atarionline.pl HI SCORE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 May 2016
     
    widze, ze sie zarejestrowales...

    wejdz zalogowany tu: ->link<- bedzie dodatkowa ramka z informacjami - od razu bedzie jasne
    • 2:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime6 May 2016 zmieniony
     
    a czemu banner nie działa rotacyjnie?

    odp. wydawało mi się
    chyba jestem przemęczony :)
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 May 2016
     
    beda jeszcze poprawki ale idzie we wlasciwym kierunku...
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime6 May 2016
     
    Skoro obrazek się rotuje a rotacyjnego skryptu z linkiem nie ma, to przelinkowałem go teraz na hsc (bo linkował do DC)
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 May 2016
     
    mam na to fajny pomysl ale musze potestowac ... w weekend sie tym zajme
    • 6: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime6 May 2016
     
    Znalazłem sobie nowy kącik, jak na motórze już za bardzo widzę nie zaszaleję, bo jakieś cyborgi się pojawiły, to może w górnika chociaż :)
    • 7:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime6 May 2016
     
    @wieczór - DeathChase nie przechodź na trzeźwo tylko na chilloucie - po 3 piwach. Pięknie się drzewka omija wtedy.
    • 8: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime6 May 2016
     
    W lewej kolumnie (na głównej) coś się porobiło z polskimi znakami i wyszły "frytki, ubytki i dziwaki" :)

    "Spi\BFarnia"
    "Katalog u\BFytk\F3w"
    "U\BFytki"
    "Ca\B3o\B6\E6"
    "Wewn\EAtrzne"
    "dzi\EAki"
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime6 May 2016
     
    Naprawiło się :)
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime6 May 2016
     
    Chyba w tej konkurencji idzie mi lepiej :) Do "Endorian Forest" bez straty życia, potem poszły wszystkie. Ale to do wyćwiczenia jest ;)
    • 11:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime6 May 2016
     
    xxl sprawdź maila, coś Ci podesłałem.
    • 12: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 May 2016 zmieniony
     
    radują się moje oczy

    brawo, The Fender wykonal swietny baner do ManicMinera
    • 13: CommentAuthor0xF
    • CommentTime6 May 2016
     
    A gdzie w tym Manic Miner jest kod z wynikiem?
    • 14: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 May 2016
     
    nie ma. autor gry chyba nie wie o obecnych standardach...

    :)
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 May 2016 zmieniony
     

    nawet fajny ten miner ,dosłownie ze trzy razy grałem i proszę jaki wynik ,coś czuje że będę misczem.
    • 16: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 May 2016
     
    Fox zaimplementowal generowanie kodu datamatrix z wynikiem w swojej grze Mahna-Malysz (jesli wynik przekroczy 128 naciskamy space)

    dodany do HSC :-)
    • 17: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime7 May 2016
     
    @IRATA4: Pamiętam jak zobaczyłem tytuł na jakiejś dyskietce, którą z giełdy przyniosłem... I jak się podjarałem, że jest na Atari, nie zauważając drobnej różnicy w tytule. I to straszliwe rozczarowanie po odpaleniu :)
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 May 2016
     
    Ale to jest oryginalny wydany na A8 od biedy pomęczyć się można ;-).W porcie z Zx całkiem dobrze mi idzie ,ale wynik podam jak wszystkich zdeklasuje :-),czasami skok nie działa jak powinien(nie działa puki się lekko nie ruszy postaci) ale znowu ktoś napisze że się czepiam .
    • 19: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime7 May 2016
     
    Czepiasz się. Działa jak powinien :) Nie da się zrobić skoku w przeciwnym kierunku niż się stoi, obrócenie musi nastąpić ułamek sekundy wcześniej. Tak ma być :)

    "Oryginalny" - jo, tylko to jest zupełnie inna gra :) Tytuł jest inny - został pewnie nadany w celach reklamowych (i żeby wkurzyć ew. naiwnych nabywców). Szkoda, bo gra nie jest taka znowu zła.
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 May 2016 zmieniony
     
    sprawdziłem na innych platformach pod różnymi emulatorami i wszystko jest ok ,w moim lapku coś jest chyba z odświeżaniem klawiatury ,sama w sobie jest ok znaczy mechanicznie ;-) ,co pewien czas po prostu się zacina , co jakiś czas kliknięcie nie łapie trzeba drugi raz kliknąć i w grach które wymagają np chwilowego przytrzymania to wybitnie wkurza a przy masterowaniu jakiejś gierki na kilka rozgrywek odbierze jedną "szanse".
    • 21: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime7 May 2016
     
