atarionline.pl Obrazanie w sieci - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbolo
    • CommentTime27 Feb 2016
     
    Sprawa nie dotyczy atari. Jest powazna, najpierw aby wiedziec o co chodzi ogladnijcie ten filmik tego calego Hakera Bonzo



    Osoba ktora Bonzo wyzywa jest mi bardzo bliska, czlowiek ten ostatnio ulegl bardzo powaznemu wypadkowi. Bedac w szpitalu, przekazal mi ze chcialby jednak wytoczyc mu(Bonzowi) sprawe za obrazanie. Pytanie do znawcow prawa, czy jest taka mozliwosc z prawnego punktu widzenia, ze te wyzwiska i lekkie grozby Bonza na mojego przyjaciela mozna podciagnac pod kodeks karny i wytoczyc mu sprawe??(Wiem filmik jest stary ale nie zniknal z sieci) Z gory dzieki za pomoc.
    • 2:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime27 Feb 2016 zmieniony
     
    Z tego co wiem to kodeks cywilny i sprawe zawsze mozna wytoczyc, ale wtedy trzeba wyłożyć kasę za rozprawę z góry, dlatego większość ludzi sie w to nie bawi.

    Do karnego to raczej daleko - nawet lekkie rozboje mogą zostac zdegradowane do kodeksu cywilnego na niekorzysc poszkodowanego, jesli sprawca ma dobrego prawnika.
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime27 Feb 2016
     
    Od kilku lat ten wesoły pan wrzuca takie filmy na YouTube. Wystarczą już stopklatki żeby się treści domyśleć.
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Feb 2016
     
    jak wyżej ,szansa jest ,trzeba by jeszcze do typa wysłać pismo/wiadomość ażeby usunął dopiero gdy nie poskutkuje to sąd powinien wydać nakaz usunięcia obraźliwych treści i obciążyć go kosztami sprawy ewentualnie zastosować może karę pieniężną .
    Kolega miał podobną sprawę ,ktoś wrzucił jego zdjęcie i brzydko podpisał ,kolega założył sprawę którą wygrał dostał finansowe odszkodowanie co prawda niewysokie ale zawsze i został zwolniony z kosztów rozprawy .Trzeba z chamstwem walczyć .
    • 5:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime27 Feb 2016
     
    Ale założył sprawę z powództwa cywilnego? I czy sprawca zapłacił też za prawnika Twojemu koledze?
    • 6: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime28 Feb 2016
     
    cioto mate!

    ten topic o tigerze (haha tiger/ ng ; ) jest na powaznie?..:D
    • 7:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime28 Feb 2016
     
    patrząc na filmy tego gościa nasuwa się się jedno słowo, PATOLOGIA!
    • 8: CommentAuthorbolo
    • CommentTime28 Feb 2016
     
    Tak jest na powaznie, sam zreszta dochodze do wniosku ze moj przyjaciel ma racje ze chce go oskarzyc o obrazanie bo naprawde przegial. Wiem ze to stare filmiki. W sumie Bonzo Tiger przyjal "taktyke" ze to moj przyjaciel zaatakowal go pierwszy i ze to on go obrazil pierwszy. Zreszta porownajcie sobie poziom wypowiedzi Bonza i mojego przyjaciela
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Feb 2016 zmieniony
     
    @Enjo
    Tak ,nawet ostrzegał go że założy sprawę to gość który zamieścił wyśmiał kumpla i powiedział że zdjęcia nie usunie (swoją drogą to byli koledzy )z tego co wiem za sprawę nie zapłacił , ten który zamieścił musiał zapłacić koledze zadośćuczynienie.
    Na tych filmikach to chorzy ludzie ,samokrytyki nie posiadają ,dla mnie to właśnie dno internetowej patologii ,ja bym nawet dla przykładu sprawę założył by już nie czuli się tak bezpiecznie .
    Swoją drogą mają nie źle zhakowane mózgi.
    Zmieniłem zdanie za te obrazy to bym mu najebał.
    • 10:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime28 Feb 2016
     

    IRATA4:

    z tego co wiem za sprawę nie zapłacił , ten który zamieścił musiał zapłacić koledze zadośćuczynienie.

