atarionline.pl Nowe rozwiązania ,pomysły na tworzenie gier jakich nie było . - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Mar 2016
     
    Wpadłem na dość ciekawy a być może i rewolucyjny pomysł który jak wypali mógłby tknąć dosłownie nowe życie w malucha i zaowocować masą nowych gier , zastanawiam się w jaki sposób można by wpływać na "szum"generowany losowo .Jest możliwość by zaprogramować takie miejsce którego położenie było by zmienne a szum w tym miejscu by przestawał istnieć ? dołączyłem plik .
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Mar 2016 zmieniony
     
    ... tak w bardzo dużym skrócie chodzi mi o ożywienie czegoś na wzór załączonego pliku .
    Szum generowany losowo nie powinien spowalniać procka ,a gdyby go utrzymać w pewnych niewidzialnych ramach gdzie w każdej "ramie" byłby generowany ciut inaczej to można by z tego zbudować ruchomy obraz a może i grę ,Szum jest np w Tv w Henry's House ,więc wiem że się tak da,da go się generować w dowolnym miejscu ekranu ,można by jego gęstością i częstotliwością oddzielać różne obiekty stworzone z niego .
    Rozumiecie ?
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime26 Mar 2016
     
    Precyzyjne sterowanie szumem to trochę matmy (raczej odstraszającej osobę nielubiącą matmy). Mniej precyzyjne to jest na Atari opanowane i nie stanowi problemu.

    Jeśli chcesz za pomocą równań matematycznych osiągać obrazy jak w Limbo A8.xex to potrzebujesz carta Tomek-8.
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Mar 2016 zmieniony
     
    robił ktoś jakieś próby szumów o różnych gęstościach tak by linia odcięcia była widoczna ?
    Będziemy musieli na Wap-niaku porozmawiać ,wydaje mnie się że warto zagłębić się w temat .
    Szum losowy to już nie taka czysta matematyka,ten Limbo A8.xex to troszkę inny przykład na to jak w dwóch kolorach uzyskać odcienie no bo można poprzez zmniejszanie gęstości punktów , chodzi mi o jak najmniejsze grzanie procka,poza tym komputer liczy sam więc aż takie straszne to być nie musi ;-) .
    • 5: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime26 Mar 2016
     
    Wydaje mi się to dość ciekawym pomysłem przy założeniu, że suma wypadkowych klatek daje wrażenie odzwierciedlania w miarę dokładnego kształtu. Szum czy nie szum, trzeba go i tak narysować :), co najwyżej poszukując wsparcia dla wydajności w trybach znakowych. O ile sam pomysł uzywania cząsteczek do animacji lub obrysu kształtów nie jest czymś nowym to na stosunkowo wolnym procesorze Atari ma to sens jeśli taka metoda pozwalałaby właśnie na zaoszczędzenie czasu na obliczenia (mniej precyzyjne jak mówi TDC). To znaczy algorytm tworzący kształty generując w ramce jedynie przybliżoną do docelowego kształtu mapę punktów, ale zapewniając zmieność w rozłożenie błędów pozycji w czasie pozwalałby na rysowanie więcej w tym samym czasie niż za pomocą dokładnie położonych punktów. Ogólnie poprawieniu wrażenia sprzyjałby szybki ruch choć z drugiej strony dla stojących w miejscu obiektów możnaby z każdą ramką zapewniać coraz dokladniejszy obrys "szumem". Po za teoretyzowaniem to z przeprowadzonych testów dla podobnego pomysłu mogę podpowiedzieć, że przy procu Atari coś takiego mogłoby raczej funkcjonować dla sporo wiekszych obiektów niż chłopak z Limboi conajwyżej posłużyć jako ciekawy efekt niż gra, jednak daleki jestem od zakładania czego się nie da zrobić na Atari :) Życzę powodzenia w rozwijaniu pomysłu.
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Mar 2016
     
    no nie dziękuje :-),właśnie o to między innymi chodzi .Jeżeli da się w ten sposób tzn łącząc szumy wygenerować ruchomy obraz z wyróżniającymi się elementami to będzie dobrze .
    Będę więc rysował,animował,kombinował a tym co uzyskam podzielę się tu pod tematem .
    • 7: CommentAuthornosty
    • CommentTime26 Mar 2016
     
    @IRATA - czyżbyś właśnie odkrył dithering? ;)
    ->link<-

    Tu masz zgrabną miniaturkę na Atari autorstwa g0blinisha:
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Mar 2016
     
    O ! dzięki ale nie do końca ,tutaj są co prawda dwa kolory ,mamy tonalne odcięcia tak jak o tym pisałem ale nie jest to szum generowany losowo i nie fragmentu tylko całości z wyraźnym podziałem na pola mnie interesują właśnie te "pola"które widać jako małe kwadraciki,niektóre mają taki sam wzór gdyby podmieniać je z innymi o zbliżonej gęstości i w tym samym miejscu włączać raz jeden raz drugi to powstał by szum o jaki mi mniej więcej chodzi a gęstość była by linią końcową danego fragmentu .