    Kombinuj, kombinuj, jak widzisz ja ciągle pracuję i poprawiam :) Wszystkie wyniki submitowane są z jednej sesji - żadnych save-game'ów. Z reguły do ostatniej planszy do której docieram, dochodzę z kompletem żyć (plus dodatkowym po 10000) a potem na niej tracę wszystkie. Czasem jednak kilka razy zaczynam od zera, bo się wykopyrtnę czasem na jakimś początkowym i nie chcę kontynuować w tym stanie.
    • 22: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 May 2016
     
    do ktorej planszy dochodzisz?
    • 23: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime7 May 2016
     
    Nie jest to regułą, najdalej dotarłem do Return of the Alien Kong Beast - to ten ostatni wynik. Często wywalam się na jakiejś co niby mam już opanowaną - za dużo rutyny ;)
    • 24: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime7 May 2016
     
    Tzn na innych też już grałem - robię sobie takie walkthrough i savegame po każdym levelu - wcześniej. Chcę po trochu przejść a nie mam cierpliwości zaczynać od początku ;)

    Ale tej rozgrywki nie submituję, bo uważam że do HSC musi trafić tylko to, co się da normalnie na kompie zrobić tzn. siadasz i grasz ciągiem.
    • 25: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 May 2016
     
    gdyby ktos chcial umieszczac konkretna tabele z wynikami to dodalem parametry:

    atari.pl/hsc/hsc.php?i=x.id

    x = typ - 1 = hiscore
    id = id gry

    przyklady:



    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 May 2016 zmieniony
     
    "Wszystkie wyniki submitowane są z jednej sesji - żadnych save-game'ów."- To oczywiste ,nie ważne jak się masteruje i jakich technik używa trenując ,co innego rozgrywka właściwa .
    W tym momencie w każdej z pozycji jestem trzeci.
    • 27: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime8 May 2016
     
    To mi się podoba, że tę grę można wymasterować, żadnej losowości. Chyba ten typ mi bardziej odpowiada, bo cierpliwość mam, z refleksem trochę gorzej ;)

    Teraz sobie nagrywam grę - nie po to, żeby coś tam udowadniać, ale chcę mieć film jak robię perfect game - wtedy przeładuję jako własne walkthrough ;) Pod spodem ostatnia próba. Zauważyłem, że jak zrobię błąd, to potem już się sypią, to chyba psychologiczne jest...

    • 28:
       
      CommentAuthorSkrzyp
    • CommentTime8 May 2016
     
    Wieczór odkrywa świat^Wteorię gier platformowych :D
    • 29: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime8 May 2016 zmieniony
     
    Nie bluźnij synu, łamałem na tym palce kiedy nie było Cię w planach :) Cierpliwosc rosnie z wiekiem, kiedys nie miałem nerwów do tego. Nad efektem psychologicznym porazki mozna zapanowac, to tez jest do wycwiczenia. Zreszta dotyczy nie tylko gier i czasami trafia sie w sytuacjach niebezpiecznych - wyobraz sobie np. za kółkiem :)

    Oryginał wydaje się teraz prosty. Zresztą większość gier z epoki wydaje się znacznie prostsza po tych wszystkich doomach, quakeach, xonoticach...

    Poza tym nie wszystkie platformówki oparte są na patternach. Jest trochę nieco losowych, wtedy wszystko zalezy od zbalansowania - jak jest dobre to wystarczy byc czujnym, jak słabe to przy pechu nie da sie przejsc.
    • 30:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime8 May 2016 zmieniony
     
    "skakałem jak żabka po plecach takich jak ty" ;)

    Wbrew pozorom ja uważam, że poziom trudności dzisiejszych gier z mainstreamu jest dużo, dużo niższy. Od czasu Xboxa360 mało którą grę nie przeszedłem do końca. Coś, co było dla mnie niewykonalne w erze 8/16 bit bez trailera.
    • 31: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime8 May 2016 zmieniony
     
    Tu się nie wypowiem, bo na wspolczesnych konsolach grałem niewiele. Z tego skromnego doswiadczenia - ale tez z komentarzy bardziej doswiadczonych - ze gry sa faktycznie prostsze niz na kompach. Wspolczesnych tez. Poza tym zaden komputer nie da Ci w kosc jak zywy przeciwnik :)

    Ale zupelnie inny jest mechanizm percepcji, ja nie moglem na poczatku fpv ogarnąc, a sterowac myszą? O panie... Wszystko pływa, ucieka, co ja tu... :D

    A tych starych gier sprobuj ponownie, wiele sie moglo zmienic :) moze byc tak ze to nie nowe sa prostsze, tylko skill Ci urosl :)
    • 32:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime8 May 2016 zmieniony
     
