atarionline.pl Gra "Bosconian" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime21 Oct 2016 zmieniony
     
    Nowa wersja:
    - więcej sampli, (muszę popracować nad ich jakością)
    - zmieniona liczba pojawiających się przeciwników w czasie(zależnie od condition) i trochę zmienione ich ruchy
    • 2:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime21 Oct 2016
     
    Bardzo fajna gra. Tylko nie fair, że wrogowie sobie przelatują przez pociski z bazy
    • 3:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime21 Oct 2016
     
    No wiesz, taki rodzaj "niesprawiedliwości" był standardem w grach od początku. Rzadko się zdarza, że wrogowie się rozwalają nawzajem, choć było parę takich gier.
    • 4:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime21 Oct 2016 zmieniony
     
    shanti77: nowa wersja fajna, choć drastycznych zmian nie ma. Jak jeszcze można poprawić jakość sampli? I tak brzmią niesamowicie dobrze, patrząc na to, że odtwarzane są równo z grą. Kiedyś sample to był dramat i albo brzmiał tragicznie (np. Bio Defense), albo ekran był wyłączany (np. Kissin Kousins). Jak Ci się to udało?
    Przeciwnicy w oryginale przylatują czasem seriami - jakby ustawieni w szyku. Mam nadzieję, że to też uda Ci się odtworzyć :]
    Nie udało mi się przejść 3 etapu :)
    • 5:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime21 Oct 2016
     
    Sample są 4 bitowe, a podobno można zrobic 5.5 bitowe, muszę sprawdzić czy to faktycznie działa.
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Oct 2016 zmieniony
     
    przy tak niskiej częstotliwości odtwarzania zwiększanie ilości bitów na próbkę może niczego nie zmienić.

    ... no i Antic robi swoje niestety. Pozostaje VBXE, lub / i Rapidus ;)
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Oct 2016
     
    Gra w obecnym stanie bardzo stabilnie działa na 16mhz/65c816 tak jak by coś.

    Aha - taka kwestia, można dopracować efekt wybuchu naszego "głównego bohatera"? Po rozbiciu się widać nieładne krzaki ;) To chyba jedyna brzydka rzecz w tej grze :D
    • 8:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime21 Oct 2016
     
    Świetne!!!!
    Takiego miodu dawno nie było na Atari. :)
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Oct 2016
     
    ha, niezła ta gra, tylko od level 3 idzie ciężko :D
    • 10:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime21 Oct 2016
     
    Wydaje mi się, że sample brzmią tak dobrze, że nie ma sensu próbować wyciskać z nich więcej. Skupiłbym się na grze, która już jest świetna, a może być jeszcze lepsza.
    • 11:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime22 Oct 2016
     
    Właśnie jestem na 8bit party i chciałem pokazać nową superprodukcję na Atari i... okazuje się, że gra nie wczytuje się z Sio2sd. Na szczęście wczytalo się z SIDE2 :)
    • 12: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Oct 2016 zmieniony
     
    Niech zgadnę - zawiesza się po pierwszym ekranie? :) Czy może nawet przed?
  1.  
    Z wersją 25 gra stała się dużo łatwiejsza. Bez większego wysiłku można kilkukrotnie przejść grę.
    Na real atari wszystko działa prawidłowo. Sample brzmią dobrze.
    • 14:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime22 Oct 2016
     
    "condition red" też dobrze słychać?
    • 15: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Oct 2016
     
    Co do problemów z SIO wspomnianych przez Larka - to tylko przypuszczenie, ale jeśli po pierwszych blokach i inicie wyłączasz przerwania aby się dostać do górnego RAMu, upewnij się czy przed powrotem do ładowania włączasz je ponownie.

    W przypadku braku tego efekt będzie taki właśnie - na prostych loaderach, jak tym z SIO2SD, gra się nie wczyta, na urządzeniach nie SIO (jak SIDE), które nie używają przerwań do ładowania - wczyta się. Z SIO wczyta się na niektórych dosach, np Bibo, które włączają przerwania same.
    • 16:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime22 Oct 2016
     
    To już poprawiałem wcześniej, bo testowałem grę ładując ją z pod dos'a 2.5 . Pytanie gdzie łafuje się loader sio2sd i jakie bajty na stronie zerowej używa?
    • 17:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime22 Oct 2016 zmieniony
     

    wieczor:

    Niech zgadnę - zawiesza się po pierwszym ekranie? :) Czy może nawet przed?