    Za sprawę - oczywiste. Pytałem czy za prawnika też.

    bolo:

    W sumie Bonzo Tiger przyjal "taktyke" ze to moj przyjaciel zaatakowal go pierwszy i ze to on go obrazil pierwszy.

    Zauważyłem to i jeśli to prawda, to nie zakładałbym żadnej sprawy. Jeśli nie, to najpóźniej na 3ciej rozprawie sąd pozwoli sprawcy się wybronić i przedstawić dowody na to. Brak takowych kończyłby rozprawę...
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Feb 2016
     
    właśnie rozmawiałem z kolegą , nic nie płacił ,prawnika miał z urzędu ,pozwany za to wynajął prawnika ,musiał pokryć koszty sprawy i zapłacić na coś tam 1000 zł ,oczywiście musiał przeprosić (ugoda).
    • 12:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime28 Feb 2016 zmieniony
     
    Aha, i dobra rada: ściągać wszystko DownloadHelperem nim zostanie usunięte PO rozpoczęciu rozprawy a jeszcze PRZED wyrokiem + screenshoty z YouTuba (jako dowód że było to zamieszczone publicznie). Np. to co mamy powyżej to już jakieś zabezpieczenie, choć niepełne.
    • 13: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime28 Feb 2016
     
    Na serio - bolo wez pogon kolege, chcecie sie nad (niestety) uposledzonymi (w jakims stopniu) ludzmi znecac? Macie jakis dystans? Przeciez ten koles i jego dziouka Kobra maja wystarczajaco ciezkie zycie, "pol polski" z nich juz sie smialo lacznie z akcjami z odwiedzinami jako "kumple"; nie chce mi sie nawet dalej pisac, przeciez oni nic nie ogarniaja

    serio, wtf?
    • 14: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime28 Feb 2016
     
    i lepiej uwazaj, bo shakuje cie i zmienie haslo w biosie 8) eh cmon ludzie, rozbrajacie mnie
    • 15: CommentAuthormikey
    • CommentTime28 Feb 2016
     
    Jakakolwiek akcja 'prawna' jest skazana na niepowodzenie, bo ewidentnie widac jakies deficyty psychiczne u osobnika. Na pewno umie sie na nie powolac wtedy kiedy trzeba. :)
    Ogolnie gdyby nie ten temat to nawet nie wiedzialbym ze sa tacy ludzie na yt :) i ze 'pol polski' sie z nich smieje. Czasem dobrze mi z tym ze nie nadazam za internetami :)
    • 16:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime28 Feb 2016 zmieniony
     

    mikey:

    Jakakolwiek akcja 'prawna' jest skazana na niepowodzenie, bo ewidentnie widac jakies deficyty psychiczne u osobnika. Na pewno umie sie na nie powolac wtedy kiedy trzeba. :)

    Słuszny argument, ale nie przesądzałbym że musi zakończyć się totalnym niepowiedzeniem. Chorzy psychicznie też mają swoje odsiadki jeśli przeginają. Z drugiej strony chory psychicznie / upośledzony nie musi oznaczać aspołeczny.
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Feb 2016
     
    ... a skoro , taka osoba chcę się upubliczniać to powinna również ponosić tego konsekwencje ona lub opiekun ,jeżeli oni nie są ubezwłasnowolnieni nie mają opiekuna to znaczy że do życia społecznego w jakimś stopniu się nadają i ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny ,jeżeli jednak faktycznie są chorzy na tyle że mają utrudnioną ocenę rzeczywistości to taka sprawa może im jedynie pomóc .
    • 18:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime29 Feb 2016
     
