka dla Boeninga. Gratulacje, Lotharek! :)
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Feb 2016
     
    Emulatory stacji dysków dla Boeinga?
    • 10: CommentAuthorAdam
    • CommentTime29 Feb 2016
     
    Tak, do ich symulatorów lotu.
    • 11: CommentAuthornosty
    • CommentTime29 Feb 2016
     
    Żadnych redaktorskich nożyczek nie było :) Wywiad ukazał się dokładnie w takiej postaci w jakiej go zredagowałem na podstawie nagrania dwugodzinnej rozmowy z Lotharkiem na skype.

    Po prostu uznałem, że pytanie o plany na przyszłość to dobre zakończenie, a darowałem sobie pierdoły w stylu "dziękuję za rozmowę i wszystkiego najlepszego". Wywiad i tak jest długi, starałem się zostawić tylko to co "gęste" i interesujące dla czytelnika. Dlatego też nie ma żadnych pytań osobistych, w końcu Lothar nie jest celebrytą. A przynajmniej nie był przed tym wywiadem ;)

    Generalnie myślałem, że wywiad, jako forma, będzie łatwy i mocno się pomyliłem. Plus był taki, że znamy się z Lotharkiem i rozmowa była przyjemnością a nie stresem. Ale okazało się, że zredagowanie zapisu dość swobodnej rozmowy tak, by niczego nie zniekształcić, nie pozbawić sensu, a uczynić zrozumiałym dla czytelników, było dla mnie chyba trudniejsze niż napisanie czegoś własnego od zera ;)

    Na szczęście Lothar był wyrozumiały dla mojego debiutu i "autoryzacja" poszła gładko ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime29 Feb 2016
     
    Ogólnie wywiad mi się podobał. Czuć było w nim pasję, szacunek dla Lotharka że ryzykował w tym biznesie - inwestował sporo pieniędzy. Na szczęście wszystkim się opłaciło :)

    No i ciekawi mnie ten wątek automatu - w tym roku ma jeszcze coś wypłynąć za co trzymam kciuki bo to może być fajny projekt.
    • 13: CommentAuthorAdam
    • CommentTime29 Feb 2016 zmieniony
     

    nosty:

    Generalnie myślałem, że wywiad, jako forma, będzie łatwy i mocno się pomyliłem.

    Zgadza się, nie jest to łatwe. Wielu ludziom wszystko wydaje się proste, dopóki nie zaczną czegoś sami robić ;)
    • 14:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Mar 2016
     
    To Asa miałeś na myśli?? :P

    Lotharek - szacun! Obaj panowie zrobiliście wywiad, który mnie zaskoczył i zainteresował. Bardzo mnie to cieszy, że z małej społeczności spotykającej się na Głuchołazach czy Grzybsoniadzie, wypływają nam tacy celebryci o których piszą pisma growe ;)

    A automat również bardzo mnie interesuje, choć dziwi mnie ta budowa modułowa, bo to może spowodować ograniczenia dotyczące dostępności gier... no ale rozumiem że to zostanie jakoś rozwiązane.
    • 15: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime2 Mar 2016
     
    @Kuba - poszukiwanie współczesnych odpowiedników starych technologii (typu Lotharkowy emulator FDD) to dosyć powszechne zjawisko. Jak gdzieś masz zainstalowany działający od wielu lat sprzęt (symulator, linia produkcyjna, itd...) to nikt tego nie wymieni tylko dlatego, że FDD zamienił się np. w USB. W przypadku linii produkcyjnych zdarza się, że w najlepszym razie ostatni programiści są już/jeszcze na emeryturze, i nie za bardzo kto ma zrobić jakiś upgrade. Więc zepsute elementy (włącznie z procesorami z tamtych lat, których dziś nikt już nie robi) wymienia się na kompatybilne zamienniki.
    • 16: CommentAuthorAdam
    • CommentTime2 Mar 2016 zmieniony
     
    @TDC: wypowiedziałem się ogólnie.
    • 17:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Mar 2016 zmieniony
     
    Generalnie myślałem, że wywiad, jako forma, będzie łatwy i mocno się pomyliłem.

    No baaa, ta forma wymaga nieraz anielskiej cierpliwości, jeśli toczy się dość długo - "korespondencyjnie" (szczęściem miałem ją np. z legendarnym Adamem Gilmore'm) i trzeba jeszcze masy szlifów przed publikacją. A i tak nieraz można potem usłyszeć, że "za mało/dużo było tego czy tamtego", itp. :P


    Wywiad z tematu zapowiada się intrygująco, wrzucicie go w wersji cyfrowej za jakiś czas (bo nie kupuję "PiXela") ?
    • 18:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Mar 2016
     
    @Adam - wiem, wiem - żartowałem ;)