    Obrazek tytułowy się ładuje i wyświetla, wciskam spację, ładuje się dalej, pojawia się napis "Loading BOSCONIAN..." i następuje reset i ładowanie zaczyna się od początku (przy Q-Megu) lub następuje zwiecha (przy Atari OS).

    Z SIDE2 też nie jest idealnie, bo mimo ustawienia pamięci w U1MB na 1088KB, 578KB lub 320KB bardzo często zdarza się, że wyświetlany jest komunikat, że gra wymaga więcej niż 64KB. Nie wiem od czego to zależy.
    A jak z SIDE2 ładujemy loaderem U1MB (a nie z SIDE2) to nie ładuje się wcale.

    Mam świadków :P

    Atari z Ultimate 1MB, Stereo (włączone lub wyłączone) i VBXE (włączone lub wyłączone).

    Ale jak już uda się wczytać, to gra się SUPER!
    • 18: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Oct 2016
     
    z xbios wchodzi
    • 19: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Oct 2016 zmieniony
     
    O właśnie, to tym bardziej wygląda na nie włączenie czegoś po wyłączeniu, co xbios włącza sam :) Albo i konflikt pamięci z loaderem faktycznie.
    • 20:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime22 Oct 2016 zmieniony
     
    Sprawdzanie pamięci faktycznie miało błąd bo atari800 z 64Kb wchodził do selftestu bez komunikatu, to już poprawiłem, poza tym wklejałem plik wynikowy z graph2font bez obróbki i dlatego pojawialo się tam wywołanie "run $2000", a po nim "init $2000" co zależnie od loadera mogło powodować problem.
    Pozostaje jeszcze strona zerowa ,bajty od 236 do 255 i 6 bajtów na 21,22 i 28,29,30 i 31, te ostatnie przerzuciłem na 203-208.

    Wersja do sprawdzenia z poprawkami z powyżej:
    • 21:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime23 Oct 2016
     
    Potwierdzam - teraz ładuje się bez problemu :)
    • 22:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime23 Oct 2016
     
    Ok, dzięki za sprawdzenie
    • 23:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime10 Nov 2016 zmieniony
     
    Nowa wersja:
    - obsługa szpiega
    - dodane kolizje przeciwników z pociskami bazy, meteorami i bombami
    - można zestrzelić rakietę (animacja wybuchu tymczasowa)
    - różne inne poprawki

    Wersja 128K i 64K:

    --edit
    szpieg będzie się częściej pojawiał
    • 24: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime10 Nov 2016
     
    Fajna giera. Mały defekt kosmetyczny to "pływanie" spodu pola radaru.
  2.  
    Będzie to fajna gra, powiadam Wam.
    • 26:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime10 Nov 2016
     
    @mariuszbox atari800 nie wyświetla dobrze obrazu.
    • 27:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime10 Nov 2016
     
    O jak super! Już ściągam :)
    • 28:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime10 Nov 2016
     
    U mnie dziwny efekt (chyba niezamierzony?), którego nie było. Co jakieś pół minuty prawe menu znika na około 1-2 sekundy.
    • 29: CommentAuthornodez
    • CommentTime10 Nov 2016
     
    super:)
    • 30:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime10 Nov 2016
     
    @GAD ZombiE , prawe menu znika podczas odtwarzania sampla, nie da rady wyświetlić go w tym czasie poprawnie, ale można tam bedzie wstwić jakąś animację, podobnie jak przy Blast Off.
    • 31:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime10 Nov 2016
     
    Miałem takie podejrzenia, ale grałem bez dźwięku :). Wcześniej jednak nie pamiętam wyłączania menu podczas sampli... Choć może nie zauważyłem
  3.  
    A może wywalić te sample? I tak nie są za bardzo zrozumiałe...
    • 33:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime10 Nov 2016
     
    Wersja 64k ma tylko 1 sampla
    • 34:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime10 Nov 2016
     
    E, nie! Sample są zgodne z oryginałem i bardzo dobrze brzmią. Moim zdaniem to świetny ficzer ;)
    • 35:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime10 Nov 2016 zmieniony
     
    Zacnie!