    Ale wg. mnie sprawa taka zakończyłaby się wtedy np. zabronieniem upubliczniania filmów na YT.
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Feb 2016
     
    dobre i to.
    • 20: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime29 Feb 2016 zmieniony
     
    Mikey stad "pol polski" w cudzyslowie (moze 0.01% PL go zna;),choc nawwt Dakann kilka razy wspomnial o tym duo;) chwilowo robil furore na kilku forach za "hakowanie plyty glownej" i ot;)

    Enjo - nie,nie zakonczylaby sie banem na wolnosc slowa (i banem na publikowanie tresci w amerykanskim portalu; pomijam kwestie poczytalnosci Bonzotigera, bo to latwa sprawa dla prawnika d-klasy z Pasikrowic; kolejne exploty to ziomek wyraza zgodde i kots go nagrywa i wrzuca; i tak mozna do konca swiata, bo bonzo i tak nie bedzie ogarnial co sie dzieje

    moze wrzuccie na luz i dajcie spokoj z dobijaniem i tak mocno skrzywdzonych przez zycie (nature?) ludzi; jakas minimalna empatia, zamiast malostkowosci
    • 21:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime1 Mar 2016 zmieniony
     

    solo/ng:

    moze wrzuccie na luz i dajcie spokoj z dobijaniem i tak mocno skrzywdzonych przez zycie (nature?) ludzi; jakas minimalna empatia, zamiast malostkowosci

    Istnieje różnica pomiędzy dyskutowaniem o argumentach za i przeciw, ewentualnych skutkach działań, a mówieniem ludziom wprost co mają robić i jakie mają podejmować decyzje, a także nazywaniem ich wad po imieniu...
    • 22:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime1 Mar 2016
     
    Rozumiem, że kolega jest bez winy? Bo chyba Tiger, mimo deficytu intelektu, nie zaczął tego hejtu ot tak. I po co odgrzebujecie sprawę sprzed 3? 4? lat?
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Mar 2017
     
    he,he spotkałem tego całego Bonza ,miałem racje z Łodzi jest ,po prostu jest to gość prymitywny ,nie zdawał sobie sprawy ,nie pomyślał że może przez ubliżanie ludziom ponieść nieprzyjemności w świecie "realnym",do tego różne problemy i niski status społeczny który chciał podciągnąć obnażyło jego prymitywny umysł w którym nie ma miejsca na samokrytykę i uczucia wyższe .Poza tym nie jest to żaden chojrak ani też groźna osoba ,zachowywał się tak jakby ktoś na niego z ukrycia polował (rozglądał się nerwowo-posrany)... koleżka zdaje sobie sprawę z tego co nawywijał jednakże ograniczenie nie pozwala mu dostrzec przyczyny spotykających go obelg ,oklepów i innych nieprzyjemności.
  1.  
    KOlega mial kiedys podobny problem .
    Zalatwil to w sposob bardzo staroswiecki ale jednagże zajebiscie skuteczny.
    Podpowiem ze ne targal lajzy po sadach i nie straszyl Policja.
    Sprawe zalatwil w tydzien.
    • 25: CommentAuthorbolo
    • CommentTime9 Jun 2017
     
    Uwaga pytanie może ten cały Tiger Bonzo to serio haker robiłem stream tzw transmisję na żywo przez You Tube mały kilka osób mnie oglądało grałem w Montezumę , i nagle widzę jak Bonzo w odstępach czasowych rzucał mi takim tekstem na moim czacie cytuje " @% - (LDaA/ kill //all// ip%) _ MOV watch?v=JGCezMwxgWc.// PROC net - 191.023.21.2/ Net conf // kill all IP ADR//" i serio zamuliło mi neta. Nie bawię się już w to dosłownie miałem 8 oglądaczy i Bonzo mi się wbił miał ksywę Haker Bonzo i jego podobiznę na awatarze. A może to tylko przypadek? Nie ściemniam tak było.
    • 26:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime9 Jun 2017
     
    jedyna metoda:
    ->link<-