atarionline.pl SIO2SD - configurator 3.5 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorsimi77
    • CommentTime20 Mar 2016
     
    Witam, podłączyłem do mojego Atari 130XE SIO2SD - ver. 3.1, karta Sandisk 8GB, na karcie katalog atari, plik Sio2SD.xex z configuratora 3.5. Po uruchomieniu przy próbie wejścia w jakikolwiek katalog nic się nie dzieje, trochę "popryka". Z poziomu interfejsu wszystko działa, można poruszać się po katalogach, wczytywać programy. Poniżej link do filmiku.

    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Mar 2016
     
    Firmware 3.1RC1 czy 3.1RC2?
    Jaka wartość HSINDEX?
    • 3: CommentAuthorsimi77
    • CommentTime20 Mar 2016
     
    Wersji firmware nie jestem pewien, podczas uruchamiania wyświetla tylko vers. 3.1. Przy próbie aktualizacji do wersji 3.1RC2 po wciśnięciu shift + k3 wyświetla firmware update not available.
    HSINDEX standardowo ustawiony na 6, wyłączenie również nic nie daje.
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Mar 2016 zmieniony
     
    Jeśli masz nowe SIO2SD od Lotharka to pewnie oprogramowanie jest właściwe, czyli 3.1Rc2. Ale skoro wyświetla się numer wersji to albo system był już upgradowany, albo nie robił tego Lotharek... No, chyba że Lotharek zrezygnował z reklamy :)

    Dla pewności dobrze byłoby jednak zrobić upgrade, a powinno się to udać z karty SD - nie SDHC!

    HSINDEX zostaw na 6 - jest ok.

    Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
    Skoro wybierając plik na SIO2SD da się go wczytać, a z konfiguratora 3.5 już nie to albo firmware jest niewłaściwy, albo nie wiem...


    edit:

    teraz dopiero zobaczyłem film - no, to zdecydowanie nie jest produkt Lotharka.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Mar 2016
     
    1. Karta musi być<=2GB
    2. "Aby zrobić upgrade firmware'u należy do głównego katalogu karty wgrać plik SIO2SD.BIN (wariant 28k). Uwaga: katalog ATARI musi też być na tej karcie - inaczej urzadzenie nie zobaczy tej karty i co za tym idzie nie pozwoli na upgrade firmware'u. "

    Tak robisz?
    • 6: CommentAuthorsimi77
    • CommentTime20 Mar 2016
     
    Znalazłem starą kartę SD, udało się zrobić upgrade do 3.1RC2, jednak problem nadal występuje.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Mar 2016 zmieniony
     
    Jaki komputer, rozszerzenia?
    Najnowszy konfigurator?
    Komputer sprawny (pamięć)?

    Teraz już karta nie musi być 2GB. (chyba, że do ew. upgrade)
    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Mar 2016
     
    Do głowy przychodzi mi jeszcze to, że może w gnieździe SIO coś nie styka jak należy.
  1.  
    Ja mam dokładnie taki sam efekt jak podłączę SIO2SD jako ostatnie, za magnetem i stacją dysków.

    Na jednym kompie działa, na drugim nie. Za jedną stacją działa, a za inną nie chce. Coś jakby nieraz brakuje prądu albo coś tam po kabelkach SIO na taką odległość nie dochodzi :)

    Przychylam się więc do weryfikacji podłączenia zgodnie z ostatnim postem larka.
    • 10: CommentAuthorsimi77
    • CommentTime21 Mar 2016
     
    @jhusak - komputer 130XE, golas, konfigurator 3.5, raczej sprawny self-test bez problemu.

    @larek - faktycznie wtyczka jest dosyć luźna

    @mgr_inz_rafal - SIO2SD podłączone jako pierwsze (jedyne) urządzenie

    P.S. Wersja 3.0 konfiguratora działa, ale tylko ta oznaczona jako normal n30.
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Mar 2016 zmieniony
     
    To jak masz atmegę w podstawce, to wyjmij i włóż. Ew. wymień.
    Skąd bierzesz soft do atmegi/atari?
    • 12: CommentAuthorlemiel
    • CommentTime22 Mar 2016
     
    Fuse Bits dobrze ustawione? Bo może to jest przyczyna. U mnie ze złymi nie czytało karty i w ogóle nic poza chodzeniem po menu.
    • 13: CommentAuthorsimi77
    • CommentTime22 Mar 2016
     
    @jhusak - atmega nie jest w podstawce, interfejs sio2sd kupiłem gotowy.
    Upgrade 3.1RC2 mam stąd ->link<-
    Soft do atari z naszego forum.

    @lemiel - Fuse Bits to chyba ustawia się programując atmegę, jak już pisałem do @jhusak, interfejs kupiłem gotowy.
    • 14:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime19 Nov 2017
     
    Cześć. Właśnie mam taki sam kłopot z sio2sd. Czy udało się simi77 rozwiązać problem?
    • 15:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime20 Nov 2017 zmieniony
     
    wytnij wsztskie kondsatory do gnd na read/write/command w ATARI
    problem sie skonczy.

    przetestowane..
    • 16:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime20 Nov 2017 zmieniony
     
    Sytuacja chyba opanowana. Na razie działa jak powinno. Usunąłem tylko C78,bo po usunięciu dodatkowo C77 wywalało błędy w konfiguratorze. Wielkie dzięki!


    $8a
    Urządzenie nie odpowiedziało na komendę komputera w czasie na to przewidzianym; na ogół oznacza to, że urządzenie nie istnieje, jest wadliwie podłączone bądź uszkodzone

    na przemian z
    $8b
    Urządzenie nie potrafi przeprowadzić nakazanej operacji (nie zna takiej komendy)
    • 17:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime22 Nov 2017
     
    naprawde, ktos by pomyslal, ze male atari - pare scalakow, troche laminatu. a wciaz po 30 latach mnie zaskakuje jakimis malymi smaczkami ;-)