    A czy jest szansa na to, żeby statek nie targał ciosów wzdłuż swojej osi? Obecnie jest taki trochę efekt jak w River Raid.

    Ale może tak ma być... Nie wiem, nie znam niestety oryginału.
    • 36:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime10 Nov 2016
     
    Rozumię, że chodzi o przesuwanie się strzałów razem ze statkiem. Tak jest to zrobione w oryginale, tylko tam strzały są trochę szybsze i mniej to się rzuca w oczy, po prostu pociski są sterowane i możesz je podkręcać :)
    • 37:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime10 Nov 2016
     
    Jak dla mnie wersja prawie salonowa. Majstersztyk :-).
    • 38: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime11 Nov 2016
     
    Mega. Czekam na więcej poziomów i na opis silnika. Mało która gra na Atari ma tyle poruszających się obiektów we wszystkich kierunkach.
  4.  
    Ok, jeśli tak jest w oryginale to luz. Kwestia przyzwyczajenia. Na razie niestety często nie trafiam do celu, ale miodność i tak jest super!
    • 40:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime11 Nov 2016
     
    Gra nie jest szczególnie trudna (no, poziom 3 już daje się we znaki) co zresztą można zaobserwować na tym filmiku...
    • 41:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime16 Nov 2016
     
    - poprawki w wykrywaniu kolizji strzałów z przeciwnikami
    - poprawa jakości sampli + zmiana sampla "game over"
    - sample są teraz odgrywane jednocześnie z dźwiękami z gry
    - zmiana częstotliwości pojawiania się szpiega (jeśli nie zestrzelimy szpiega w ciągu kilku sekund to włącza sie od razu "condition red")
    - zestrzelenie bazy nie przywraca od razu "condition green" daje tylko określony bonus czasowy.

    Zna ktoś może program do edycji znaków w trybie Antic 4 (Graphics 12) z możliwością ich animacji (element złożony z 4 znaków w tym trybie), bo zastanawiam się czy muszę stworzyć dodatkowy program czy może ktoś już to zrobił ?
  5.  
    zajebista gierka :) własnie ciupie :) wiecej takich :)
  6.  
    tylko 3 levele :( bedzie wiecej???
    • 44:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime17 Nov 2016 zmieniony
     
    Będzie więcej :), kwestia ile będę miał na nie pamięci. Obecnie np. 3 level zajmuje 73 bajty, ale po optymalizacji będzie to 41 bajtów, więc sądzę że uda się sporo ich umieścić.
    • 45: CommentAuthornosty
    • CommentTime17 Nov 2016
     
    Gra robi się z każdą aktualizacją bardziej fenomenalna!
    • 46:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime24 Dec 2016
     
    Nowa wersja:

    - po zbiciu szpiega pojawiają się zdobyte punkty
    - w trakcie odtwarzania sampla teraz na bocznym panelu widać ostrzeżenie (tu brakuje mi na razie pomysłów więc są podobne, dla formacji nic nie wymyśliłem ;)
    - przyspieszenie rysowania ekranu, dopasowanie momentu pojawienia się szpiega (po zakończeniu sampla)
    - dodałem 4 poziom (głównie do testu prędkości)
    - przebudowałem ustawienie spritów w bocznym panelu ,żeby zmieścić napis "FORMATION"
    - dodałem już ostatni sampel pojawiający się w momencie ataku formacji

    Ostatnio miałem trochę mniej czasu i nie zdążyłem jeszcze dokończyć formacji, kupiłem sobie nową kartę graficzną więc nadrabiam zaległości w graniu :)

    Życzę zdrowych i wesołych świąt!
    • 47:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime24 Dec 2016
     
    Coraz lepiej. Fantastyczny projekt.
    Wesołych Świąt.
    • 48: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Dec 2016
     
    Brakuje opcji HSC. poza tym genialne.
    • 49: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Dec 2016
     
    zajebista gra! Baardzo grywalna przyznam.

    Aha - przy okazji sprawdziłem program na dopale, gra na 100% działa dobrze nawet przy 20MHz@65c816.
    • 50:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Dec 2016
     
    Rewelka! :)