    Pisząc o xboxie360 miałem na myśli po prostu nowomodną szkołę gier (zarówno konsole jak i pece), które nie mają stresować, mają prowadzić za rączkę, posiadają save, ułatwienia (słynny patent migającego fragmentu ściany z call of duty, który trzeba wysadzić) itd itp. Skill może trochę urósł, ale dalej często tracę życia na 1 planszy Manic Minera :D Za to w Warblade (dawna Deluxe Galaga) PC dochodzę >50lvl (polecam).
    • 33: CommentAuthorxxl
    • CommentTime8 May 2016
     
    podobnie jest z nowmi grami na sony plejtacje, naprawde ciezko jest gry nie przejsc :D producenci tworza teraz gry dla pryszczy, ktorzy jak za pierwszym razem nie przejda gry to juz do niej nie zasiada.
    • 34: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime8 May 2016 zmieniony
     
    Prawdopodobnie macie rację - ja w to nie gram. Mówię raczej o skoku jakościowym późnych lat 90-ych, przesiadce z 8-bitowców na pecety i zupełnie inny rodzaj gier wymagający innego rozdzaju percepcji, sterowania i umiejętności. Tamte mi się takie łatwe nie wydawały ;)

    TheFender:

    "skakałem jak żabka po plecach takich jak ty" ;)


    Dzięki za przypomnienie, Froggera trzeba dodać, gra w sam raz do HSC :)
    • 35: CommentAuthorxxl
    • CommentTime8 May 2016 zmieniony
     
    ->link<-


    baner z linkiem - zerknij czy to pojdzie na atarionline
    • 36: CommentAuthorxxl
    • CommentTime8 May 2016
     
    kolejna gra w HSC:


    • 37: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime8 May 2016
     
    próbuję skończyć rejestrację ale ni uja nie mogę ustawić/zdobyć hasła, w kółko "biegam" od maila do strony i nic
    • 38: CommentAuthorxxl
    • CommentTime8 May 2016
     
    ok. wyslalem Ci maila.
    • 39: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime8 May 2016
     
    dzięki, teraz jest ok, ale pojawił się nowy problem. Przy próbie pobrania danej gry jedyne co to wyskakują mi hieroglify na całą stronę
    • 40: CommentAuthorxxl
    • CommentTime8 May 2016
     
    Strzelam... prawy przycisk.zapisz jako
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 May 2016
     
    @ odislaw
    miałem dokładnie to samo ,u mnie onet coś blokował i jakieś "krzaki" dostawałem .
    @wieczor
    nie martw się utknąłem na ament i nie mam już siły w to grać ...
    ... no na pewno dzisiaj nie zagram :-p
    • 42:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime8 May 2016
     
    Uuu Irata4 poszedł w MM ostro :) Gratulacje.
    Ja za długo nie mogę w to grać, te trawki mnie wykańczają :)
    • 43: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime8 May 2016
     
    Spokojnie to tylko wypadek przy pracy, wkrotce to ulegnie zmianie...

    The Force is with you young Irata. But you are not a Jedi yet...
    • 44:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 May 2016
     

    :-)
    • 45: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime8 May 2016
     
    @xxl: kurka, jasne! dzięki
    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 May 2016
     
    you right ,this is not over yet
    • 47:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime8 May 2016
     
    No to IRATA4 poleciaaaaaaaauuuu ...aż pod Wiedeń ;)
    • 48:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 May 2016
     
    szkoda że takiego szczęścia w Lotka nie mam ,60 baniek było w sobote .
    • 49:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 May 2016 zmieniony
     
    dla tych co twierdzą że na konsole gry są łatwe to polecam Dark Soul's,Demons Soul's,VANQUISH,Hyper Void,Motorstorma ,Dead Rising 2,MGS Revengeance,Ridge Racer 7 .... mam wymieniać dalej ,gier jest cała masa więc każdy znajdzie coś dla siebie ,większość ludzi wybiera gry proste łatwe i przyjemne co zresztą przy poprzedniej (dla mnie teraźniejszej)generacji konsol pokazała ilość sprzedanych egzemplarzy Wii wynoszącą ponad 100 milionów i wszyscy machali wiilotami ;-).Moda minęła i ludzie chcą teraz powrotu "starej szkoły" odpaliłem u kolegi Bloodborne na PS4 ,pograłem z pięć minut ...pierwszy przeciwnik i zgon ... a jednak można :-)
    • 50: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime9 May 2016
     

    xxl:

    baner z linkiem - zerknij czy to pojdzie na atarionline


    Podpiąłem - wygląda na to, że działa idealnie.